2019 ST AAAA Nadadores September Unclassified / 19-72
San Antonio Natatorium - 9/21/2019 and 9/22/2019       
Final Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poordod, Riley S           8 WAVE-ST                55.99      35.74   20  
  2 Rogers, Livy B             7 Alamo Area-ST          47.47      38.13   17  
  3 Nichols, Avery C           8 Alamo Area-ST          40.80      40.85   16  
  4 Martinez, Constanza        8 Alamo Area-ST          42.49      42.04   15  
  5 Helm, Katy A               8 WAVE-ST                55.12      42.66   14  
  6 Arringdale, Auria D        8 WAVE-ST                48.49      44.15   13  
  7 Gadsby, Grace K            6 Alamo Area-ST          48.54      47.55   12  
  8 King, Eve J                7 Alamo Area-ST          50.99      47.67   11  
  9 Harris, Holly I            7 WAVE-ST                55.99      56.32    9  
 10 Jacobsen, Corinne E        7 WAVE-ST              1:10.99      57.26    7  
 11 Garcia, Zeli G             6 Alamo Area-ST          55.00    1:25.19    6  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poordod, Riley S           8 WAVE-ST              2:20.99    1:16.48   20  
                  37.87     1:16.48 (38.61)                                        
  2 Nichols, Avery C           8 Alamo Area-ST        1:30.68    1:29.88   17  
                  42.71     1:29.88 (47.17)                                        
  3 Arringdale, Auria D        8 WAVE-ST              1:56.20    1:40.21   16  
                  47.79     1:40.21 (52.42)                                        
  4 Weber, Alexa M             8 WAVE-ST              2:00.88    1:45.05   15  
                  50.97     1:45.05 (54.08)                                        
  5 Gadsby, Grace K            6 Alamo Area-ST        2:11.64    1:50.48   14  
                  51.93     1:50.48 (58.55)                                        
  6 Porter, Anna C             8 Alamo Area-ST        1:55.00    1:54.64   13  
                  52.93   1:54.64 (1:01.71)                                        
  7 King, Eve J                7 Alamo Area-ST        1:35.99    1:58.07   12  
  8 Buckner, Kaleena M         8 WAVE-ST              2:00.68    1:58.76   11  
 -- Carranza, Carla L          8 WAVE-ST              2:00.99         DQ  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poordod, Riley S           8 WAVE-ST              1:15.99      40.57   20  
  2 Rogers, Livy B             7 Alamo Area-ST        1:03.27      48.34   17  
  3 Nichols, Avery C           8 Alamo Area-ST          45.97      49.53   16  
  4 Martinez, Constanza        8 Alamo Area-ST          51.38      50.63   15  
  5 Arringdale, Auria D        8 WAVE-ST                53.84      51.79   14  
  6 Helm, Katy A               8 WAVE-ST                55.12      53.94   13  
  7 Gadsby, Grace K            6 Alamo Area-ST          59.49      55.60   12  
  8 Harris, Holly I            7 WAVE-ST              1:10.99    1:00.80   11  
  9 King, Eve J                7 Alamo Area-ST        1:05.99    1:02.03    9  
 10 Jacobsen, Corinne E        7 WAVE-ST              1:30.99    1:05.75    7  
 11 Garcia, Zeli G             6 Alamo Area-ST        1:15.00    1:38.78    6  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poordod, Riley S           8 WAVE-ST              2:40.99    1:22.70   20  
  2 Nichols, Avery C           8 Alamo Area-ST        1:51.19    1:39.11   17  
  3 Carranza, Carla L          8 WAVE-ST              2:15.99    2:54.19   16  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poordod, Riley S           8 WAVE-ST              1:30.99      46.43   20  
  2 Nichols, Avery C           8 Alamo Area-ST          55.91      53.15   17  
  3 Arringdale, Auria D        8 WAVE-ST              1:03.32      53.18   16  
  4 King, Eve J                7 Alamo Area-ST        1:07.99      55.37   15  
  5 Weber, Alexa M             8 WAVE-ST              1:16.90      58.88   14  
  6 Gadsby, Grace K            6 Alamo Area-ST        1:08.09      59.50   13  
  7 Rogers, Livy B             7 Alamo Area-ST        1:12.99    1:07.30   12  
  8 Buckner, Kaleena M         8 WAVE-ST              1:41.68    1:12.02   11  
 -- Porter, Anna C             8 Alamo Area-ST        1:05.00         DQ  
 -- Carranza, Carla L          8 WAVE-ST              1:15.99         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nichols, Avery C           8 Alamo Area-ST        2:08.71    1:58.05   20  
                  53.80   1:58.05 (1:04.25)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nichols, Avery C           8 Alamo Area-ST          56.13      52.78   20  
  2 Gadsby, Grace K            6 Alamo Area-ST          59.82      54.88   17  
  3 Weber, Alexa M             8 WAVE-ST              1:09.13      57.86   16  
  4 Rogers, Livy B             7 Alamo Area-ST        1:18.46      58.38   15  
  5 Porter, Anna C             8 Alamo Area-ST        1:10.00      59.59   14  
  6 King, Eve J                7 Alamo Area-ST        1:19.99    1:05.41   13  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Poordod, Riley S           8 WAVE-ST              3:02.99    1:30.06   20  
                  42.32     1:30.06 (47.74)                                        
  2 Nichols, Avery C           8 Alamo Area-ST        1:50.19    1:43.89   17  
  3 Arringdale, Auria D        8 WAVE-ST              2:15.34    1:48.73   16  
                  49.86     1:48.73 (58.87)                                        
  4 Gadsby, Grace K            6 Alamo Area-ST        2:14.64    1:53.37   15  
                  54.25     1:53.37 (59.12)                                        
 -- Jacobsen, Corinne E        7 WAVE-ST              3:00.99         DQ  
                1:04.22        DQ (1:22.25)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harroff, Finley or Fin G  10 WAVE-ST                33.66      32.06   20  
  2 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST          33.72      32.96   17  
  3 Bisque, Wynne J            9 UN-ST                  32.34      33.03   16  
  4 Harris, Haley E           10 WAVE-ST                33.92      33.39   15  
  5 Flores, Camila I          10 WAVE-ST                38.34      35.19   14  
  6 Torres, Olivia G           9 WAVE-ST                37.43      35.73   13  
  7 Choi, Bori                10 Alamo Area-ST          37.13      36.74   12  
  8 Lacuzong, Magdalena A     10 Alamo Area-ST          35.40      36.85   11  
  9 Garcia, Xia B              9 Alamo Area-ST          43.83      37.57    9  
 10 Wong, Ayva N               9 WAVE-ST                36.36      37.96    7  
 11 Trader, Maddie G          10 WAVE-ST                37.56      38.21    6  
 12 Schmid, Abbie L           10 WAVE-ST                50.99      38.57    5  
 13 Hardeman, Victoria I      10 Alamo Area-ST          38.14      38.83    4  
 14 Teague, Alicia R          10 Alamo Area-ST          40.12      41.40    3  
 15 King, Kathryn E           10 Alamo Area-ST          44.11      41.75    2  
 16 Chmiola, Caitlin A         9 WAVE-ST                50.99      41.89    1  
 17 Bowie, Isabela G          10 WAVE-ST                48.99      41.92  
 18 Hogue, Hallie L            9 Alamo Area-ST          43.73      42.19  
 19 Hays, Kynlee T             9 WAVE-ST                51.99      42.23  
 20 Lacy, Sophie B             9 Alamo Area-ST          41.35      42.95  
 21 Ku, Gigi F                 9 WAVE-ST                58.99      43.15  
 22 Harris, Makayla D          9 Alamo Area-ST          40.34      43.21  
 23 Evans, Allie C            10 Alamo Area-ST          48.00      43.42  
 24 Ynostrosa, Noelle P        9 WAVE-ST                55.99      45.21  
 25 Womack, Lainey G           9 Alamo Area-ST          44.99      46.20  
 26 Colson, Ava J              9 WAVE-ST                47.61      46.85  
 27 Ynostrosa, Olivia J        9 WAVE-ST                55.99      46.94  
 28 Scholes, Jewel             9 Alamo Area-ST          49.03      48.51  
 29 Lamb, Sofia E              9 Alamo Area-ST        1:16.11      58.23  
 30 Sandoval, Chloe B          9 WAVE-ST              1:05.99    1:03.62  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST        1:16.30    1:12.24   20  
                  35.40     1:12.24 (36.84)                                        
  2 York, Claire E            10 Alamo Area-ST        1:22.00    1:12.35   17  
                  33.58     1:12.35 (38.77)                                        
  3 Harroff, Finley or Fin G  10 WAVE-ST              1:15.44    1:13.44   16  
                  35.11     1:13.44 (38.33)                                        
  4 Bisque, Wynne J            9 UN-ST                1:11.29    1:13.91   15  
                  35.65     1:13.91 (38.26)                                        
  5 Broughton, Hannah S        9 WAVE-ST              1:23.78    1:22.00   14  
                  39.04     1:22.00 (42.96)                                        
  6 Wong, Ayva N               9 WAVE-ST              1:21.77    1:22.18   13  
                  40.25     1:22.18 (41.93)                                        
  7 Torres, Olivia G           9 WAVE-ST              1:29.69    1:23.75   12  
  8 Lacuzong, Magdalena A     10 Alamo Area-ST        1:19.15    1:23.98   11  
                  42.39     1:23.98 (41.59)                                        
  9 Hardeman, Victoria I      10 Alamo Area-ST        1:27.11    1:24.13    9  
                  40.74     1:24.13 (43.39)                                        
 10 Trader, Maddie G          10 WAVE-ST              1:29.21    1:28.06    7  
                  40.87     1:28.06 (47.19)                                        
 11 O'Banion, Allison P        9 WAVE-ST              1:43.23    1:32.77    6  
 12 King, Kathryn E           10 Alamo Area-ST        1:38.05    1:32.82    5  
                  42.87     1:32.82 (49.95)                                        
 13 Sanders, Emily R           9 WAVE-ST              1:40.12    1:34.69    4  
                  42.53     1:34.69 (52.16)                                        
 14 Hunter, Margaret O         9 Alamo Area-ST        1:35.00    1:37.12    3  
                  45.99     1:37.12 (51.13)                                        
 15 Lacy, Sophie B             9 Alamo Area-ST        1:37.60    1:37.33    2  
                  43.71     1:37.33 (53.62)                                        
 16 Evans, Allie C            10 Alamo Area-ST        1:55.00    1:40.33    1  
 17 Hogue, Hallie L            9 Alamo Area-ST        1:41.11    1:40.36  
                  44.66     1:40.36 (55.70)                                        
 18 Harris, Makayla D          9 Alamo Area-ST        1:34.14    1:40.87  
                  46.36     1:40.87 (54.51)                                        
 19 Staszak, Nola E            9 WAVE-ST              1:55.12    1:43.22  
                  48.28     1:43.22 (54.94)                                        
 20 Womack, Lainey G           9 Alamo Area-ST        1:45.03    1:44.06  
                  47.70     1:44.06 (56.36)                                        
 21 Carranza, Sofia A         10 WAVE-ST              1:45.55    1:57.55  
                  53.04   1:57.55 (1:04.51)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bisque, Wynne J            9 UN-ST                2:34.55    2:36.85   20  
                  35.95     1:17.01 (41.06)     1:57.95 (40.94)     2:36.85 (38.90)
  2 Choi, Bori                10 Alamo Area-ST        3:00.98    3:02.01   17  
                  40.59     1:26.70 (46.11)     2:15.83 (49.13)     3:02.01 (46.18)
  3 Lacuzong, Magdalena A     10 Alamo Area-ST        3:06.88    3:06.83   16  
                  43.29     1:30.81 (47.52)     2:19.13 (48.32)     3:06.83 (47.70)
  4 Hardeman, Victoria I      10 Alamo Area-ST        3:01.53    3:08.25   15  
                  44.18     1:33.52 (49.34)     2:24.55 (51.03)     3:08.25 (43.70)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bisque, Wynne J            9 UN-ST                  36.67      36.13   20  
  2 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST          39.61      38.42   17  
  3 Harroff, Finley or Fin G  10 WAVE-ST                41.14      40.20   16  
  4 Harris, Haley E           10 WAVE-ST                42.87      40.77   15  
  5 Flores, Camila I          10 WAVE-ST                40.50      42.05   14  
  6 DeRosier, Shasta R        10 Alamo Area-ST          45.32      42.14   13  
  7 Choi, Bori                10 Alamo Area-ST          45.29      43.76   12  
  8 Wong, Ayva N               9 WAVE-ST                43.22      44.88   11  
  9 Hardeman, Victoria I      10 Alamo Area-ST          44.99      45.26    9  
 10 Torres, Olivia G           9 WAVE-ST                49.48      45.59    7  
 11 Garcia, Xia B              9 Alamo Area-ST          52.15      45.61    6  
 12 Evans, Allie C            10 Alamo Area-ST          55.00      46.16    5  
 13 Harris, Makayla D          9 Alamo Area-ST          43.36      46.81    4  
 14 Schmid, Abbie L           10 WAVE-ST              1:10.99      50.19    3  
 15 Lacuzong, Magdalena A     10 Alamo Area-ST          42.62      50.60    2  
 16 King, Kathryn E           10 Alamo Area-ST          52.10      51.33    1  
 17 Trader, Maddie G          10 WAVE-ST                48.54      51.60  
 18 Lacy, Sophie B             9 Alamo Area-ST          54.93      51.82  
 19 Chmiola, Caitlin A         9 WAVE-ST              1:05.99      52.45  
 20 Hays, Kynlee T             9 WAVE-ST              1:05.99      54.22  
 21 Ku, Gigi F                 9 WAVE-ST              1:20.99      55.60  
 22 Hogue, Hallie L            9 Alamo Area-ST          55.82      56.04  
 23 Colson, Ava J              9 WAVE-ST              1:03.88      56.89  
 24 Ynostrosa, Olivia J        9 WAVE-ST              1:20.99      57.04  
 25 Scholes, Jewel             9 Alamo Area-ST          56.55      57.72  
 26 Bowie, Isabela G          10 WAVE-ST              1:15.99      59.70  
 27 Ynostrosa, Noelle P        9 WAVE-ST              1:20.99    1:01.32  
 28 Sandoval, Chloe B          9 WAVE-ST              1:20.99    1:07.83  
 -- Teague, Alicia R          10 Alamo Area-ST          48.78         DQ  
 -- Womack, Lainey G           9 Alamo Area-ST          53.39         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bisque, Wynne J            9 UN-ST                1:15.90    1:17.50   20  
                  37.22     1:17.50 (40.28)                                        
  2 York, Claire E            10 Alamo Area-ST        1:45.00    1:20.76   17  
  3 Harroff, Finley or Fin G  10 WAVE-ST              1:30.99    1:28.79   16  
                  43.38     1:28.79 (45.41)                                        
  4 Hardeman, Victoria I      10 Alamo Area-ST        1:38.37    1:29.68   15  
                  46.05     1:29.68 (43.63)                                        
  5 DeRosier, Shasta R        10 Alamo Area-ST        1:34.86    1:31.99   14  
                  45.37     1:31.99 (46.62)                                        
  6 Wong, Ayva N               9 WAVE-ST              1:31.84    1:33.44   13  
                  46.18     1:33.44 (47.26)                                        
  7 Harris, Makayla D          9 Alamo Area-ST        1:42.19    1:45.64   12  
  8 Lacuzong, Magdalena A     10 Alamo Area-ST        1:35.19    1:46.23   11  
                  53.25     1:46.23 (52.98)                                        
  9 King, Kathryn E           10 Alamo Area-ST        1:40.19    1:49.37    9  
                  51.80     1:49.37 (57.57)                                        
 10 Trader, Maddie G          10 WAVE-ST              1:42.67    1:49.43    7  
 11 Evans, Allie C            10 Alamo Area-ST        2:10.00    1:50.67    6  
 -- Sanders, Emily R           9 WAVE-ST              1:50.12         DQ  
                  49.36          DQ (57.01)                                        
 -- Carranza, Sofia A         10 WAVE-ST              1:53.55         DQ  
                1:01.11        DQ (1:09.40)                                        
 -- Torres, Olivia G           9 WAVE-ST              1:32.55         DQ  
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bisque, Wynne J            9 UN-ST                  41.93      42.45   20  
  2 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST          45.14      43.52   17  
  3 York, Claire E            10 Alamo Area-ST          53.00      43.59   16  
  4 Lacuzong, Magdalena A     10 Alamo Area-ST          54.97      45.44   15  
  5 Harroff, Finley or Fin G  10 WAVE-ST                45.30      45.68   14  
  6 King, Kathryn E           10 Alamo Area-ST          47.39      46.37   13  
  7 Hardeman, Victoria I      10 Alamo Area-ST          56.33      46.63   12  
  8 Harris, Makayla D          9 Alamo Area-ST          50.71      47.47   11  
  9 Torres, Olivia G           9 WAVE-ST                52.00      48.37    9  
 10 DeRosier, Shasta R        10 Alamo Area-ST          52.56      49.80    7  
 11 Hunter, Margaret O         9 Alamo Area-ST          55.00      50.96    6  
 12 O'Banion, Allison P        9 WAVE-ST                59.37      51.54    5  
 13 Lacy, Sophie B             9 Alamo Area-ST          53.61      52.37    4  
 14 Trader, Maddie G          10 WAVE-ST                55.80      52.91    3  
 15 Sanders, Emily R           9 WAVE-ST                54.93      52.98    2  
 16 Broughton, Hannah S        9 WAVE-ST                56.31      55.96    1  
 17 Womack, Lainey G           9 Alamo Area-ST        1:05.46      56.62  
 18 Staszak, Nola E            9 WAVE-ST              1:05.12      58.24  
 19 Wong, Ayva N               9 WAVE-ST                55.40      58.96  
 20 Hogue, Hallie L            9 Alamo Area-ST        1:10.68    1:03.92  
 -- Carranza, Sofia A         10 WAVE-ST              1:10.55         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bisque, Wynne J            9 UN-ST                1:28.79    1:32.62   20  
                  43.70     1:32.62 (48.92)                                        
  2 Lacuzong, Magdalena A     10 Alamo Area-ST        1:41.06    1:42.64   17  
                  48.84     1:42.64 (53.80)                                        
  3 Choi, Bori                10 Alamo Area-ST        1:42.00    1:42.69   16  
                  49.13     1:42.69 (53.56)                                        
  4 King, Kathryn E           10 Alamo Area-ST        1:43.96    1:42.84   15  
                  49.23     1:42.84 (53.61)                                        
  5 Flores, Camila I          10 WAVE-ST              2:10.99    1:45.65   14  
                  50.62     1:45.65 (55.03)                                        
  6 Torres, Olivia G           9 WAVE-ST              1:48.80    1:48.35   13  
                  54.06     1:48.35 (54.29)                                        
  7 Hardeman, Victoria I      10 Alamo Area-ST        1:45.62    1:49.61   12  
                  51.48     1:49.61 (58.13)                                        
  8 Lacy, Sophie B             9 Alamo Area-ST        1:57.18    1:50.28   11  
                  50.75     1:50.28 (59.53)                                        
  9 DeRosier, Shasta R        10 Alamo Area-ST        1:50.68    1:51.13    9  
                  52.48     1:51.13 (58.65)                                        
 10 Teague, Alicia R          10 Alamo Area-ST        1:52.25    1:54.69    7  
                  52.16   1:54.69 (1:02.53)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Kathryn E           10 Alamo Area-ST        3:42.89    3:41.67   20  
                  51.11     1:47.26 (56.15)     2:45.24 (57.98)     3:41.67 (56.43)
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST          34.94      33.54   20  
  2 Bisque, Wynne J            9 UN-ST                  35.49      35.77   17  
  3 Broughton, Hannah S        9 WAVE-ST                42.45      41.39   16  
  4 O'Banion, Allison P        9 WAVE-ST                55.15      41.92   15  
  5 Harroff, Finley or Fin G  10 WAVE-ST                43.89      42.03   14  
  6 Torres, Olivia G           9 WAVE-ST                46.55      43.38   13  
  7 DeRosier, Shasta R        10 Alamo Area-ST          46.65      44.65   12  
  8 Hunter, Margaret O         9 Alamo Area-ST          52.00      45.92   11  
  9 Wong, Ayva N               9 WAVE-ST                45.23      47.87    9  
 10 Lacuzong, Magdalena A     10 Alamo Area-ST          47.46      48.54    7  
 11 Lacy, Sophie B             9 Alamo Area-ST          53.59      49.24    6  
 12 Hardeman, Victoria I      10 Alamo Area-ST          57.81      51.82    5  
 13 King, Kathryn E           10 Alamo Area-ST          58.65      57.06    4  
 14 Womack, Lainey G           9 Alamo Area-ST        1:02.99    1:00.27    3  
 15 Hogue, Hallie L            9 Alamo Area-ST        1:02.64    1:01.05    2  
 -- Evans, Allie C            10 Alamo Area-ST        1:05.00         DQ  
 -- Sanders, Emily R           9 WAVE-ST                55.12         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST        1:27.24    1:24.25   20  
                  40.41     1:24.25 (43.84)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bisque, Wynne J            9 UN-ST                1:17.19    1:20.83   20  
                  37.69     1:20.83 (43.14)                                        
  2 Nguyen, Giana             10 Alamo Area-ST        1:25.87    1:23.31   17  
                  38.32     1:23.31 (44.99)                                        
  3 Harroff, Finley or Fin G  10 WAVE-ST              1:31.71    1:25.92   16  
                  38.72     1:25.92 (47.20)                                        
  4 Harris, Haley E           10 WAVE-ST              1:35.76    1:27.88   15  
                  41.43     1:27.88 (46.45)                                        
  5 Flores, Camila I          10 WAVE-ST              1:43.61    1:34.14   14  
                  45.74     1:34.14 (48.40)                                        
  6 Garcia, Xia B              9 Alamo Area-ST        1:50.00    1:34.98   13  
                  43.41     1:34.98 (51.57)                                        
  7 Choi, Bori                10 Alamo Area-ST        1:37.58    1:35.56   12  
                  48.58     1:35.56 (46.98)                                        
  8 DeRosier, Shasta R        10 Alamo Area-ST        1:43.94    1:36.29   11  
                  43.43     1:36.29 (52.86)                                        
  9 Hardeman, Victoria I      10 Alamo Area-ST        1:44.69    1:37.58    9  
                  46.80     1:37.58 (50.78)                                        
 10 Lacuzong, Magdalena A     10 Alamo Area-ST        1:44.83    1:37.72    7  
                  51.14     1:37.72 (46.58)                                        
 11 Wong, Ayva N               9 WAVE-ST              1:47.75    1:39.59    6  
                  45.39     1:39.59 (54.20)                                        
 12 Torres, Olivia G           9 WAVE-ST              1:47.26    1:39.61    5  
                  50.26     1:39.61 (49.35)                                        
 13 Trader, Maddie G          10 WAVE-ST              1:53.37    1:41.65    4  
                  47.87     1:41.65 (53.78)                                        
 14 Hays, Kynlee T             9 WAVE-ST              2:20.99    1:44.54    3  
 15 Teague, Alicia R          10 Alamo Area-ST        1:50.10    1:45.59    2  
                  51.57     1:45.59 (54.02)                                        
 16 King, Kathryn E           10 Alamo Area-ST        1:45.19    1:48.34    1  
                  52.46     1:48.34 (55.88)                                        
 17 Harris, Makayla D          9 Alamo Area-ST        1:51.19    1:49.36  
                  49.00   1:49.36 (1:00.36)                                        
 18 Chmiola, Caitlin A         9 WAVE-ST              2:15.99    1:50.10  
 19 Evans, Allie C            10 Alamo Area-ST        2:10.00    1:50.63  
 20 Ynostrosa, Olivia J        9 WAVE-ST              2:30.99    1:57.16  
                  52.95   1:57.16 (1:04.21)                                        
 21 Ynostrosa, Noelle P        9 WAVE-ST              2:20.99    2:00.05  
                  56.50   2:00.05 (1:03.55)                                        
 -- Sandoval, Chloe B          9 WAVE-ST              2:30.99         DQ  
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Addy R            12 UN-ST                  26.47      27.65   20  
  2 Torres, Sophie E          12 WAVE-ST                32.53      31.97   17  
  3 Kim, Katie                12 Alamo Area-ST          34.84      33.15   16  
  4 Lacy, Addison L           11 Alamo Area-ST          35.64      33.32   15  
  5 Morast, Huntei N          12 WAVE-ST                34.82      33.40   14  
  6 Esquivel, Natalia Y       12 WAVE-ST                35.51      33.79   13  
  7 Hipp, Aimee C             12 Alamo Area-ST          33.92      33.89   12  
  8 Perkins, Amelia C         11 WAVE-ST                31.52      33.94   11  
  9 McGinnis, Logan E         11 WAVE-ST                36.17      34.93    9  
 10 Campa, Sammy R            11 WAVE-ST                45.99      35.78    7  
 11 Andreasen, Sydney E       11 WAVE-ST                34.04      36.03    6  
 12 Scott, Mia V              11 WAVE-ST                37.52      36.08    5  
 13 Hardin, Izabela L         11 Alamo Area-ST             NT      36.80    4  
 14 LI, Anika G               12 Alamo Area-ST          33.92      37.00    3  
 15 Miller, Katelyn R         12 Alamo Area-ST          40.97      37.31    2  
 16 Zuniga, Romina            12 Alamo Area-ST          41.14      37.58    1  
 17 Arringdale, Alaura K      12 WAVE-ST                38.44      37.83  
 18 Riley, Kenadi E           11 WAVE-ST                37.27      38.68  
 19 Kim, Siyoon               12 Alamo Area-ST          41.36      39.61  
 20 Graham, Maddie A          11 WAVE-ST              1:20.55      40.24  
 21 Navarro, Ebril N          12 Alamo Area-ST          40.62      41.05  
 22 Schultz, JoJo E           12 Alamo Area-ST          41.29      44.00  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderweele, Holly E      12 WAVE-ST              1:04.80    1:07.63   20  
                  32.39     1:07.63 (35.24)                                        
  2 Torres, Sophie E          12 WAVE-ST              1:14.64    1:10.45   17  
                  34.21     1:10.45 (36.24)                                        
  3 Walker, Gabi C            12 WAVE-ST              1:13.60    1:12.11   16  
  4 Kim, Katie                12 Alamo Area-ST        1:16.19    1:12.75   15  
                  34.20     1:12.75 (38.55)                                        
  5 Montgomery, Grace A       12 Alamo Area-ST        1:24.29    1:13.66   14  
                  33.70     1:13.66 (39.96)                                        
  6 Garcia, Natalia N         12 Alamo Area-ST        1:22.21    1:13.98   13  
                  35.92     1:13.98 (38.06)                                        
  7 Akana, Malia S            11 Alamo Area-ST        1:18.16    1:14.89   12  
                  36.24     1:14.89 (38.65)                                        
  8 Broughton, Becca C        12 WAVE-ST              1:14.29    1:16.27   11  
                  36.92     1:16.27 (39.35)                                        
  9 Esquivel, Natalia Y       12 WAVE-ST              1:21.08    1:17.36    9  
                  38.39     1:17.36 (38.97)                                        
 10 Lacy, Addison L           11 Alamo Area-ST        1:24.15    1:17.52    7  
                  36.88     1:17.52 (40.64)                                        
 11 McGinnis, Logan E         11 WAVE-ST              1:29.04    1:18.68    6  
 12 Scott, Mia V              11 WAVE-ST              1:25.17    1:20.25    5  
                  37.04     1:20.25 (43.21)                                        
 13 Stow, Katie E             12 Alamo Area-ST        1:19.67    1:20.30    4  
                  38.21     1:20.30 (42.09)                                        
 14 Andreasen, Sydney E       11 WAVE-ST              1:23.69    1:21.09    3  
                  39.09     1:21.09 (42.00)                                        
 15 LI, Anika G               12 Alamo Area-ST        1:21.50    1:21.44    2  
                  37.38     1:21.44 (44.06)                                        
 16 Zuniga, Romina            12 Alamo Area-ST        1:38.73    1:21.91    1  
 17 Trexler, Kylie E          11 WAVE-ST              1:21.68    1:22.17  
                  38.78     1:22.17 (43.39)                                        
 18 Miller, Katelyn R         12 Alamo Area-ST        1:38.45    1:22.92  
 19 Campa, Sammy R            11 WAVE-ST              1:50.99    1:26.31  
                  41.55     1:26.31 (44.76)                                        
 20 Hurtado, Nina N           12 Alamo Area-ST        1:36.29    1:26.81  
 21 Guerra, Jaylynn A         12 WAVE-ST              1:32.51    1:30.75  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Addy R            12 UN-ST                2:05.09    2:10.71   20  
                  30.57     1:03.71 (33.14)     1:37.45 (33.74)     2:10.71 (33.26)
  2 Terrones, Jazzy A         12 WAVE-ST              2:31.46    2:33.30   17  
                  34.47     1:12.84 (38.37)     1:53.52 (40.68)     2:33.30 (39.78)
  3 Hughes, Cameron E         12 WAVE-ST              2:35.24    2:33.82   16  
                  34.88     1:16.00 (41.12)     1:56.83 (40.83)     2:33.82 (36.99)
  4 Sorensen, Abigail W       11 WAVE-ST              3:00.99    2:38.34   15  
                  36.51     1:17.37 (40.86)     1:59.08 (41.71)     2:38.34 (39.26)
  5 Hipp, Aimee C             12 Alamo Area-ST        2:52.16    2:43.79   14  
                  36.19     1:19.03 (42.84)     2:02.42 (43.39)     2:43.79 (41.37)
  6 Morast, Huntei N          12 WAVE-ST              3:08.99    2:49.60   13  
                  40.93     1:24.21 (43.28)     2:08.20 (43.99)     2:49.60 (41.40)
  7 Lacy, Addison L           11 Alamo Area-ST        3:03.86    3:01.38   12  
                  40.92     1:27.42 (46.50)     2:15.17 (47.75)     3:01.38 (46.21)
  8 Navarro, Ebril N          12 Alamo Area-ST        3:19.82    3:09.72   11  
                  44.13     1:32.33 (48.20)     2:23.29 (50.96)     3:09.72 (46.43)
  9 Riley, Kenadi E           11 WAVE-ST              3:10.99    3:13.72    9  
                  44.76     1:34.84 (50.08)     2:24.70 (49.86)     3:13.72 (49.02)
 10 Campa, Sammy R            11 WAVE-ST              4:00.99    3:16.53    7  
                                1:37.89 ( )   3:16.53 (1:38.64)                    
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hughes, Cameron E         12 WAVE-ST                37.03      36.06   20  
  2 Sorensen, Abigail W       11 WAVE-ST                38.46      36.91   17  
  3 Torres, Sophie E          12 WAVE-ST                41.19      38.73   16  
  4 Solorzano, Alaina N       12 Alamo Area-ST          40.45      39.24   15  
  5 Perkins, Amelia C         11 WAVE-ST                38.95      39.32   14  
  6 Andreasen, Sydney E       11 WAVE-ST                48.35      42.57   13  
  7 Esquivel, Natalia Y       12 WAVE-ST                43.94      42.99   12  
  8 Campa, Sammy R            11 WAVE-ST                52.23      43.42   11  
  9 McGinnis, Logan E         11 WAVE-ST                48.23      43.63    9  
 10 Riley, Kenadi E           11 WAVE-ST                47.09      44.64    7  
 11 Scott, Mia V              11 WAVE-ST                50.87      45.17    6  
 12 Graham, Maddie A          11 WAVE-ST              1:42.55      45.92    5  
 13 Arringdale, Alaura K      12 WAVE-ST                45.72      46.51    4  
 14 Schultz, JoJo E           12 Alamo Area-ST          46.29      54.64    3  
 -- Morataya, Kait A          11 WAVE-ST                50.12         DQ  
 -- Morast, Huntei N          12 WAVE-ST                51.55         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderweele, Holly E      12 WAVE-ST              1:17.31    1:16.35   20  
                  37.26     1:16.35 (39.09)                                        
  2 Montgomery, Grace A       12 Alamo Area-ST        1:51.29    1:19.73   17  
                  37.60     1:19.73 (42.13)                                        
  3 Torres, Sophie E          12 WAVE-ST              1:23.87    1:20.40   16  
  4 Kim, Katie                12 Alamo Area-ST        1:24.68    1:21.23   15  
                  39.19     1:21.23 (42.04)                                        
  5 Walker, Gabi C            12 WAVE-ST              1:28.05    1:21.66   14  
  6 Broughton, Becca C        12 WAVE-ST              1:20.35    1:22.60   13  
  7 LI, Anika G               12 Alamo Area-ST        1:29.45    1:28.45   12  
                  41.76     1:28.45 (46.69)                                        
  8 Zuniga, Romina            12 Alamo Area-ST        1:49.29    1:30.24   11  
  9 Miller, Katelyn R         12 Alamo Area-ST        1:49.95    1:32.16    9  
 10 Esquivel, Natalia Y       12 WAVE-ST              1:36.76    1:32.32    7  
                  45.03     1:32.32 (47.29)                                        
 11 Trexler, Kylie E          11 WAVE-ST              1:45.83    1:32.93    6  
                  46.46     1:32.93 (46.47)                                        
 12 Andreasen, Sydney E       11 WAVE-ST              1:34.92    1:34.45    5  
                  46.06     1:34.45 (48.39)                                        
 13 Campa, Sammy R            11 WAVE-ST              2:00.99    1:35.27    4  
                  46.29     1:35.27 (48.98)                                        
 14 Stow, Katie E             12 Alamo Area-ST        1:37.59    1:35.46    3  
 15 McGinnis, Logan E         11 WAVE-ST              1:45.77    1:35.72    2  
                  47.74     1:35.72 (47.98)                                        
 16 Lacy, Addison L           11 Alamo Area-ST        1:40.81    1:37.90    1  
                  47.22     1:37.90 (50.68)                                        
 17 Kim, Siyoon               12 Alamo Area-ST             NT    1:43.73  
 18 Hurtado, Nina N           12 Alamo Area-ST        1:51.29    1:46.88  
 19 Guerra, Jaylynn A         12 WAVE-ST              2:00.99    1:48.29  
                  50.65     1:48.29 (57.64)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torres, Sophie E          12 WAVE-ST              3:15.99    2:53.88   20  
                                1:26.19 ( )   2:53.88 (1:27.69)                    
  2 Hughes, Cameron E         12 WAVE-ST              3:30.99    2:58.32   17  
  3 Terrones, Jazzy A         12 WAVE-ST              3:20.99    3:00.35   16  
                  42.12   3:00.35 (2:18.23)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solorzano, Alaina N       12 Alamo Area-ST          42.74      41.98   20  
  2 Kim, Katie                12 Alamo Area-ST          51.03      43.84   17  
  3 Andreasen, Sydney E       11 WAVE-ST                55.80      44.63   16  
  4 Trexler, Kylie E          11 WAVE-ST                48.08      44.84   15  
  5 Garcia, Natalia N         12 Alamo Area-ST          53.42      44.85   14  
  6 McGinnis, Logan E         11 WAVE-ST                48.77      44.90   13  
  7 Montgomery, Grace A       12 Alamo Area-ST          44.29      45.89   11.5
  7 Akana, Malia S            11 Alamo Area-ST          47.85      45.89   11.5
  9 Miller, Katelyn R         12 Alamo Area-ST          46.19      47.13    9  
 10 Guerra, Jaylynn A         12 WAVE-ST                50.63      47.53    7  
 11 Kim, Siyoon               12 Alamo Area-ST             NT      48.01    6  
 12 Arringdale, Alaura K      12 WAVE-ST                50.70      48.22    5  
 13 Scott, Mia V              11 WAVE-ST                49.85      48.34    4  
 14 Zuniga, Romina            12 Alamo Area-ST        1:01.29      49.95    3  
 15 Broughton, Becca C        12 WAVE-ST                51.86      50.28    2  
 16 Lacy, Addison L           11 Alamo Area-ST          54.14      50.89    1  
 17 Hurtado, Nina N           12 Alamo Area-ST          57.27      51.64  
 18 Campa, Sammy R            11 WAVE-ST                57.23      54.35  
 19 Esquivel, Natalia Y       12 WAVE-ST                55.86    1:02.98  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sorensen, Abigail W       11 WAVE-ST              1:26.35    1:24.28   20  
                  39.49     1:24.28 (44.79)                                        
  2 Wilson, Addy R            12 UN-ST                1:25.58    1:26.61   17  
                  41.52     1:26.61 (45.09)                                        
  3 Solorzano, Alaina N       12 Alamo Area-ST        1:33.23    1:32.67   16  
                  43.66     1:32.67 (49.01)                                        
  4 Hughes, Cameron E         12 WAVE-ST              2:00.99    1:33.73   15  
                  43.81     1:33.73 (49.92)                                        
  5 Terrones, Jazzy A         12 WAVE-ST              1:41.28    1:33.77   14  
                  43.69     1:33.77 (50.08)                                        
  6 Hipp, Aimee C             12 Alamo Area-ST        1:38.97    1:34.44   13  
                  43.42     1:34.44 (51.02)                                        
  7 Kim, Katie                12 Alamo Area-ST        1:55.87    1:38.91   12  
                  45.78     1:38.91 (53.13)                                        
  8 Torres, Milla K           12 Alamo Area-ST             NT    1:39.17   11  
                  45.25     1:39.17 (53.92)                                        
  9 Miller, Katelyn R         12 Alamo Area-ST        1:56.29    1:39.95    9  
                  47.23     1:39.95 (52.72)                                        
 10 Hardin, Izabela L         11 Alamo Area-ST             NT    1:41.68    7  
                  45.40     1:41.68 (56.28)                                        
 11 McGinnis, Logan E         11 WAVE-ST              1:50.12    1:41.79    6  
                  46.39     1:41.79 (55.40)                                        
 12 Kim, Siyoon               12 Alamo Area-ST        1:53.29    1:43.29    5  
                  48.10     1:43.29 (55.19)                                        
 13 Perkins, Amelia C         11 WAVE-ST              1:51.23    1:47.63    4  
                  48.28     1:47.63 (59.35)                                        
 14 Zuniga, Romina            12 Alamo Area-ST        1:58.33    1:48.32    3  
                  50.63     1:48.32 (57.69)                                        
 15 LI, Anika G               12 Alamo Area-ST        1:45.35    1:48.62    2  
                  50.34     1:48.62 (58.28)                                        
 16 Navarro, Ebril N          12 Alamo Area-ST        2:08.76    1:54.59    1  
                  54.88     1:54.59 (59.71)                                        
 17 Lacy, Addison L           11 Alamo Area-ST        2:02.71    1:55.18  
                  52.89   1:55.18 (1:02.29)                                        
 18 Morataya, Kait A          11 WAVE-ST              2:00.99    1:59.91  
                  57.12   1:59.91 (1:02.79)                                        
 19 Esquivel, Natalia Y       12 WAVE-ST              2:14.03    2:14.94  
                1:00.58   2:14.94 (1:14.36)                                        
 -- Scott, Mia V              11 WAVE-ST              2:00.99         DQ  
                  48.86          DQ (57.99)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Torres, Sophie E          12 WAVE-ST              3:20.99    2:58.05   20  
                  41.65     1:26.15 (44.50)     2:12.38 (46.23)     2:58.05 (45.67)
  2 Vanderweele, Holly E      12 WAVE-ST              3:08.15    3:08.54   17  
                  44.35     1:32.15 (47.80)     2:20.72 (48.57)     3:08.54 (47.82)
  3 Akana, Malia S            11 Alamo Area-ST        3:34.64    3:28.23   16  
                  48.51     1:42.64 (54.13)     2:35.35 (52.71)     3:28.23 (52.88)
  4 Walker, Gabi C            12 WAVE-ST              3:40.99    3:31.14   15  
                  49.74     1:44.20 (54.46)     2:39.20 (55.00)     3:31.14 (51.94)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solorzano, Alaina N       12 Alamo Area-ST          42.29      35.45   20  
  2 Garcia, Natalia N         12 Alamo Area-ST          45.13      36.40   17  
  3 Broughton, Becca C        12 WAVE-ST                37.22      38.89   16  
  4 Akana, Malia S            11 Alamo Area-ST          38.92      39.21   15  
  5 Esquivel, Natalia Y       12 WAVE-ST              1:00.99      40.55   14  
  6 Kim, Katie                12 Alamo Area-ST          45.59      41.82   13  
  7 Scott, Mia V              11 WAVE-ST                51.03      45.98   12  
  8 Andreasen, Sydney E       11 WAVE-ST                45.67      46.44   11  
  9 Stow, Katie E             12 Alamo Area-ST          47.85      46.62    9  
 10 Arringdale, Alaura K      12 WAVE-ST                56.69      46.90    7  
 11 McGinnis, Logan E         11 WAVE-ST                49.49      47.35    6  
 12 Lacy, Addison L           11 Alamo Area-ST          50.83      48.38    5  
 13 Guerra, Jaylynn A         12 WAVE-ST                54.33      50.21    4  
 14 Kim, Siyoon               12 Alamo Area-ST             NT      51.32    3  
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Addy R            12 UN-ST                1:10.07    1:10.90   20  
                  32.25     1:10.90 (38.65)                                        
  2 Torres, Sophie E          12 WAVE-ST              1:26.24    1:16.64   17  
                  36.63     1:16.64 (40.01)                                        
  3 Sorensen, Abigail W       11 WAVE-ST              1:18.50    1:17.77   16  
                  36.57     1:17.77 (41.20)                                        
  4 Terrones, Jazzy A         12 WAVE-ST              1:24.90    1:19.50   15  
  5 Kim, Katie                12 Alamo Area-ST        1:33.78    1:25.99   14  
                  40.56     1:25.99 (45.43)                                        
  6 Hipp, Aimee C             12 Alamo Area-ST        1:43.93    1:26.00   13  
                  40.97     1:26.00 (45.03)                                        
  7 Torres, Milla K           12 Alamo Area-ST             NT    1:27.83   12  
                  40.35     1:27.83 (47.48)                                        
  8 Andreasen, Sydney E       11 WAVE-ST              1:38.01    1:29.39   11  
                  41.52     1:29.39 (47.87)                                        
  9 Miller, Katelyn R         12 Alamo Area-ST        1:47.54    1:30.29    9  
                  43.04     1:30.29 (47.25)                                        
 10 Perkins, Amelia C         11 WAVE-ST              1:31.46    1:30.57    7  
                  39.28     1:30.57 (51.29)                                        
 11 Morast, Huntei N          12 WAVE-ST              1:50.89    1:31.20    6  
                  42.20     1:31.20 (49.00)                                        
 12 LI, Anika G               12 Alamo Area-ST        1:31.42    1:33.79    5  
                  40.89     1:33.79 (52.90)                                        
 13 Scott, Mia V              11 WAVE-ST              1:41.79    1:34.52    4  
                  44.66     1:34.52 (49.86)                                        
 14 Riley, Kenadi E           11 WAVE-ST              1:36.63    1:34.84    3  
                  43.69     1:34.84 (51.15)                                        
 15 Esquivel, Natalia Y       12 WAVE-ST              1:46.74    1:35.76    2  
                  41.69     1:35.76 (54.07)                                        
 16 Arringdale, Alaura K      12 WAVE-ST              1:45.00    1:36.68    1  
                  46.74     1:36.68 (49.94)                                        
 17 Morataya, Kait A          11 WAVE-ST              1:45.99    1:36.97  
                  43.70     1:36.97 (53.27)                                        
 18 Zuniga, Romina            12 Alamo Area-ST        1:43.29    1:37.96  
                  46.01     1:37.96 (51.95)                                        
 19 Kim, Siyoon               12 Alamo Area-ST        1:46.29    1:38.03  
                  47.22     1:38.03 (50.81)                                        
 20 Navarro, Ebril N          12 Alamo Area-ST        1:41.20    1:44.00  
                  48.61     1:44.00 (55.39)                                        
 -- McGinnis, Logan E         11 WAVE-ST              1:38.37         DQ  
                  45.48          DQ (51.58)                                        
 -- Lacy, Addison L           11 Alamo Area-ST        1:42.37         DQ  
                  48.53          DQ (51.41)                                        
 -- Graham, Maddie A          11 WAVE-ST              1:55.55         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vanderweele, Holly E      12 WAVE-ST              2:39.77    2:47.03   20  
                  36.48     1:20.24 (43.76)     2:10.23 (49.99)     2:47.03 (36.80)
  2 Torres, Sophie E          12 WAVE-ST              2:57.88    2:49.81   17  
                  37.42     1:22.50 (45.08)     2:09.62 (47.12)     2:49.81 (40.19)
  3 Walker, Gabi C            12 WAVE-ST              2:59.50    2:57.36   16  
                  38.24     1:26.00 (47.76)     2:19.37 (53.37)     2:57.36 (37.99)
  4 Akana, Malia S            11 Alamo Area-ST        3:07.67    2:59.56   15  
                  39.58     1:23.81 (44.23)     2:18.37 (54.56)     2:59.56 (41.19)
  5 LI, Anika G               12 Alamo Area-ST        3:18.38    3:21.07   14  
                  44.78     1:34.24 (49.46)   2:35.46 (1:01.22)     3:21.07 (45.61)
 
Women 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christiansen, Sophia J    16 WAVE-ST                26.81      28.84   20  
  2 Terrones, Tasha L         14 WAVE-ST                28.96      29.17   17  
  3 Scholes, Josi             15 Alamo Area-ST          29.27      29.22   16  
  4 Robinson, Erin M          16 Alamo Area-ST          28.61      29.25   15  
  5 Palmisano, Mary G         14 WAVE-ST                28.12      29.30   14  
  6 Allen, Isabelle A         13 Alamo Area-ST          30.28      29.32   13  
  7 Sloan, Gabbey L           15 UN-ST                  28.46      29.46   12  
  8 Batiz, Francesca G        14 Alamo Area-ST          28.08      29.48   11  
  9 Fowler, Macey L           14 Alamo Area-ST          31.93      29.54    9  
 10 Mow, Lorin R              16 WAVE-ST                29.24      29.61    7  
 11 Castillo, Lyriq J         14 WAVE-ST                29.33      29.82    6  
 12 Faux, Ava M               15 WAVE-ST                27.60      29.87    5  
 13 Sanchez, Gilian A         14 WAVE-ST                29.74      30.23    4  
 14 Barrus, Ella L            13 Alamo Area-ST          29.80      30.46    3  
 15 Gomez, Faith A            13 UN-ST                     NT      30.64    2  
 16 del Olmo, Allie           16 Alamo Area-ST          29.83      30.83    1  
 17 Barrus, Nina M            13 Alamo Area-ST          31.08      30.95  
 18 Gorman, Parker P          13 Alamo Area-ST          38.22      31.11  
 19 Smith, Maddie M           13 WAVE-ST                32.59      31.57  
 20 Weems, Faith A            15 WAVE-ST                31.19      31.85  
 21 Molina, Dolores M         14 Alamo Area-ST          31.82      32.33  
 21 Morataya, Maddi K         14 WAVE-ST                33.46      32.33  
 23 Taylor, Lauren R          16 WAVE-ST                32.86      32.54  
 24 Nguyen, Alina             14 Alamo Area-ST          30.64      32.61  
 25 Martinez, Sara I          14 WAVE-ST                40.99      32.78  
 26 Easley, Ashley C          14 WAVE-ST                37.18      32.79  
 27 Fleming, Addison M        13 WAVE-ST                33.30      33.03  
 28 Wheeler, Annie L          13 Alamo Area-ST          38.19      33.39  
 29 Lozano, Lauren O          15 WAVE-ST                29.61      33.49  
 30 Riley, Avery A            14 WAVE-ST                33.85      34.24  
 31 Moore, Mckinsey M         13 Alamo Area-ST          35.29      34.37  
 32 Clarno, Starlette P       15 Alamo Area-ST          37.01      34.88  
 33 Ayes, Kaitlin N           14 Alamo Area-ST          39.29      35.10  
 34 Kamenick, Jordyn E        16 WAVE-ST                33.55      35.12  
 35 Goar, Trisha R            21 Alamo Area-ST          31.49      35.36  
 
Women 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Abby M            14 WAVE-ST                59.94      59.03   20  
  2 Faux, Ava M               15 WAVE-ST                59.46    1:03.04   17  
                  29.76     1:03.04 (33.28)                                        
  3 Fuhrman, Hannah E         15 WAVE-ST              1:02.65    1:03.09   16  
                  30.71     1:03.09 (32.38)                                        
  4 Christiansen, Sophia J    16 WAVE-ST                57.21    1:04.41   15  
                  31.10     1:04.41 (33.31)                                        
  5 Castillo, Lyriq J         14 WAVE-ST              1:03.10    1:04.45   14  
                  30.70     1:04.45 (33.75)                                        
  6 Sloan, Gabbey L           15 UN-ST                1:01.94    1:04.50   13  
  7 Robinson, Erin M          16 Alamo Area-ST        1:02.69    1:04.57   12  
                  30.40     1:04.57 (34.17)                                        
  8 del Olmo, Allie           16 Alamo Area-ST        1:05.34    1:05.00   11  
                  31.93     1:05.00 (33.07)                                        
  9 Palmisano, Mary G         14 WAVE-ST              1:01.36    1:05.48    9  
                  32.05     1:05.48 (33.43)                                        
 10 Allen, Isabelle A         13 Alamo Area-ST        1:07.19    1:06.68    7  
 11 Nichols, Kaelin R         14 Alamo Area-ST        1:07.67    1:09.78    6  
 12 Pruetz, Faith E           13 Alamo Area-ST        1:15.01    1:10.22    5  
                  33.14     1:10.22 (37.08)                                        
 13 Sharabi, Leah O           15 Alamo Area-ST        1:05.19    1:10.40    4  
                  33.48     1:10.40 (36.92)                                        
 14 Perez Pena, Gia C         15 Alamo Area-ST        1:13.22    1:12.16    3  
                  34.44     1:12.16 (37.72)                                        
 15 Gorman, Parker P          13 Alamo Area-ST        1:13.96    1:12.19    2  
 16 Fleming, Addison M        13 WAVE-ST              1:12.62    1:12.83    1  
                  36.15     1:12.83 (36.68)                                        
 17 Nguyen, Alina             14 Alamo Area-ST        1:07.39    1:13.20  
                  34.72     1:13.20 (38.48)                                        
 18 Ayes, Kaitlin N           14 Alamo Area-ST        1:48.29    1:16.63  
                  36.34     1:16.63 (40.29)                                        
 19 DeCoulaz, Reagan L        13 Alamo Area-ST        1:19.88    1:18.26  
                  37.89     1:18.26 (40.37)                                        
 20 Moore, Mckinsey M         13 Alamo Area-ST        1:30.29    1:19.84  
                  37.75     1:19.84 (42.09)                                        
 
Women 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faux, Ava M               15 WAVE-ST              2:10.99    2:16.65   20  
                  31.34     1:05.87 (34.53)     1:42.19 (36.32)     2:16.65 (34.46)
  2 Mow, Lorin R              16 WAVE-ST              2:14.64    2:16.89   17  
                  31.38     1:06.43 (35.05)     1:42.40 (35.97)     2:16.89 (34.49)
  3 Christiansen, Sophia J    16 WAVE-ST              2:02.26    2:17.37   16  
                  31.30     1:06.17 (34.87)     1:42.15 (35.98)     2:17.37 (35.22)
  4 Fowler, Macey L           14 Alamo Area-ST        2:27.85    2:20.18   15  
                  31.76     1:06.61 (34.85)     1:43.60 (36.99)     2:20.18 (36.58)
  5 Palmisano, Mary G         14 WAVE-ST              2:14.61    2:20.68   14  
                  32.20     1:08.42 (36.22)     1:46.05 (37.63)     2:20.68 (34.63)
  6 Robinson, Erin M          16 Alamo Area-ST        2:15.70    2:20.70   13  
                  31.25     1:07.94 (36.69)     1:45.36 (37.42)     2:20.70 (35.34)
  7 del Olmo, Allie           16 Alamo Area-ST        2:24.81    2:20.74   12  
                  33.77     1:10.51 (36.74)     1:46.65 (36.14)     2:20.74 (34.09)
  8 Terrones, Tasha L         14 WAVE-ST              2:21.01    2:21.67   11  
                  31.79     1:07.12 (35.33)     1:44.42 (37.30)     2:21.67 (37.25)
  9 Lozano, Lauren O          15 WAVE-ST              2:16.30    2:22.58    9  
                  32.90     1:09.67 (36.77)   2:22.58 (1:12.91)                    
 10 Batiz, Francesca G        14 Alamo Area-ST        2:16.45    2:25.96    7  
 11 Barrus, Ella L            13 Alamo Area-ST        2:24.21    2:27.33    6  
                                1:11.88 ( )     1:50.39 (38.51)     2:27.33 (36.94)
 12 Weems, Faith A            15 WAVE-ST              2:26.51    2:28.03    5  
                  34.34     1:12.96 (38.62)     1:51.57 (38.61)     2:28.03 (36.46)
 13 Allen, Isabelle A         13 Alamo Area-ST        2:30.12    2:28.94    4  
                  33.88   2:28.94 (1:55.06)                                        
 14 Sanchez, Gilian A         14 WAVE-ST              2:33.78    2:28.99    3  
                                1:12.33 ( )   2:28.99 (1:16.66)                    
 15 Sloan, Gabbey L           15 UN-ST                2:20.62    2:30.87    2  
                1:53.91     2:30.87 (36.96)                                        
 16 Easley, Ashley C          14 WAVE-ST              3:00.99    2:34.87    1  
                  33.99     1:12.27 (38.28)     1:53.59 (41.32)     2:34.87 (41.28)
 17 Barrus, Nina M            13 Alamo Area-ST        2:39.72    2:37.20  
                  34.57     1:14.37 (39.80)     1:56.51 (42.14)     2:37.20 (40.69)
 17 Nguyen, Alina             14 Alamo Area-ST        2:30.61    2:37.20  
 19 Morataya, Maddi K         14 WAVE-ST              2:54.27    2:39.48  
                                1:17.96 ( )     2:01.18 (43.22)     2:39.48 (38.30)
 20 Taylor, Lauren R          16 WAVE-ST              2:51.97    2:39.62  
                  35.30     1:15.90 (40.60)   2:39.62 (1:23.72)                    
 21 Riley, Avery A            14 WAVE-ST              2:57.74    2:44.47  
                  37.57     1:19.09 (41.52)     2:02.67 (43.58)     2:44.47 (41.80)
 22 Kamenick, Jordyn E        16 WAVE-ST              2:34.00    2:46.82  
                  36.47     1:17.72 (41.25)     2:02.26 (44.54)     2:46.82 (44.56)
 23 Wheeler, Annie L          13 Alamo Area-ST        3:12.19    2:49.46  
                  36.28   2:49.46 (2:13.18)                                        
 24 Martinez, Sara I          14 WAVE-ST              3:15.99    2:50.41  
 
Women 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christiansen, Sophia J    16 WAVE-ST              5:50.33    5:59.22  
                  32.06     1:07.45 (35.39)     1:44.07 (36.62)     2:21.01 (36.94)
        2:57.78 (36.77)     3:34.86 (37.08)     4:11.39 (36.53)     4:48.20 (36.81)
        5:24.19 (35.99)     5:59.22 (35.03)                                        
  2 Fuhrman, Hannah E         15 WAVE-ST              5:41.38    5:59.71  
                  32.75     1:08.20 (35.45)     1:44.36 (36.16)     2:20.65 (36.29)
        2:57.34 (36.69)     3:34.09 (36.75)     4:11.02 (36.93)     4:48.33 (37.31)
        5:25.03 (36.70)     5:59.71 (34.68)                                        
  3 Robinson, Erin M          16 Alamo Area-ST        6:04.88    6:25.67  
                  32.94     1:09.50 (36.56)     1:47.11 (37.61)     2:25.90 (38.79)
        3:05.69 (39.79)     3:46.03 (40.34)     4:26.88 (40.85)     5:07.67 (40.79)
        5:47.50 (39.83)     6:25.67 (38.17)                                        
 
Women 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christiansen, Sophia J    16 WAVE-ST                30.49      34.81   20  
  2 Gorman, Parker P          13 Alamo Area-ST          39.11      37.54   17  
  3 Gomez, Faith A            13 UN-ST                     NT      40.05   16  
  4 Martinez, Sara I          14 WAVE-ST              1:01.99      40.20   15  
  5 Moore, Mckinsey M         13 Alamo Area-ST          41.29      40.77   14  
  6 Ayes, Kaitlin N           14 Alamo Area-ST          44.29      41.08   13  
  7 Fleming, Addison M        13 WAVE-ST                39.80      43.44   12  
 
Women 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Abby M            14 WAVE-ST              1:15.40    1:09.32   20  
  2 Faux, Ava M               15 WAVE-ST              1:06.71    1:09.37   17  
                  33.24     1:09.37 (36.13)                                        
  3 Christiansen, Sophia J    16 WAVE-ST              1:07.69    1:11.77   16  
                  34.72     1:11.77 (37.05)                                        
  4 Allen, Isabelle A         13 Alamo Area-ST        1:13.41    1:11.94   15  
  5 Sloan, Gabbey L           15 UN-ST                1:15.86    1:13.40   14  
                  35.64     1:13.40 (37.76)                                        
  6 Palmisano, Mary G         14 WAVE-ST              1:11.26    1:13.78   13  
                  35.44     1:13.78 (38.34)                                        
  7 Sharabi, Leah O           15 Alamo Area-ST        1:09.43    1:14.21   12  
  8 Nguyen, Alina             14 Alamo Area-ST        1:15.22    1:14.96   11  
                  35.92     1:14.96 (39.04)                                        
  9 Castillo, Lyriq J         14 WAVE-ST              1:13.12    1:16.35    9  
                  37.07     1:16.35 (39.28)                                        
 10 del Olmo, Allie           16 Alamo Area-ST        1:21.81    1:18.65    7  
                  39.21     1:18.65 (39.44)                                        
 11 Nichols, Kaelin R         14 Alamo Area-ST        1:18.49    1:19.66    6  
                  38.47     1:19.66 (41.19)                                        
 12 Fleming, Addison M        13 WAVE-ST              1:31.86    1:28.60    5  
                  43.48     1:28.60 (45.12)                                        
 13 Moore, Mckinsey M         13 Alamo Area-ST        1:52.29    1:32.36    4  
 -- Pruetz, Faith E           13 Alamo Area-ST        1:17.48         DQ  
 
Women 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faux, Ava M               15 WAVE-ST              2:23.05    2:28.91   20  
                  34.71     1:12.13 (37.42)     1:50.88 (38.75)     2:28.91 (38.03)
  2 Christiansen, Sophia J    16 WAVE-ST              2:22.45    2:31.93   17  
                  35.85     1:14.28 (38.43)     1:53.24 (38.96)     2:31.93 (38.69)
  3 Mow, Lorin R              16 WAVE-ST              2:35.53    2:37.59   16  
                  37.28     1:16.66 (39.38)     1:57.12 (40.46)     2:37.59 (40.47)
  4 Terrones, Tasha L         14 WAVE-ST              3:00.99    2:42.38   15  
  5 Castillo, Lyriq J         14 WAVE-ST              2:40.41    2:43.50   14  
                  37.82     1:18.38 (40.56)     2:01.21 (42.83)     2:43.50 (42.29)
  6 Lania, Keona Grace Z      15 Alamo Area-ST        2:56.47    2:45.64   13  
                                1:18.49 ( )     1:59.59 (41.10)     2:45.64 (46.05)
  7 Weems, Faith A            15 WAVE-ST              2:48.23    2:50.81   12  
                  39.14     1:23.86 (44.72)     2:09.54 (45.68)     2:50.81 (41.27)
  8 Sanchez, Gilian A         14 WAVE-ST              3:03.82    3:00.01   11  
  9 Taylor, Lauren R          16 WAVE-ST              3:14.09    3:01.00    9  
                                                    2:15.26 ( )     3:01.00 (45.74)
 10 Kamenick, Jordyn E        16 WAVE-ST              3:02.34    3:01.79    7  
 11 Morataya, Maddi K         14 WAVE-ST              3:30.99    3:03.66    6  
                                1:29.48 ( )   3:03.66 (1:34.18)                    
 -- Easley, Ashley C          14 WAVE-ST              3:15.99         DQ  
 
Women 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fuhrman, Hannah E         15 WAVE-ST                40.37      36.95   20  
  2 Robinson, Erin M          16 Alamo Area-ST          37.34      37.45   17  
  3 del Olmo, Allie           16 Alamo Area-ST          39.78      38.31   16  
  4 Batiz, Francesca G        14 Alamo Area-ST          35.37      38.43   15  
  5 Molina, Dolores M         14 Alamo Area-ST          43.53      41.14   14  
  6 Perez Pena, Gia C         15 Alamo Area-ST          43.33      41.18   13  
  7 Gomez, Faith A            13 UN-ST                     NT      43.52   12  
  8 Moore, Mckinsey M         13 Alamo Area-ST          43.29      45.92   11  
  9 Fleming, Addison M        13 WAVE-ST                50.60      46.60    9  
 10 Goar, Trisha R            21 Alamo Area-ST          46.08      48.05    7  
 11 DeCoulaz, Reagan L        13 Alamo Area-ST          51.54      50.68    6  
 12 Ayes, Kaitlin N           14 Alamo Area-ST          53.29      52.81    5  
 
Women 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faux, Ava M               15 WAVE-ST              1:18.22    1:20.79   20  
                  38.87     1:20.79 (41.92)                                        
  2 Robinson, Erin M          16 Alamo Area-ST        1:18.82    1:21.82   17  
                  38.27     1:21.82 (43.55)                                        
  3 Lozano, Lauren O          15 WAVE-ST              1:22.20    1:21.95   16  
                  39.16     1:21.95 (42.79)                                        
  4 Batiz, Francesca G        14 Alamo Area-ST        1:18.37    1:23.64   15  
                  39.18     1:23.64 (44.46)                                        
  5 Sloan, Gabbey L           15 UN-ST                1:19.80    1:23.66   14  
                  40.20     1:23.66 (43.46)                                        
  6 Fowler, Macey L           14 Alamo Area-ST        1:31.28    1:24.12   13  
                  39.09     1:24.12 (45.03)                                        
  7 Terrones, Tasha L         14 WAVE-ST              1:25.63    1:24.21   12  
                  39.84     1:24.21 (44.37)                                        
  8 del Olmo, Allie           16 Alamo Area-ST        1:27.98    1:25.44   11  
                  41.01     1:25.44 (44.43)                                        
  9 Palmisano, Mary G         14 WAVE-ST              1:30.48    1:27.30    9  
                  40.23     1:27.30 (47.07)                                        
 10 Sanchez, Gilian A         14 WAVE-ST              1:29.16    1:27.73    7  
                  41.15     1:27.73 (46.58)                                        
 11 Molina, Dolores M         14 Alamo Area-ST        1:31.91    1:31.01    6  
                  42.65     1:31.01 (48.36)                                        
 12 Clarno, Starlette P       15 Alamo Area-ST        1:36.72    1:33.01    5  
                  44.22     1:33.01 (48.79)                                        
 13 Nguyen, Alina             14 Alamo Area-ST        1:28.42    1:33.79    4  
                  44.61     1:33.79 (49.18)                                        
 14 Smith, Maddie M           13 WAVE-ST              1:38.57    1:33.91    3  
                  43.15     1:33.91 (50.76)                                        
 15 Barrus, Nina M            13 Alamo Area-ST        1:38.52    1:34.73    2  
                  43.01     1:34.73 (51.72)                                        
 16 Kamenick, Jordyn E        16 WAVE-ST              1:35.17    1:36.06    1  
                  45.89     1:36.06 (50.17)                                        
 17 Easley, Ashley C          14 WAVE-ST              2:00.99    1:36.10  
                  45.28     1:36.10 (50.82)                                        
 18 Barrus, Ella L            13 Alamo Area-ST        1:39.79    1:38.01  
                  46.00     1:38.01 (52.01)                                        
 19 Morataya, Maddi K         14 WAVE-ST              2:00.99    1:38.43  
                  45.99     1:38.43 (52.44)                                        
 20 Weems, Faith A            15 WAVE-ST              1:40.51    1:39.58  
                  46.77     1:39.58 (52.81)                                        
 21 Taylor, Lauren R          16 WAVE-ST              1:40.45    1:42.52  
                  47.32     1:42.52 (55.20)                                        
 22 Riley, Avery A            14 WAVE-ST              1:50.91    1:50.48  
                  51.64     1:50.48 (58.84)                                        
 -- Wheeler, Annie L          13 Alamo Area-ST        1:39.19         DQ  
                  46.62          DQ (54.97)                                        
 
Women 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faux, Ava M               15 WAVE-ST              2:48.04    2:55.88   20  
                  39.66     1:24.87 (45.21)     2:10.28 (45.41)     2:55.88 (45.60)
  2 Batiz, Francesca G        14 Alamo Area-ST        2:56.50    2:59.13   17  
                  39.99     1:25.42 (45.43)     2:12.91 (47.49)     2:59.13 (46.22)
  3 Sloan, Gabbey L           15 UN-ST                2:55.48    3:04.08   16  
                  41.82     1:29.15 (47.33)     2:16.62 (47.47)     3:04.08 (47.46)
  4 Nichols, Kaelin R         14 Alamo Area-ST        3:25.87    3:18.67   15  
                  46.74     1:36.02 (49.28)     2:28.68 (52.66)     3:18.67 (49.99)
 
Women 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Abby M            14 WAVE-ST                33.51      31.14   20  
  2 Batiz, Francesca G        14 Alamo Area-ST          29.23      31.76   16.5
  2 Castillo, Lyriq J         14 WAVE-ST                31.34      31.76   16.5
  4 Christiansen, Sophia J    16 WAVE-ST                29.08      32.06   15  
  5 Perez Pena, Gia C         15 Alamo Area-ST          33.45      33.09   14  
  6 Palmisano, Mary G         14 WAVE-ST                33.05      33.30   13  
  7 Gomez, Faith A            13 UN-ST                     NT      34.72   12  
  8 Gorman, Parker P          13 Alamo Area-ST          41.01      35.37   11  
  9 Molina, Dolores M         14 Alamo Area-ST          44.56      35.90    9  
 10 Goar, Trisha R            21 Alamo Area-ST          38.00      39.24    7  
 11 Fleming, Addison M        13 WAVE-ST                40.01      42.20    6  
 
Women 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christiansen, Sophia J    16 WAVE-ST              1:02.62    1:07.31   20  
                  31.42     1:07.31 (35.89)                                        
  2 Mow, Lorin R              16 WAVE-ST              1:06.47    1:11.04   17  
                  32.85     1:11.04 (38.19)                                        
  3 Castillo, Lyriq J         14 WAVE-ST              1:09.34    1:12.20   16  
                  32.85     1:12.20 (39.35)                                        
  4 Barrus, Nina M            13 Alamo Area-ST        1:26.57    1:24.72   15  
                  38.31     1:24.72 (46.41)                                        
  5 Barrus, Ella L            13 Alamo Area-ST        1:27.42    1:28.17   14  
                  39.90     1:28.17 (48.27)                                        
 
Women 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Scholes, Josi             15 Alamo Area-ST        1:14.15    1:12.72   20  
                  33.80     1:12.72 (38.92)                                        
  2 Robinson, Erin M          16 Alamo Area-ST        1:14.98    1:12.97   17  
                  35.51     1:12.97 (37.46)                                        
  3 Fowler, Macey L           14 Alamo Area-ST        1:14.35    1:14.42   16  
                  34.81     1:14.42 (39.61)                                        
  4 Palmisano, Mary G         14 WAVE-ST              1:15.51    1:14.66   15  
                  34.42     1:14.66 (40.24)                                        
  5 Lozano, Lauren O          15 WAVE-ST              1:16.04    1:15.41   14  
                  37.67     1:15.41 (37.74)                                        
  6 Nguyen, Alina             14 Alamo Area-ST        1:16.35    1:18.82   13  
                  36.12     1:18.82 (42.70)                                        
  7 Martinez, Sara I          14 WAVE-ST              2:05.99    1:27.56   12  
                  37.43     1:27.56 (50.13)                                        
  8 Moore, Mckinsey M         13 Alamo Area-ST        1:28.29    1:27.92   11  
                  39.95     1:27.92 (47.97)                                        
  9 Fleming, Addison M        13 WAVE-ST              1:31.43    1:29.18    9  
                  42.32     1:29.18 (46.86)                                        
 10 Goar, Trisha R            21 Alamo Area-ST        1:24.31    1:30.22    7  
                  41.76     1:30.22 (48.46)                                        
 11 Wheeler, Annie L          13 Alamo Area-ST        1:36.19    1:39.04    6  
 -- Gorman, Parker P          13 Alamo Area-ST        1:26.58         DQ  
                  37.04          DQ (44.28)                                        
 -- Ayes, Kaitlin N           14 Alamo Area-ST        2:03.29         DQ  
                  39.87          DQ (52.39)                                        
 
Women 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faux, Ava M               15 WAVE-ST              2:26.97    2:33.09   20  
                  32.55     1:12.20 (39.65)     1:58.13 (45.93)     2:33.09 (34.96)
  2 Christiansen, Sophia J    16 WAVE-ST              2:31.34    2:37.54   17  
                  32.58     1:12.10 (39.52)     2:03.06 (50.96)     2:37.54 (34.48)
  3 Robinson, Erin M          16 Alamo Area-ST        2:32.31    2:37.70   16  
                  34.08     1:15.78 (41.70)     2:01.41 (45.63)     2:37.70 (36.29)
  4 Fuhrman, Hannah E         15 WAVE-ST              2:35.37    2:38.25   15  
                  36.88     1:18.02 (41.14)     2:02.85 (44.83)     2:38.25 (35.40)
  5 Palmisano, Mary G         14 WAVE-ST              2:35.16    2:41.23   14  
                  36.32     1:15.85 (39.53)     2:05.47 (49.62)     2:41.23 (35.76)
  6 Sloan, Gabbey L           15 UN-ST                2:42.27    2:41.71   13  
                  37.40     1:19.80 (42.40)     2:05.79 (45.99)     2:41.71 (35.92)
  7 Nguyen, Alina             14 Alamo Area-ST        2:43.48    2:47.29   12  
                  36.38     1:16.59 (40.21)     2:06.50 (49.91)     2:47.29 (40.79)
  8 Nichols, Kaelin R         14 Alamo Area-ST        2:49.81    2:47.45   11  
                  34.36     1:19.00 (44.64)     2:07.60 (48.60)     2:47.45 (39.85)
  9 Pruetz, Faith E           13 Alamo Area-ST        3:14.07    2:54.36    9  
                  38.86     1:19.19 (40.33)     2:13.18 (53.99)     2:54.36 (41.18)
 10 DeCoulaz, Reagan L        13 Alamo Area-ST        3:25.03    3:24.74    7  
                  43.49     1:34.28 (50.79)   2:40.00 (1:05.72)     3:24.74 (44.74)
 
Women 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Castillo, Lyriq J         14 WAVE-ST              5:44.29    5:38.22   20  
                  35.33     1:17.37 (42.04)     2:01.06 (43.69)     2:47.06 (46.00)
        3:36.06 (49.00)     4:24.55 (48.49)     5:02.17 (37.62)     5:38.22 (36.05)
  2 Lania, Keona Grace Z      15 Alamo Area-ST        5:51.01    5:51.79   17  
                  36.09     1:18.79 (42.70)                             2:52.04 ( )
        3:39.76 (47.72)     4:29.14 (49.38)     5:10.38 (41.24)     5:51.79 (41.41)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Zeke T           8 Alamo Area-ST          43.24      37.19   20  
  2 Kaiser, Parker L           8 WAVE-ST                41.77      42.27   17  
  3 Poordod, Austin C          5 WAVE-ST              1:10.99      47.82   16  
  4 Brooks, Oliver H           7 WAVE-ST              1:06.33      50.43   15  
  5 Helm, Alex P               6 WAVE-ST              1:05.12      58.93   14  
  6 Whitworth, Walker D        7 Alamo Area-ST          52.00    1:02.36   13  
  7 Scholes, Jem M             6 Alamo Area-ST          58.77    1:05.45   12  
  8 Vu, Logan T                7 WAVE-ST                55.12    1:08.28   11  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Field, Liam A              8 Alamo Area-ST        1:19.16    1:19.95   20  
                  37.70     1:19.95 (42.25)                                        
  2 Peterson, Zeke T           8 Alamo Area-ST        1:39.85    1:26.59   17  
                  38.69     1:26.59 (47.90)                                        
  3 Kaiser, Parker L           8 WAVE-ST              1:29.28    1:32.32   16  
                  43.69     1:32.32 (48.63)                                        
  4 Poordod, Austin C          5 WAVE-ST              2:25.99    1:45.63   15  
                  49.65     1:45.63 (55.98)                                        
  5 Brooks, Oliver H           7 WAVE-ST              3:10.99    2:05.15   14  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Zeke T           8 Alamo Area-ST          50.26      46.40   20  
  2 Kaiser, Parker L           8 WAVE-ST                45.67      47.67   17  
  3 Poordod, Austin C          5 WAVE-ST              1:20.99      57.30   16  
  4 Whitworth, Walker D        7 Alamo Area-ST        1:05.00    1:01.56   15  
  5 Scholes, Jem M             6 Alamo Area-ST             NT    1:05.86   14  
  6 Brooks, Oliver H           7 WAVE-ST              1:27.99    1:05.97   13  
  7 Helm, Alex P               6 WAVE-ST              1:05.12    1:09.59   12  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Field, Liam A              8 Alamo Area-ST        1:37.51    1:34.38   20  
  2 Kaiser, Parker L           8 WAVE-ST              1:38.86    1:42.58   17  
                  52.53     1:42.58 (50.05)                                        
  3 Poordod, Austin C          5 WAVE-ST              2:45.99    1:55.29   16  
                  55.66     1:55.29 (59.63)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Field, Liam A              8 Alamo Area-ST          52.76      53.16   20  
  2 Kaiser, Parker L           8 WAVE-ST                57.56    1:03.94   17  
  3 Peterson, Zeke T           8 Alamo Area-ST        1:14.57    1:05.81   16  
  4 Brooks, Oliver H           7 WAVE-ST              1:53.53    1:19.60   15  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Field, Liam A              8 Alamo Area-ST          40.74      41.42   20  
  2 Peterson, Zeke T           8 Alamo Area-ST          56.47      50.21   17  
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kaiser, Parker L           8 WAVE-ST              2:00.79    1:51.84   20  
                  49.52   1:51.84 (1:02.32)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burguete, Rodrigo I       10 Alamo Area-ST          33.34      32.85   20  
  2 Clarno, Tavern J           9 Alamo Area-ST          35.80      34.17   17  
  3 Dion, Brady O             10 WAVE-ST                36.67      34.68   16  
  4 Peterson, Nate C          10 Alamo Area-ST          33.98      35.23   15  
  5 Bisque, Wyatt L            9 UN-ST                  37.27      35.85   14  
  6 Gutierrez, Michael L      10 Alamo Area-ST          37.99      37.54   13  
  7 Lacy, Asher C              9 Alamo Area-ST          37.86      38.55   12  
  8 Patton, Beck H             9 WAVE-ST                55.99      40.07   11  
  9 Zepeda, Sebastian M       10 Alamo Area-ST          43.97      40.28    9  
 10 Bedo, Andy C               9 WAVE-ST                45.00      40.45    7  
 11 Roska, Andrew R            9 WAVE-ST              1:05.55      40.49    6  
 12 Brooks, Clark J            9 WAVE-ST                42.95      42.10    5  
 13 Jacobson, Tyler E          9 WAVE-ST                45.12      42.15    4  
 14 Puri, Kirat                9 WAVE-ST                47.57      42.80    2.5
 14 Garcia, Jeremy B           9 WAVE-ST                45.55      42.80    2.5
 16 Brothers, Nash R          10 WAVE-ST                46.25      43.15    1  
 17 Wood, Cooper M             9 WAVE-ST                41.29      44.13  
 18 Witmer, Timothy D          9 Alamo Area-ST        1:01.62      50.25  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Nate C          10 Alamo Area-ST        1:12.43    1:14.30   20  
                  35.73     1:14.30 (38.57)                                        
  2 Bisque, Wyatt L            9 UN-ST                1:24.71    1:19.96   17  
                  38.09     1:19.96 (41.87)                                        
  3 Lacy, Asher C              9 Alamo Area-ST        1:26.47    1:22.75   16  
                  39.85     1:22.75 (42.90)                                        
  4 Wood, Cooper M             9 WAVE-ST              1:29.89    1:33.50   15  
  5 Brooks, Clark J            9 WAVE-ST              1:45.80    1:33.62   14  
                  45.68     1:33.62 (47.94)                                        
  6 Roska, Andrew R            9 WAVE-ST              1:45.55    1:38.13   13  
  7 Brothers, Nash R          10 WAVE-ST              1:56.15    1:40.52   12  
                  45.91     1:40.52 (54.61)                                        
  8 Garcia, Jeremy B           9 WAVE-ST              1:42.55    1:43.75   11  
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burguete, Rodrigo I       10 Alamo Area-ST        2:38.45    2:49.07   20  
                  36.12     1:19.22 (43.10)   2:49.07 (1:29.85)                    
  2 Lacy, Asher C              9 Alamo Area-ST        3:12.50    3:10.83   17  
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bisque, Wyatt L            9 UN-ST                  40.64      41.45   20  
  2 Clarno, Tavern J           9 Alamo Area-ST          48.03      43.44   17  
  3 Dion, Brady O             10 WAVE-ST                43.66      43.59   16  
  4 Lacy, Asher C              9 Alamo Area-ST          48.89      46.31   15  
  5 Patton, Beck H             9 WAVE-ST              1:10.99      47.64   14  
  6 Brothers, Nash R          10 WAVE-ST                55.05      48.51   13  
  7 Jacobson, Tyler E          9 WAVE-ST                45.12      48.63   12  
  8 Wood, Cooper M             9 WAVE-ST                54.17      51.20   11  
  9 Bedo, Andy C               9 WAVE-ST                55.00      52.75    9  
 10 Gutierrez, Michael L      10 Alamo Area-ST          51.25      56.44    7  
 11 Puri, Kirat                9 WAVE-ST              1:05.46      57.94    6  
 -- Roska, Andrew R            9 WAVE-ST              1:10.55         DQ  
 -- Brooks, Clark J            9 WAVE-ST                58.77         DQ  
 -- Zepeda, Sebastian M       10 Alamo Area-ST          51.88         DQ  
 -- Garcia, Jeremy B           9 WAVE-ST              1:02.55         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bisque, Wyatt L            9 UN-ST                1:26.49    1:26.07   20  
                  41.33     1:26.07 (44.74)                                        
  2 Lacy, Asher C              9 Alamo Area-ST        1:34.74    1:37.16   17  
  3 Brothers, Nash R          10 WAVE-ST              1:55.55    1:49.91   16  
  4 Wood, Cooper M             9 WAVE-ST              1:55.82    1:52.60   15  
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bisque, Wyatt L            9 UN-ST                  48.51      46.18   20  
  2 Peterson, Nate C          10 Alamo Area-ST          49.29      47.24   17  
  3 Lacy, Asher C              9 Alamo Area-ST          49.63      47.84   16  
  4 Wood, Cooper M             9 WAVE-ST                55.49      58.86   15  
  5 Garcia, Jeremy B           9 WAVE-ST              1:35.55    1:01.43   14  
  6 Roska, Andrew R            9 WAVE-ST              1:15.55    1:15.30   13  
 -- Witmer, Timothy D          9 Alamo Area-ST        1:06.95         DQ  
 -- Brooks, Clark J            9 WAVE-ST              1:08.22         DQ  
 -- Brothers, Nash R          10 WAVE-ST                52.28         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bisque, Wyatt L            9 UN-ST                1:41.41    1:40.42   20  
                  45.97     1:40.42 (54.45)                                        
  2 Peterson, Nate C          10 Alamo Area-ST        1:47.20    1:44.20   17  
                  49.00     1:44.20 (55.20)                                        
  3 Dion, Brady O             10 WAVE-ST              1:48.56    1:44.50   16  
                  48.86     1:44.50 (55.64)                                        
  4 Brothers, Nash R          10 WAVE-ST              1:59.53    1:47.61   15  
                  50.01     1:47.61 (57.60)                                        
  5 Lacy, Asher C              9 Alamo Area-ST        1:47.86    1:49.85   14  
                  52.45     1:49.85 (57.40)                                        
 -- Garcia, Jeremy B           9 WAVE-ST              2:42.55         DQ  
                  59.24        DQ (1:09.21)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lacy, Asher C              9 Alamo Area-ST        3:52.01    3:56.41   20  
                  54.80   1:58.10 (1:03.30)     2:57.25 (59.15)     3:56.41 (59.16)
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Nate C          10 Alamo Area-ST          33.62      35.54   20  
  2 Bisque, Wyatt L            9 UN-ST                  43.19      43.35   17  
  3 Brothers, Nash R          10 WAVE-ST              1:04.55      50.81   16  
  4 Wood, Cooper M             9 WAVE-ST                50.40      53.48   15  
  5 Garcia, Jeremy B           9 WAVE-ST              1:20.55      56.48   14  
  6 Brooks, Clark J            9 WAVE-ST              1:10.55    1:02.26   13  
  7 Roska, Andrew R            9 WAVE-ST              1:22.55    1:04.42   12  
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Nate C          10 Alamo Area-ST        1:23.77    1:23.75   20  
                  37.56     1:23.75 (46.19)                                        
  2 Burguete, Rodrigo I       10 Alamo Area-ST        1:29.17    1:29.33   17  
                  39.48     1:29.33 (49.85)                                        
  3 Bisque, Wyatt L            9 UN-ST                1:29.59    1:29.68   16  
                  41.73     1:29.68 (47.95)                                        
  4 Dion, Brady O             10 WAVE-ST              1:36.68    1:35.55   15  
                  46.13     1:35.55 (49.42)                                        
  5 Patton, Beck H             9 WAVE-ST              2:30.99    1:36.57   14  
                  43.57     1:36.57 (53.00)                                        
  6 Jacobson, Tyler E          9 WAVE-ST              1:55.12    1:44.13   13  
  7 Brooks, Clark J            9 WAVE-ST              1:54.55    1:44.94   12  
                  52.77     1:44.94 (52.17)                                        
  8 Wood, Cooper M             9 WAVE-ST              1:52.33    1:49.38   11  
                  50.51     1:49.38 (58.87)                                        
  9 Brothers, Nash R          10 WAVE-ST              2:10.55    1:49.88    9  
                  52.82     1:49.88 (57.06)                                        
 10 Gutierrez, Michael L      10 Alamo Area-ST        1:55.52    1:55.10    7  
 -- Zepeda, Sebastian M       10 Alamo Area-ST        1:55.06         DQ  
                  46.19          DQ (53.57)                                        
 -- Roska, Andrew R            9 WAVE-ST              1:55.55         DQ  
                  53.86        DQ (1:07.17)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tedrow, Landon R          12 Alamo Area-ST          28.75      28.30   20  
  2 Moeller, Tyler J          12 Alamo Area-ST          31.15      29.48   17  
  3 Duggan, Blake D           12 WAVE-ST                29.51      29.76   16  
  4 Sorensen, Adrian W        11 WAVE-ST                34.45      30.60   15  
  5 Gaona, Darryl G           12 Alamo Area-ST          30.56      30.99   14  
  6 Arevalos, Nick R          12 Alamo Area-ST          30.56      31.21   13  
  7 Okulicz, Evan M           12 WAVE-ST                32.08      31.26   12  
  8 Muenchow, Carson J        11 Alamo Area-ST          31.96      31.80   11  
  9 Lewis, Hudson C           12 Alamo Area-ST          32.05      31.96    9  
 10 Pollack, Jake M           12 Alamo Area-ST          29.39      32.37    7  
 11 Hernandez, Marco E        12 Alamo Area-ST          35.29      32.47    6  
 12 Womack, Nathan J          11 Alamo Area-ST          34.52      33.99    5  
 13 Crace, Owen A             12 Alamo Area-ST          35.19      34.01    4  
 14 Harris, Brady             11 WAVE-ST                34.73      35.25    3  
 15 Emme, Joshua D            12 Alamo Area-ST          41.29      37.54    2  
 16 Hernandez, Christopher S  12 WAVE-ST                41.56      37.59    1  
 17 Solis, Jason P            11 Alamo Area-ST          42.29      37.65  
 18 Aktunc, Kerem             11 Alamo Area-ST          38.80      38.29  
 19 Diaz Ceballos, Carlos A   12 Alamo Area-ST          38.29      38.43  
 20 Hogue, Cass V             11 Alamo Area-ST          38.26      39.41  
 21 Porter, Dom J             11 Alamo Area-ST          39.22      39.77  
 22 Shenouda, David R         11 Alamo Area-ST          39.79      40.61  
 23 Brockmeier, Sam W         11 WAVE-ST                47.81      40.72  
 24 Beaudoin, Benjamin E      12 Alamo Area-ST          44.29      46.60  
 25 Green, Sidney D           11 WAVE-ST                59.12      47.08  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tedrow, Landon R          12 Alamo Area-ST        1:01.90    1:01.93   20  
                  30.71     1:01.93 (31.22)                                        
  2 Duggan, Blake D           12 WAVE-ST              1:05.19    1:05.53   17  
                  31.54     1:05.53 (33.99)                                        
  3 Moeller, Tyler J          12 Alamo Area-ST        1:10.16    1:08.17   16  
                  33.20     1:08.17 (34.97)                                        
  4 Gaona, Darryl G           12 Alamo Area-ST        1:30.15    1:08.58   15  
                  33.06     1:08.58 (35.52)                                        
  5 Lewis, Hudson C           12 Alamo Area-ST        1:15.20    1:09.39   14  
                  33.64     1:09.39 (35.75)                                        
  6 Muenchow, Carson J        11 Alamo Area-ST        1:11.98    1:10.25   13  
                  33.91     1:10.25 (36.34)                                        
  7 Grindrod, Owen M          12 Alamo Area-ST        1:15.31    1:14.23   12  
                  36.31     1:14.23 (37.92)                                        
  8 Hernandez, Marco E        12 Alamo Area-ST        1:19.84    1:15.76   11  
                  35.48     1:15.76 (40.28)                                        
  9 Harris, Brady             11 WAVE-ST              1:21.45    1:16.55    9  
                  37.43     1:16.55 (39.12)                                        
 10 Pollack, Jake M           12 Alamo Area-ST        1:06.06    1:17.35    7  
                  35.45     1:17.35 (41.90)                                        
 11 Del Valle, Aidan A        12 WAVE-ST              1:25.32    1:18.56    6  
 12 Womack, Nathan J          11 Alamo Area-ST        1:17.42    1:23.00    5  
                  41.86     1:23.00 (41.14)                                        
 13 Emme, Joshua D            12 Alamo Area-ST        1:48.29    1:25.10    4  
 14 Diaz Ceballos, Carlos A   12 Alamo Area-ST        1:58.29    1:26.73    3  
                  40.48     1:26.73 (46.25)                                        
 15 Hernandez, Christopher S  12 WAVE-ST              1:25.12    1:29.04    2  
 16 Porter, Dom J             11 Alamo Area-ST        1:25.00    1:29.51    1  
 17 Lopez, Diego              12 UN-ST                1:31.29    1:29.62  
 18 Hogue, Cass V             11 Alamo Area-ST        1:26.50    1:31.49  
                  42.90     1:31.49 (48.59)                                        
 19 Aktunc, Kerem             11 Alamo Area-ST        1:24.86    1:32.93  
                  43.03     1:32.93 (49.90)                                        
 20 Beaudoin, Benjamin E      12 Alamo Area-ST        1:31.29    1:51.16  
                  51.05   1:51.16 (1:00.11)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tedrow, Landon R          12 Alamo Area-ST        2:18.24    2:17.94   20  
                1:06.39     1:42.60 (36.21)     2:17.94 (35.34)         2:17.94 ( )
  2 Duggan, Blake D           12 WAVE-ST              2:23.56    2:27.13   17  
                  32.55     1:10.78 (38.23)     1:49.70 (38.92)     2:27.13 (37.43)
  3 Moeller, Tyler J          12 Alamo Area-ST        2:26.12    2:32.77   16  
                  32.42     1:10.47 (38.05)     1:51.53 (41.06)     2:32.77 (41.24)
  4 Sorensen, Adrian W        11 WAVE-ST              3:15.99    2:33.08   15  
                  34.34     1:13.31 (38.97)     1:54.11 (40.80)     2:33.08 (38.97)
  5 Muenchow, Carson J        11 Alamo Area-ST        2:40.27    2:34.55   14  
                  35.47     1:16.45 (40.98)     1:58.43 (41.98)     2:34.55 (36.12)
  6 Pollack, Jake M           12 Alamo Area-ST        2:28.89    2:40.24   13  
                  33.99     1:15.65 (41.66)   2:40.24 (1:24.59)                    
  7 Gaona, Darryl G           12 Alamo Area-ST        2:32.83    2:40.68   12  
                  35.41     1:15.54 (40.13)     1:58.06 (42.52)     2:40.68 (42.62)
  8 Grindrod, Owen M          12 Alamo Area-ST        2:40.64    2:41.20   11  
                  37.42     1:17.70 (40.28)     1:58.49 (40.79)     2:41.20 (42.71)
  9 Arevalos, Nick R          12 Alamo Area-ST        2:49.48    2:46.17    9  
                  38.18     1:20.10 (41.92)     2:03.48 (43.38)     2:46.17 (42.69)
 10 Womack, Nathan J          11 Alamo Area-ST        3:05.19    2:48.54    7  
                  40.73     1:24.25 (43.52)   2:48.54 (1:24.29)                    
 11 Zepeda, Diego A           12 Alamo Area-ST        2:54.33    2:56.15    6  
                  35.68     1:19.59 (43.91)     2:07.12 (47.53)     2:56.15 (49.03)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Okulicz, Evan M           12 WAVE-ST                38.98      36.76   20  
  2 Muenchow, Carson J        11 Alamo Area-ST          37.59      37.45   17  
  3 Hernandez, Marco E        12 Alamo Area-ST          39.35      41.07   16  
  4 Grindrod, Owen M          12 Alamo Area-ST          42.53      41.24   15  
  5 Womack, Nathan J          11 Alamo Area-ST          41.34      43.42   14  
  6 Harris, Brady             11 WAVE-ST                45.73      44.26   13  
  7 Hogue, Cass V             11 Alamo Area-ST          46.03      45.46   12  
  8 Shenouda, David R         11 Alamo Area-ST          49.68      47.06   11  
  9 Hernandez, Christopher S  12 WAVE-ST                50.12      48.68    9  
 10 Aktunc, Kerem             11 Alamo Area-ST          44.08      49.30    7  
 11 Diaz Ceballos, Carlos A   12 Alamo Area-ST          46.29      49.48    6  
 12 Emme, Joshua D            12 Alamo Area-ST          44.29      52.06    5  
 13 Brockmeier, Sam W         11 WAVE-ST              1:50.99      56.30    4  
 14 Beaudoin, Benjamin E      12 Alamo Area-ST          56.29      58.22    3  
 15 Green, Sidney D           11 WAVE-ST                59.12    1:07.51    2  
 -- Solis, Jason P            11 Alamo Area-ST          49.29         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tedrow, Landon R          12 Alamo Area-ST        1:18.93    1:14.69   20  
  2 Moeller, Tyler J          12 Alamo Area-ST        1:30.92    1:18.37   17  
                  38.40     1:18.37 (39.97)                                        
  3 Gaona, Darryl G           12 Alamo Area-ST        1:39.43    1:20.84   16  
                  40.14     1:20.84 (40.70)                                        
  4 Muenchow, Carson J        11 Alamo Area-ST        1:23.99    1:21.47   15  
                  40.39     1:21.47 (41.08)                                        
  5 Grindrod, Owen M          12 Alamo Area-ST        1:39.82    1:22.96   14  
                  41.30     1:22.96 (41.66)                                        
  6 Womack, Nathan J          11 Alamo Area-ST        1:30.13    1:27.34   13  
                  41.11     1:27.34 (46.23)                                        
  7 Pollack, Jake M           12 Alamo Area-ST        1:26.05    1:29.51   12  
                  42.09     1:29.51 (47.42)                                        
  8 Del Valle, Aidan A        12 WAVE-ST              1:50.12    1:31.17   11  
                  41.68     1:31.17 (49.49)                                        
  9 Hernandez, Christopher S  12 WAVE-ST              1:45.12    1:50.51    9  
                  52.03     1:50.51 (58.48)                                        
 10 Emme, Joshua D            12 Alamo Area-ST        1:58.29    1:52.61    7  
                  53.39     1:52.61 (59.22)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tedrow, Landon R          12 Alamo Area-ST          38.18      37.66   20  
  2 Gaona, Darryl G           12 Alamo Area-ST          46.34      40.62   17  
  3 Lewis, Hudson C           12 Alamo Area-ST          41.68      41.49   16  
  4 Moeller, Tyler J          12 Alamo Area-ST          43.85      41.55   15  
  5 Duggan, Blake D           12 WAVE-ST                41.56      41.72   14  
  6 Hernandez, Marco E        12 Alamo Area-ST          43.09      43.97   13  
  7 Womack, Nathan J          11 Alamo Area-ST          49.38      44.54   12  
  8 Grindrod, Owen M          12 Alamo Area-ST          45.80      44.75   11  
  9 Del Valle, Aidan A        12 WAVE-ST                51.61      45.63    9  
 10 Muenchow, Carson J        11 Alamo Area-ST          48.71      45.85    7  
 11 Pollack, Jake M           12 Alamo Area-ST          43.40      45.94    6  
 12 Hernandez, Christopher S  12 WAVE-ST                52.12      49.02    5  
 13 Harris, Brady             11 WAVE-ST                55.91      49.28    4  
 14 Porter, Dom J             11 Alamo Area-ST          51.35      49.77    3  
 15 Diaz Ceballos, Carlos A   12 Alamo Area-ST          54.29      50.51    2  
 16 Aktunc, Kerem             11 Alamo Area-ST          53.39      52.91    1  
 17 Hogue, Cass V             11 Alamo Area-ST          55.94      53.53  
 18 Villarreal, Victor H      11 Alamo Area-ST             NT      55.47  
 19 Beaudoin, Benjamin E      12 Alamo Area-ST          59.29    1:07.67  
 -- Emme, Joshua D            12 Alamo Area-ST          53.29         DQ  
 -- Lopez, Diego              12 UN-ST                  51.29         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sorensen, Adrian W        11 WAVE-ST              1:29.46    1:21.52   20  
                  38.75     1:21.52 (42.77)                                        
  2 Tedrow, Landon R          12 Alamo Area-ST        1:29.06    1:22.26   17  
                  38.51     1:22.26 (43.75)                                        
  3 Lewis, Hudson C           12 Alamo Area-ST        1:42.15    1:28.43   16  
                  41.48     1:28.43 (46.95)                                        
  4 Gaona, Darryl G           12 Alamo Area-ST        1:33.74    1:28.55   15  
                  41.38     1:28.55 (47.17)                                        
  5 Arevalos, Nick R          12 Alamo Area-ST        1:34.12    1:28.66   14  
                  41.73     1:28.66 (46.93)                                        
  6 Moeller, Tyler J          12 Alamo Area-ST        1:35.84    1:31.62   13  
                  41.53     1:31.62 (50.09)                                        
  7 Duggan, Blake D           12 WAVE-ST              1:27.33    1:31.69   12  
                  43.09     1:31.69 (48.60)                                        
  8 Pollack, Jake M           12 Alamo Area-ST        1:34.86    1:34.81   11  
                  44.58     1:34.81 (50.23)                                        
  9 Hernandez, Marco E        12 Alamo Area-ST        1:35.57    1:35.15    9  
                  45.02     1:35.15 (50.13)                                        
 10 Crace, Owen A             12 Alamo Area-ST        1:48.97    1:35.66    7  
                  43.94     1:35.66 (51.72)                                        
 11 Grindrod, Owen M          12 Alamo Area-ST        1:40.94    1:40.15    6  
                  47.19     1:40.15 (52.96)                                        
 12 Okulicz, Evan M           12 WAVE-ST              1:50.76    1:41.18    5  
                  47.83     1:41.18 (53.35)                                        
 13 Porter, Dom J             11 Alamo Area-ST        1:54.55    1:48.90    4  
                  51.05     1:48.90 (57.85)                                        
 -- Zepeda, Diego A           12 Alamo Area-ST        1:54.33         DQ  
                  44.48          DQ (50.09)                                        
 -- Womack, Nathan J          11 Alamo Area-ST        1:50.65         DQ  
                  48.89          DQ (53.12)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duggan, Blake D           12 WAVE-ST              3:34.69    3:11.38   20  
                  43.99     1:33.31 (49.32)     2:22.76 (49.45)     3:11.38 (48.62)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tedrow, Landon R          12 Alamo Area-ST          33.33      32.68   20  
  2 Moeller, Tyler J          12 Alamo Area-ST          41.65      34.87   17  
  3 Gaona, Darryl G           12 Alamo Area-ST          42.51      36.02   16  
  4 Muenchow, Carson J        11 Alamo Area-ST          40.97      36.44   15  
  5 Harris, Brady             11 WAVE-ST                51.66      39.36   14  
  6 Womack, Nathan J          11 Alamo Area-ST          53.72      41.97   13  
  7 Hernandez, Christopher S  12 WAVE-ST                47.12      43.83   12  
  8 Porter, Dom J             11 Alamo Area-ST          50.00      44.84   11  
  9 Hogue, Cass V             11 Alamo Area-ST          46.36      47.86    9  
 10 Diaz Ceballos, Carlos A   12 Alamo Area-ST          49.29      49.09    7  
 11 Villarreal, Victor H      11 Alamo Area-ST             NT      50.61    6  
 12 Beaudoin, Benjamin E      12 Alamo Area-ST          46.29    1:00.77    5  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muenchow, Carson J        11 Alamo Area-ST        1:37.30    1:27.89   20  
                  39.59     1:27.89 (48.30)                                        
 -- Zepeda, Diego A           12 Alamo Area-ST        1:56.77         DQ  
                  42.65          DQ (56.31)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tedrow, Landon R          12 Alamo Area-ST        1:13.36    1:11.69   20  
                  34.13     1:11.69 (37.56)                                        
  2 Duggan, Blake D           12 WAVE-ST              1:13.20    1:14.88   17  
                  34.46     1:14.88 (40.42)                                        
  3 Moeller, Tyler J          12 Alamo Area-ST        1:27.41    1:18.55   16  
                  35.11     1:18.55 (43.44)                                        
  4 Gaona, Darryl G           12 Alamo Area-ST        1:28.19    1:18.64   15  
                  36.57     1:18.64 (42.07)                                        
  5 Sorensen, Adrian W        11 WAVE-ST              1:29.12    1:18.75   14  
                  37.77     1:18.75 (40.98)                                        
  6 Arevalos, Nick R          12 Alamo Area-ST        1:30.19    1:20.29   13  
                  38.93     1:20.29 (41.36)                                        
  7 Lewis, Hudson C           12 Alamo Area-ST        1:33.54    1:21.72   12  
                  39.32     1:21.72 (42.40)                                        
  8 Pollack, Jake M           12 Alamo Area-ST        1:21.77    1:22.45   11  
                  39.63     1:22.45 (42.82)                                        
  9 Okulicz, Evan M           12 WAVE-ST              1:27.10    1:24.18    9  
                  38.85     1:24.18 (45.33)                                        
 10 Womack, Nathan J          11 Alamo Area-ST        1:36.50    1:26.11    7  
                  40.65     1:26.11 (45.46)                                        
 11 Muenchow, Carson J        11 Alamo Area-ST        1:21.88    1:28.72    6  
                  41.03     1:28.72 (47.69)                                        
 12 Harris, Brady             11 WAVE-ST              1:47.14    1:28.79    5  
                  40.53     1:28.79 (48.26)                                        
 13 Grindrod, Owen M          12 Alamo Area-ST        1:25.59    1:29.41    4  
                  43.23     1:29.41 (46.18)                                        
 14 Crace, Owen A             12 Alamo Area-ST        1:33.19    1:32.63    3  
 15 Solis, Jason P            11 Alamo Area-ST        2:01.29    1:37.65    2  
                  45.70     1:37.65 (51.95)                                        
 16 Diaz Ceballos, Carlos A   12 Alamo Area-ST        2:11.29    1:37.98    1  
                  48.21     1:37.98 (49.77)                                        
 17 Porter, Dom J             11 Alamo Area-ST        1:50.00    1:39.54  
                  46.75     1:39.54 (52.79)                                        
 18 Shenouda, David R         11 Alamo Area-ST        1:41.82    1:40.20  
                  46.68     1:40.20 (53.52)                                        
 19 Hogue, Cass V             11 Alamo Area-ST        1:46.20    1:41.67  
                  44.17     1:41.67 (57.50)                                        
 20 Emme, Joshua D            12 Alamo Area-ST        1:36.29    1:46.64  
 21 Brockmeier, Sam W         11 WAVE-ST              3:08.99    2:01.20  
                1:02.65     2:01.20 (58.55)                                        
 -- Beaudoin, Benjamin E      12 Alamo Area-ST        2:03.29         DQ  
                  56.82        DQ (1:05.70)                                        
 -- Hernandez, Christopher S  12 WAVE-ST              1:45.12         DQ  
                  43.30          DQ (51.46)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duggan, Blake D           12 WAVE-ST              2:41.72    2:42.81   20  
                  36.23     1:16.12 (39.89)     2:06.36 (50.24)     2:42.81 (36.45)
  2 Grindrod, Owen M          12 Alamo Area-ST        3:00.35    2:55.46   17  
                  43.09     1:28.45 (45.36)     2:18.46 (50.01)     2:55.46 (37.00)
  3 Lewis, Hudson C           12 Alamo Area-ST        3:08.71    3:00.14   16  
                  43.20     1:28.70 (45.50)     2:20.40 (51.70)     3:00.14 (39.74)
  4 Pollack, Jake M           12 Alamo Area-ST        2:50.94    3:07.49   15  
                  41.73     1:32.25 (50.52)     2:25.66 (53.41)     3:07.49 (41.83)
  5 Womack, Nathan J          11 Alamo Area-ST        3:35.19    3:11.64   14  
                  44.05     1:31.47 (47.42)     2:30.42 (58.95)     3:11.64 (41.22)
 -- Lopez, Diego              12 UN-ST                2:10.29         DQ  
                                                    2:36.57 ( )          DQ (51.83)
 -- Hernandez, Marco E        12 Alamo Area-ST        3:24.29         DQ  
                  48.84     1:37.60 (48.76)     2:33.23 (55.63)          DQ (45.96)
 
Men 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen, Andrew J            16 WAVE-ST                28.95      24.64   20  
  2 Cooley, Matthew T         16 Alamo Area-ST          24.56      24.70   17  
  3 Williams, Aiden M         17 WAVE-ST                28.99      24.84   16  
  4 Hollon, Colton L          16 Alamo Area-ST          25.04      25.04   15  
  5 Rogers, Caleb N           17 Alamo Area-ST          27.34      25.05   14  
  6 Almaraz, Ayden M          13 WAVE-ST                24.50      25.28   13  
  7 Olson, Dane W             14 Alamo Area-ST          28.25      26.23   12  
  8 Francis, James T          14 WAVE-ST                26.27      26.24   11  
  9 Christiansen, Harold V    14 WAVE-ST                25.34      26.39    9  
 10 Cooper, Jared S           14 Alamo Area-ST          28.36      26.75    7  
 11 Blair, Carson J           14 WAVE-ST                27.91      27.16    6  
 12 Smith, Blake W            14 Alamo Area-ST          27.75      27.18    5  
 13 Gilson, Chase A           15 Alamo Area-ST          26.35      27.27    4  
 14 Steinle, Owen D           17 WAVE-ST                25.98      27.32    3  
 15 Hardin, Parker C          14 Alamo Area-ST             NT      27.49    2  
 16 Marti, Zane V             15 WAVE-ST                27.47      27.74    1  
 17 Brockmeier, Ben S         13 WAVE-ST                30.99      28.22  
 18 Dominguez, Alec Z         15 Alamo Area-ST          29.30      28.37  
 19 Scholes, Jonny R          15 Alamo Area-ST          27.21      28.42  
 20 Smith, Jackson I          17 WAVE-ST                33.99      28.73  
 21 Lacy, Dalton K            14 Alamo Area-ST          29.94      28.90  
 22 Acker, Trey P             14 Alamo Area-ST          30.01      29.21  
 23 Willis, Wesley C          13 Alamo Area-ST          30.96      29.25  
 24 LoCurto, Sam J            13 Alamo Area-ST          30.57      29.29  
 25 Campa, Jacob E            13 WAVE-ST                40.99      30.23  
 26 Andrade, Gavin G          16 WAVE-ST                30.99      30.84  
 27 Jabbour, Kaisar J         13 Alamo Area-ST          36.29      31.08  
 28 Shenouda, Antony R        14 Alamo Area-ST          33.19      31.18  
 29 Walkingstick, Ethan W     13 Alamo Area-ST          37.29      31.73  
 30 Coury, Caden J            15 WAVE-ST                35.99      31.92  
 31 Puri, Krish               13 WAVE-ST                31.23      32.06  
 32 Gutierrez, Mateo L        13 Alamo Area-ST          32.22      33.45  
 33 Torres, Diego J           14 WAVE-ST                   NT      33.96  
 34 Oliveros, Johnny A        13 WAVE-ST                40.12      34.45  
 35 Solis, Jacob M            13 Alamo Area-ST          39.28      34.70  
 36 Spencer, Thomas P         13 Alamo Area-ST          44.29      36.36  
 37 Canales, Diego            13 Alamo Area-ST          37.18      36.45  
 38 Hassmann, Henry A         13 WAVE-ST                43.75      36.78  
 
Men 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen, Andrew J            16 WAVE-ST                56.26      53.43   20  
  2 Williams, Aiden M         17 WAVE-ST              1:00.99      54.01   17  
                  26.14       54.01 (27.87)                                        
  3 Solorzano, Caleb J        15 Alamo Area-ST          53.81      54.19   16  
                  26.40       54.19 (27.79)                                        
  4 Hollon, Colton L          16 Alamo Area-ST        1:00.09      54.30   15  
                  26.13       54.30 (28.17)                                        
  5 Almaraz, Ayden M          13 WAVE-ST                54.23      56.37   14  
                  27.29       56.37 (29.08)                                        
  6 Christiansen, Harold V    14 WAVE-ST                57.81      57.39   13  
                  27.91       57.39 (29.48)                                        
  7 Villarreal, Diego A       14 Alamo Area-ST             NT      57.70   12  
                  27.80       57.70 (29.90)                                        
  8 Poteet, Erick A           15 Alamo Area-ST          56.18      57.74   11  
                  28.71       57.74 (29.03)                                        
  9 Steinle, Owen D           17 WAVE-ST                55.97      57.88    9  
                  28.07       57.88 (29.81)                                        
 10 Fears, John John S        18 Alamo Area-ST          55.46      58.11    7  
                  28.14       58.11 (29.97)                                        
 11 Molina, Greg H            16 Alamo Area-ST          58.77      59.27    6  
                  28.71       59.27 (30.56)                                        
 12 Olson, Dane W             14 Alamo Area-ST        1:03.13      59.72    5  
                  28.96       59.72 (30.76)                                        
 13 Smith, Blake W            14 Alamo Area-ST        1:00.54      59.85    4  
                  28.62       59.85 (31.23)                                        
 14 Francis, James T          14 WAVE-ST                59.27    1:00.19    3  
                  29.10     1:00.19 (31.09)                                        
 15 Dominguez, Alec Z         15 Alamo Area-ST        1:07.38    1:01.83    2  
                  29.82     1:01.83 (32.01)                                        
 16 Lacy, Dalton K            14 Alamo Area-ST        1:07.28    1:03.86    1  
 17 Raike, Ellis D            13 WAVE-ST              1:08.09    1:06.65  
                  32.00     1:06.65 (34.65)                                        
 18 Domsalla, Ryan R          13 Alamo Area-ST        1:16.01    1:07.02  
 19 Mu, Philip M              13 WAVE-ST              1:05.24    1:07.35  
                  33.25     1:07.35 (34.10)                                        
 20 LoCurto, Sam J            13 Alamo Area-ST        1:10.00    1:09.10  
                  32.13     1:09.10 (36.97)                                        
 21 Campa, Jacob E            13 WAVE-ST              1:15.99    1:09.86  
                  33.22     1:09.86 (36.64)                                        
 22 Fargo, Brett A            14 WAVE-ST              1:10.99    1:11.46  
                  34.67     1:11.46 (36.79)                                        
 23 Walkingstick, Ethan W     13 Alamo Area-ST        1:16.29    1:12.15  
                  33.94     1:12.15 (38.21)                                        
 24 Jinna, Sathvik R          13 Alamo Area-ST        1:20.92    1:15.55  
                  35.81     1:15.55 (39.74)                                        
 25 Canales, Diego            13 Alamo Area-ST        1:23.20    1:23.76  
                  41.21     1:23.76 (42.55)                                        
 
Men 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Almaraz, Ayden M          13 WAVE-ST              2:00.33    2:00.63   20  
                  27.16       57.33 (30.17)     1:28.72 (31.39)     2:00.63 (31.91)
  2 Hollon, Colton L          16 Alamo Area-ST        2:03.43    2:02.63   17  
                  27.65       57.98 (30.33)     1:30.25 (32.27)     2:02.63 (32.38)
  3 Rogers, Caleb N           17 Alamo Area-ST        2:21.34    2:04.75   16  
                  59.40     1:32.80 (33.40)     2:04.75 (31.95)         2:04.75 ( )
  4 Cooley, Matthew T         16 Alamo Area-ST        2:02.96    2:05.72   15  
                  27.03       59.13 (32.10)     1:31.95 (32.82)     2:05.72 (33.77)
  5 Williams, Aiden M         17 WAVE-ST              2:10.99    2:06.39   14  
                  27.11                             1:33.20 ( )     2:06.39 (33.19)
  6 Christiansen, Harold V    14 WAVE-ST              2:02.49    2:06.67   13  
                  28.60       59.82 (31.22)     1:32.86 (33.04)     2:06.67 (33.81)
  7 Steinle, Owen D           17 WAVE-ST              2:05.84    2:07.44   12  
                  29.01     1:01.25 (32.24)     1:34.36 (33.11)     2:07.44 (33.08)
  8 Molina, Greg H            16 Alamo Area-ST        2:10.18    2:11.93   11  
                  30.20     1:03.48 (33.28)     1:37.68 (34.20)     2:11.93 (34.25)
  9 Blair, Carson J           14 WAVE-ST              2:23.26    2:12.03    9  
                  30.07     1:04.10 (34.03)     1:39.37 (35.27)     2:12.03 (32.66)
 10 Olson, Dane W             14 Alamo Area-ST        2:24.27    2:12.33    7  
                  28.90     1:02.68 (33.78)     1:38.66 (35.98)     2:12.33 (33.67)
 11 Smith, Blake W            14 Alamo Area-ST        2:16.46    2:12.38    6  
                  31.16     1:05.38 (34.22)     1:40.44 (35.06)     2:12.38 (31.94)
 12 Francis, James T          14 WAVE-ST              2:16.58    2:12.69    5  
                  31.28     1:06.07 (34.79)     1:42.00 (35.93)     2:12.69 (30.69)
 13 Brockmeier, Ben S         13 WAVE-ST              3:00.99    2:17.37    4  
                  31.91     1:07.54 (35.63)     1:45.07 (37.53)     2:17.37 (32.30)
 14 Cooper, Jared S           14 Alamo Area-ST        2:39.00    2:18.25    3  
                  30.98   2:18.25 (1:47.27)                                        
 15 Lacy, Dalton K            14 Alamo Area-ST        2:25.58    2:18.31    2  
                  31.51     1:06.70 (35.19)   2:18.31 (1:11.61)         2:18.31 ( )
 16 Clarno, Kager J           13 Alamo Area-ST        2:29.76    2:19.62    1  
                  32.17   2:19.62 (1:47.45)                                        
 17 Marti, Zane V             15 WAVE-ST              2:30.99    2:24.98  
                                                    1:47.33 ( )     2:24.98 (37.65)
 18 Puri, Krish               13 WAVE-ST              2:44.41    2:39.20  
                  37.35     1:18.27 (40.92)     1:59.94 (41.67)     2:39.20 (39.26)
 19 Smith, Jackson I          17 WAVE-ST              3:00.99    2:43.61  
                  34.01     1:17.38 (43.37)     2:03.17 (45.79)     2:43.61 (40.44)
 20 Campa, Jacob E            13 WAVE-ST              3:45.99    2:48.92  
                  37.29     1:21.63 (44.34)     2:06.93 (45.30)     2:48.92 (41.99)
 21 Coury, Caden J            15 WAVE-ST              3:00.99    3:05.91  
                  38.57     1:26.25 (47.68)     2:17.55 (51.30)     3:05.91 (48.36)
 22 Hassmann, Henry A         13 WAVE-ST              3:40.99    3:14.84  
                  47.03     1:38.18 (51.15)     2:30.16 (51.98)     3:14.84 (44.68)
 
Men 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hollon, Colton L          16 Alamo Area-ST        5:35.92    5:29.42  
                  27.66       58.84 (31.18)     1:32.44 (33.60)     2:06.48 (34.04)
        2:41.20 (34.72)     3:15.56 (34.36)     3:49.92 (34.36)     4:24.27 (34.35)
        4:58.28 (34.01)     5:29.42 (31.14)                                        
  2 Cooley, Matthew T         16 Alamo Area-ST        5:37.51    5:34.01  
                  27.84     1:00.78 (32.94)     1:34.20 (33.42)     2:08.89 (34.69)
        2:43.51 (34.62)     3:17.77 (34.26)     3:52.33 (34.56)     4:27.54 (35.21)
        5:01.85 (34.31)     5:34.01 (32.16)                                        
  3 Molina, Greg H            16 Alamo Area-ST        5:51.53    5:54.57  
                  31.99     1:07.35 (35.36)     1:44.12 (36.77)     2:19.57 (35.45)
        2:55.25 (35.68)     3:31.26 (36.01)     4:07.84 (36.58)     4:43.76 (35.92)
        5:19.63 (35.87)     5:54.57 (34.94)                                        
  4 Olson, Dane W             14 Alamo Area-ST        6:05.01    6:01.88  
                  30.98     1:06.69 (35.71)     1:43.10 (36.41)     2:20.58 (37.48)
        2:58.35 (37.77)     3:35.20 (36.85)     4:12.34 (37.14)     4:50.95 (38.61)
        5:29.05 (38.10)     6:01.88 (32.83)                                        
  5 Lacy, Dalton K            14 Alamo Area-ST        6:44.67    6:16.15  
                                1:09.98 ( )                             2:28.07 ( )
        3:06.83 (38.76)     3:45.92 (39.09)     4:25.05 (39.13)     5:03.40 (38.35)
        5:41.50 (38.10)     6:16.15 (34.65)                                        
  6 Torres, Diego J           14 WAVE-ST              7:20.71    6:27.84  
                  33.17     1:10.25 (37.08)     1:49.56 (39.31)     2:29.92 (40.36)
        3:10.31 (40.39)     3:50.85 (40.54)     4:31.33 (40.48)     5:11.89 (40.56)
        5:51.10 (39.21)     6:27.84 (36.74)                                        
  7 Gilson, Chase A           15 Alamo Area-ST        5:45.01    6:34.87  
            5:57.10 ( )     6:34.87 (37.77)                                        
 
Men 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blair, Carson J           14 WAVE-ST                37.87      33.05   20  
  2 LoCurto, Sam J            13 Alamo Area-ST          39.08      35.08   17  
  3 Willis, Wesley C          13 Alamo Area-ST          34.29      37.02   16  
  4 Maldonado III, Laz        15 Alamo Area-ST          39.97      38.05   15  
  5 Domsalla, Ryan R          13 Alamo Area-ST          36.01      38.44   14  
  6 Walkingstick, Ethan W     13 Alamo Area-ST          44.29      40.52   13  
  7 Acker, Trey P             14 Alamo Area-ST          35.01      40.80   12  
  8 Solis, Jacob M            13 Alamo Area-ST          51.49      41.21   11  
  9 Oliveros, Johnny A        13 WAVE-ST                45.12      42.53    9  
 10 Spencer, Thomas P         13 Alamo Area-ST          52.29      43.97    7  
 11 Canales, Diego            13 Alamo Area-ST          50.19      44.71    6  
 12 Gutierrez, Mateo L        13 Alamo Area-ST          42.85      51.43    5  
 
Men 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Almaraz, Ayden M          13 WAVE-ST              1:02.02    1:00.26   20  
                  29.43     1:00.26 (30.83)                                        
  2 Williams, Aiden M         17 WAVE-ST              1:10.99    1:02.30   17  
                  30.37     1:02.30 (31.93)                                        
  3 Smith, Blake W            14 Alamo Area-ST        1:14.14    1:10.34   16  
                  35.09     1:10.34 (35.25)                                        
  4 Torres, Diego J           14 WAVE-ST              1:15.50    1:11.16   15  
                  34.56     1:11.16 (36.60)                                        
  5 Steinle, Owen D           17 WAVE-ST              1:11.63    1:12.22   14  
                  35.65     1:12.22 (36.57)                                        
  6 Lacy, Dalton K            14 Alamo Area-ST        1:19.50    1:14.05   13  
  7 Olson, Dane W             14 Alamo Area-ST        1:25.10    1:15.16   12  
                  36.75     1:15.16 (38.41)                                        
  8 Mu, Philip M              13 WAVE-ST              1:16.37    1:15.86   11  
                  37.25     1:15.86 (38.61)                                        
  9 Fargo, Brett A            14 WAVE-ST              1:19.03    1:16.59    9  
 10 Francis, James T          14 WAVE-ST              1:26.01    1:16.80    7  
                  36.73     1:16.80 (40.07)                                        
 11 Raike, Ellis D            13 WAVE-ST              1:20.45    1:17.08    6  
                  37.00     1:17.08 (40.08)                                        
 12 LoCurto, Sam J            13 Alamo Area-ST        1:26.05    1:17.41    5  
                  37.44     1:17.41 (39.97)                                        
 13 Campa, Jacob E            13 WAVE-ST              1:30.99    1:25.58    4  
                  40.15     1:25.58 (45.43)                                        
 14 Walkingstick, Ethan W     13 Alamo Area-ST        1:39.29    1:30.47    3  
 15 Canales, Diego            13 Alamo Area-ST        1:35.20    1:35.88    2  
                  47.40     1:35.88 (48.48)                                        
 
Men 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steinle, Owen D           17 WAVE-ST              2:33.83    2:32.99   20  
  2 Shenouda, Antony R        14 Alamo Area-ST        3:05.19    2:51.00   17  
  3 Puri, Krish               13 WAVE-ST              3:30.99    2:55.55   16  
  4 Coury, Caden J            15 WAVE-ST              3:30.99    3:47.19   15  
                  54.29     1:51.44 (57.15)   3:47.19 (1:55.75)                    
 -- Brockmeier, Ben S         13 WAVE-ST              3:20.99         DQ  
                  35.63     1:15.45 (39.82)                                        
 
Men 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen, Andrew J            16 WAVE-ST                34.99      30.96   20  
  2 Solorzano, Caleb J        15 Alamo Area-ST          30.76      31.38   17  
  3 Cooley, Matthew T         16 Alamo Area-ST          32.15      31.40   16  
  4 Hollon, Colton L          16 Alamo Area-ST          34.68      33.73   15  
  5 Villarreal, Diego A       14 Alamo Area-ST             NT      34.73   14  
  6 Christiansen, Harold V    14 WAVE-ST                36.47      35.16   13  
  7 LoCurto, Sam J            13 Alamo Area-ST          48.88      40.75   12  
  8 Maldonado III, Laz        15 Alamo Area-ST          41.11      41.68   11  
  9 Jinna, Sathvik R          13 Alamo Area-ST          50.26      46.09    9  
 10 Walkingstick, Ethan W     13 Alamo Area-ST          54.29      49.03    7  
 
Men 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Owen, Andrew J            16 WAVE-ST              1:08.28    1:10.02   20  
                  32.08     1:10.02 (37.94)                                        
  2 Steinle, Owen D           17 WAVE-ST              1:12.34    1:11.67   17  
                  33.96     1:11.67 (37.71)                                        
  3 Christiansen, Harold V    14 WAVE-ST              1:17.43    1:14.92   16  
                  35.11     1:14.92 (39.81)                                        
  4 Almaraz, Ayden M          13 WAVE-ST              1:21.79    1:17.33   15  
                  36.36     1:17.33 (40.97)                                        
  5 Francis, James T          14 WAVE-ST              1:19.72    1:18.15   14  
                  37.37     1:18.15 (40.78)                                        
  6 Dominguez, Alec Z         15 Alamo Area-ST        1:22.26    1:18.17   13  
                  37.54     1:18.17 (40.63)                                        
  7 Smith, Blake W            14 Alamo Area-ST        1:19.59    1:18.22   12  
                  37.51     1:18.22 (40.71)                                        
  8 Brockmeier, Ben S         13 WAVE-ST              1:27.92    1:19.65   11  
                  37.61     1:19.65 (42.04)                                        
  9 Clarno, Kager J           13 Alamo Area-ST        1:30.87    1:21.36    9  
                  37.99     1:21.36 (43.37)                                        
 10 Hardin, Parker C          14 Alamo Area-ST             NT    1:21.79    7  
                  37.49     1:21.79 (44.30)                                        
 11 Coury, Caden J            15 WAVE-ST              2:00.99    1:27.67    6  
                  39.29     1:27.67 (48.38)                                        
 12 Smith, Jackson I          17 WAVE-ST              1:45.99    1:28.59    5  
                  39.31     1:28.59 (49.28)                                        
 13 Cooper, Jared S           14 Alamo Area-ST        1:40.15    1:29.53    4  
                  41.91     1:29.53 (47.62)                                        
 14 Marti, Zane V             15 WAVE-ST              1:26.82    1:29.88    3  
                  41.59     1:29.88 (48.29)                                        
 15 Andrade, Gavin G          16 WAVE-ST              1:50.99    1:32.00    2  
                  43.66     1:32.00 (48.34)                                        
 16 Campa, Jacob E            13 WAVE-ST              2:00.99    1:33.63    1  
                  42.21     1:33.63 (51.42)                                        
 17 Maldonado III, Laz        15 Alamo Area-ST        1:26.98    1:33.96  
                  42.01     1:33.96 (51.95)                                        
 18 Jabbour, Kaisar J         13 Alamo Area-ST        1:41.29    1:35.30  
                  46.29     1:35.30 (49.01)                                        
 19 Oliveros, Johnny A        13 WAVE-ST              1:45.12    1:51.15  
                  49.49   1:51.15 (1:01.66)                                        
 20 Hassmann, Henry A         13 WAVE-ST              2:00.99    1:51.60  
                  52.33     1:51.60 (59.27)                                        
 
Men 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Steinle, Owen D           17 WAVE-ST              2:39.93    2:37.58   20  
                  34.85     1:13.84 (38.99)     1:55.55 (41.71)     2:37.58 (42.03)
  2 Almaraz, Ayden M          13 WAVE-ST              2:54.82    2:49.54   17  
                  37.55     1:20.91 (43.36)     2:05.59 (44.68)     2:49.54 (43.95)
  3 Francis, James T          14 WAVE-ST              2:54.86    2:52.01   16  
                  38.42     1:21.72 (43.30)     2:06.93 (45.21)     2:52.01 (45.08)
  4 Fargo, Brett A            14 WAVE-ST              3:21.86    3:14.21   15  
                  44.11     1:32.91 (48.80)     2:24.20 (51.29)     3:14.21 (50.01)
  5 Mu, Philip M              13 WAVE-ST              3:01.12    3:14.94   14  
                  45.14     1:35.54 (50.40)     2:26.01 (50.47)     3:14.94 (48.93)
  6 Raike, Ellis D            13 WAVE-ST              3:05.12    3:18.86   13  
                  46.31     1:38.21 (51.90)     2:29.20 (50.99)     3:18.86 (49.66)
  7 Campa, Jacob E            13 WAVE-ST              4:00.99    3:28.75   12  
                  47.59     1:39.90 (52.31)     2:32.39 (52.49)     3:28.75 (56.36)
 
Men 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cooley, Matthew T         16 Alamo Area-ST          26.89      26.27   20  
  2 Hollon, Colton L          16 Alamo Area-ST          27.70      27.39   17  
  3 Christiansen, Harold V    14 WAVE-ST                29.54      29.14   16  
  4 Villarreal, Diego A       14 Alamo Area-ST             NT      30.37   15  
  5 Maldonado III, Laz        15 Alamo Area-ST          40.37      31.70   14  
  6 Gilson, Chase A           15 Alamo Area-ST          30.53      31.91   13  
  7 Domsalla, Ryan R          13 Alamo Area-ST          38.01      34.28   12  
 
Men 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Almaraz, Ayden M          13 WAVE-ST              1:00.59      59.72   20  
                  27.30       59.72 (32.42)                                        
  2 Rogers, Caleb N           17 Alamo Area-ST        1:07.67    1:00.96   17  
                  27.42     1:00.96 (33.54)                                        
  3 Hollon, Colton L          16 Alamo Area-ST        1:01.98    1:01.61   16  
                  28.05     1:01.61 (33.56)                                        
  4 Cooley, Matthew T         16 Alamo Area-ST        1:05.43    1:02.44   15  
                  27.90     1:02.44 (34.54)                                        
  5 Christiansen, Harold V    14 WAVE-ST              1:03.59    1:03.26   14  
                  29.91     1:03.26 (33.35)                                        
  6 Fears, John John S        18 Alamo Area-ST        1:08.56    1:07.93   13  
                  29.82     1:07.93 (38.11)                                        
  7 Francis, James T          14 WAVE-ST              1:16.95    1:10.69   12  
                  33.42     1:10.69 (37.27)                                        
  8 Willis, Wesley C          13 Alamo Area-ST        1:24.29    1:15.33   11  
                  35.91     1:15.33 (39.42)                                        
  9 Lacy, Dalton K            14 Alamo Area-ST        1:21.25    1:16.26    9  
                  35.57     1:16.26 (40.69)                                        
 10 Cooper, Jared S           14 Alamo Area-ST        1:38.35    1:20.64    7  
                  37.42     1:20.64 (43.22)                                        
 11 Puri, Krish               13 WAVE-ST              1:35.96    1:34.44    6  
                  39.68     1:34.44 (54.76)                                        
 
Men 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henderson, Eli E          14 Alamo Area-ST        2:36.87    2:41.16   20  
                1:12.98                             1:56.96 ( )     2:41.16 (44.20)
 
Men 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Aiden M         17 WAVE-ST              1:20.99    1:03.69   20  
                  28.01     1:03.69 (35.68)                                        
  2 Owen, Andrew J            16 WAVE-ST              1:07.21    1:07.11   17  
                  32.94     1:07.11 (34.17)                                        
  3 Blair, Carson J           14 WAVE-ST              1:30.99    1:10.13   16  
                  31.40     1:10.13 (38.73)                                        
  4 Scholes, Jonny R          15 Alamo Area-ST        1:12.87    1:10.53   15  
                  31.92     1:10.53 (38.61)                                        
  5 Gilson, Chase A           15 Alamo Area-ST        1:14.02    1:10.74   14  
                  32.33     1:10.74 (38.41)                                        
  6 Clarno, Kager J           13 Alamo Area-ST        1:19.64    1:12.20   13  
                  33.96     1:12.20 (38.24)                                        
  7 Molina, Greg H            16 Alamo Area-ST        1:10.67    1:12.81   12  
                  36.38     1:12.81 (36.43)                                        
  8 Marti, Zane V             15 WAVE-ST              1:45.00    1:14.68   11  
                  34.57     1:14.68 (40.11)                                        
  9 LoCurto, Sam J            13 Alamo Area-ST        1:25.16    1:17.95    9  
                  32.56     1:17.95 (45.39)                                        
 10 Domsalla, Ryan R          13 Alamo Area-ST        1:32.01    1:20.26    7  
                  34.96     1:20.26 (45.30)                                        
 11 Acker, Trey P             14 Alamo Area-ST        1:20.01    1:21.01    6  
                  38.99     1:21.01 (42.02)                                        
 12 Jabbour, Kaisar J         13 Alamo Area-ST        1:28.29    1:21.80    5  
                  39.18     1:21.80 (42.62)                                        
 13 Walkingstick, Ethan W     13 Alamo Area-ST        1:39.29    1:28.78    4  
                  39.33     1:28.78 (49.45)                                        
 14 Oliveros, Johnny A        13 WAVE-ST              1:40.12    1:30.41    3  
                  39.78     1:30.41 (50.63)                                        
 15 Gutierrez, Mateo L        13 Alamo Area-ST        1:30.82    1:31.69    2  
                  43.12     1:31.69 (48.57)                                        
 16 Solis, Jacob M            13 Alamo Area-ST        1:58.29    1:37.19    1  
                  46.58     1:37.19 (50.61)                                        
 17 Spencer, Thomas P         13 Alamo Area-ST        2:01.29    1:39.10  
                  46.63     1:39.10 (52.47)                                        
 -- Canales, Diego            13 Alamo Area-ST        1:37.03         DQ  
                  43.68          DQ (47.32)                                        
 
Men 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Solorzano, Caleb J        15 Alamo Area-ST        2:14.95    2:13.12   20  
                  28.28     1:03.05 (34.77)     1:41.46 (38.41)     2:13.12 (31.66)
  2 Christiansen, Harold V    14 WAVE-ST              2:21.44    2:17.18   17  
                  29.56     1:05.02 (35.46)     1:46.05 (41.03)     2:17.18 (31.13)
  3 Almaraz, Ayden M          13 WAVE-ST              2:19.65    2:19.12   16  
                  29.46     1:03.91 (34.45)     1:47.26 (43.35)     2:19.12 (31.86)
  4 Steinle, Owen D           17 WAVE-ST              2:20.88    2:23.12   15  
                  30.49     1:10.82 (40.33)     1:50.74 (39.92)     2:23.12 (32.38)
  5 Poteet, Erick A           15 Alamo Area-ST        2:25.22    2:24.45   14  
                  29.30     1:06.83 (37.53)     1:50.97 (44.14)     2:24.45 (33.48)
  6 Smith, Blake W            14 Alamo Area-ST        2:30.52    2:30.70   13  
                  33.10     1:12.65 (39.55)     1:57.07 (44.42)     2:30.70 (33.63)
  7 Francis, James T          14 WAVE-ST              2:34.26    2:33.10   12  
                  33.01     1:14.82 (41.81)     1:59.98 (45.16)     2:33.10 (33.12)
  8 Torres, Diego J           14 WAVE-ST              2:38.23    2:38.83   11  
                  35.20     1:14.84 (39.64)     2:04.22 (49.38)     2:38.83 (34.61)
  9 Mu, Philip M              13 WAVE-ST              2:42.21    2:43.64    9  
                  36.63     1:18.02 (41.39)     2:07.58 (49.56)     2:43.64 (36.06)
 10 Raike, Ellis D            13 WAVE-ST              2:53.34    2:44.25    7  
                  35.20     1:17.44 (42.24)     2:10.07 (52.63)     2:44.25 (34.18)
 11 Jinna, Sathvik R          13 Alamo Area-ST        3:13.57    2:58.64    6  
                  39.11     1:24.10 (44.99)     2:19.51 (55.41)     2:58.64 (39.13)
 -- Canales, Diego            13 Alamo Area-ST        3:26.29         DQ  
                  45.10     1:37.23 (52.13)     2:36.75 (59.52)          DQ (46.69)
 -- Fargo, Brett A            14 WAVE-ST              3:00.90         DQ  
                  36.89     1:20.65 (43.76)     2:08.88 (48.23)          DQ (41.46)