2019 ST AAAA Nadadores November Unclassified / 19-79
San Antonio Natatorium - 11/9/2019 and 11/10/2019       
Final Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Avery C           8 Alamo Area-ST          36.37      37.79  
  2 Rogers, Livy B             7 Alamo Area-ST          38.13      38.33  
  3 Arringdale, Auria D        8 WAVE-ST                42.99      40.17  
  4 Seaberg, Lauren L          8 Alamo Area-ST          41.11      41.07  
  5 Kalmbach, Mackenzie B      8 LIFE-ST                42.10      41.16  
  6 Deykin, Claire A           8 LIFE-ST                44.96      47.20  
  7 Cepparo, Natalia A         6 UN-ST                  48.33      48.13  
  8 Weber, Alexa M             8 WAVE-ST                50.01      49.46  
  9 Gadsby, Grace K            7 Alamo Area-ST          47.55      49.54  
 10 Mandacina, Ashtyn F        7 Alamo Area-ST          45.35      49.70  
 11 Bailey, Zoe A              8 LIFE-ST                49.04      51.55  
 12 Buckner, Kaleena M         8 WAVE-ST              1:01.51      53.20  
 13 King, Evelyn J             7 Alamo Area-ST          47.67      54.64  
 14 Jacobsen, Corinne E        7 WAVE-ST                52.53      56.10  
 15 Carranza, Carla L          8 WAVE-ST              1:15.77    1:00.71  
 16 Vega-Maldonado, Sarah E    6 WAVE-ST                54.94    1:01.18  
 17 Rosales, Abbie I           8 WAVE-ST              1:06.40    1:01.55  
 18 Narvaez, Evita N           7 WAVE-ST              1:00.99    1:05.11  
 19 Bonakchi, Lila B           6 LIFE-ST              1:15.91    1:07.59  
 20 Deykin, Camille E          5 LIFE-ST              1:20.91    1:14.46  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Avery C           8 Alamo Area-ST        1:28.81    1:25.68  
  2 Kalmbach, Mackenzie B      8 LIFE-ST              1:33.19    1:30.67  
                  42.19     1:30.67 (48.48)                                        
  3 Seaberg, Lauren L          8 Alamo Area-ST        1:53.50    1:30.86  
                  43.55     1:30.86 (47.31)                                        
  4 Gadsby, Grace K            7 Alamo Area-ST        1:46.11    1:43.99  
                  49.19     1:43.99 (54.80)                                        
  5 Mandacina, Ashtyn F        7 Alamo Area-ST        1:49.11    1:45.94  
                  50.94     1:45.94 (55.00)                                        
  6 Deykin, Claire A           8 LIFE-ST              1:54.91    1:46.95  
  7 Inglehart, Jessie C        8 WAVE-ST              1:45.12    1:49.58  
  8 Bailey, Zoe A              8 LIFE-ST              2:21.91    1:50.91  
                  51.64     1:50.91 (59.27)                                        
  9 Helm, Katy A               8 WAVE-ST              1:50.12    1:57.36  
                  49.50   1:57.36 (1:07.86)                                        
 10 King, Evelyn J             7 Alamo Area-ST        1:52.84    1:58.19  
                  56.54   1:58.19 (1:01.65)                                        
 11 Cruz, Reign R              8 LIFE-ST              2:15.91    2:05.11  
                  57.15   2:05.11 (1:07.96)                                        
 12 Rosales, Abbie I           8 WAVE-ST              2:15.99    2:16.22  
 13 Bertha, Evie G             7 Alamo Area-ST        2:15.00    2:17.12  
 14 Propper, Lila K            6 WAVE-ST              2:15.99    2:45.36  
 
Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Avery C           8 Alamo Area-ST        3:27.16    3:14.76  
                  43.78     1:35.38 (51.60)   3:14.76 (1:39.38)                    
  2 Rogers, Livy B             7 Alamo Area-ST        2:50.99    3:27.06  
                  47.27     1:41.18 (53.91)     2:36.83 (55.65)     3:27.06 (50.23)
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kalmbach, Mackenzie B      8 LIFE-ST                48.55      45.18  
  2 Cepparo, Sofia R           8 UN-ST                  45.33      46.23  
  3 Rogers, Livy B             7 Alamo Area-ST          48.34      47.14  
  4 Seaberg, Lauren L          8 Alamo Area-ST          43.61      47.99  
  5 Arringdale, Auria D        8 WAVE-ST                50.24      49.76  
  6 Gadsby, Grace K            7 Alamo Area-ST          53.41      51.98  
  7 Deykin, Claire A           8 LIFE-ST                52.26      54.82  
  8 Weber, Alexa M             8 WAVE-ST              1:00.64      55.42  
  9 Mandacina, Ashtyn F        7 Alamo Area-ST          52.92      55.49  
 10 Bailey, Zoe A              8 LIFE-ST                51.99      56.49  
 11 Buckner, Kaleena M         8 WAVE-ST              1:02.21    1:03.50  
 12 Rosales, Abbie I           8 WAVE-ST              1:06.29    1:05.43  
 13 King, Evelyn J             7 Alamo Area-ST        1:01.07    1:07.62  
 14 Vega-Maldonado, Sarah E    6 WAVE-ST              1:00.84    1:11.36  
 15 Bonakchi, Lila B           6 LIFE-ST              1:22.91    1:12.04  
 16 Narvaez, Evita N           7 WAVE-ST              1:10.99    1:12.11  
 17 Carranza, Carla L          8 WAVE-ST              1:20.77    1:18.41  
 18 Cepparo, Camila A          4 UN-ST                1:22.15    1:21.05  
 19 Deykin, Camille E          5 LIFE-ST              1:25.91    1:30.96  
 -- Jacobsen, Corinne E        7 WAVE-ST              1:05.75         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Avery C           8 Alamo Area-ST        1:39.11    1:36.68  
  2 Seaberg, Lauren L          8 Alamo Area-ST        1:30.99    1:37.22  
  3 Gadsby, Grace K            7 Alamo Area-ST        1:59.50    1:51.91  
                  55.83     1:51.91 (56.08)                                        
  4 Deykin, Claire A           8 LIFE-ST              2:00.91    1:52.87  
                  53.58     1:52.87 (59.29)                                        
  5 Bailey, Zoe A              8 LIFE-ST              2:05.87    1:55.86  
  6 Cruz, Reign R              8 LIFE-ST              2:25.91    2:06.57  
                  59.15   2:06.57 (1:07.42)                                        
  7 Buckner, Kaleena M         8 WAVE-ST              2:15.12    2:07.01  
                  58.65   2:07.01 (1:08.36)                                        
  8 Bertha, Evie G             7 Alamo Area-ST        2:30.00    2:10.84  
                1:00.00   2:10.84 (1:10.84)                                        
  9 Propper, Lila K            6 WAVE-ST              2:30.99    2:36.15  
 10 Cepparo, Camila A          4 UN-ST                2:52.96    2:38.45  
                1:20.84   2:38.45 (1:17.61)                                        
 -- Helm, Katy A               8 WAVE-ST              1:59.12         DQ  
 -- Arringdale, Auria D        8 WAVE-ST              1:59.01         DQ  
                  51.38          DQ (55.08)                                        
 -- Kalmbach, Mackenzie B      8 LIFE-ST              1:37.56         DQ  
                  46.03          DQ (48.12)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cepparo, Sofia R           8 UN-ST                  46.83      50.75  
  2 Nichols, Avery C           8 Alamo Area-ST          53.15      51.68  
  3 Kalmbach, Mackenzie B      8 LIFE-ST                54.17      52.23  
  4 Deykin, Claire A           8 LIFE-ST                58.77      56.53  
  5 King, Evelyn J             7 Alamo Area-ST          55.37      57.07  
  6 Gadsby, Grace K            7 Alamo Area-ST          58.50      57.99  
  7 Cepparo, Natalia A         6 UN-ST                  59.85      59.88  
  8 Bailey, Zoe A              8 LIFE-ST              1:02.29    1:04.22  
  9 Mandacina, Ashtyn F        7 Alamo Area-ST        1:07.65    1:06.60  
 10 Buckner, Kaleena M         8 WAVE-ST              1:12.02    1:09.41  
 11 Cruz, Reign R              8 LIFE-ST              1:15.91    1:10.28  
 -- Helm, Katy A               8 WAVE-ST              1:07.97         DQ  
 -- Inglehart, Jessie C        8 WAVE-ST              1:05.12         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cepparo, Sofia R           8 UN-ST                1:42.98    1:48.40  
                  52.41     1:48.40 (55.99)                                        
  2 Kalmbach, Mackenzie B      8 LIFE-ST              2:00.91    1:51.54  
                  52.79     1:51.54 (58.75)                                        
  3 Nichols, Avery C           8 Alamo Area-ST        1:55.93    1:54.83  
                  52.96   1:54.83 (1:01.87)                                        
  4 Arringdale, Auria D        8 WAVE-ST              1:55.01    1:58.16  
                  55.57   1:58.16 (1:02.59)                                        
  5 King, Evelyn J             7 Alamo Area-ST        2:11.38    2:02.30  
                  57.70   2:02.30 (1:04.60)                                        
  6 Deykin, Claire A           8 LIFE-ST              2:10.91    2:04.68  
                  57.81   2:04.68 (1:06.87)                                        
  7 Bailey, Zoe A              8 LIFE-ST              2:20.91    2:05.87  
                  59.98   2:05.87 (1:05.89)                                        
  8 Cepparo, Natalia A         6 UN-ST                     NT    2:05.97  
                1:02.19   2:05.97 (1:03.78)                                        
  9 Gadsby, Grace K            7 Alamo Area-ST        2:15.16    2:09.73  
                1:00.16   2:09.73 (1:09.57)                                        
 10 Cepparo, Camila A          4 UN-ST                3:20.64    3:08.87  
                1:34.71   3:08.87 (1:34.16)                                        
 
Girls 8 & Under 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cepparo, Sofia R           8 UN-ST                     NT    3:38.57  
  2 Cepparo, Natalia A         6 UN-ST                4:31.30    4:17.21  
                1:04.33   2:08.03 (1:03.70)   3:14.30 (1:06.27)   4:17.21 (1:02.91)
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Avery C           8 Alamo Area-ST          43.47      46.64  
  2 Kalmbach, Mackenzie B      8 LIFE-ST                49.39      47.55  
  3 Seaberg, Lauren L          8 Alamo Area-ST          48.03      50.84  
  4 Inglehart, Jessie C        8 WAVE-ST                59.12      51.48  
  5 Cepparo, Natalia A         6 UN-ST                  49.51      51.92  
  6 Bailey, Zoe A              8 LIFE-ST              1:05.80      56.92  
  7 Gadsby, Grace K            7 Alamo Area-ST          54.88      57.47  
  8 Cruz, Reign R              8 LIFE-ST              1:10.91      57.69  
  9 Arringdale, Auria D        8 WAVE-ST                58.38      58.76  
 10 Deykin, Claire A           8 LIFE-ST                59.38      59.28  
 11 King, Evelyn J             7 Alamo Area-ST        1:05.41    1:16.21  
 12 Cepparo, Camila A          4 UN-ST                1:21.35    1:17.88  
 -- Mandacina, Ashtyn F        7 Alamo Area-ST          54.42         DQ  
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seaberg, Lauren L          8 Alamo Area-ST        1:38.00    1:38.37  
                  44.81     1:38.37 (53.56)                                        
  2 Cepparo, Sofia R           8 UN-ST                1:32.55    1:40.19  
  3 Nichols, Avery C           8 Alamo Area-ST        1:38.45    1:41.33  
                  46.76     1:41.33 (54.57)                                        
  4 Rogers, Livy B             7 Alamo Area-ST        1:49.66    1:45.39  
                  48.81     1:45.39 (56.58)                                        
  5 Deykin, Claire A           8 LIFE-ST              1:56.91    1:54.94  
                  54.04   1:54.94 (1:00.90)                                        
  6 Cepparo, Natalia A         6 UN-ST                1:53.76    1:56.97  
                  55.86   1:56.97 (1:01.11)                                        
  7 Weber, Alexa M             8 WAVE-ST              2:21.97    1:59.21  
                  54.86   1:59.21 (1:04.35)                                        
  8 Mandacina, Ashtyn F        7 Alamo Area-ST        1:53.09    1:59.75  
                  57.25   1:59.75 (1:02.50)                                        
  9 Gadsby, Grace K            7 Alamo Area-ST        1:53.37    2:00.30  
                  56.91   2:00.30 (1:03.39)                                        
 10 Bailey, Zoe A              8 LIFE-ST              2:13.91    2:04.19  
                  59.04   2:04.19 (1:05.15)                                        
 11 Buckner, Kaleena M         8 WAVE-ST              2:20.12    2:15.15  
                1:02.21   2:15.15 (1:12.94)                                        
 12 King, Evelyn J             7 Alamo Area-ST        2:12.42    2:16.70  
                1:10.57   2:16.70 (1:06.13)                                        
 13 Jacobsen, Corinne E        7 WAVE-ST              2:10.01    2:33.93  
                1:04.07   2:33.93 (1:29.86)                                        
 14 Carranza, Carla L          8 WAVE-ST              4:00.77    2:44.68  
                1:11.87   2:44.68 (1:32.81)                                        
 -- Cepparo, Camila A          4 UN-ST                     NT         DQ  
                1:22.24        DQ (1:26.46)                                        
 -- Kalmbach, Mackenzie B      8 LIFE-ST              1:44.53         DQ  
                  45.23          DQ (54.09)                                        
 
Girls 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cepparo, Sofia R           8 UN-ST                     NT    3:21.87  
                  44.01   2:35.98 (1:51.97)     3:21.87 (45.89)                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Amelia R          10 Alamo Area-ST          32.39      30.77  
  2 Pagadala, Vini             9 Alamo Area-ST          31.80      31.38  
  3 Harroff, Finley or Fin G  10 WAVE-ST                   NT      31.39  
  4 King, Teagan G            10 Alamo Area-ST          31.63      31.78  
  5 Harris, Haley E           10 WAVE-ST                33.39      31.89  
  6 Dawson, Brynlee S         10 Alamo Area-ST          33.44      32.47  
  7 Poordod, Riley S           9 WAVE-ST                35.74      33.53  
  8 Davis, Skyler M           10 Alamo Area-ST          36.21      33.55  
  8 Geng, Ellen               10 Alamo Area-ST          35.90      33.55  
 10 Delarue, Daniela          10 Alamo Area-ST          34.36      33.72  
 11 Tyler, Madelyn G          10 WWAC-ST                33.76      34.39  
 12 Choi, Bori                10 Alamo Area-ST          35.76      34.66  
 13 Williamson, Sophia M      10 Alamo Area-ST          34.99      35.23  
 14 Broughton, Hannah S        9 WAVE-ST                33.28      36.11  
 15 Stover, Katie G           10 WWAC-ST                36.51      36.14  
 16 Flores, Sophie M          10 LIFE-ST                50.99      36.79  
 17 Griffeth, Madeline J       9 WWAC-ST                39.52      36.87  
 18 Schmid, Abbie L           10 WAVE-ST                38.57      37.24  
 19 Wong, Ayva N               9 WAVE-ST                37.96      37.25  
 20 Hardeman, Victoria I      10 Alamo Area-ST          36.99      37.47  
 21 DeRosier, Shasta R        10 Alamo Area-ST          41.43      37.52  
 22 Meucci, Audie M           10 WWAC-ST                37.61      37.56  
 23 Teague, Alicia R          10 Alamo Area-ST          37.69      37.79  
 24 Kay, Amalia S             10 Alamo Area-ST          37.36      38.44  
 25 Sweeney, Kendall A         9 WAVE-ST                54.77      39.96  
 26 Walker, Reghan L          10 WWAC-ST                46.51      40.49  
 27 Harris, Makayla D          9 Alamo Area-ST          40.07      40.83  
 28 Hays, Kynlee T             9 WAVE-ST                42.23      41.05  
 29 Ferguson Zukerman, Ilana   9 WAVE-ST                42.49      41.81  
 30 King, Kathryn E           10 Alamo Area-ST          41.44      41.82  
 31 Bonakchi, Elina N          9 LIFE-ST                41.52      42.39  
 32 Ramirez Remond, Ana C     10 Alamo Area-ST          44.71      42.58  
 33 Kim, Leah N               10 WAVE-ST                49.97      42.84  
 34 Pease, Piper L             9 WWAC-ST                42.77      43.34  
 35 Chmiola, Caitlin A         9 WAVE-ST                41.89      43.85  
 36 Hogue, Hallie L            9 Alamo Area-ST          42.19      44.17  
 37 Vogel, Leah G             10 WWAC-ST                55.99      46.06  
 38 Martinez, Constanza        9 Alamo Area-ST          42.04      46.55  
 39 Suhail, Norah             10 LIFE-ST                49.21      48.93  
 40 Sanchez, Sara              9 LIFE-ST                50.16      48.99  
 41 Moreno, Iyana S            9 WAVE-ST                55.12      49.10  
 42 Carranza, Sofia A         10 WAVE-ST                48.55      49.15  
 43 Zaragoza, Arianna F        9 LIFE-ST                   NT      50.34  
 44 Scholes, Jewel             9 Alamo Area-ST          48.51      53.46  
 45 Lamb, Sofia E              9 Alamo Area-ST          58.23      59.70  
 46 Sandoval, Chloe B          9 WAVE-ST              1:03.62    1:00.58  
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mandacina, Ellison L       9 Alamo Area-ST        1:07.53    1:06.80  
                  32.20     1:06.80 (34.60)                                        
  2 Miller, Amelia R          10 Alamo Area-ST        1:11.71    1:10.66  
                  34.02     1:10.66 (36.64)                                        
  3 Harroff, Finley or Fin G  10 WAVE-ST              1:13.44    1:11.42  
                  34.35     1:11.42 (37.07)                                        
  4 Pagadala, Vini             9 Alamo Area-ST        1:09.95    1:11.59  
                  34.20     1:11.59 (37.39)                                        
  5 King, Teagan G            10 Alamo Area-ST        1:12.74    1:12.59  
  6 Geng, Ellen               10 Alamo Area-ST        1:13.94    1:12.91  
                  34.64     1:12.91 (38.27)                                        
  7 Dawson, Brynlee S         10 Alamo Area-ST        1:17.62    1:14.18  
                  37.33     1:14.18 (36.85)                                        
  8 Harris, Haley E           10 WAVE-ST              1:21.34    1:14.85  
                  36.30     1:14.85 (38.55)                                        
  9 Poordod, Riley S           9 WAVE-ST              1:16.48    1:15.12  
                  36.70     1:15.12 (38.42)                                        
 10 Delarue, Daniela          10 Alamo Area-ST        1:16.67    1:15.18  
                  36.59     1:15.18 (38.59)                                        
 11 Choi, Bori                10 Alamo Area-ST        1:25.82    1:19.18  
                  38.21     1:19.18 (40.97)                                        
 12 Lacuzong, Magdalena A     10 Alamo Area-ST        1:17.13    1:19.44  
                  36.83     1:19.44 (42.61)                                        
 13 Porter, Isabella N        10 Alamo Area-ST        1:17.27    1:21.86  
                  38.81     1:21.86 (43.05)                                        
 14 Davis, Skyler M           10 Alamo Area-ST        1:21.21    1:21.99  
                  38.00     1:21.99 (43.99)                                        
 15 Williamson, Sophia M      10 Alamo Area-ST        1:20.99    1:22.69  
 16 Trader, Maddie G          10 WAVE-ST              1:28.06    1:25.96  
                  40.48     1:25.96 (45.48)                                        
 17 Schmid, Abbie L           10 WAVE-ST              1:59.77    1:29.33  
 18 Kay, Amalia S             10 Alamo Area-ST        1:21.47    1:29.48  
                  42.63     1:29.48 (46.85)                                        
 19 Broughton, Hannah S        9 WAVE-ST              1:19.84    1:29.74  
                  40.00     1:29.74 (49.74)                                        
 20 Cavazos, Cameryn A         9 WWAC-ST              1:40.99    1:29.75  
                  42.02     1:29.75 (47.73)                                        
 21 Bonakchi, Elina N          9 LIFE-ST              2:01.91    1:30.56  
                  42.72     1:30.56 (47.84)                                        
 22 King, Kathryn E           10 Alamo Area-ST        1:32.82    1:30.63  
                  43.80     1:30.63 (46.83)                                        
 23 DeArmond, Elise M          9 Alamo Area-ST        1:43.24    1:31.31  
                  43.40     1:31.31 (47.91)                                        
 24 Loveless, Norah G          9 WWAC-ST              1:41.92    1:34.14  
                  44.68     1:34.14 (49.46)                                        
 25 Freires Katoski, Laia E    9 Alamo Area-ST        1:55.29    1:34.72  
 26 Ferguson Zukerman, Ilana   9 WAVE-ST              1:36.56    1:36.36  
                  43.27     1:36.36 (53.09)                                        
 27 Kim, Leah N               10 WAVE-ST              1:38.87    1:36.88  
 28 Ynostrosa, Olivia J        9 WAVE-ST              1:35.01    1:37.24  
 29 Harris, Makayla D          9 Alamo Area-ST        1:40.87    1:37.51  
                  45.43     1:37.51 (52.08)                                        
 30 Sanders, Emily R           9 WAVE-ST              1:34.69    1:38.22  
                  45.99     1:38.22 (52.23)                                        
 31 Propper, Talia E           9 WAVE-ST              1:45.47    1:39.30  
                  46.78     1:39.30 (52.52)                                        
 32 Hogue, Hallie L            9 Alamo Area-ST        1:40.36    1:39.88  
                  45.84     1:39.88 (54.04)                                        
 33 LoCurto, Lily E            9 Alamo Area-ST        1:49.73    1:40.05  
                  47.30     1:40.05 (52.75)                                        
 34 Ynostrosa, Noelle P        9 WAVE-ST              1:35.01    1:41.44  
                  46.98     1:41.44 (54.46)                                        
 35 Patterson, Rylie           9 Alamo Area-ST        1:41.35    1:44.04  
 36 Sanchez, Sara              9 LIFE-ST              1:56.91    1:50.43  
                  52.12     1:50.43 (58.31)                                        
 37 Bertha, Callie R           9 Alamo Area-ST        2:05.00    1:52.59  
                  50.56   1:52.59 (1:02.03)                                        
 38 Moreno, Iyana S            9 WAVE-ST              1:55.12    1:52.85  
 39 Westfall, Ry A            10 WAVE-ST              2:10.77    1:53.50  
                  55.14     1:53.50 (58.36)                                        
 40 Sandoval, Chloe B          9 WAVE-ST              2:10.01    1:57.46  
 -- Staszak, Nola E            9 WAVE-ST              1:43.22         DQ  
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mandacina, Ellison L       9 Alamo Area-ST        2:24.33    2:24.85  
                  33.17     1:09.67 (36.50)     1:48.56 (38.89)     2:24.85 (36.29)
  2 Harroff, Finley or Fin G  10 WAVE-ST              2:45.09    2:30.93  
                  34.64     1:11.64 (37.00)     1:51.78 (40.14)     2:30.93 (39.15)
  3 Miller, Amelia R          10 Alamo Area-ST        2:35.75    2:34.77  
                  34.99     1:15.46 (40.47)     1:56.80 (41.34)     2:34.77 (37.97)
  4 King, Teagan G            10 Alamo Area-ST        2:41.78    2:40.36  
  5 Harris, Haley E           10 WAVE-ST              3:00.99    2:43.54  
                  37.58     1:21.38 (43.80)     2:05.32 (43.94)     2:43.54 (38.22)
  6 Dawson, Brynlee S         10 Alamo Area-ST        2:55.76    2:46.27  
                                1:20.53 ( )     2:06.69 (46.16)     2:46.27 (39.58)
  7 Choi, Bori                10 Alamo Area-ST        3:02.01    2:51.66  
                  38.46     1:22.99 (44.53)     2:09.82 (46.83)     2:51.66 (41.84)
  8 Tyler, Madelyn G          10 WWAC-ST              3:17.24    2:52.04  
                  40.40   2:52.04 (2:11.64)                                        
  9 Broughton, Hannah S        9 WAVE-ST              3:12.60    3:03.58  
                  40.28     1:27.80 (47.52)     2:16.93 (49.13)     3:03.58 (46.65)
 10 Trader, Maddie G          10 WAVE-ST              3:40.53    3:09.20  
                  44.02                             2:23.85 ( )     3:09.20 (45.35)
 11 King, Kathryn E           10 Alamo Area-ST        3:22.38    3:16.94  
                  45.77                             2:28.58 ( )     3:16.94 (48.36)
 12 Harris, Makayla D          9 Alamo Area-ST        3:10.19    3:28.90  
 13 Sanchez, Sara              9 LIFE-ST              3:50.91    3:44.97  
                  48.20     1:46.29 (58.09)   3:44.97 (1:58.68)                    
 -- Williamson, Sophia M      10 Alamo Area-ST        2:45.99         DQ  
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Amelia R          10 Alamo Area-ST        6:50.21    6:42.49  
                  35.41     1:15.66 (40.25)     1:56.22 (40.56)     2:37.58 (41.36)
        3:18.89 (41.31)     4:00.42 (41.53)     4:42.02 (41.60)     5:23.65 (41.63)
        6:04.12 (40.47)     6:42.49 (38.37)                                        
  2 Pagadala, Vini             9 Alamo Area-ST        7:04.78    7:01.41  
                  36.71     1:18.45 (41.74)     2:01.98 (43.53)     2:45.40 (43.42)
        3:29.97 (44.57)     4:12.69 (42.72)     4:55.95 (43.26)     5:39.62 (43.67)
        6:21.89 (42.27)     7:01.41 (39.52)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Amelia R          10 Alamo Area-ST          34.18      33.83  
  2 Griffeth, Madeline J       9 WWAC-ST                40.25      38.44  
  3 Pagadala, Vini             9 Alamo Area-ST          37.56      38.60  
  4 Delarue, Daniela          10 Alamo Area-ST          43.61      39.16  
  5 Mandacina, Ellison L       9 Alamo Area-ST          37.67      39.17  
  6 Poordod, Riley S           9 WAVE-ST                40.57      39.19  
  7 Davis, Skyler M           10 Alamo Area-ST          44.21      40.45  
  8 Meucci, Audie M           10 WWAC-ST                40.10      40.71  
  9 Geng, Ellen               10 Alamo Area-ST          40.03      41.15  
 10 Stover, Katie G           10 WWAC-ST                42.99      41.93  
 11 Tyler, Madelyn G          10 WWAC-ST                41.11      42.63  
 12 Wong, Ayva N               9 WAVE-ST                44.88      42.64  
 13 Choi, Bori                10 Alamo Area-ST          43.76      43.33  
 14 Lacuzong, Magdalena A     10 Alamo Area-ST          45.16      43.88  
 15 DeRosier, Shasta R        10 Alamo Area-ST          42.14      44.25  
 16 Kay, Amalia S             10 Alamo Area-ST          44.88      45.14  
 17 Hardeman, Victoria I      10 Alamo Area-ST          43.87      45.22  
 18 Williamson, Sophia M      10 Alamo Area-ST          45.99      46.07  
 19 Sweeney, Kendall A         9 WAVE-ST                51.02      46.17  
 20 Harris, Makayla D          9 Alamo Area-ST          46.81      46.36  
 21 Schmid, Abbie L           10 WAVE-ST                50.19      46.79  
 22 Trader, Maddie G          10 WAVE-ST                47.89      47.75  
 23 Pease, Piper L             9 WWAC-ST                50.99      48.08  
 24 Lacy, Sophie B             9 Alamo Area-ST          48.55      49.00  
 24 Ferguson Zukerman, Ilana   9 WAVE-ST                48.42      49.00  
 26 Ramirez Remond, Ana C     10 Alamo Area-ST          50.72      50.08  
 27 Bonakchi, Elina N          9 LIFE-ST                48.88      50.66  
 28 Walker, Reghan L          10 WWAC-ST                55.99      50.82  
 29 Martinez, Constanza        9 Alamo Area-ST          49.19      50.84  
 30 Teague, Alicia R          10 Alamo Area-ST          48.78      51.49  
 31 Suhail, Norah             10 LIFE-ST                50.28      53.34  
 32 Kim, Leah N               10 WAVE-ST                56.36      53.42  
 33 Hays, Kynlee T             9 WAVE-ST                54.22      53.88  
 34 Zaragoza, Arianna F        9 LIFE-ST                   NT      53.90  
 35 Hogue, Hallie L            9 Alamo Area-ST          52.40      56.00  
 36 Sanchez, Sara              9 LIFE-ST              1:05.91      56.73  
 37 Moreno, Iyana S            9 WAVE-ST              1:05.12      57.21  
 38 Carranza, Sofia A         10 WAVE-ST                50.55      57.61  
 39 Sandoval, Chloe B          9 WAVE-ST              1:07.83    1:01.77  
 40 Scholes, Jewel             9 Alamo Area-ST          57.72    1:02.34  
 -- Chmiola, Caitlin A         9 WAVE-ST                52.45         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Amelia R          10 Alamo Area-ST        1:15.55    1:15.24  
                  35.72     1:15.24 (39.52)                                        
  2 Mandacina, Ellison L       9 Alamo Area-ST        1:19.46    1:20.25  
                  39.20     1:20.25 (41.05)                                        
  3 Dawson, Brynlee S         10 Alamo Area-ST        1:24.70    1:20.54  
  4 Pagadala, Vini             9 Alamo Area-ST        1:20.63    1:20.96  
                  39.56     1:20.96 (41.40)                                        
  5 Poordod, Riley S           9 WAVE-ST              1:22.70    1:22.52  
                  41.87     1:22.52 (40.65)                                        
  6 Davis, Skyler M           10 Alamo Area-ST        1:38.21    1:26.33  
  7 Harris, Haley E           10 WAVE-ST              1:34.97    1:27.29  
                  43.30     1:27.29 (43.99)                                        
  8 Lacuzong, Magdalena A     10 Alamo Area-ST        1:39.66    1:28.86  
  9 Porter, Isabella N        10 Alamo Area-ST        1:30.37    1:29.48  
                  43.32     1:29.48 (46.16)                                        
 10 DeRosier, Shasta R        10 Alamo Area-ST        1:31.99    1:32.12  
                  44.98     1:32.12 (47.14)                                        
 11 Cavazos, Cameryn A         9 WWAC-ST              1:45.99    1:34.50  
 12 Hardeman, Victoria I      10 Alamo Area-ST        1:29.68    1:37.43  
                  49.56     1:37.43 (47.87)                                        
 13 Garcia, Xia B              9 Alamo Area-ST        1:35.00    1:38.89  
                  45.40     1:38.89 (53.49)                                        
 14 Williamson, Sophia M      10 Alamo Area-ST        1:30.99    1:40.21  
 15 Harris, Makayla D          9 Alamo Area-ST        1:45.64    1:40.76  
 16 Schmid, Abbie L           10 WAVE-ST              2:15.77    1:44.54  
 17 DeArmond, Elise M          9 Alamo Area-ST        1:56.96    1:44.78  
                  49.71     1:44.78 (55.07)                                        
 18 Freires Katoski, Laia E    9 Alamo Area-ST        2:15.99    1:45.04  
 19 Bonakchi, Elina N          9 LIFE-ST              2:05.91    1:48.16  
                  54.09     1:48.16 (54.07)                                        
 20 Kim, Leah N               10 WAVE-ST              2:10.99    1:48.37  
                  52.38     1:48.37 (55.99)                                        
 21 Propper, Talia E           9 WAVE-ST              1:50.54    1:49.65  
                  54.00     1:49.65 (55.65)                                        
 22 LoCurto, Lily E            9 Alamo Area-ST        1:45.79    1:49.90  
                  53.30     1:49.90 (56.60)                                        
 23 Hogue, Hallie L            9 Alamo Area-ST        2:07.46    1:50.40  
 24 Sanders, Emily R           9 WAVE-ST              1:51.12    1:51.60  
                  54.61     1:51.60 (56.99)                                        
 25 Ynostrosa, Olivia J        9 WAVE-ST              2:10.01    1:56.89  
                  59.31     1:56.89 (57.58)                                        
 26 Ynostrosa, Noelle P        9 WAVE-ST              2:10.01    2:01.45  
 27 Sanchez, Sara              9 LIFE-ST              2:02.91    2:02.40  
 28 Sandoval, Chloe B          9 WAVE-ST              2:20.01    2:08.83  
                1:03.32   2:08.83 (1:05.51)                                        
 29 Moreno, Iyana S            9 WAVE-ST              2:10.12    2:11.85  
 
Girls 9-10 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meucci, Audie M           10 WWAC-ST              3:06.99    3:09.33  
                  45.25   3:09.33 (2:24.08)                                        
  2 Wong, Ayva N               9 WAVE-ST              3:05.01    3:11.77  
                  44.31                             2:22.94 ( )     3:11.77 (48.83)
  3 Lacuzong, Magdalena A     10 Alamo Area-ST        3:21.19    3:17.13  
                  46.76   3:17.13 (2:30.37)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Teagan G            10 Alamo Area-ST          41.66      42.74  
  2 Poordod, Riley S           9 WAVE-ST                46.43      43.77  
  3 Porter, Isabella N        10 Alamo Area-ST          44.31      44.38  
  4 Delarue, Daniela          10 Alamo Area-ST          44.74      44.97  
  5 Lacuzong, Magdalena A     10 Alamo Area-ST          45.44      45.77  
  6 Dawson, Brynlee S         10 Alamo Area-ST          50.77      45.89  
  7 Geng, Ellen               10 Alamo Area-ST          51.42      45.95  
  8 King, Kathryn E           10 Alamo Area-ST          46.37      46.01  
  9 Choi, Bori                10 Alamo Area-ST          45.60      46.38  
 10 Mandacina, Ellison L       9 Alamo Area-ST          46.81      46.66  
 11 Davis, Skyler M           10 Alamo Area-ST          51.21      47.70  
 12 Hardeman, Victoria I      10 Alamo Area-ST          46.63      48.47  
 13 Harris, Makayla D          9 Alamo Area-ST          47.47      49.13  
 14 DeRosier, Shasta R        10 Alamo Area-ST          47.66      49.44  
 15 Bonakchi, Elina N          9 LIFE-ST                53.19      49.82  
 16 O'Banion, Allison P        9 WAVE-ST                51.54      50.96  
 17 Kay, Amalia S             10 Alamo Area-ST          50.14      51.33  
 18 Trader, Maddie G          10 WAVE-ST                52.91      53.16  
 19 Sanders, Emily R           9 WAVE-ST                52.98      53.28  
 20 Broughton, Hannah S        9 WAVE-ST                55.96      55.75  
 21 Staszak, Nola E            9 WAVE-ST                58.24      56.97  
 22 Ferguson Zukerman, Ilana   9 WAVE-ST                55.12      57.45  
 23 Westfall, Ry A            10 WAVE-ST              1:55.77      58.16  
 24 Propper, Talia E           9 WAVE-ST                59.14      58.54  
 25 Patterson, Rylie           9 Alamo Area-ST        1:00.55      58.59  
 26 DeArmond, Elise M          9 Alamo Area-ST        1:03.70      58.81  
 27 Ynostrosa, Noelle P        9 WAVE-ST              1:10.01    1:00.74  
 28 Loveless, Norah G          9 WWAC-ST              1:03.34    1:02.13  
 29 Sanchez, Sara              9 LIFE-ST              1:03.33    1:02.89  
 30 Walker, Reghan L          10 WWAC-ST              1:05.99    1:02.91  
 31 Hogue, Hallie L            9 Alamo Area-ST        1:03.92    1:03.51  
 32 Ynostrosa, Olivia J        9 WAVE-ST              1:10.01    1:09.89  
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Teagan G            10 Alamo Area-ST        1:48.56    1:32.50  
                  43.60     1:32.50 (48.90)                                        
  2 Poordod, Riley S           9 WAVE-ST              1:32.55    1:36.26  
                  45.35     1:36.26 (50.91)                                        
  3 Harroff, Finley or Fin G  10 WAVE-ST              1:49.11    1:36.35  
                  44.55     1:36.35 (51.80)                                        
  4 Delarue, Daniela          10 Alamo Area-ST        1:37.80    1:36.42  
                  47.05     1:36.42 (49.37)                                        
  5 Choi, Bori                10 Alamo Area-ST        1:36.72    1:38.64  
                  47.29     1:38.64 (51.35)                                        
  6 Geng, Ellen               10 Alamo Area-ST        1:51.52    1:38.99  
                  47.09     1:38.99 (51.90)                                        
  7 King, Kathryn E           10 Alamo Area-ST        1:42.84    1:39.83  
                  46.46     1:39.83 (53.37)                                        
  8 Mandacina, Ellison L       9 Alamo Area-ST        1:44.68    1:40.59  
                  48.11     1:40.59 (52.48)                                        
  9 Lacuzong, Magdalena A     10 Alamo Area-ST        1:42.64    1:40.81  
                  47.84     1:40.81 (52.97)                                        
 10 Tyler, Madelyn G          10 WWAC-ST              1:43.60    1:41.26  
                  47.49     1:41.26 (53.77)                                        
 11 Hardeman, Victoria I      10 Alamo Area-ST        1:49.61    1:42.89  
                  48.28     1:42.89 (54.61)                                        
 12 Davis, Skyler M           10 Alamo Area-ST        1:50.21    1:44.91  
                  48.49     1:44.91 (56.42)                                        
 13 Dawson, Brynlee S         10 Alamo Area-ST        1:48.37    1:45.03  
                  48.75     1:45.03 (56.28)                                        
 14 Lacy, Sophie B             9 Alamo Area-ST        1:49.47    1:47.06  
                  50.13     1:47.06 (56.93)                                        
 15 Hauze, Taylor L           10 WWAC-ST              1:50.99    1:47.14  
                  50.32     1:47.14 (56.82)                                        
 16 Griffeth, Madeline J       9 WWAC-ST              1:58.69    1:48.09  
                  51.31     1:48.09 (56.78)                                        
 17 Kay, Amalia S             10 Alamo Area-ST        1:46.66    1:48.71  
                  52.34     1:48.71 (56.37)                                        
 18 Bonakchi, Elina N          9 LIFE-ST              1:54.55    1:51.09  
                  53.20     1:51.09 (57.89)                                        
 19 Pease, Piper L             9 WWAC-ST              1:53.30    1:51.80  
                  53.26     1:51.80 (58.54)                                        
 20 Teague, Alicia R          10 Alamo Area-ST        1:54.69    1:54.65  
                  51.88   1:54.65 (1:02.77)                                        
 21 Flores, Sophie M          10 LIFE-ST              2:15.99    1:58.75  
                  56.17   1:58.75 (1:02.58)                                        
 22 Broughton, Hannah S        9 WAVE-ST              2:01.14    2:02.38  
                  57.36   2:02.38 (1:05.02)                                        
 23 Hogue, Hallie L            9 Alamo Area-ST        2:35.40    2:17.73  
                1:06.99   2:17.73 (1:10.74)                                        
 24 Suhail, Norah             10 LIFE-ST              2:10.91    2:24.21  
 -- Sanchez, Sara              9 LIFE-ST              2:12.91         DQ  
                1:03.14        DQ (1:08.89)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lacuzong, Magdalena A     10 Alamo Area-ST        3:31.19    3:28.71  
                  46.78     1:41.02 (54.24)     2:35.94 (54.92)     3:28.71 (52.77)
  2 King, Kathryn E           10 Alamo Area-ST        3:41.67    3:39.34  
                  49.65     1:46.80 (57.15)     2:43.54 (56.74)     3:39.34 (55.80)
  3 Hardeman, Victoria I      10 Alamo Area-ST        3:14.19    3:41.91  
                  50.47     1:47.99 (57.52)     2:45.63 (57.64)     3:41.91 (56.28)
  4 Kay, Amalia S             10 Alamo Area-ST        3:30.19    3:57.73  
                  54.18   1:55.49 (1:01.31)   2:57.72 (1:02.23)   3:57.73 (1:00.01)
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Teagan G            10 Alamo Area-ST          35.48      34.80  
  2 Mandacina, Ellison L       9 Alamo Area-ST          35.66      35.72  
  3 Dawson, Brynlee S         10 Alamo Area-ST          36.16      36.16  
  4 Pagadala, Vini             9 Alamo Area-ST          35.93      36.66  
  5 Harris, Haley E           10 WAVE-ST                42.35      37.25  
  6 Geng, Ellen               10 Alamo Area-ST          42.70      37.43  
  7 Poordod, Riley S           9 WAVE-ST                58.55      38.63  
  8 Delarue, Daniela          10 Alamo Area-ST          41.76      38.90  
  9 Davis, Skyler M           10 Alamo Area-ST          46.21      40.02  
 10 Williamson, Sophia M      10 Alamo Area-ST          45.99      42.48  
 11 Wong, Ayva N               9 WAVE-ST                44.90      42.58  
 12 DeRosier, Shasta R        10 Alamo Area-ST          43.72      42.75  
 13 Porter, Isabella N        10 Alamo Area-ST          42.42      42.80  
 14 Choi, Bori                10 Alamo Area-ST          42.19      43.02  
 15 Cavazos, Cameryn A         9 WWAC-ST                55.99      45.11  
 16 Schmid, Abbie L           10 WAVE-ST                55.77      45.50  
 17 Garcia, Xia B              9 Alamo Area-ST          46.84      46.35  
 18 O'Banion, Allison P        9 WAVE-ST                41.92      47.60  
 19 Walker, Reghan L          10 WWAC-ST              1:00.99      48.52  
 20 LoCurto, Lily E            9 Alamo Area-ST          47.81      49.03  
 21 Ferguson Zukerman, Ilana   9 WAVE-ST                50.12      49.21  
 22 Ynostrosa, Olivia J        9 WAVE-ST              1:05.01      50.98  
 23 Patterson, Rylie           9 Alamo Area-ST          54.01      51.86  
 24 Loveless, Norah G          9 WWAC-ST                53.53      51.94  
 25 Bonakchi, Elina N          9 LIFE-ST                56.21      52.12  
 26 Sanders, Emily R           9 WAVE-ST                50.12      52.18  
 27 Freires Katoski, Laia E    9 Alamo Area-ST        1:02.32      56.73  
 28 Ynostrosa, Noelle P        9 WAVE-ST              1:05.01      58.95  
 29 Westfall, Ry A            10 WAVE-ST              1:15.77      59.11  
 30 Hogue, Hallie L            9 Alamo Area-ST          56.81      59.91  
 31 Sanchez, Sara              9 LIFE-ST              1:03.91    1:02.88  
 -- Kim, Leah N               10 WAVE-ST              1:00.99         DQ  
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Amelia R          10 Alamo Area-ST        1:20.17    1:15.87  
                  34.97     1:15.87 (40.90)                                        
  2 Delarue, Daniela          10 Alamo Area-ST        1:50.21    1:26.09  
                  40.01     1:26.09 (46.08)                                        
  3 Pagadala, Vini             9 Alamo Area-ST        1:22.30    1:28.76  
                  40.52     1:28.76 (48.24)                                        
  4 King, Teagan G            10 Alamo Area-ST        1:41.54    1:29.15  
                  39.74     1:29.15 (49.41)                                        
  5 Trader, Maddie G          10 WAVE-ST              2:11.65    1:48.85  
                  48.72   1:48.85 (1:00.13)                                        
  6 Hardeman, Victoria I      10 Alamo Area-ST        1:50.19    1:55.97  
                  51.93   1:55.97 (1:04.04)                                        
 -- DeRosier, Shasta R        10 Alamo Area-ST        1:57.88         DQ  
                  43.38          DQ (53.69)                                        
 -- Flores, Sophie M          10 LIFE-ST              2:15.99         DQ  
                  47.08          DQ (54.70)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pagadala, Vini             9 Alamo Area-ST        1:20.74    1:22.09  
                  38.60     1:22.09 (43.49)                                        
  2 Mandacina, Ellison L       9 Alamo Area-ST        1:20.83    1:22.99  
                  38.39     1:22.99 (44.60)                                        
  3 Poordod, Riley S           9 WAVE-ST              1:30.06    1:24.33  
                  40.22     1:24.33 (44.11)                                        
  4 Geng, Ellen               10 Alamo Area-ST        1:27.85    1:25.83  
                  39.66     1:25.83 (46.17)                                        
  5 Dawson, Brynlee S         10 Alamo Area-ST        1:28.83    1:25.99  
                  37.77     1:25.99 (48.22)                                        
  6 Harris, Haley E           10 WAVE-ST              1:27.88    1:26.01  
                  40.48     1:26.01 (45.53)                                        
  7 Harroff, Finley or Fin G  10 WAVE-ST              1:25.92    1:26.52  
                  39.61     1:26.52 (46.91)                                        
  8 Davis, Skyler M           10 Alamo Area-ST        1:40.21    1:27.84  
                  39.63     1:27.84 (48.21)                                        
  9 Tyler, Madelyn G          10 WWAC-ST              1:27.97    1:29.48  
                  43.37     1:29.48 (46.11)                                        
 10 Choi, Bori                10 Alamo Area-ST        1:31.64    1:30.05  
                  43.14     1:30.05 (46.91)                                        
 11 Griffeth, Madeline J       9 WWAC-ST              1:30.54    1:31.66  
                  39.66     1:31.66 (52.00)                                        
 12 Meucci, Audie M           10 WWAC-ST              1:34.89    1:32.24  
                  43.84     1:32.24 (48.40)                                        
 13 Lacuzong, Magdalena A     10 Alamo Area-ST        1:31.41    1:33.47  
                  46.58     1:33.47 (46.89)                                        
 14 Flores, Sophie M          10 LIFE-ST              2:15.99    1:33.54  
                  42.63     1:33.54 (50.91)                                        
 15 Stover, Katie G           10 WWAC-ST              1:35.23    1:35.29  
                  43.84     1:35.29 (51.45)                                        
 16 Kay, Amalia S             10 Alamo Area-ST        1:35.51    1:39.31  
                  47.13     1:39.31 (52.18)                                        
 17 Lacy, Sophie B             9 Alamo Area-ST        1:50.31    1:40.60  
                  46.55     1:40.60 (54.05)                                        
 18 Hauze, Taylor L           10 WWAC-ST              1:35.92    1:40.69  
                  45.82     1:40.69 (54.87)                                        
 19 King, Kathryn E           10 Alamo Area-ST        1:48.34    1:40.94  
                  48.25     1:40.94 (52.69)                                        
 20 Teague, Alicia R          10 Alamo Area-ST        1:40.43    1:42.62  
                  48.07     1:42.62 (54.55)                                        
 21 Bonakchi, Elina N          9 LIFE-ST              1:51.53    1:43.11  
                  51.91     1:43.11 (51.20)                                        
 22 Hays, Kynlee T             9 WAVE-ST              1:44.54    1:44.15  
                  46.76     1:44.15 (57.39)                                        
 23 Ramirez Remond, Ana C     10 Alamo Area-ST        1:48.67    1:47.73  
                  50.17     1:47.73 (57.56)                                        
 24 Harris, Makayla D          9 Alamo Area-ST        1:44.28    1:47.91  
                  50.42     1:47.91 (57.49)                                        
 25 Pease, Piper L             9 WWAC-ST              1:42.35    1:48.88  
                  52.79     1:48.88 (56.09)                                        
 26 Martinez, Constanza        9 Alamo Area-ST        2:12.54    1:50.53  
                  46.01   1:50.53 (1:04.52)                                        
 27 Kim, Leah N               10 WAVE-ST              2:25.25    1:57.59  
                  56.68   1:57.59 (1:00.91)                                        
 28 Hogue, Hallie L            9 Alamo Area-ST        1:59.26    1:58.57  
                  57.26   1:58.57 (1:01.31)                                        
 29 Suhail, Norah             10 LIFE-ST              2:07.33    2:03.97  
                  56.35   2:03.97 (1:07.62)                                        
 30 Sanchez, Sara              9 LIFE-ST              2:20.91    2:05.88  
                1:03.05   2:05.88 (1:02.83)                                        
 31 Carranza, Sofia A         10 WAVE-ST              2:00.55    2:08.69  
                1:02.13   2:08.69 (1:06.56)                                        
 -- Sandoval, Chloe B          9 WAVE-ST              2:25.25         DQ  
                1:09.00        DQ (1:18.89)                                        
 -- Chmiola, Caitlin A         9 WAVE-ST              1:50.10         DQ  
                  59.96        DQ (1:01.75)                                        
 -- Williamson, Sophia M      10 Alamo Area-ST        1:51.99         DQ  
                  46.26          DQ (52.97)                                        
 -- Ferguson Zukerman, Ilana   9 WAVE-ST              2:10.12         DQ  
                  50.55          DQ (58.60)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Amelia R          10 Alamo Area-ST        2:54.65    2:50.36  
                  36.84     1:20.16 (43.32)     2:12.14 (51.98)     2:50.36 (38.22)
  2 King, Teagan G            10 Alamo Area-ST        3:21.22    2:51.17  
                  36.81     1:20.15 (43.34)     2:11.95 (51.80)     2:51.17 (39.22)
  3 Delarue, Daniela          10 Alamo Area-ST        3:25.21    2:58.29  
                  38.56     1:23.94 (45.38)     2:17.74 (53.80)     2:58.29 (40.55)
  4 Harroff, Finley or Fin G  10 WAVE-ST              3:16.52    3:04.62  
                  42.22     1:31.28 (49.06)     2:23.16 (51.88)     3:04.62 (41.46)
  5 Choi, Bori                10 Alamo Area-ST        3:20.19    3:12.39  
                  43.78     1:33.72 (49.94)     2:29.65 (55.93)     3:12.39 (42.74)
  6 Broughton, Hannah S        9 WAVE-ST              3:54.22    3:31.82  
                  48.58     1:35.49 (46.91)   2:49.38 (1:13.89)     3:31.82 (42.44)
  7 Trader, Maddie G          10 WAVE-ST              4:01.69    3:40.33  
                  50.46     1:47.11 (56.65)   2:52.12 (1:05.01)     3:40.33 (48.21)
  8 Harris, Makayla D          9 Alamo Area-ST        3:19.19    3:58.30  
                1:02.11     1:58.42 (56.31)   3:02.57 (1:04.15)     3:58.30 (55.73)
 -- O'Banion, Allison P        9 WAVE-ST              4:08.92         DQ  
                  45.41     1:37.31 (51.90)   2:43.01 (1:05.70)          DQ (52.14)
 -- Hardeman, Victoria I      10 Alamo Area-ST        3:05.19         DQ  
                  51.58     1:46.01 (54.43)     2:44.18 (58.17)          DQ (48.61)
 -- Kay, Amalia S             10 Alamo Area-ST        3:26.36         DQ  
                                1:47.95 ( )   2:51.30 (1:03.35)          DQ (47.71)
 -- King, Kathryn E           10 Alamo Area-ST        3:15.19         DQ  
                  52.93     1:50.95 (58.02)     2:48.24 (57.29)          DQ (52.03)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Cameron E         12 WAVE-ST                30.74      29.93  
  2 Field, Sydney E           12 Alamo Area-ST          30.33      30.42  
  3 Broughton, Becca C        12 WAVE-ST                30.81      31.26  
  4 Perkins, Amelia C         11 WAVE-ST                31.52      31.40  
  5 Gadsby, Audrey C          12 Alamo Area-ST          31.20      31.66  
  6 Peter, Caroline N         12 WAVE-ST                32.17      31.69  
  7 Sovie, Giana F            12 LIFE-ST                33.97      31.93  
  8 Nichols, Brittan L        11 Alamo Area-ST          32.75      32.11  
  9 Akana, Malia S            11 Alamo Area-ST          33.49      32.40  
 10 Lacy, Addison L           11 Alamo Area-ST          33.17      32.57  
 11 Esquivel, Natalia Y       12 WAVE-ST                33.79      32.77  
 12 Clements-Vargas, Persey   11 LIFE-ST                32.61      32.81  
 13 Salazar, Olivia M         11 Alamo Area-ST          34.97      33.34  
 14 Nguyen, Nati T            12 Alamo Area-ST          33.61      33.84  
 15 Li, Anika G               12 Alamo Area-ST          35.72      34.17  
 16 Ott, Isabella R           11 Alamo Area-ST          34.31      34.24  
 17 Biehl, Alyson H           12 Alamo Area-ST          34.75      34.67  
 18 Andreasen, Sydney E       12 WAVE-ST                35.38      34.81  
 19 Govin, Kate E             11 WWAC-ST                34.73      34.84  
 20 Carroll, Addison Z        12 WWAC-ST                37.26      35.42  
 21 Vega-Maldonado, Abigail   12 WAVE-ST              1:05.55      35.51  
 22 Arringdale, Alaura K      12 WAVE-ST                   NT      36.08  
 22 Trexler, Kylie E          12 WAVE-ST                36.62      36.08  
 24 Kim, Siyoon               12 Alamo Area-ST          36.23      36.25  
 25 Griffeth, Olivia J        12 WWAC-ST                40.65      36.34  
 26 Alvarez, Sophie K         12 WWAC-ST                39.15      36.73  
 27 Trevino, Izabel E         12 Alamo Area-ST          37.81      37.26  
 28 LeBlanc, Sophie A         12 Alamo Area-ST          36.99      37.34  
 29 Vogel, Kinsley A          12 WWAC-ST                45.99      37.48  
 30 Mossom, Francesca C       11 LIFE-ST                37.95      37.81  
 31 Dice, Ella M              12 WWAC-ST                42.99      38.35  
 32 Smith, Kamryn E           11 Alamo Area-ST          38.71      38.51  
 33 Walljasper, Shiloh K      12 Alamo Area-ST          39.00      38.58  
 34 Guerra, Jaylynn A         12 WAVE-ST                38.23      38.60  
 35 Navarro, Ebril N          12 Alamo Area-ST          38.25      38.85  
 36 Osuna, Savannah G         12 WWAC-ST                42.99      39.00  
 37 King, Skyler H            11 WWAC-ST                39.19      39.98  
 38 Graham, Maddie A          11 WAVE-ST                40.24      40.14  
 39 Calk, Sophia E            11 Alamo Area-ST          39.49      44.99  
 40 Hyder, Charlotte P        11 WWAC-ST                55.99      47.19  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christiansen, Tessa L     12 WAVE-ST              1:00.95      59.35  
                  28.89       59.35 (30.46)                                        
  2 Gonzalez, Olivia L        11 WAVE-ST              1:08.51    1:03.45  
                  31.36     1:03.45 (32.09)                                        
  3 Field, Sydney E           12 Alamo Area-ST        1:05.91    1:05.60  
                  31.50     1:05.60 (34.10)                                        
  4 Schneider, Ava B          11 WWAC-ST              1:08.13    1:07.40  
                  32.14     1:07.40 (35.26)                                        
  5 Escobar, Rhea H           12 Alamo Area-ST        1:08.19    1:07.68  
                  32.68     1:07.68 (35.00)                                        
  6 Vanderweele, Holly E      12 WAVE-ST              1:06.36    1:07.93  
                  33.38     1:07.93 (34.55)                                        
  7 Gadsby, Audrey C          12 Alamo Area-ST        1:07.27    1:09.35  
                  33.73     1:09.35 (35.62)                                        
  8 Salazar, Olivia M         11 Alamo Area-ST        1:21.04    1:10.50  
                  34.00     1:10.50 (36.50)                                        
  9 Adams, Kaitlyn E          11 UN-ST                1:09.26    1:11.15  
 10 Walker, Gabi C            12 WAVE-ST              1:12.11    1:11.19  
                  34.38     1:11.19 (36.81)                                        
 11 Clements-Vargas, Persey   11 LIFE-ST              1:10.43    1:11.69  
                  34.58     1:11.69 (37.11)                                        
 12 Nichols, Brittan L        11 Alamo Area-ST        1:12.09    1:11.72  
                  33.80     1:11.72 (37.92)                                        
 13 Erwin, Maggie K           11 WAVE-ST              1:11.65    1:11.74  
                  34.44     1:11.74 (37.30)                                        
 14 Perkins, Amelia C         11 WAVE-ST              1:19.75    1:12.08  
                  34.28     1:12.08 (37.80)                                        
 15 Dreher, Lilly N           11 Alamo Area-ST        1:11.88    1:12.95  
                  35.96     1:12.95 (36.99)                                        
 16 Schroeder, Amanda K       11 Alamo Area-ST        1:12.84    1:13.10  
                  35.12     1:13.10 (37.98)                                        
 17 Garcia, Natalia N         12 Alamo Area-ST        1:13.98    1:13.33  
 18 Nguyen, Giana             11 Alamo Area-ST        1:12.24    1:13.50  
                  35.07     1:13.50 (38.43)                                        
 19 Esquivel, Natalia Y       12 WAVE-ST              1:17.36    1:13.54  
                  37.13     1:13.54 (36.41)                                        
 20 Akana, Malia S            11 Alamo Area-ST        1:14.89    1:13.84  
                  35.04     1:13.84 (38.80)                                        
 21 Sovie, Giana F            12 LIFE-ST              1:11.33    1:13.90  
                  36.16     1:13.90 (37.74)                                        
 22 Hipp, Aimee C             12 Alamo Area-ST        1:17.74    1:14.36  
                  35.88     1:14.36 (38.48)                                        
 23 Lizcano, Brooklynn S      12 Alamo Area-ST        1:16.22    1:14.88  
                  36.06     1:14.88 (38.82)                                        
 24 Propper, Ella R           11 WAVE-ST              1:22.04    1:14.93  
                  34.86     1:14.93 (40.07)                                        
 25 Tallent, Olivia M         12 Alamo Area-ST        1:15.19    1:15.39  
                  35.91     1:15.39 (39.48)                                        
 26 Acosta, Ali A             11 Alamo Area-ST        1:13.47    1:15.51  
                  36.46     1:15.51 (39.05)                                        
 27 Miller, Katelyn R         12 Alamo Area-ST        1:19.62    1:16.78  
                  35.21     1:16.78 (41.57)                                        
 28 Crouch, Presley A         11 Alamo Area-ST        1:20.66    1:17.51  
                  37.00     1:17.51 (40.51)                                        
 29 Lee, Gina K               12 LIFE-ST              1:47.97    1:18.41  
                  36.56     1:18.41 (41.85)                                        
 30 Govin, Kate E             11 WWAC-ST              1:22.98    1:19.05  
                  37.06     1:19.05 (41.99)                                        
 31 LeBlanc, Sophie A         12 Alamo Area-ST        1:21.76    1:19.16  
                  37.34     1:19.16 (41.82)                                        
 32 Kim, Siyoon               12 Alamo Area-ST        1:20.56    1:19.36  
                  37.63     1:19.36 (41.73)                                        
 33 Campa, Sammy R            11 WAVE-ST              1:26.31    1:19.41  
                  38.68     1:19.41 (40.73)                                        
 34 Riley, Kenadi E           11 WAVE-ST              1:23.05    1:21.46  
                  38.36     1:21.46 (43.10)                                        
 35 Arringdale, Alaura K      12 WAVE-ST              1:37.86    1:22.01  
 36 Scott, Mia V              11 WAVE-ST              1:20.25    1:22.10  
 37 Morton, Emerson L         12 WAVE-ST              1:25.23    1:23.08  
 38 Inglehart, Abby R         11 WAVE-ST              1:21.12    1:25.37  
 39 King, Skyler H            11 WWAC-ST              1:30.17    1:26.93  
                  43.74     1:26.93 (43.19)                                        
 40 Patton-Rose, Georgia M    12 LIFE-ST              1:34.07    1:27.83  
 41 Guerra, Jaylynn A         12 WAVE-ST              1:30.75    1:29.78  
 42 Pierce, AvaLayne S        12 WWAC-ST              1:30.99    1:30.33  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellogg, Cameron K        12 Alamo Area-ST        2:21.38    2:19.34  
                  31.89     1:07.33 (35.44)     1:43.45 (36.12)     2:19.34 (35.89)
  2 Torres, Sophie E          12 WAVE-ST              2:44.65    2:24.68  
                  33.82     1:10.06 (36.24)     1:47.72 (37.66)     2:24.68 (36.96)
  3 Eldredge, Beth V          12 Alamo Area-ST        2:27.41    2:26.87  
                  31.11     1:07.06 (35.95)     1:48.61 (41.55)     2:26.87 (38.26)
  4 Nguyen, Giana             11 Alamo Area-ST        2:36.00    2:31.93  
                  35.49     1:15.09 (39.60)     1:54.70 (39.61)     2:31.93 (37.23)
  5 Clements-Vargas, Persey   11 LIFE-ST              2:35.16    2:33.45  
                  35.81     1:14.71 (38.90)     1:54.54 (39.83)     2:33.45 (38.91)
  6 Schneider, Ava B          11 WWAC-ST              2:35.99    2:33.82  
                  35.35     1:14.37 (39.02)     1:54.75 (40.38)     2:33.82 (39.07)
  7 Escobar, Rhea H           12 Alamo Area-ST        2:37.12    2:33.96  
                  35.25     1:14.47 (39.22)     1:54.56 (40.09)     2:33.96 (39.40)
  8 Akana, Malia S            11 Alamo Area-ST        2:42.33    2:34.56  
                  34.99     1:15.03 (40.04)     1:55.94 (40.91)     2:34.56 (38.62)
  9 Perkins, Amelia C         11 WAVE-ST              2:51.59    2:36.13  
                  33.36     1:14.47 (41.11)     1:58.38 (43.91)     2:36.13 (37.75)
 10 Dreher, Lilly N           11 Alamo Area-ST        2:37.70    2:36.96  
                  35.60     1:16.17 (40.57)     1:57.86 (41.69)     2:36.96 (39.10)
 11 Ott, Isabella R           11 Alamo Area-ST        2:45.90    2:38.32  
                  38.27     1:20.37 (42.10)     2:00.40 (40.03)     2:38.32 (37.92)
 12 Salazar, Olivia M         11 Alamo Area-ST        2:53.39    2:38.57  
                  34.35   2:38.57 (2:04.22)                                        
 13 Broughton, Becca C        12 WAVE-ST              2:48.40    2:40.32  
                                1:18.99 ( )   2:40.32 (1:21.33)                    
 14 Esquivel, Natalia Y       12 WAVE-ST              2:54.73    2:45.79  
                  37.72     1:20.74 (43.02)   2:45.79 (1:25.05)                    
 15 Lacy, Addison L           11 Alamo Area-ST        2:52.21    2:47.56  
                  37.42     1:20.93 (43.51)     2:05.79 (44.86)     2:47.56 (41.77)
 16 Nguyen, Nati T            12 Alamo Area-ST        3:11.84    2:50.98  
                  39.11     1:23.65 (44.54)     2:10.29 (46.64)     2:50.98 (40.69)
 17 Li, Anika G               12 Alamo Area-ST        2:56.54    2:52.01  
                                                    2:09.49 ( )     2:52.01 (42.52)
 18 Kim, Siyoon               12 Alamo Area-ST        3:02.64    2:53.61  
                  37.63   2:53.61 (2:15.98)                                        
 19 Andreasen, Sydney E       12 WAVE-ST              3:33.56    2:55.19  
                  38.78     1:23.57 (44.79)     2:08.88 (45.31)     2:55.19 (46.31)
 20 Navarro, Ebril N          12 Alamo Area-ST        3:09.72    3:01.12  
                  42.29     1:29.78 (47.49)     2:17.00 (47.22)     3:01.12 (44.12)
 21 Govin, Kate E             11 WWAC-ST              3:10.99    3:02.16  
                  39.56     1:26.97 (47.41)     2:14.56 (47.59)     3:02.16 (47.60)
 22 Mossom, Francesca C       11 LIFE-ST              3:09.72    3:05.53  
 -- Garcia, Natalia N         12 Alamo Area-ST        2:43.01         DQ  
                                1:17.32 ( )        DQ (1:20.59)                    
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deykin, Kate S            12 UN-ST                5:36.21    5:30.58  
                  30.53     1:03.69 (33.16)     1:37.77 (34.08)     2:11.03 (33.26)
        2:44.24 (33.21)     3:18.18 (33.94)     3:51.51 (33.33)     4:24.90 (33.39)
        4:58.54 (33.64)     5:30.58 (32.04)                                        
  2 Wilson, Addy R            12 UN-ST                5:43.41    5:44.00  
                  31.04     1:04.64 (33.60)     1:38.67 (34.03)     2:13.26 (34.59)
        2:48.13 (34.87)     3:23.42 (35.29)     3:59.02 (35.60)     4:34.73 (35.71)
        5:10.29 (35.56)     5:44.00 (33.71)                                        
  3 Gonzalez, Olivia L        11 WAVE-ST              6:17.48    6:10.37  
                  34.16     1:12.43 (38.27)     1:51.13 (38.70)     2:30.20 (39.07)
        3:08.75 (38.55)     3:46.30 (37.55)     4:24.18 (37.88)     5:01.82 (37.64)
        5:37.26 (35.44)     6:10.37 (33.11)                                        
  4 Broughton, Becca C        12 WAVE-ST              7:06.82    6:54.38  
                  36.90     1:18.03 (41.13)     2:01.42 (43.39)     2:45.03 (43.61)
        3:28.39 (43.36)     4:10.88 (42.49)     4:53.55 (42.67)                    
            6:16.17 ( )     6:54.38 (38.21)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Addy R            12 UN-ST                  31.58      31.25  
  2 Christiansen, Tessa L     12 WAVE-ST                31.43      31.56  
  3 Deykin, Kate S            12 UN-ST                  31.28      31.66  
  4 Eldredge, Beth V          12 Alamo Area-ST          35.33      35.74  
  5 Schneider, Ava B          11 WWAC-ST                35.29      36.34  
  6 Escobar, Rhea H           12 Alamo Area-ST          35.96      36.53  
  7 Gadsby, Audrey C          12 Alamo Area-ST          36.43      37.27  
  8 Nichols, Brittan L        11 Alamo Area-ST          39.40      37.86  
  9 Nguyen, Giana             11 Alamo Area-ST          38.42      37.96  
  9 Akana, Malia S            11 Alamo Area-ST          37.58      37.96  
 11 Sansano, Glory L          11 WAVE-ST                35.11      37.99  
 12 Dreher, Lilly N           11 Alamo Area-ST          40.26      38.90  
 13 Peter, Caroline N         12 WAVE-ST                40.11      38.99  
 14 Solorzano, Alaina N       12 Alamo Area-ST          39.24      39.40  
 15 Griffeth, Olivia J        12 WWAC-ST                40.62      39.60  
 16 Lacy, Addison L           11 Alamo Area-ST          43.39      42.87  
 17 Dice, Ella M              12 WWAC-ST                46.99      43.15  
 18 Alvarez, Sophie K         12 WWAC-ST                43.80      43.72  
 19 Govin, Kate E             11 WWAC-ST                41.05      44.05  
 20 Trexler, Kylie E          12 WAVE-ST                41.61      44.08  
 21 Vega-Maldonado, Abigail   12 WAVE-ST              1:10.55      44.42  
 22 Navarro, Ebril N          12 Alamo Area-ST          42.28      44.48  
 23 Mossom, Francesca C       11 LIFE-ST                48.29      44.55  
 24 King, Skyler H            11 WWAC-ST                43.35      44.56  
 25 Graham, Maddie A          11 WAVE-ST                45.92      44.86  
 26 Smith, Kamryn E           11 Alamo Area-ST          43.65      45.14  
 27 Biehl, Alyson H           12 Alamo Area-ST          43.11      45.25  
 28 Crouch, Presley A         11 Alamo Area-ST          45.97      46.42  
 29 Vogel, Kinsley A          12 WWAC-ST                48.99      46.97  
 30 Osuna, Savannah G         12 WWAC-ST                48.99      48.45  
 31 Arringdale, Alaura K      12 WAVE-ST                   NT      49.80  
 -- Guerra, Jaylynn A         12 WAVE-ST                43.23         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christiansen, Tessa L     12 WAVE-ST              1:06.01    1:07.62  
                  33.04     1:07.62 (34.58)                                        
  2 Deykin, Kate S            12 UN-ST                1:06.96    1:07.65  
                  33.19     1:07.65 (34.46)                                        
  3 Broughton, Becca C        12 WAVE-ST              1:20.35    1:16.44  
                  36.86     1:16.44 (39.58)                                        
  4 Clements-Vargas, Persey   11 LIFE-ST              1:20.90    1:17.93  
                  37.93     1:17.93 (40.00)                                        
  5 Dreher, Lilly N           11 Alamo Area-ST        1:24.13    1:22.13  
                  40.85     1:22.13 (41.28)                                        
  6 Sovie, Giana F            12 LIFE-ST              1:50.99    1:22.26  
                  39.89     1:22.26 (42.37)                                        
  7 LeBlanc, Sophie A         12 Alamo Area-ST        1:27.06    1:22.96  
                  39.40     1:22.96 (43.56)                                        
  8 Perkins, Amelia C         11 WAVE-ST              1:26.85    1:23.44  
                  39.57     1:23.44 (43.87)                                        
  9 Salazar, Olivia M         11 Alamo Area-ST        1:24.26    1:23.93  
                  39.71     1:23.93 (44.22)                                        
 10 Li, Anika G               12 Alamo Area-ST        1:28.45    1:24.07  
                  40.43     1:24.07 (43.64)                                        
 11 Propper, Ella R           11 WAVE-ST              1:33.71    1:24.87  
                  40.70     1:24.87 (44.17)                                        
 12 Morton, Emerson L         12 WAVE-ST              1:28.23    1:32.53  
 13 Riley, Kenadi E           11 WAVE-ST              1:35.01    1:32.54  
                  44.54     1:32.54 (48.00)                                        
 14 Campa, Sammy R            11 WAVE-ST              1:35.27    1:34.67  
                  44.32     1:34.67 (50.35)                                        
 15 Kim, Siyoon               12 Alamo Area-ST        1:43.73    1:34.94  
 16 King, Skyler H            11 WWAC-ST              1:34.55    1:35.00  
                  46.76     1:35.00 (48.24)                                        
 17 Crouch, Presley A         11 Alamo Area-ST        1:55.79    1:36.82  
 18 Guerra, Jaylynn A         12 WAVE-ST              1:48.29    1:48.65  
 -- DeArmond, Adeleine M      11 Alamo Area-ST        1:39.37         DQ  
 -- Adams, Kaitlyn E          11 UN-ST                1:18.63         DQ  
 -- Patton-Rose, Georgia M    12 LIFE-ST              1:46.64         DQ  
 -- Esquivel, Natalia Y       12 WAVE-ST              1:32.32         DQ  
 -- Scott, Mia V              11 WAVE-ST              1:51.95         DQ  
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Addy R            12 UN-ST                2:24.63    2:21.43  
                  33.43     1:08.33 (34.90)     1:45.03 (36.70)     2:21.43 (36.40)
  2 Christiansen, Tessa L     12 WAVE-ST              2:27.96    2:24.00  
                  34.53     1:10.94 (36.41)     1:47.66 (36.72)     2:24.00 (36.34)
  3 Mandacina, Parker R       12 Alamo Area-ST        2:31.67    2:28.83  
                  36.08     1:13.69 (37.61)     1:51.34 (37.65)     2:28.83 (37.49)
  4 Nader, Cloe A             12 Alamo Area-ST        2:35.53    2:31.94  
                  36.01     1:14.55 (38.54)     1:53.61 (39.06)     2:31.94 (38.33)
  5 Clements-Vargas, Persey   11 LIFE-ST              2:53.66    2:40.89  
                  37.47     1:18.53 (41.06)     2:00.19 (41.66)     2:40.89 (40.70)
  6 Escobar, Rhea H           12 Alamo Area-ST        2:59.19    2:49.67  
                                                    2:07.28 ( )     2:49.67 (42.39)
  7 Sansano, Glory L          11 WAVE-ST              2:59.11    2:53.96  
  8 Sovie, Giana F            12 LIFE-ST              3:30.99    3:01.82  
                  42.47   3:01.82 (2:19.35)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deykin, Kate S            12 UN-ST                  33.50      34.37  
  2 Mandacina, Parker R       12 Alamo Area-ST          36.22      35.80  
  3 Field, Sydney E           12 Alamo Area-ST          38.37      38.20  
  4 Gadsby, Audrey C          12 Alamo Area-ST          39.23      39.11  
  5 Schneider, Ava B          11 WWAC-ST                38.24      39.64  
  6 Torres, Sophie E          12 WAVE-ST                39.28      39.70  
  7 Lizcano, Brooklynn S      12 Alamo Area-ST          41.73      40.08  
  8 Wilson, Addy R            12 UN-ST                  39.81      40.51  
  9 Nichols, Brittan L        11 Alamo Area-ST          41.42      41.29  
 10 Adams, Kaitlyn E          11 UN-ST                  39.94      41.83  
 11 Escobar, Rhea H           12 Alamo Area-ST          40.19      42.55  
 12 Acosta, Ali A             11 Alamo Area-ST          44.03      42.70  
 13 Hipp, Aimee C             12 Alamo Area-ST          46.32      42.96  
 14 Erwin, Maggie K           11 WAVE-ST                44.22      43.85  
 15 Tallent, Olivia M         12 Alamo Area-ST          44.49      43.87  
 16 Solorzano, Alaina N       12 Alamo Area-ST          41.98      44.17  
 17 Salazar, Olivia M         11 Alamo Area-ST          49.76      44.32  
 18 Walker, Gabi C            12 WAVE-ST                46.41      44.65  
 19 Miller, Katelyn R         12 Alamo Area-ST          47.13      44.70  
 20 Dreher, Lilly N           11 Alamo Area-ST          46.22      45.39  
 21 Trexler, Kylie E          12 WAVE-ST                44.84      45.65  
 22 Akana, Malia S            11 Alamo Area-ST          45.89      45.86  
 23 Andreasen, Sydney E       12 WAVE-ST                44.63      45.94  
 24 Arringdale, Alaura K      12 WAVE-ST                48.22      46.71  
 25 Guerra, Jaylynn A         12 WAVE-ST                47.53      46.85  
 26 Kim, Siyoon               12 Alamo Area-ST          48.01      47.57  
 27 Govin, Kate E             11 WWAC-ST                49.13      47.59  
 28 Schroeder, Amanda K       11 Alamo Area-ST          49.84      48.10  
 29 Scott, Mia V              11 WAVE-ST                48.34      48.87  
 30 Crouch, Presley A         11 Alamo Area-ST          48.73      49.43  
 31 Inglehart, Abby R         11 WAVE-ST                50.12      49.81  
 32 Campa, Sammy R            11 WAVE-ST                52.29      49.85  
 33 Pierce, AvaLayne S        12 WWAC-ST                58.99      53.00  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deykin, Kate S            12 UN-ST                1:15.47    1:15.34  
  2 Mandacina, Parker R       12 Alamo Area-ST        1:17.73    1:16.50  
  3 Torres, Sophie E          12 WAVE-ST              1:23.50    1:19.97  
  4 Gadsby, Audrey C          12 Alamo Area-ST        1:22.79    1:25.26  
  5 Nader, Cloe A             12 Alamo Area-ST        1:28.66    1:25.29  
  6 Schneider, Ava B          11 WWAC-ST              1:29.30    1:26.31  
  7 Nichols, Brittan L        11 Alamo Area-ST        1:34.80    1:30.26  
                  42.78     1:30.26 (47.48)                                        
  8 Escobar, Rhea H           12 Alamo Area-ST        1:28.90    1:32.47  
  9 Clements-Vargas, Persey   11 LIFE-ST              1:35.98    1:32.51  
                  43.75     1:32.51 (48.76)                                        
 10 Nguyen, Giana             11 Alamo Area-ST        1:43.16    1:33.00  
                  43.32     1:33.00 (49.68)                                        
 11 Dreher, Lilly N           11 Alamo Area-ST        1:35.17    1:34.82  
                  44.59     1:34.82 (50.23)                                        
 12 Nguyen, Nati T            12 Alamo Area-ST        1:31.68    1:35.04  
                  45.86     1:35.04 (49.18)                                        
 13 Griffeth, Olivia J        12 WWAC-ST              1:38.47    1:36.24  
                  44.38     1:36.24 (51.86)                                        
 14 Sovie, Giana F            12 LIFE-ST              1:50.99    1:36.26  
                  45.69     1:36.26 (50.57)                                        
 15 Carroll, Addison Z        12 WWAC-ST              1:41.43    1:36.69  
                  44.17     1:36.69 (52.52)                                        
 16 Akana, Malia S            11 Alamo Area-ST        1:46.02    1:37.04  
                  46.61     1:37.04 (50.43)                                        
 17 Trexler, Kylie E          12 WAVE-ST              1:49.78    1:38.08  
                  44.73     1:38.08 (53.35)                                        
 18 Ott, Isabella R           11 Alamo Area-ST        1:39.10    1:40.78  
                  48.34     1:40.78 (52.44)                                        
 19 Lee, Gina K               12 LIFE-ST              1:47.19    1:40.90  
                  47.31     1:40.90 (53.59)                                        
 20 Alvarez, Sophie K         12 WWAC-ST              1:46.68    1:41.27  
                  47.27     1:41.27 (54.00)                                        
 21 Trevino, Izabel E         12 Alamo Area-ST        1:38.24    1:41.67  
                  47.78     1:41.67 (53.89)                                        
 22 Guerra, Jaylynn A         12 WAVE-ST              1:58.78    1:42.77  
                  46.72     1:42.77 (56.05)                                        
 23 Lacy, Addison L           11 Alamo Area-ST        1:47.26    1:43.45  
                  48.16     1:43.45 (55.29)                                        
 24 Peter, Caroline N         12 WAVE-ST              1:40.01    1:44.30  
                  48.83     1:44.30 (55.47)                                        
 25 Broughton, Becca C        12 WAVE-ST              1:54.42    1:45.22  
                  48.75     1:45.22 (56.47)                                        
 26 Andreasen, Sydney E       12 WAVE-ST              1:51.18    1:45.53  
 27 Crouch, Presley A         11 Alamo Area-ST        1:48.16    1:49.22  
                  50.89     1:49.22 (58.33)                                        
 28 LeBlanc, Sophie A         12 Alamo Area-ST        2:04.29    1:49.35  
                  52.13     1:49.35 (57.22)                                        
 29 Dice, Ella M              12 WWAC-ST              1:45.99    1:50.74  
                  52.14     1:50.74 (58.60)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mandacina, Parker R       12 Alamo Area-ST        2:45.97    2:46.12  
                  37.84     1:19.90 (42.06)     2:03.13 (43.23)     2:46.12 (42.99)
  2 Wilson, Addy R            12 UN-ST                3:04.05    3:01.14  
                  42.39     1:28.86 (46.47)     2:15.90 (47.04)     3:01.14 (45.24)
  3 Field, Sydney E           12 Alamo Area-ST        3:15.47    3:02.85  
                  40.77     1:28.38 (47.61)     2:16.30 (47.92)     3:02.85 (46.55)
  4 Vanderweele, Holly E      12 WAVE-ST              3:08.43    3:07.18  
                  42.68     1:30.67 (47.99)     2:18.62 (47.95)     3:07.18 (48.56)
  5 Akana, Malia S            11 Alamo Area-ST        3:28.23    3:23.39  
                  46.70     1:39.17 (52.47)     2:32.10 (52.93)     3:23.39 (51.29)
  6 Clements-Vargas, Persey   11 LIFE-ST              3:25.23    3:24.29  
                  46.54     1:37.95 (51.41)     2:31.84 (53.89)     3:24.29 (52.45)
  7 Trexler, Kylie E          12 WAVE-ST              3:15.01    3:27.97  
                  45.63     1:39.49 (53.86)     2:33.83 (54.34)     3:27.97 (54.14)
  8 Govin, Kate E             11 WWAC-ST              3:45.99    3:38.61  
                  48.44     1:44.18 (55.74)     2:42.45 (58.27)     3:38.61 (56.16)
  9 DeArmond, Adeleine M      11 Alamo Area-ST        3:53.78    3:43.47  
                  52.06     1:51.83 (59.77)     2:50.21 (58.38)     3:43.47 (53.26)
 10 Li, Anika G               12 Alamo Area-ST        3:48.34    3:45.77  
                  53.10     1:50.34 (57.24)   2:50.48 (1:00.14)     3:45.77 (55.29)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christiansen, Tessa L     12 WAVE-ST                30.50      30.29  
  2 Mandacina, Parker R       12 Alamo Area-ST          30.88      30.56  
  3 Deykin, Kate S            12 UN-ST                  28.57      30.59  
  4 Torres, Sophie E          12 WAVE-ST                39.28      34.13  
  5 Nguyen, Giana             11 Alamo Area-ST          33.54      34.71  
  6 Walker, Gabi C            12 WAVE-ST                38.05      35.40  
  7 Broughton, Becca C        12 WAVE-ST                37.83      35.86  
  8 Acosta, Ali A             11 Alamo Area-ST          37.57      36.87  
  9 Adams, Kaitlyn E          11 UN-ST                  39.09      37.24  
 10 Nichols, Brittan L        11 Alamo Area-ST          38.85      37.91  
 11 Akana, Malia S            11 Alamo Area-ST          38.90      38.93  
 12 Dreher, Lilly N           11 Alamo Area-ST          41.60      39.93  
 13 Li, Anika G               12 Alamo Area-ST          41.15      40.11  
 14 Riley, Kenadi E           11 WAVE-ST                54.74      40.26  
 15 Inglehart, Abby R         11 WAVE-ST                41.12      40.83  
 16 Lee, Gina K               12 LIFE-ST                45.54      41.63  
 17 Morton, Emerson L         12 WAVE-ST                42.87      41.91  
 18 DeArmond, Adeleine M      11 Alamo Area-ST          44.67      45.40  
 19 Scott, Mia V              11 WAVE-ST                45.98      45.92  
 20 Andreasen, Sydney E       12 WAVE-ST                45.67      46.38  
 21 Campa, Sammy R            11 WAVE-ST                53.23      46.98  
 22 Guerra, Jaylynn A         12 WAVE-ST                50.21      48.33  
 23 King, Skyler H            11 WWAC-ST                59.28      48.78  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christiansen, Tessa L     12 WAVE-ST              1:07.32    1:06.64  
                  31.37     1:06.64 (35.27)                                        
  2 Deykin, Kate S            12 UN-ST                1:05.72    1:06.84  
                  32.00     1:06.84 (34.84)                                        
  3 Wilson, Addy R            12 UN-ST                1:11.90    1:07.54  
                  31.75     1:07.54 (35.79)                                        
  4 Field, Sydney E           12 Alamo Area-ST        1:21.01    1:15.55  
                  34.56     1:15.55 (40.99)                                        
  5 Torres, Sophie E          12 WAVE-ST              1:47.68    1:18.17  
                  35.97     1:18.17 (42.20)                                        
  6 Kellogg, Cameron K        12 Alamo Area-ST        1:16.03    1:18.29  
                  35.22     1:18.29 (43.07)                                        
  7 Hughes, Cameron E         12 WAVE-ST              1:21.13    1:20.81  
                  36.11     1:20.81 (44.70)                                        
  8 Sansano, Glory L          11 WAVE-ST              1:27.11    1:24.09  
                  37.50     1:24.09 (46.59)                                        
  9 Sovie, Giana F            12 LIFE-ST              1:45.99    1:26.48  
                  39.94     1:26.48 (46.54)                                        
 10 Garcia, Natalia N         12 Alamo Area-ST        1:21.78    1:26.64  
                  38.36     1:26.64 (48.28)                                        
 11 Nichols, Brittan L        11 Alamo Area-ST        1:29.59    1:29.51  
                  39.30     1:29.51 (50.21)                                        
 12 Kim, Siyoon               12 Alamo Area-ST        1:46.29    1:53.01  
                  47.43   1:53.01 (1:05.58)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mandacina, Parker R       12 Alamo Area-ST        2:30.69    2:25.00  
                  31.95     1:08.39 (36.44)     1:46.19 (37.80)     2:25.00 (38.81)
  2 Christiansen, Tessa L     12 WAVE-ST              2:26.22    2:28.63  
                  32.47     1:09.84 (37.37)     1:48.41 (38.57)     2:28.63 (40.22)
  3 Nader, Cloe A             12 Alamo Area-ST        2:36.56    2:32.85  
                  33.92     1:12.62 (38.70)     1:52.40 (39.78)     2:32.85 (40.45)
  4 Wilson, Addy R            12 UN-ST                2:35.69    2:33.67  
                  34.53     1:13.45 (38.92)     1:53.63 (40.18)     2:33.67 (40.04)
  5 Vanderweele, Holly E      12 WAVE-ST              2:52.12    2:53.31  
                  38.05     1:21.54 (43.49)     2:07.40 (45.86)     2:53.31 (45.91)
  6 Gonzalez, Olivia L        11 WAVE-ST              2:32.11    2:54.82  
                  36.80     1:21.57 (44.77)     2:08.17 (46.60)     2:54.82 (46.65)
  7 Kellogg, Cameron K        12 Alamo Area-ST        3:15.85    2:56.08  
                  38.20     1:21.33 (43.13)     2:08.06 (46.73)     2:56.08 (48.02)
  8 Torres, Sophie E          12 WAVE-ST              3:15.99    3:03.89  
                  37.36     1:23.55 (46.19)     2:12.81 (49.26)     3:03.89 (51.08)
  9 Garcia, Natalia N         12 Alamo Area-ST        3:01.01    3:13.10  
                  40.59     1:30.76 (50.17)     2:22.81 (52.05)     3:13.10 (50.29)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mandacina, Parker R       12 Alamo Area-ST        1:09.06    1:09.68  
                  32.42     1:09.68 (37.26)                                        
  2 Christiansen, Tessa L     12 WAVE-ST              1:11.15    1:10.60  
                  32.58     1:10.60 (38.02)                                        
  3 Kellogg, Cameron K        12 Alamo Area-ST        1:12.85    1:13.15  
                  33.62     1:13.15 (39.53)                                        
  4 Field, Sydney E           12 Alamo Area-ST        1:15.22    1:13.17  
                  34.19     1:13.17 (38.98)                                        
  5 Nader, Cloe A             12 Alamo Area-ST        1:14.69    1:13.63  
                  33.77     1:13.63 (39.86)                                        
  6 Eldredge, Beth V          12 Alamo Area-ST        1:16.43    1:15.90  
                  35.46     1:15.90 (40.44)                                        
  7 Gadsby, Audrey C          12 Alamo Area-ST        1:16.21    1:17.91  
                  36.94     1:17.91 (40.97)                                        
  8 Schneider, Ava B          11 WWAC-ST              1:16.23    1:19.40  
                  36.88     1:19.40 (42.52)                                        
  9 Hughes, Cameron E         12 WAVE-ST              1:22.52    1:21.18  
                  38.33     1:21.18 (42.85)                                        
 10 Broughton, Becca C        12 WAVE-ST              1:26.15    1:22.37  
                  36.07     1:22.37 (46.30)                                        
 11 Nguyen, Nati T            12 Alamo Area-ST        1:22.17    1:22.70  
                  39.59     1:22.70 (43.11)                                        
 12 Salazar, Olivia M         11 Alamo Area-ST        1:28.02    1:23.02  
                  39.02     1:23.02 (44.00)                                        
 13 Perkins, Amelia C         11 WAVE-ST              1:30.57    1:23.15  
                  38.48     1:23.15 (44.67)                                        
 14 Akana, Malia S            11 Alamo Area-ST        1:20.36    1:23.18  
                  39.26     1:23.18 (43.92)                                        
 15 Peter, Caroline N         12 WAVE-ST              1:27.49    1:24.71  
                  37.99     1:24.71 (46.72)                                        
 16 Ott, Isabella R           11 Alamo Area-ST        1:24.70    1:24.76  
                  39.55     1:24.76 (45.21)                                        
 17 Esquivel, Natalia Y       12 WAVE-ST              1:32.84    1:25.24  
                  38.14     1:25.24 (47.10)                                        
 18 Vega-Maldonado, Abigail   12 WAVE-ST              1:40.55    1:27.02  
                  41.68     1:27.02 (45.34)                                        
 19 Li, Anika G               12 Alamo Area-ST        1:31.42    1:28.31  
 20 Lee, Gina K               12 LIFE-ST              1:43.27    1:30.30  
                  42.63     1:30.30 (47.67)                                        
 21 Govin, Kate E             11 WWAC-ST              1:37.65    1:30.98  
                  44.55     1:30.98 (46.43)                                        
 22 Griffeth, Olivia J        12 WWAC-ST              1:31.72    1:32.04  
                  40.61     1:32.04 (51.43)                                        
 23 Smith, Kamryn E           11 Alamo Area-ST        1:55.99    1:33.11  
                  42.22     1:33.11 (50.89)                                        
 24 Lacy, Addison L           11 Alamo Area-ST        1:42.37    1:33.15  
                  44.47     1:33.15 (48.68)                                        
 25 LeBlanc, Sophie A         12 Alamo Area-ST        1:34.29    1:34.81  
                  43.27     1:34.81 (51.54)                                        
 26 Mossom, Francesca C       11 LIFE-ST              1:46.20    1:35.07  
                  44.68     1:35.07 (50.39)                                        
 27 Trevino, Izabel E         12 Alamo Area-ST        1:27.01    1:35.46  
                  45.29     1:35.46 (50.17)                                        
 28 Calk, Sophia E            11 Alamo Area-ST        1:33.45    1:35.61  
                  43.25     1:35.61 (52.36)                                        
 29 Navarro, Ebril N          12 Alamo Area-ST        1:38.42    1:36.32  
                  44.36     1:36.32 (51.96)                                        
 30 Dice, Ella M              12 WWAC-ST              1:41.99    1:36.91  
                  43.27     1:36.91 (53.64)                                        
 31 Crouch, Presley A         11 Alamo Area-ST        1:34.60    1:38.36  
                  48.84     1:38.36 (49.52)                                        
 32 Guerra, Jaylynn A         12 WAVE-ST              1:39.35    1:41.57  
                  49.57     1:41.57 (52.00)                                        
 33 King, Skyler H            11 WWAC-ST              1:49.01    1:42.89  
                  46.04     1:42.89 (56.85)                                        
 34 Walljasper, Shiloh K      12 Alamo Area-ST        1:48.29    1:43.69  
                  47.92     1:43.69 (55.77)                                        
 35 Biehl, Alyson H           12 Alamo Area-ST        1:41.45    1:46.12  
                  46.31     1:46.12 (59.81)                                        
 36 Graham, Maddie A          11 WAVE-ST              1:55.55    1:48.25  
                  47.63   1:48.25 (1:00.62)                                        
 -- Alvarez, Sophie K         12 WWAC-ST              1:32.78         DQ  
                  45.27          DQ (50.33)                                        
 -- Solorzano, Alaina N       12 Alamo Area-ST        1:27.52         DQ  
                  38.58          DQ (43.18)                                        
 -- Carroll, Addison Z        12 WWAC-ST              1:31.69         DQ  
                  41.25          DQ (45.57)                                        
 -- Dreher, Lilly N           11 Alamo Area-ST        1:24.02         DQ  
                  40.44          DQ (45.36)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellogg, Cameron K        12 Alamo Area-ST        2:34.31    2:35.74  
                  34.73     1:13.25 (38.52)     1:58.81 (45.56)     2:35.74 (36.93)
  2 Nader, Cloe A             12 Alamo Area-ST        2:33.98    2:37.41  
                  34.29     1:13.76 (39.47)     2:02.06 (48.30)     2:37.41 (35.35)
  3 Gonzalez, Olivia L        11 WAVE-ST              2:39.85    2:37.56  
                  34.43     1:15.27 (40.84)     2:04.76 (49.49)     2:37.56 (32.80)
  4 Field, Sydney E           12 Alamo Area-ST        2:41.46    2:38.92  
                  33.87     1:14.80 (40.93)     2:01.71 (46.91)     2:38.92 (37.21)
  5 Vanderweele, Holly E      12 WAVE-ST              2:46.88    2:42.22  
                  34.60     1:17.50 (42.90)     2:05.52 (48.02)     2:42.22 (36.70)
  6 Gadsby, Audrey C          12 Alamo Area-ST        2:48.31    2:43.62  
                  37.89     1:19.38 (41.49)     2:06.57 (47.19)     2:43.62 (37.05)
  7 Escobar, Rhea H           12 Alamo Area-ST        2:58.19    2:47.05  
                  35.46     1:18.58 (43.12)     2:08.40 (49.82)     2:47.05 (38.65)
  8 Schneider, Ava B          11 WWAC-ST              2:49.13    2:48.51  
                  38.01     1:22.14 (44.13)     2:11.90 (49.76)     2:48.51 (36.61)
  9 Nguyen, Giana             11 Alamo Area-ST        3:04.50    2:50.64  
                  34.90     1:19.65 (44.75)     2:12.92 (53.27)     2:50.64 (37.72)
 10 Nichols, Brittan L        11 Alamo Area-ST        3:07.90    2:53.04  
                  37.06     1:22.36 (45.30)     2:13.85 (51.49)     2:53.04 (39.19)
 11 Acosta, Ali A             11 Alamo Area-ST        2:56.99    2:53.34  
                  36.96     1:22.61 (45.65)     2:15.18 (52.57)     2:53.34 (38.16)
 12 Clements-Vargas, Persey   11 LIFE-ST              2:50.23    2:54.40  
                  37.94     1:20.15 (42.21)     2:14.49 (54.34)     2:54.40 (39.91)
 13 Lizcano, Brooklynn S      12 Alamo Area-ST        3:15.94    2:54.94  
                  40.03     1:25.92 (45.89)     2:14.82 (48.90)     2:54.94 (40.12)
 14 Erwin, Maggie K           11 WAVE-ST              2:58.49    2:56.42  
                  37.91     1:23.19 (45.28)     2:15.65 (52.46)     2:56.42 (40.77)
 15 Solorzano, Alaina N       12 Alamo Area-ST             NT    2:56.51  
                  37.26     1:22.95 (45.69)     2:16.71 (53.76)     2:56.51 (39.80)
 16 Akana, Malia S            11 Alamo Area-ST        2:59.56    2:57.54  
                  39.60     1:23.37 (43.77)     2:17.05 (53.68)     2:57.54 (40.49)
 17 Sovie, Giana F            12 LIFE-ST              3:30.99    2:58.23  
                  41.36     1:28.20 (46.84)     2:21.22 (53.02)     2:58.23 (37.01)
 18 Hipp, Aimee C             12 Alamo Area-ST        2:56.95    2:58.35  
                  41.81     1:26.84 (45.03)     2:17.98 (51.14)     2:58.35 (40.37)
 19 Garcia, Natalia N         12 Alamo Area-ST        2:58.50    2:59.54  
                  36.86     1:21.79 (44.93)     2:20.95 (59.16)     2:59.54 (38.59)
 20 Tallent, Olivia M         12 Alamo Area-ST        3:22.19    3:05.17  
                  43.96     1:32.60 (48.64)     2:23.84 (51.24)     3:05.17 (41.33)
 21 Esquivel, Natalia Y       12 WAVE-ST              4:10.77    3:08.44  
                  38.51     1:25.79 (47.28)   3:08.38 (1:42.59)      3:08.44 (0.06)
 22 Propper, Ella R           11 WAVE-ST              3:20.15    3:08.62  
                  42.60     1:29.81 (47.21)     2:27.00 (57.19)     3:08.62 (41.62)
 23 Miller, Katelyn R         12 Alamo Area-ST        3:05.43    3:10.65  
                  42.30     1:34.88 (52.58)     2:30.12 (55.24)     3:10.65 (40.53)
 24 Govin, Kate E             11 WWAC-ST              3:37.54    3:19.94  
                  44.34   2:36.09 (1:51.75)     3:19.94 (43.85)                    
 25 Inglehart, Abby R         11 WAVE-ST              3:10.12    3:24.75  
                  46.52     1:38.43 (51.91)     2:35.93 (57.50)     3:24.75 (48.82)
 26 Morton, Emerson L         12 WAVE-ST              3:02.23    3:29.90  
                  43.25     1:34.01 (50.76)   2:43.02 (1:09.01)     3:29.90 (46.88)
 27 Patton-Rose, Georgia M    12 LIFE-ST              3:47.00    3:35.27  
                  52.28     1:49.45 (57.17)     2:47.35 (57.90)     3:35.27 (47.92)
 -- Perkins, Amelia C         11 WAVE-ST              2:59.77         DQ  
                  40.99     1:27.54 (46.55)     2:24.58 (57.04)          DQ (41.11)
 -- Schroeder, Amanda K       11 Alamo Area-ST        2:59.57         DQ  
                  39.10     1:27.20 (48.10)     2:21.38 (54.18)          DQ (38.86)
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deykin, Kate S            12 UN-ST                4:56.94    4:54.12  
                  33.10     1:10.47 (37.37)     1:47.68 (37.21)     2:24.01 (36.33)
        3:06.41 (42.40)     3:48.40 (41.99)     4:22.13 (33.73)     4:54.12 (31.99)
  2 Wilson, Addy R            12 UN-ST                5:20.62    5:12.44  
                  33.93     1:12.95 (39.02)     1:52.00 (39.05)     2:30.16 (38.16)
        3:16.38 (46.22)     4:03.16 (46.78)     4:38.60 (35.44)     5:12.44 (33.84)
  3 Nader, Cloe A             12 Alamo Area-ST        5:24.19    5:18.89  
                  33.56     1:11.47 (37.91)     1:52.19 (40.72)     2:32.40 (40.21)
        3:20.12 (47.72)     4:08.06 (47.94)     4:43.32 (35.26)     5:18.89 (35.57)
  4 Field, Sydney E           12 Alamo Area-ST        6:14.91    5:41.54  
                  37.16     1:21.75 (44.59)                             2:46.98 ( )
        3:35.34 (48.36)     4:23.87 (48.53)     5:03.69 (39.82)     5:41.54 (37.85)
  5 Torres, Sophie E          12 WAVE-ST              6:50.99    5:47.84  
                  38.66     1:24.64 (45.98)                             2:55.94 ( )
        3:42.35 (46.41)     4:30.88 (48.53)     5:10.10 (39.22)     5:47.84 (37.74)
  6 Hughes, Cameron E         12 WAVE-ST              6:45.99    6:13.61  
                  39.26     1:25.11 (45.85)     2:14.69 (49.58)     3:02.33 (47.64)
        3:55.78 (53.45)     4:49.67 (53.89)     5:33.02 (43.35)     6:13.61 (40.59)
  7 Garcia, Natalia N         12 Alamo Area-ST        6:25.01    6:20.63  
                  42.03     1:32.19 (50.16)                             3:08.90 ( )
        4:04.76 (55.86)     5:00.88 (56.12)   6:20.63 (1:19.75)                    
  8 Sovie, Giana F            12 LIFE-ST              7:00.99    6:39.09  
                  44.70     1:38.78 (54.08)   3:19.92 (1:41.14)     4:17.33 (57.41)
        5:14.13 (56.80)   6:39.09 (1:24.96)                                        
 
Women 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Alicia K            31 Alamo Area-ST          24.10      25.08  
  2 Kitayama, Emily I         13 Alamo Area-ST          25.57      26.06  
  3 Criddle, Chaeli P         17 WWAC-ST                26.39      26.50  
  4 Samosorn, Raina T         13 UN-ST                  26.87      27.92  
  5 Sloan, Gabbey L           15 WAVE-ST                28.58      28.02  
  6 Robinson, Erin M          16 Alamo Area-ST          28.70      28.16  
  7 Oates, Gracie L           15 Alamo Area-ST          28.03      28.37  
  8 Purtell, Grace E          13 Alamo Area-ST          27.80      28.75  
  9 Scholes, Josi             16 Alamo Area-ST          29.22      28.97  
 10 Christiansen, Sophia J    16 WAVE-ST                26.81      29.08  
 11 Cross, Sarah D            14 Alamo Area-ST          31.19      29.13  
 12 Juarez, Ali M             14 Alamo Area-ST          29.64      29.33  
 13 Street, Julia L           15 LIFE-ST                30.61      29.43  
 14 Allen, Isabelle A         13 Alamo Area-ST          29.28      29.47  
 15 DeArmond, Mallory M       13 Alamo Area-ST          29.50      29.64  
 16 Terrones, Jazzy A         13 WAVE-ST                31.30      30.26  
 17 Harris, Mackenzie R       14 Alamo Area-ST          32.50      30.40  
 18 Cuellar, Pao              13 Alamo Area-ST          34.19      30.45  
 19 Evans, Clara M            13 Alamo Area-ST          31.37      30.72  
 19 Cardon, Ciara J           14 Alamo Area-ST          30.49      30.72  
 21 Nguyen, Alina             14 Alamo Area-ST          30.64      30.96  
 22 Friedlander, Mia G        13 LIFE-ST                31.02      31.03  
 23 Pacheco, Bella K          13 LIFE-ST                32.09      31.48  
 24 Weems, Faith A            15 WAVE-ST                31.85      31.79  
 25 Hartlage, Brianna R       13 LIFE-ST                32.60      32.67  
 26 Krystyniak, Caleigh G     14 WWAC-ST                31.45      32.70  
 27 Shanahan, Michelle D      15 Alamo Area-ST          39.87      32.73  
 28 Osuna, Fernanda P         13 LIFE-ST                33.96      33.09  
 29 Howe, Vaeh H              13 WAVE-ST                38.01      33.31  
 30 Wheeler, Annie L          13 Alamo Area-ST          33.39      33.39  
 31 Torres, Milla K           13 Alamo Area-ST          32.77      33.53  
 32 Hernandez, Sophie M       13 Alamo Area-ST          35.43      34.10  
 33 Eubanks, Alex L           13 Alamo Area-ST          33.77      34.47  
 34 Clarno, Starlette P       15 Alamo Area-ST          34.88      34.90  
 35 Moore, Mckinsey M         13 Alamo Area-ST          34.21      35.60  
 36 Merhi, Leah               13 WAVE-ST                44.55      38.85  
 37 Clements, Sophie S        13 WAVE-ST                40.01      39.34  
 -- Ramirez Meza, Ana V       13 Alamo Area-ST          29.93         DQ  
 
Women 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn G          17 Alamo Area-ST          50.54      52.83  
                  25.41       52.83 (27.42)                                        
  2 Kitayama, Emily I         13 Alamo Area-ST          53.36      54.67  
                  26.40       54.67 (28.27)                                        
  3 Hegner, Cathryn J         15 Alamo Area-ST          58.10      58.19  
                  28.34       58.19 (29.85)                                        
  4 Criddle, Chaeli P         17 WWAC-ST              1:10.99      58.23  
                  28.25       58.23 (29.98)                                        
  5 Maldonado, Riki S         15 WAVE-ST              1:00.26    1:00.23  
                  28.76     1:00.23 (31.47)                                        
  6 Batiz, Francesca G        14 Alamo Area-ST        1:01.26    1:00.35  
                  28.80     1:00.35 (31.55)                                        
  7 Faux, Ava M               15 WAVE-ST                59.46    1:00.93  
                  29.48     1:00.93 (31.45)                                        
  8 Oates, Gracie L           15 Alamo Area-ST        1:00.08    1:01.42  
                  29.78     1:01.42 (31.64)                                        
  9 Samosorn, Raina T         13 UN-ST                  59.30    1:01.44  
                  29.85     1:01.44 (31.59)                                        
 10 Mow, Lorin R              17 WAVE-ST              1:00.66    1:02.05  
                  29.69     1:02.05 (32.36)                                        
 11 Sloan, Gabbey L           15 WAVE-ST              1:01.94    1:02.87  
                  30.56     1:02.87 (32.31)                                        
 12 Pretli, Amelia E          13 Alamo Area-ST        1:06.19    1:03.34  
                  30.42     1:03.34 (32.92)                                        
 13 Palmisano, Mary G         15 WAVE-ST              1:01.36    1:03.50  
                  30.29     1:03.50 (33.21)                                        
 14 Bishop, Addie L           14 WAVE-ST              1:05.22    1:03.78  
                  30.41     1:03.78 (33.37)                                        
 15 Cross, Sarah D            14 Alamo Area-ST        1:06.48    1:04.52  
                  30.42     1:04.52 (34.10)                                        
 16 DeArmond, Mallory M       13 Alamo Area-ST        1:03.36    1:04.91  
                  31.10     1:04.91 (33.81)                                        
 17 Juarez, Ali M             14 Alamo Area-ST        1:05.49    1:05.13  
                  31.14     1:05.13 (33.99)                                        
 18 Street, Julia L           15 LIFE-ST              1:03.29    1:05.26  
                  31.51     1:05.26 (33.75)                                        
 19 Allen, Isabelle A         13 Alamo Area-ST        1:06.68    1:05.98  
 20 Nichols, Kaelin R         14 Alamo Area-ST        1:07.05    1:06.84  
                  31.45     1:06.84 (35.39)                                        
 21 Choi, Boyeon              13 Alamo Area-ST        1:08.42    1:07.17  
 22 Friedlander, Mia G        13 LIFE-ST              1:12.58    1:08.46  
                  32.73     1:08.46 (35.73)                                        
 23 Nguyen, Alina             14 Alamo Area-ST        1:07.39    1:08.56  
 24 Lizcano, Melina R         17 Alamo Area-ST        1:06.51    1:09.50  
                  33.48     1:09.50 (36.02)                                        
 25 Evans, Clara M            13 Alamo Area-ST        1:22.19    1:10.69  
                  33.76     1:10.69 (36.93)                                        
 26 Cuellar, Pao              13 Alamo Area-ST        1:14.19    1:10.78  
                  34.23     1:10.78 (36.55)                                        
 27 Pacheco, Bella K          13 LIFE-ST              1:10.10    1:11.23  
                  33.26     1:11.23 (37.97)                                        
 28 Hartlage, Brianna R       13 LIFE-ST              1:09.55    1:11.61  
 29 Lara, Meagan M            14 Alamo Area-ST        1:15.45    1:12.18  
                  34.36     1:12.18 (37.82)                                        
 30 Fleming, Addison M        13 WAVE-ST              1:12.62    1:13.23  
                  36.15     1:13.23 (37.08)                                        
 31 Shanahan, Michelle D      15 Alamo Area-ST        1:28.98    1:13.39  
                  36.56     1:13.39 (36.83)                                        
 32 Krystyniak, Caleigh G     14 WWAC-ST              1:11.87    1:13.81  
                  35.26     1:13.81 (38.55)                                        
 33 Blain, Ellen M            14 Alamo Area-ST        1:18.00    1:14.18  
 34 Osuna, Fernanda P         13 LIFE-ST              1:16.71    1:14.75  
                  35.39     1:14.75 (39.36)                                        
 35 Moore, Mckinsey M         13 Alamo Area-ST        1:19.84    1:17.16  
                  36.36     1:17.16 (40.80)                                        
 36 DeCoulaz, Reagan L        13 Alamo Area-ST        1:18.26    1:17.57  
                  37.11     1:17.57 (40.46)                                        
 37 Ayes, Kaitlin N           14 Alamo Area-ST        1:16.63    1:22.00  
                  39.15     1:22.00 (42.85)                                        
 38 Williams, Malia G         13 WAVE-ST              1:20.01    1:24.59  
 39 Eubanks, Alex L           13 Alamo Area-ST        1:17.29    1:24.74  
                  39.89     1:24.74 (44.85)                                        
 40 Clements, Sophie S        13 WAVE-ST              1:45.01    1:27.84  
                  40.85     1:27.84 (46.99)                                        
 
Women 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn G          17 Alamo Area-ST        1:48.67    1:51.48  
                  26.36       54.77 (28.41)     1:23.34 (28.57)     1:51.48 (28.14)
  2 Hegner, Cathryn J         15 Alamo Area-ST        2:04.19    2:04.44  
                  28.94     1:00.28 (31.34)     1:32.71 (32.43)     2:04.44 (31.73)
  3 Maldonado, Riki S         15 WAVE-ST              2:12.20    2:10.58  
                  30.55     1:03.81 (33.26)     1:37.62 (33.81)     2:10.58 (32.96)
  4 Fuhrman, Hannah E         15 WAVE-ST              2:14.22    2:10.97  
                  30.44     1:04.02 (33.58)     1:38.21 (34.19)     2:10.97 (32.76)
  5 Purtell, Grace E          13 Alamo Area-ST        2:04.93    2:11.65  
                  31.19     1:04.71 (33.52)   2:11.65 (1:06.94)                    
  6 Oates, Gracie L           15 Alamo Area-ST        2:12.30    2:12.00  
                  30.17     1:03.41 (33.24)     1:38.26 (34.85)     2:12.00 (33.74)
  7 Purtell, Zoe A            13 Alamo Area-ST        2:12.96    2:16.54  
                  31.75     1:06.88 (35.13)     1:42.33 (35.45)     2:16.54 (34.21)
  8 Robinson, Erin M          16 Alamo Area-ST        2:15.70    2:19.47  
                  30.32     1:05.05 (34.73)     1:41.45 (36.40)     2:19.47 (38.02)
  9 Allen, Isabelle A         13 Alamo Area-ST        2:28.94    2:20.92  
 10 Cross, Sarah D            14 Alamo Area-ST        2:20.19    2:22.22  
                  31.32     1:06.51 (35.19)     1:44.71 (38.20)     2:22.22 (37.51)
 11 Juarez, Ali M             14 Alamo Area-ST        2:27.39    2:26.20  
                  32.77     1:09.25 (36.48)     1:48.17 (38.92)     2:26.20 (38.03)
 12 Krystyniak, Caleigh G     14 WWAC-ST              2:34.17    2:28.15  
                  34.53     1:12.61 (38.08)     1:52.06 (39.45)     2:28.15 (36.09)
 13 Street, Julia L           15 LIFE-ST              2:22.40    2:29.23  
                  34.51     1:13.15 (38.64)     1:52.59 (39.44)     2:29.23 (36.64)
 14 Nichols, Kaelin R         14 Alamo Area-ST        2:34.13    2:29.76  
                  32.80     1:10.63 (37.83)     1:51.23 (40.60)     2:29.76 (38.53)
 15 Harris, Mackenzie R       14 Alamo Area-ST        2:45.61    2:32.13  
                  35.47     1:14.73 (39.26)     1:55.50 (40.77)     2:32.13 (36.63)
 16 Pacheco, Bella K          13 LIFE-ST              2:45.10    2:34.97  
                  36.82     1:17.12 (40.30)     1:57.69 (40.57)     2:34.97 (37.28)
 17 Hartlage, Brianna R       13 LIFE-ST              2:32.46    2:35.21  
                  35.41     1:15.29 (39.88)     1:55.67 (40.38)     2:35.21 (39.54)
 18 Friedlander, Mia G        13 LIFE-ST              2:32.43    2:35.57  
                  33.81     1:13.24 (39.43)     1:55.19 (41.95)     2:35.57 (40.38)
 19 Evans, Clara M            13 Alamo Area-ST        2:48.96    2:36.52  
                  35.97     1:15.95 (39.98)     1:57.57 (41.62)     2:36.52 (38.95)
 20 Cuellar, Pao              13 Alamo Area-ST        3:05.19    2:41.37  
                  35.58     1:17.47 (41.89)     2:00.49 (43.02)     2:41.37 (40.88)
 21 Osuna, Fernanda P         13 LIFE-ST              2:56.25    2:44.06  
                  34.81     1:17.78 (42.97)     2:02.68 (44.90)     2:44.06 (41.38)
 22 Clarno, Starlette P       15 Alamo Area-ST        2:55.84    2:45.24  
 23 Shanahan, Michelle D      15 Alamo Area-ST        3:34.67    2:46.29  
                  38.20     1:21.30 (43.10)     2:05.49 (44.19)     2:46.29 (40.80)
 24 Wheeler, Annie L          13 Alamo Area-ST        2:49.46    2:49.91  
 25 Moore, Mckinsey M         13 Alamo Area-ST        2:51.29    2:50.87  
                  37.64     1:21.11 (43.47)     2:06.71 (45.60)     2:50.87 (44.16)
 26 Torres, Milla K           13 Alamo Area-ST        2:56.65    2:53.19  
                  37.27     1:22.41 (45.14)     2:09.44 (47.03)     2:53.19 (43.75)
 27 Eubanks, Alex L           13 Alamo Area-ST        2:58.29    3:01.71  
                                                    2:12.97 ( )     3:01.71 (48.74)
 28 Berry, Angel A            16 Alamo Area-ST        2:50.36    3:46.82  
                  43.42     1:39.14 (55.72)   3:46.82 (2:07.68)                    
 
Women 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hegner, Cathryn J         15 Alamo Area-ST        5:33.75    5:30.80  
                  29.86     1:02.63 (32.77)     1:36.18 (33.55)     2:09.92 (33.74)
        2:43.59 (33.67)     3:17.52 (33.93)     3:51.18 (33.66)     4:25.05 (33.87)
        4:58.51 (33.46)     5:30.80 (32.29)                                        
  2 Mow, Lorin R              17 WAVE-ST              5:48.53    5:56.69  
                  31.32     1:05.60 (34.28)     1:41.08 (35.48)     2:17.65 (36.57)
        2:53.92 (36.27)     3:30.90 (36.98)     4:07.63 (36.73)     4:44.80 (37.17)
        5:20.93 (36.13)     5:56.69 (35.76)                                        
  3 Maldonado, Riki S         15 WAVE-ST              6:07.93    5:57.58  
                  32.10     1:07.85 (35.75)     1:45.50 (37.65)     2:23.13 (37.63)
        2:59.96 (36.83)     3:35.81 (35.85)     4:13.16 (37.35)     4:50.08 (36.92)
        5:24.28 (34.20)     5:57.58 (33.30)                                        
  4 Samosorn, Raina T         13 UN-ST                5:50.66    5:57.78  
                  31.87     1:08.45 (36.58)     1:45.39 (36.94)     2:21.92 (36.53)
        2:58.02 (36.10)     3:34.48 (36.46)     4:10.66 (36.18)     4:47.24 (36.58)
        5:23.01 (35.77)     5:57.78 (34.77)                                        
  5 Bishop, Addie L           14 WAVE-ST              6:22.93    6:13.64  
                  32.61     1:09.44 (36.83)     1:47.13 (37.69)     2:25.24 (38.11)
        3:03.30 (38.06)     3:41.03 (37.73)     4:19.59 (38.56)     4:58.20 (38.61)
        5:36.46 (38.26)     6:13.64 (37.18)                                        
  6 DeArmond, Mallory M       13 Alamo Area-ST        6:23.61    6:15.19  
                  34.28                             1:51.07 ( )     2:30.52 (39.45)
                                3:47.58 ( )     4:25.68 (38.10)     5:03.65 (37.97)
        5:40.41 (36.76)     6:15.19 (34.78)                                        
  7 Palmisano, Mary G         15 WAVE-ST              6:07.09    6:16.36  
                  32.80     1:09.66 (36.86)     1:47.87 (38.21)     2:26.61 (38.74)
        3:05.58 (38.97)     3:44.37 (38.79)     4:23.37 (39.00)     5:01.69 (38.32)
        5:39.51 (37.82)     6:16.36 (36.85)                                        
  8 Choi, Boyeon              13 Alamo Area-ST        6:50.99    6:44.45  
 
Women 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cardon, Ciara J           14 Alamo Area-ST          39.00      33.83  
  2 Sloan, Gabbey L           15 WAVE-ST                32.89      34.59  
  3 Lilly, Paige E            14 Alamo Area-ST          39.13      35.84  
  4 Terrones, Jazzy A         13 WAVE-ST                40.37      39.50  
  5 Howe, Vaeh H              13 WAVE-ST                55.01      40.12  
  6 Hernandez, Sophie M       13 Alamo Area-ST          41.29      41.17  
  7 Clements, Sophie S        13 WAVE-ST                50.01      49.20  
 
Women 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engel, Jessica E          16 WAVE-ST                57.69    1:02.08  
                  31.00     1:02.08 (31.08)                                        
  2 Bishop, Addie L           14 WAVE-ST              1:11.60    1:06.62  
                  32.15     1:06.62 (34.47)                                        
  3 Samosorn, Raina T         13 UN-ST                1:07.97    1:08.91  
  4 Faux, Ava M               15 WAVE-ST              1:06.71    1:10.22  
                  33.49     1:10.22 (36.73)                                        
  5 DeArmond, Mallory M       13 Alamo Area-ST        1:09.65    1:10.37  
                  34.84     1:10.37 (35.53)                                        
  6 Palmisano, Mary G         15 WAVE-ST              1:11.26    1:11.35  
                  34.80     1:11.35 (36.55)                                        
  7 Pretli, Amelia E          13 Alamo Area-ST        1:26.19    1:11.92  
                  34.50     1:11.92 (37.42)                                        
  8 Mow, Lorin R              17 WAVE-ST              1:12.28    1:12.33  
                  35.17     1:12.33 (37.16)                                        
  9 Ramirez Meza, Ana V       13 Alamo Area-ST        1:12.97    1:12.59  
                  36.28     1:12.59 (36.31)                                        
 10 Juarez, Ali M             14 Alamo Area-ST        1:14.65    1:13.48  
                  35.58     1:13.48 (37.90)                                        
 11 Allen, Isabelle A         13 Alamo Area-ST        1:11.94    1:13.73  
 12 Sloan, Gabbey L           15 WAVE-ST              1:13.40    1:14.54  
                  35.94     1:14.54 (38.60)                                        
 13 Lilly, Paige E            14 Alamo Area-ST        1:13.01    1:15.26  
                  37.10     1:15.26 (38.16)                                        
 14 Robinson, Erin M          16 Alamo Area-ST        1:13.90    1:15.39  
                  36.19     1:15.39 (39.20)                                        
 15 Harris, Mackenzie R       14 Alamo Area-ST        1:20.19    1:17.54  
                  39.14     1:17.54 (38.40)                                        
 16 Nichols, Kaelin R         14 Alamo Area-ST        1:19.66    1:18.72  
                  37.38     1:18.72 (41.34)                                        
 17 Cuellar, Pao              13 Alamo Area-ST        1:34.19    1:19.05  
                  38.20     1:19.05 (40.85)                                        
 18 Evans, Clara M            13 Alamo Area-ST        1:23.37    1:20.83  
                  38.96     1:20.83 (41.87)                                        
 19 Choi, Boyeon              13 Alamo Area-ST        1:20.98    1:21.00  
 20 Pacheco, Bella K          13 LIFE-ST              1:22.50    1:22.23  
                  40.74     1:22.23 (41.49)                                        
 21 Osuna, Fernanda P         13 LIFE-ST              1:29.25    1:23.84  
                  40.13     1:23.84 (43.71)                                        
 22 Friedlander, Mia G        13 LIFE-ST              1:26.42    1:23.99  
                  40.23     1:23.99 (43.76)                                        
 23 Riley, Avery A            14 WAVE-ST              1:25.12    1:26.80  
 24 Ayes, Kaitlin N           14 Alamo Area-ST        1:28.79    1:27.83  
 25 Williams, Malia G         13 WAVE-ST              1:30.01    1:29.63  
 26 DeCoulaz, Reagan L        13 Alamo Area-ST        1:34.24    1:31.66  
 27 Eubanks, Alex L           13 Alamo Area-ST        1:29.37    1:32.96  
                  44.26     1:32.96 (48.70)                                        
 -- Moore, Mckinsey M         13 Alamo Area-ST        1:29.47         DQ  
                  42.45          DQ (45.87)                                        
 
Women 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engel, Jessica E          16 WAVE-ST                   NT    2:13.65  
  2 Hegner, Cathryn J         15 Alamo Area-ST        2:31.01    2:22.36  
                1:09.03   2:22.36 (1:13.33)                                        
  3 Oates, Gracie L           15 Alamo Area-ST        2:32.01    2:24.75  
                                1:12.34 ( )     1:49.37 (37.03)     2:24.75 (35.38)
  4 DeArmond, Mallory M       13 Alamo Area-ST        2:35.19    2:29.88  
                  36.46     1:14.91 (38.45)     1:52.50 (37.59)     2:29.88 (37.38)
  5 Purtell, Grace E          13 Alamo Area-ST        2:29.37    2:31.86  
                  35.73     1:14.05 (38.32)     1:52.86 (38.81)     2:31.86 (39.00)
  6 Ramirez Meza, Ana V       13 Alamo Area-ST        2:30.13    2:32.47  
                  36.28     1:15.64 (39.36)     1:55.78 (40.14)     2:32.47 (36.69)
  7 Cardon, Ciara J           14 Alamo Area-ST        2:31.29    2:32.82  
                  36.54     1:14.89 (38.35)     1:54.20 (39.31)     2:32.82 (38.62)
  8 Maldonado, Riki S         15 WAVE-ST              2:35.95    2:34.45  
                  36.39     1:14.79 (38.40)     1:55.30 (40.51)     2:34.45 (39.15)
  9 Christiansen, Sophia J    16 WAVE-ST              2:22.45    2:36.79  
                  36.99     1:16.88 (39.89)     1:56.74 (39.86)     2:36.79 (40.05)
 10 Lilly, Paige E            14 Alamo Area-ST        2:37.55    2:39.09  
                  37.62     1:17.90 (40.28)     1:58.73 (40.83)     2:39.09 (40.36)
 11 Purtell, Zoe A            13 Alamo Area-ST        2:42.69    2:39.90  
                  38.23     1:19.84 (41.61)     2:00.90 (41.06)     2:39.90 (39.00)
 12 Nichols, Kaelin R         14 Alamo Area-ST        2:59.61    2:51.45  
 13 Weems, Faith A            15 WAVE-ST              2:49.18    2:52.47  
                  39.97     1:23.81 (43.84)     2:09.34 (45.53)     2:52.47 (43.13)
 14 Choi, Boyeon              13 Alamo Area-ST        2:50.99    2:56.15  
 15 Cuellar, Pao              13 Alamo Area-ST        3:18.19    2:56.44  
                  40.78                             2:11.64 ( )     2:56.44 (44.80)
 16 Osuna, Fernanda P         13 LIFE-ST              3:34.25    2:59.70  
 17 Wheeler, Annie L          13 Alamo Area-ST        3:15.80    3:05.38  
 
Women 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palmisano, Mary G         15 WAVE-ST                   NT      38.05  
  2 del Olmo, Allie           16 Alamo Area-ST          38.31      38.56  
  3 Krystyniak, Caleigh G     14 WWAC-ST                39.22      39.44  
  4 Molina, Dolores M         14 Alamo Area-ST          41.14      41.56  
  5 Blain, Ellen M            14 Alamo Area-ST          48.37      42.15  
  6 Lizcano, Melina R         17 Alamo Area-ST          45.19      44.07  
  7 Fleming, Addison M        13 WAVE-ST                46.60      46.18  
  8 Shanahan, Michelle D      15 Alamo Area-ST          48.12      46.73  
  9 Williams, Malia G         13 WAVE-ST                45.01      48.38  
 10 Howe, Vaeh H              13 WAVE-ST              1:00.01      48.93  
 11 Harris, Mackenzie R       14 Alamo Area-ST        1:00.19      50.16  
 12 Clements, Sophie S        13 WAVE-ST              1:05.01    1:01.64  
 
Women 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitayama, Emily I         13 Alamo Area-ST        1:07.21    1:11.10  
  2 Engel, Jessica E          16 WAVE-ST                   NT    1:15.45  
                  36.01     1:15.45 (39.44)                                        
  3 Fuhrman, Hannah E         15 WAVE-ST              1:17.13    1:18.69  
  4 Lilly, Paige E            14 Alamo Area-ST        1:27.05    1:22.94  
  5 Krystyniak, Caleigh G     14 WWAC-ST              1:23.24    1:25.20  
  6 Samosorn, Raina T         13 UN-ST                1:26.58    1:25.28  
  7 Salas Gomez, Xaviera      14 Alamo Area-ST        1:24.99    1:25.79  
  8 Choi, Boyeon              13 Alamo Area-ST        1:23.90    1:26.44  
  9 Street, Julia L           15 LIFE-ST              1:27.60    1:26.66  
 10 Maldonado, Riki S         15 WAVE-ST              1:24.80    1:26.72  
 11 Hartlage, Brianna R       13 LIFE-ST              1:25.93    1:27.13  
 12 Evans, Clara M            13 Alamo Area-ST        1:30.88    1:27.20  
                  41.16     1:27.20 (46.04)                                        
 13 Ramirez Meza, Ana V       13 Alamo Area-ST        1:28.34    1:28.38  
 14 Cuellar, Pao              13 Alamo Area-ST        1:28.26    1:30.13  
 15 Osuna, Fernanda P         13 LIFE-ST              1:53.00    1:30.96  
                  41.44     1:30.96 (49.52)                                        
 16 Molina, Dolores M         14 Alamo Area-ST        1:31.01    1:31.86  
                  43.41     1:31.86 (48.45)                                        
 17 Moore, Mckinsey M         13 Alamo Area-ST        1:32.96    1:33.21  
                  43.81     1:33.21 (49.40)                                        
 18 Clarno, Starlette P       15 Alamo Area-ST        1:33.01    1:35.35  
                  44.46     1:35.35 (50.89)                                        
 19 Pacheco, Bella K          13 LIFE-ST              1:39.72    1:40.55  
                  48.44     1:40.55 (52.11)                                        
 20 Berry, Angel A            16 Alamo Area-ST        1:50.69    1:50.04  
                  48.67   1:50.04 (1:01.37)                                        
 -- Wheeler, Annie L          13 Alamo Area-ST        1:39.19         DQ  
                  45.54                                                            
 
Women 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitayama, Emily I         13 Alamo Area-ST        2:28.17    2:35.14  
                  35.99     1:17.01 (41.02)     1:56.24 (39.23)     2:35.14 (38.90)
  2 Carroll, Sophia S         16 WAVE-ST              2:35.85    2:41.59  
                  37.40     1:17.93 (40.53)     1:59.35 (41.42)     2:41.59 (42.24)
  3 Engel, Jessica E          16 WAVE-ST              2:32.53    2:45.71  
                  37.48     1:19.71 (42.23)     2:02.85 (43.14)     2:45.71 (42.86)
  4 Robinson, Erin M          16 Alamo Area-ST        2:51.66    2:50.82  
                  38.44     1:21.22 (42.78)     2:05.84 (44.62)     2:50.82 (44.98)
  5 Batiz, Francesca G        14 Alamo Area-ST        2:51.45    2:56.52  
                  39.25     1:23.47 (44.22)     2:09.45 (45.98)     2:56.52 (47.07)
  6 Salas Gomez, Xaviera      14 Alamo Area-ST        3:05.51    3:03.06  
                  41.57     1:28.09 (46.52)     2:15.69 (47.60)     3:03.06 (47.37)
  7 Ramirez Meza, Ana V       13 Alamo Area-ST        3:00.69    3:03.56  
                  43.12     1:31.43 (48.31)     2:19.20 (47.77)     3:03.56 (44.36)
  8 Krystyniak, Caleigh G     14 WWAC-ST              3:03.67    3:12.95  
                  44.22     1:34.94 (50.72)     2:25.19 (50.25)     3:12.95 (47.76)
  9 Evans, Clara M            13 Alamo Area-ST        3:34.29    3:13.21  
                  43.62     1:34.03 (50.41)     2:24.78 (50.75)     3:13.21 (48.43)
 10 Cross, Sarah D            14 Alamo Area-ST        3:20.19    3:15.03  
                  43.41     1:33.14 (49.73)     2:24.44 (51.30)     3:15.03 (50.59)
 11 Lizcano, Melina R         17 Alamo Area-ST        3:25.79    3:24.90  
                  45.17     1:37.43 (52.26)     2:31.54 (54.11)     3:24.90 (53.36)
 
Women 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lilly, Paige E            14 Alamo Area-ST             NT      31.50  
  2 Allen, Isabelle A         13 Alamo Area-ST          40.01      31.80  
  3 Robinson, Erin M          16 Alamo Area-ST          31.99      33.19  
  4 Lara, Meagan M            14 Alamo Area-ST          39.78      34.60  
  5 Molina, Dolores M         14 Alamo Area-ST          34.17      34.73  
  6 Harris, Mackenzie R       14 Alamo Area-ST          40.19      36.43  
  7 Howe, Vaeh H              13 WAVE-ST                55.01      36.66  
  8 Blain, Ellen M            14 Alamo Area-ST          43.14      36.85  
  9 Fleming, Addison M        13 WAVE-ST                40.01      39.17  
 10 Williams, Malia G         13 WAVE-ST                40.01      44.25  
 
Women 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn G          17 Alamo Area-ST          56.37      57.81  
                  27.51       57.81 (30.30)                                        
  2 Kitayama, Emily I         13 Alamo Area-ST          59.09      59.83  
                  28.75       59.83 (31.08)                                        
  3 Criddle, Chaeli P         17 WWAC-ST              1:20.99    1:06.83  
                  30.04     1:06.83 (36.79)                                        
  4 Salas Gomez, Xaviera      14 Alamo Area-ST        1:07.23    1:10.06  
                  32.51     1:10.06 (37.55)                                        
  5 Scholes, Josi             16 Alamo Area-ST        1:12.34    1:10.10  
                  32.92     1:10.10 (37.18)                                        
  6 Christiansen, Sophia J    16 WAVE-ST              1:02.62    1:10.17  
                  32.19     1:10.17 (37.98)                                        
  7 Samosorn, Raina T         13 UN-ST                1:13.95    1:12.09  
                  32.31     1:12.09 (39.78)                                        
  8 DeArmond, Mallory M       13 Alamo Area-ST        1:13.92    1:12.70  
                  33.98     1:12.70 (38.72)                                        
  9 Nguyen, Alina             14 Alamo Area-ST        1:14.34    1:14.87  
                  34.11     1:14.87 (40.76)                                        
 10 Robinson, Erin M          16 Alamo Area-ST        1:15.68    1:15.51  
                  33.74     1:15.51 (41.77)                                        
 11 Cross, Sarah D            14 Alamo Area-ST        1:20.19    1:15.79  
                  36.32     1:15.79 (39.47)                                        
 12 Nichols, Kaelin R         14 Alamo Area-ST        1:21.44    1:17.68  
                  35.13     1:17.68 (42.55)                                        
 13 Juarez, Ali M             14 Alamo Area-ST        1:21.60    1:17.81  
                  36.46     1:17.81 (41.35)                                        
 14 Terrones, Jazzy A         13 WAVE-ST              1:44.99    1:20.93  
                  36.07     1:20.93 (44.86)                                        
 15 Hartlage, Brianna R       13 LIFE-ST              1:24.72    1:20.96  
                  37.99     1:20.96 (42.97)                                        
 16 Friedlander, Mia G        13 LIFE-ST              1:24.36    1:23.39  
                  38.25     1:23.39 (45.14)                                        
 17 Weems, Faith A            15 WAVE-ST              1:23.95    1:23.90  
                  37.35     1:23.90 (46.55)                                        
 18 Choi, Boyeon              13 Alamo Area-ST        1:41.77    1:25.01  
                  37.46     1:25.01 (47.55)                                        
 18 Harris, Mackenzie R       14 Alamo Area-ST        1:25.19    1:25.01  
                  38.28     1:25.01 (46.73)                                        
 20 Eubanks, Alex L           13 Alamo Area-ST        1:42.29    1:36.75  
                  42.71     1:36.75 (54.04)                                        
 -- Lara, Meagan M            14 Alamo Area-ST        1:23.45         DQ  
                  37.52          DQ (46.38)                                        
 -- Torres, Milla K           13 Alamo Area-ST        1:24.29         DQ  
                  41.27          DQ (55.88)                                        
 
Women 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitayama, Emily I         13 Alamo Area-ST        2:15.65    2:13.88  
                  31.07     1:05.76 (34.69)     1:40.26 (34.50)     2:13.88 (33.62)
  2 Engel, Jessica E          16 WAVE-ST              2:10.99    2:19.09  
                  30.81     1:06.15 (35.34)     1:42.31 (36.16)     2:19.09 (36.78)
  3 Purtell, Grace E          13 Alamo Area-ST        2:21.49    2:23.87  
                  32.42     1:08.31 (35.89)     1:45.80 (37.49)     2:23.87 (38.07)
  4 Salas Gomez, Xaviera      14 Alamo Area-ST        2:32.13    2:33.63  
                  32.34     1:10.92 (38.58)     1:51.83 (40.91)     2:33.63 (41.80)
  5 Faux, Ava M               15 WAVE-ST              3:10.99    2:38.88  
                  34.28     1:14.25 (39.97)     1:58.34 (44.09)     2:38.88 (40.54)
  6 Mow, Lorin R              17 WAVE-ST              2:40.72    2:39.49  
                  33.84     1:14.46 (40.62)     1:56.92 (42.46)     2:39.49 (42.57)
  7 Ramirez Meza, Ana V       13 Alamo Area-ST        2:42.69    2:43.89  
                  36.05                             2:04.07 ( )     2:43.89 (39.82)
  8 Lilly, Paige E            14 Alamo Area-ST        2:54.35    2:48.81  
                  37.66     1:19.33 (41.67)     2:03.81 (44.48)     2:48.81 (45.00)
  9 Hartlage, Brianna R       13 LIFE-ST              3:30.99    3:06.50  
                  39.55     1:25.34 (45.79)     2:16.07 (50.73)     3:06.50 (50.43)
 
Women 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fuhrman, Hannah E         15 WAVE-ST              1:16.61    1:10.10  
                  33.35     1:10.10 (36.75)                                        
  2 Scholes, Josi             16 Alamo Area-ST             NT    1:10.26  
                  32.50     1:10.26 (37.76)                                        
  3 Sloan, Gabbey L           15 WAVE-ST              1:15.75    1:11.38  
                  33.69     1:11.38 (37.69)                                        
  4 Nguyen, Alina             14 Alamo Area-ST        1:16.35    1:15.76  
                  34.92     1:15.76 (40.84)                                        
  5 Krystyniak, Caleigh G     14 WWAC-ST              1:20.46    1:19.86  
                  40.30     1:19.86 (39.56)                                        
  6 Lara, Meagan M            14 Alamo Area-ST        1:28.77    1:25.02  
                  39.44     1:25.02 (45.58)                                        
  7 Howe, Vaeh H              13 WAVE-ST              1:40.01    1:25.18  
                  36.45     1:25.18 (48.73)                                        
  8 Clements, Sophie S        13 WAVE-ST              2:00.01    1:48.92  
                  48.09   1:48.92 (1:00.83)                                        
  9 Berry, Angel A            16 Alamo Area-ST        1:45.36    1:49.79  
                  53.88     1:49.79 (55.91)                                        
 -- Hernandez, Sophie M       13 Alamo Area-ST        1:42.29         DQ  
                  39.45          DQ (47.74)                                        
 
Women 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn G          17 Alamo Area-ST        2:10.39    2:07.51  
                  27.66       59.47 (31.81)     1:38.18 (38.71)     2:07.51 (29.33)
  2 Kitayama, Emily I         13 Alamo Area-ST        2:10.64    2:18.08  
                  30.10     1:05.30 (35.20)     1:46.59 (41.29)     2:18.08 (31.49)
  3 Purtell, Grace E          13 Alamo Area-ST        2:22.29    2:23.67  
                  32.02     1:10.82 (38.80)     1:51.10 (40.28)     2:23.67 (32.57)
  4 Carroll, Sophia S         16 WAVE-ST              2:13.70    2:23.73  
                  31.70     1:07.40 (35.70)     1:50.44 (43.04)     2:23.73 (33.29)
  5 Oates, Gracie L           15 Alamo Area-ST        2:29.10    2:26.56  
                  31.81     1:08.38 (36.57)     1:53.88 (45.50)     2:26.56 (32.68)
  6 Criddle, Chaeli P         17 WWAC-ST              2:42.99    2:26.95  
                  30.66     1:09.10 (38.44)     1:51.65 (42.55)     2:26.95 (35.30)
  7 Salas Gomez, Xaviera      14 Alamo Area-ST        2:27.43    2:27.45  
                  32.48     1:08.85 (36.37)     1:54.51 (45.66)     2:27.45 (32.94)
  8 Bishop, Addie L           14 WAVE-ST              2:46.76    2:34.16  
                  32.73     1:09.10 (36.37)     1:56.85 (47.75)     2:34.16 (37.31)
  9 Ramirez Meza, Ana V       13 Alamo Area-ST        2:34.94    2:35.21  
                  35.18     1:15.04 (39.86)     2:02.42 (47.38)     2:35.21 (32.79)
 10 Palmisano, Mary G         15 WAVE-ST              2:35.16    2:35.69  
                  33.86     1:13.59 (39.73)     2:01.47 (47.88)     2:35.69 (34.22)
 11 Maldonado, Riki S         15 WAVE-ST              2:31.37    2:37.29  
                  32.92     1:14.01 (41.09)     2:02.91 (48.90)     2:37.29 (34.38)
 12 DeArmond, Mallory M       13 Alamo Area-ST        2:35.54    2:38.46  
                  34.07     1:13.69 (39.62)     2:04.11 (50.42)     2:38.46 (34.35)
 13 Lilly, Paige E            14 Alamo Area-ST        2:39.13    2:39.10  
                  34.28     1:15.36 (41.08)     2:03.52 (48.16)     2:39.10 (35.58)
 14 Sloan, Gabbey L           15 WAVE-ST              2:41.71    2:39.81  
                  35.89     1:16.17 (40.28)     2:03.89 (47.72)     2:39.81 (35.92)
 15 Street, Julia L           15 LIFE-ST              2:42.00    2:40.50  
                  34.33     1:16.30 (41.97)     2:04.92 (48.62)     2:40.50 (35.58)
 16 Nguyen, Alina             14 Alamo Area-ST        2:43.48    2:45.93  
                  34.92     1:15.94 (41.02)     2:05.75 (49.81)     2:45.93 (40.18)
 17 Nichols, Kaelin R         14 Alamo Area-ST        2:47.45    2:47.88  
                  35.63     1:19.33 (43.70)     2:09.36 (50.03)     2:47.88 (38.52)
 18 Cross, Sarah D            14 Alamo Area-ST        2:46.90    2:48.23  
                  34.29     1:17.52 (43.23)     2:09.78 (52.26)     2:48.23 (38.45)
 19 Hartlage, Brianna R       13 LIFE-ST              2:49.99    2:52.93  
                  39.02     1:23.88 (44.86)     2:12.84 (48.96)     2:52.93 (40.09)
 20 Juarez, Ali M             14 Alamo Area-ST        2:47.78    2:53.13  
                  35.46     1:18.81 (43.35)     2:16.40 (57.59)     2:53.13 (36.73)
 21 Lizcano, Melina R         17 Alamo Area-ST        3:05.19    2:53.83  
                  38.35     1:21.94 (43.59)     2:14.51 (52.57)     2:53.83 (39.32)
 22 Krystyniak, Caleigh G     14 WWAC-ST              2:51.08    2:54.24  
                  45.27     1:33.14 (47.87)     2:17.72 (44.58)     2:54.24 (36.52)
 23 Osuna, Fernanda P         13 LIFE-ST              3:04.38    2:56.81  
                  38.68     1:23.74 (45.06)     2:14.50 (50.76)     2:56.81 (42.31)
 24 Pacheco, Bella K          13 LIFE-ST              3:04.43    3:04.11  
                  43.24     1:28.37 (45.13)     2:25.28 (56.91)     3:04.11 (38.83)
 25 Fleming, Addison M        13 WAVE-ST              3:00.01    3:04.45  
                  40.48     1:29.15 (48.67)     2:25.03 (55.88)     3:04.45 (39.42)
 26 Blain, Ellen M            14 Alamo Area-ST        3:12.43    3:04.90  
                  38.79     1:26.29 (47.50)     2:22.76 (56.47)     3:04.90 (42.14)
 27 Moore, Mckinsey M         13 Alamo Area-ST        3:14.64    3:06.79  
                  41.33     1:29.09 (47.76)     2:22.19 (53.10)     3:06.79 (44.60)
 28 Riley, Avery A            14 WAVE-ST              3:10.99    3:15.23  
                  45.65     1:32.64 (46.99)   2:32.87 (1:00.23)     3:15.23 (42.36)
 29 Ayes, Kaitlin N           14 Alamo Area-ST        3:17.11    3:18.59  
                  42.96     1:34.01 (51.05)   2:34.90 (1:00.89)     3:18.59 (43.69)
 30 DeCoulaz, Reagan L        13 Alamo Area-ST        3:24.74    3:22.36  
                  41.86     1:33.88 (52.02)   2:38.50 (1:04.62)     3:22.36 (43.86)
 31 Eubanks, Alex L           13 Alamo Area-ST        3:23.00    3:29.60  
                  43.87     1:37.25 (53.38)   2:39.29 (1:02.04)     3:29.60 (50.31)
 
Women 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hale, Alicia K            31 Alamo Area-ST        4:40.01    4:33.03  
                  29.04     1:02.61 (33.57)     1:37.75 (35.14)     2:11.59 (33.84)
        2:51.71 (40.12)     3:32.01 (40.30)     4:03.64 (31.63)     4:33.03 (29.39)
  2 Kitayama, Emily I         13 Alamo Area-ST        4:52.39    4:39.58  
                  30.46     1:03.69 (33.23)     1:40.61 (36.92)     2:15.75 (35.14)
        2:56.48 (40.73)     3:36.32 (39.84)     4:08.70 (32.38)     4:39.58 (30.88)
  3 Cronk, Carli E            13 Alamo Area-ST        4:55.69    4:43.17  
                  29.82     1:03.47 (33.65)                             2:16.96 ( )
        2:58.33 (41.37)     3:40.78 (42.45)     4:11.80 (31.02)     4:43.17 (31.37)
  4 Engel, Jessica E          16 WAVE-ST              4:35.00    4:56.30  
                  31.19     1:07.80 (36.61)                             2:24.38 ( )
        3:06.46 (42.08)     3:50.13 (43.67)     4:23.89 (33.76)     4:56.30 (32.41)
  5 Ramirez Meza, Ana V       13 Alamo Area-ST        5:24.70    5:25.10  
                  37.45     1:18.63 (41.18)     2:00.31 (41.68)     2:40.50 (40.19)
        3:28.53 (48.03)     4:16.29 (47.76)     4:52.18 (35.89)     5:25.10 (32.92)
  6 Christiansen, Sophia J    16 WAVE-ST              5:28.03    5:32.17  
                  32.02     1:09.60 (37.58)     1:51.61 (42.01)     2:33.35 (41.74)
        3:26.35 (53.00)     4:20.12 (53.77)     4:56.79 (36.67)     5:32.17 (35.38)
  7 Sloan, Gabbey L           15 WAVE-ST              6:45.99    5:55.37  
                  39.52     1:27.50 (47.98)     2:12.65 (45.15)     2:57.13 (44.48)
        3:46.96 (49.83)     4:36.08 (49.12)   5:55.37 (1:19.29)                    
  8 Terrones, Jazzy A         13 WAVE-ST              7:00.99    6:12.37  
                  42.36     1:31.77 (49.41)     2:19.10 (47.33)     3:05.93 (46.83)
        4:00.73 (54.80)     4:54.64 (53.91)     5:34.20 (39.56)     6:12.37 (38.17)
  9 Weems, Faith A            15 WAVE-ST              6:50.89    6:15.75  
                  40.92     1:28.67 (47.75)     2:17.22 (48.55)     3:04.67 (47.45)
        3:59.94 (55.27)     4:55.54 (55.60)     5:35.92 (40.38)     6:15.75 (39.83)
 10 Street, Julia L           15 LIFE-ST              7:45.99    6:18.07  
                  36.52     1:19.54 (43.02)   2:50.14 (1:30.60)     3:38.67 (48.53)
        4:29.50 (50.83)     5:09.63 (40.13)     5:46.22 (36.59)     6:18.07 (31.85)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tregeagle, Austin R        8 WWAC-ST                43.42      39.46  
  2 Kaiser, Parker L           8 WAVE-ST                41.96      39.70  
  3 You, Kaiser L              7 LIFE-ST                37.16      40.07  
  4 Narvaez, Milo E            8 WAVE-ST              1:10.77      44.61  
  5 Poordod, Austin C          6 WAVE-ST                47.82      46.32  
  6 Ferguson Zukerman, Logan   8 WAVE-ST                51.06      48.68  
  7 Scholes, Jem M             6 Alamo Area-ST        1:05.45    1:16.08  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Ian              7 Alamo Area-ST        1:43.85    1:35.63  
                  44.82     1:35.63 (50.81)                                        
  2 Poordod, Austin C          6 WAVE-ST              1:45.63    1:39.82  
                  47.56     1:39.82 (52.26)                                        
  3 Ferguson Zukerman, Logan   8 WAVE-ST              2:09.99    1:55.90  
  4 Helm, Alex P               6 WAVE-ST              1:25.12    2:12.14  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tregeagle, Austin R        8 WWAC-ST                47.47      45.14  
  2 You, Kaiser L              7 LIFE-ST                45.15      46.44  
  3 Kaiser, Parker L           8 WAVE-ST                47.67      48.77  
  4 Poordod, Austin C          6 WAVE-ST                57.30      55.10  
  5 Ferguson Zukerman, Logan   8 WAVE-ST                58.99      58.25  
  6 Scholes, Jem M             6 Alamo Area-ST        1:05.86    1:11.35  
 -- Narvaez, Milo E            8 WAVE-ST              1:15.77         DQ  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, Zeke T           8 Alamo Area-ST        1:52.84    1:42.95  
                  48.08     1:42.95 (54.87)                                        
  2 Reynolds, Ian              7 Alamo Area-ST        2:00.99    1:51.76  
                  54.33     1:51.76 (57.43)                                        
  3 Poordod, Austin C          6 WAVE-ST              1:55.29    1:53.58  
                  54.32     1:53.58 (59.26)                                        
 -- Helm, Alex P               6 WAVE-ST              1:40.12         DQ  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Ian              7 Alamo Area-ST        1:03.07      58.49  
  2 Kaiser, Parker L           8 WAVE-ST              1:03.94      58.99  
  3 Peterson, Zeke T           8 Alamo Area-ST        1:01.84      59.53  
  4 Ferguson Zukerman, Logan   8 WAVE-ST              1:10.12    1:05.38  
 -- Narvaez, Milo E            8 WAVE-ST              1:20.77         DQ  
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tregeagle, Austin R        8 WWAC-ST              2:07.67    1:59.64  
                  56.48   1:59.64 (1:03.16)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kaiser, Parker L           8 WAVE-ST                55.01      50.14  
  2 Peterson, Zeke T           8 Alamo Area-ST          50.21      54.86  
  3 Reynolds, Ian              7 Alamo Area-ST          56.98      56.70  
  4 Narvaez, Milo E            8 WAVE-ST              1:07.77    1:14.01  
  5 Ferguson Zukerman, Logan   8 WAVE-ST              1:05.12    1:14.59  
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 You, Kaiser L              7 LIFE-ST              2:10.99    1:37.63  
                  46.35     1:37.63 (51.28)                                        
  2 Tregeagle, Austin R        8 WWAC-ST              1:41.72    1:44.37  
                  48.81     1:44.37 (55.56)                                        
  3 Kaiser, Parker L           8 WAVE-ST              1:51.84    1:48.34  
                  50.31     1:48.34 (58.03)                                        
  4 Ferguson Zukerman, Logan   8 WAVE-ST              1:52.12    2:00.59  
                  58.02   2:00.59 (1:02.57)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST          31.29      30.52  
  2 Peterson, Nate C          10 Alamo Area-ST          32.24      31.56  
  3 Escobar, Charles D         9 Alamo Area-ST          31.76      32.36  
  4 Clarno, Tavern J          10 Alamo Area-ST          34.17      32.41  
  5 Garcia, Elias              9 Alamo Area-ST          35.80      34.59  
  6 Field, Liam A              9 Alamo Area-ST          36.58      35.38  
  7 Patton, Beck H             9 WAVE-ST                40.07      36.04  
  8 Bartolini, Grant V        10 Alamo Area-ST          50.99      36.53  
  9 Seaberg, Cayden J         10 Alamo Area-ST          35.22      36.66  
 10 Townsend, Tait M           9 Alamo Area-ST          34.99      37.60  
 11 Jacobson, Tyler E         10 WAVE-ST                42.15      38.42  
 12 Saucedo, Alejandro D       9 WAVE-ST                52.12      39.06  
 13 Brothers, Nash R          10 WAVE-ST                43.15      40.15  
 14 Carroll, Luke R            9 WWAC-ST                44.06      40.34  
 15 Wood, Cooper M             9 WAVE-ST                42.96      41.66  
 16 Bedo, Andy C              10 WAVE-ST                40.45      41.70  
 17 Garcia, Jeremy B           9 WAVE-ST                41.29      42.74  
 18 Puri, Kirat                9 WAVE-ST                42.80      44.17  
 19 Cantu, Jareth M           10 Alamo Area-ST          46.09      44.91  
 20 Osuna, Sutton J           10 WWAC-ST                48.99      45.85  
 21 Dice, Levi W               9 WWAC-ST                51.99      50.12  
 22 Vega-Maldonado, Kemuel E   9 WAVE-ST                52.59      56.21  
 23 Vogel, Davis W             9 WWAC-ST              1:15.99      59.90  
 24 Zaragoza, Nicholas L       9 LIFE-ST              1:10.91    1:00.28  
 25 Piepgrass, Brycen M        9 WAVE-ST              1:05.78    1:05.29  
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST        1:08.51    1:05.94  
                  32.66     1:05.94 (33.28)                                        
  2 Efimov, Luke M             9 UN-ST                1:11.79    1:10.88  
                  34.10     1:10.88 (36.78)                                        
  3 Burguete, Rodrigo I       10 Alamo Area-ST        1:12.91    1:12.86  
  4 Garcia, Elias              9 Alamo Area-ST        1:17.65    1:15.34  
  5 Seaberg, Cayden J         10 Alamo Area-ST        1:27.58    1:21.55  
  6 Schuler, Cole C           10 WWAC-ST              1:20.99    1:21.75  
                  40.17     1:21.75 (41.58)                                        
  7 Field, Liam A              9 Alamo Area-ST        1:19.95    1:22.20  
                  39.67     1:22.20 (42.53)                                        
  8 Roska, Andrew R            9 WAVE-ST              1:38.13    1:26.46  
                  41.79     1:26.46 (44.67)                                        
  9 Saucedo, Alejandro D       9 WAVE-ST              1:45.55    1:27.93  
 10 Bartolini, Grant V        10 Alamo Area-ST        1:50.99    1:29.40  
                  40.87     1:29.40 (48.53)                                        
 11 Brothers, Nash R          10 WAVE-ST              1:40.52    1:33.82  
                  43.09     1:33.82 (50.73)                                        
 12 Jacobson, Tyler E         10 WAVE-ST              1:25.12    1:35.58  
 13 Garcia, Jeremy B           9 WAVE-ST              1:42.94    1:35.71  
                  46.64     1:35.71 (49.07)                                        
 14 Reynolds, Edmond           9 Alamo Area-ST        1:50.99    1:37.90  
 15 Cantu, Jareth M           10 Alamo Area-ST        1:40.16    1:39.62  
 16 Griffith, Lucan B         10 WAVE-ST              1:45.55    1:44.47  
                  48.52     1:44.47 (55.95)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Efimov, Luke M             9 UN-ST                2:31.56    2:29.87  
                  33.95     1:12.86 (38.91)     1:51.49 (38.63)     2:29.87 (38.38)
  2 Burguete, Rodrigo I       10 Alamo Area-ST        2:38.45    2:37.97  
  3 Seaberg, Cayden J         10 Alamo Area-ST        2:44.94    2:58.76  
                  42.76     1:28.80 (46.04)     2:14.98 (46.18)     2:58.76 (43.78)
  4 Field, Liam A              9 Alamo Area-ST        3:01.19    2:58.85  
                  40.05     1:27.52 (47.47)   2:58.85 (1:31.33)                    
  5 Cantu, Jareth M           10 Alamo Area-ST        3:34.90    3:41.21  
                  47.96     1:45.12 (57.16)   3:41.21 (1:56.09)                    
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST          34.82      34.41  
  2 Peterson, Nate C          10 Alamo Area-ST          37.56      36.79  
  3 Escobar, Charles D         9 Alamo Area-ST          36.80      37.07  
  4 Efimov, Luke M             9 UN-ST                  37.40      38.72  
  5 Garcia, Elias              9 Alamo Area-ST          39.88      40.62  
  6 Clarno, Tavern J          10 Alamo Area-ST          43.44      42.06  
  7 Field, Liam A              9 Alamo Area-ST          43.95      42.08  
  8 Seaberg, Cayden J         10 Alamo Area-ST          39.74      42.80  
  9 Bartolini, Grant V        10 Alamo Area-ST          53.99      43.98  
 10 Townsend, Tait M           9 Alamo Area-ST          45.17      44.04  
 11 Lacy, Asher C              9 Alamo Area-ST          44.94      44.25  
 12 Patton, Beck H             9 WAVE-ST                47.64      46.01  
 13 Jacobson, Tyler E         10 WAVE-ST                48.63      46.76  
 14 Carroll, Luke R            9 WWAC-ST                48.60      47.05  
 15 Brothers, Nash R          10 WAVE-ST                48.51      47.39  
 16 Bedo, Andy C              10 WAVE-ST                52.75      49.98  
 17 Saucedo, Alejandro D       9 WAVE-ST              1:06.33      50.19  
 18 Garcia, Jeremy B           9 WAVE-ST                50.96      50.22  
 19 Wood, Cooper M             9 WAVE-ST                51.20      50.41  
 20 Puri, Kirat                9 WAVE-ST                57.94      53.98  
 21 Dice, Levi W               9 WWAC-ST                56.99      56.21  
 22 Cantu, Jareth M           10 Alamo Area-ST        1:03.47      57.71  
 23 Zaragoza, Nicholas L       9 LIFE-ST              1:20.91    1:06.38  
 24 Piepgrass, Brycen M        9 WAVE-ST              1:16.09    1:24.82  
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST        1:13.71    1:13.65  
  2 Garcia, Elias              9 Alamo Area-ST        1:26.57    1:23.12  
                  41.34     1:23.12 (41.78)                                        
  3 Field, Liam A              9 Alamo Area-ST        1:33.87    1:31.06  
  4 Bartolini, Grant V        10 Alamo Area-ST        2:00.99    1:32.56  
                  45.29     1:32.56 (47.27)                                        
  5 Townsend, Tait M           9 Alamo Area-ST        1:40.79    1:33.28  
  6 Brothers, Nash R          10 WAVE-ST              1:49.91    1:41.51  
  7 Saucedo, Alejandro D       9 WAVE-ST              1:54.55    1:48.64  
  8 Pierce, Barrett M          9 WWAC-ST                   NT    1:53.29  
  9 Cantu, Jareth M           10 Alamo Area-ST        2:10.99    2:06.28  
                1:00.93   2:06.28 (1:05.35)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Escobar, Charles D         9 Alamo Area-ST        2:50.19    2:45.44  
                  38.55     1:20.33 (41.78)     2:03.13 (42.80)     2:45.44 (42.31)
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST          38.49      38.99  
  2 Garcia, Elias              9 Alamo Area-ST          48.73      43.99  
  3 Seaberg, Cayden J         10 Alamo Area-ST          43.66      44.54  
  4 Schuler, Cole C           10 WWAC-ST                45.99      44.72  
  5 Efimov, Luke M             9 UN-ST                  45.44      45.09  
  6 Escobar, Charles D         9 Alamo Area-ST          45.19      46.01  
  7 Brothers, Nash R          10 WAVE-ST                52.28      48.69  
  8 Burguete, Rodrigo I       10 Alamo Area-ST        1:00.71      49.19  
  9 Jacobson, Tyler E         10 WAVE-ST                56.12      50.29  
 10 Field, Liam A              9 Alamo Area-ST          53.16      51.84  
 11 Griffith, Lucan B         10 WAVE-ST              1:02.55      52.33  
 12 Bartolini, Grant V        10 Alamo Area-ST        1:00.99      57.05  
 13 Saucedo, Alejandro D       9 WAVE-ST                55.55      57.12  
 14 Zepeda, Sebastian M       10 Alamo Area-ST          55.77      57.18  
 15 Cantu, Jareth M           10 Alamo Area-ST          57.25      57.21  
 16 Roska, Andrew R            9 WAVE-ST              1:15.30    1:06.22  
 17 Pierce, Barrett M          9 WWAC-ST                   NT    1:06.79  
 -- Piepgrass, Brycen M        9 WAVE-ST              1:45.99         DQ  
 -- Garcia, Jeremy B           9 WAVE-ST              1:01.43         DQ  
 -- Reynolds, Edmond           9 Alamo Area-ST          56.47         DQ  
 -- Wood, Cooper M             9 WAVE-ST                58.86         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST        1:22.10    1:24.00  
  2 Garcia, Elias              9 Alamo Area-ST        1:46.50    1:33.72  
                  44.92     1:33.72 (48.80)                                        
  3 Seaberg, Cayden J         10 Alamo Area-ST        1:36.90    1:38.55  
                  47.44     1:38.55 (51.11)                                        
  4 Efimov, Luke M             9 UN-ST                1:50.21    1:41.21  
                  48.53     1:41.21 (52.68)                                        
  5 Brothers, Nash R          10 WAVE-ST              1:47.61    1:49.19  
                  51.18     1:49.19 (58.01)                                        
  6 Field, Liam A              9 Alamo Area-ST        1:56.22    1:50.12  
                  54.14     1:50.12 (55.98)                                        
  7 Osuna, Sutton J           10 WWAC-ST              1:50.99    1:55.83  
                  54.20   1:55.83 (1:01.63)                                        
  8 Griffith, Lucan B         10 WAVE-ST              2:15.55    1:56.33  
                  55.95   1:56.33 (1:00.38)                                        
  9 Saucedo, Alejandro D       9 WAVE-ST              1:52.55    2:00.15  
                  57.72   2:00.15 (1:02.43)                                        
 10 Puri, Kirat                9 WAVE-ST              3:35.77    2:18.81  
                1:07.50   2:18.81 (1:11.31)                                        
 -- Burguete, Rodrigo I       10 Alamo Area-ST        1:47.41         DQ  
                  51.42          DQ (55.83)                                        
 -- Vega-Maldonado, Kemuel E   9 WAVE-ST              3:00.77         DQ  
                1:04.47        DQ (1:20.08)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seaberg, Cayden J         10 Alamo Area-ST        3:20.19    3:27.40  
                  50.45     1:44.10 (53.65)     2:36.02 (51.92)     3:27.40 (51.38)
  2 Escobar, Charles D         9 Alamo Area-ST        3:04.19    3:33.97  
                  47.99     1:41.79 (53.80)     2:38.74 (56.95)     3:33.97 (55.23)
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST          33.20      33.85  
  2 Peterson, Nate C          10 Alamo Area-ST          35.54      34.12  
  3 Escobar, Charles D         9 Alamo Area-ST          36.19      36.50  
  4 Garcia, Elias              9 Alamo Area-ST          44.60      39.66  
  5 Field, Liam A              9 Alamo Area-ST          40.74      39.87  
  6 Townsend, Tait M           9 Alamo Area-ST          51.28      41.90  
  7 Brothers, Nash R          10 WAVE-ST                50.81      46.28  
  8 Schuler, Cole C           10 WWAC-ST                50.99      46.92  
  9 Wood, Cooper M             9 WAVE-ST                53.48      47.58  
 10 Bartolini, Grant V        10 Alamo Area-ST          48.35      49.58  
 11 Griffith, Lucan B         10 WAVE-ST              1:10.55      55.96  
 12 Saucedo, Alejandro D       9 WAVE-ST                54.55      56.11  
 13 Roska, Andrew R            9 WAVE-ST              1:04.42      56.76  
 14 Garcia, Jeremy B           9 WAVE-ST                55.30      57.28  
 15 Cantu, Jareth M           10 Alamo Area-ST          51.99    1:04.36  
 16 Reynolds, Edmond           9 Alamo Area-ST        1:06.40    1:13.25  
 -- Piepgrass, Brycen M        9 WAVE-ST              1:10.99         DQ  
 -- Jacobson, Tyler E         10 WAVE-ST                49.12         DQ  
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, Nate C          10 Alamo Area-ST        1:30.09    1:22.23  
                  37.61     1:22.23 (44.62)                                        
  2 Field, Liam A              9 Alamo Area-ST        1:46.19    1:36.43  
                  45.53     1:36.43 (50.90)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Emilio            10 Alamo Area-ST        1:13.99    1:15.25  
                  36.97     1:15.25 (38.28)                                        
  2 Escobar, Charles D         9 Alamo Area-ST        1:25.19    1:22.15  
                  39.07     1:22.15 (43.08)                                        
  3 Efimov, Luke M             9 UN-ST                1:35.21    1:25.78  
                  40.61     1:25.78 (45.17)                                        
  4 Clarno, Tavern J          10 Alamo Area-ST        1:35.01    1:25.81  
                  40.18     1:25.81 (45.63)                                        
  5 Burguete, Rodrigo I       10 Alamo Area-ST        1:29.17    1:27.90  
                  39.89     1:27.90 (48.01)                                        
  6 Brothers, Nash R          10 WAVE-ST              1:49.88    1:41.03  
                  48.44     1:41.03 (52.59)                                        
  7 Townsend, Tait M           9 Alamo Area-ST        1:27.49    1:43.01  
                  43.07     1:43.01 (59.94)                                        
  8 Jacobson, Tyler E         10 WAVE-ST              1:44.13    1:45.40  
                  48.76     1:45.40 (56.64)                                        
  9 Garcia, Jeremy B           9 WAVE-ST              1:46.36    1:47.19  
                  50.53     1:47.19 (56.66)                                        
 10 Saucedo, Alejandro D       9 WAVE-ST              1:55.55    1:48.52  
                  53.03     1:48.52 (55.49)                                        
 11 Roska, Andrew R            9 WAVE-ST              2:10.55    1:52.67  
                  52.51   1:52.67 (1:00.16)                                        
 12 Cantu, Jareth M           10 Alamo Area-ST        1:55.78    1:55.67  
                1:00.17     1:55.67 (55.50)                                        
 13 Bedo, Andy C              10 WAVE-ST              1:55.12    1:57.48  
                  49.43   1:57.48 (1:08.05)                                        
 14 Dice, Levi W               9 WWAC-ST              1:55.99    1:58.98  
                  56.05   1:58.98 (1:02.93)                                        
 15 Puri, Kirat                9 WAVE-ST              2:55.77    2:07.68  
 -- Garcia, Elias              9 Alamo Area-ST        1:35.21         DQ  
                  41.44          DQ (43.25)                                        
 -- Bartolini, Grant V        10 Alamo Area-ST        2:07.99         DQ  
                  44.58          DQ (53.90)                                        
 -- Patton, Beck H             9 WAVE-ST              1:36.57         DQ  
                  44.88          DQ (52.60)                                        
 -- Vega-Maldonado, Kemuel E   9 WAVE-ST              2:08.60         DQ  
                1:01.85        DQ (1:07.89)                                        
 -- Wood, Cooper M             9 WAVE-ST              1:49.38         DQ  
                  48.32          DQ (55.69)                                        
 -- Griffith, Lucan B         10 WAVE-ST              1:55.55         DQ  
                  55.11          DQ (57.35)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Escobar, Charles D         9 Alamo Area-ST        2:55.19    2:54.46  
                  39.65     1:22.95 (43.30)     2:18.14 (55.19)     2:54.46 (36.32)
  2 Peterson, Nate C          10 Alamo Area-ST        3:18.35    2:58.71  
                  37.23     1:21.18 (43.95)     2:18.28 (57.10)     2:58.71 (40.43)
  3 Burguete, Rodrigo I       10 Alamo Area-ST        3:16.43    3:11.93  
                  44.04     1:31.59 (47.55)     2:30.38 (58.79)     3:11.93 (41.55)
  4 Seaberg, Cayden J         10 Alamo Area-ST        3:25.20    3:16.09  
                  51.48     1:40.67 (49.19)     2:34.64 (53.97)     3:16.09 (41.45)
  5 Zepeda, Sebastian M       10 Alamo Area-ST        3:54.33    3:39.25  
                  50.96     1:45.32 (54.36)   2:49.62 (1:04.30)     3:39.25 (49.63)
 -- Efimov, Luke M             9 UN-ST                2:57.30         DQ  
                  40.18     1:23.28 (43.10)     2:15.20 (51.92)          DQ (37.72)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tedrow, Landon R          12 Alamo Area-ST          27.81      27.12  
  2 Buckner, Tysen D          11 WAVE-ST                29.12      29.53  
  3 Cardon, Thane R           12 Alamo Area-ST          29.93      29.55  
  4 Bakri, Ilias M            12 LIFE-ST                33.27      29.84  
  5 Tobon, David              12 LIFE-ST                53.74      31.66  
  6 Lewis, Hudson C           12 Alamo Area-ST          31.96      31.74  
  7 Muenchow, Carson J        11 Alamo Area-ST          30.64      31.78  
  8 Crace, Owen A             12 Alamo Area-ST          34.01      32.30  
  9 Lee, Jason J              11 LIFE-ST                33.70      32.56  
 10 Grindrod, Owen M          12 Alamo Area-ST          33.30      32.73  
 11 Hernandez, Marco E        12 Alamo Area-ST          32.28      33.01  
 12 Harris, Brady             11 WAVE-ST                35.25      33.03  
 13 Townsend, Texas C         11 Alamo Area-ST          35.71      33.30  
 14 Poteet, Russell W         11 Alamo Area-ST          37.02      33.38  
 15 Engel, Ian S              12 WAVE-ST                41.17      33.75  
 16 Skrobarcek, Zach R        12 WWAC-ST                33.75      33.88  
 17 Hyder, Kevin R            11 WWAC-ST                40.99      34.18  
 18 De Guzman, David F        12 Alamo Area-ST          34.41      34.43  
 19 Emme, Joshua D            12 Alamo Area-ST          35.30      34.58  
 20 Diaz Ceballos, Carlos A   12 Alamo Area-ST          36.97      37.80  
 21 Hogue, Cass V             11 Alamo Area-ST          38.26      38.80  
 22 Shenouda, David R         12 Alamo Area-ST          39.35      39.88  
 23 Brockmeier, Sam W         11 WAVE-ST                40.72      40.90  
 24 Saucedo, Eduardo E        11 WAVE-ST                52.58      43.83  
 25 Lopez, Andres S           11 WAVE-ST                   NT      43.94  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tedrow, Landon R          12 Alamo Area-ST        1:01.36      59.69  
                  28.80       59.69 (30.89)                                        
  2 Lilly, Grant J            11 Alamo Area-ST        1:02.40    1:02.54  
                  30.04     1:02.54 (32.50)                                        
  3 Lowenborg, Casey O        12 Alamo Area-ST        1:03.04    1:02.78  
                  30.40     1:02.78 (32.38)                                        
  4 Gaona, Darryl G           12 Alamo Area-ST        1:06.86    1:03.52  
                  30.88     1:03.52 (32.64)                                        
  5 Buckner, Tysen D          11 WAVE-ST              1:03.90    1:05.77  
                  32.23     1:05.77 (33.54)                                        
  6 Duggan, Blake D           12 WAVE-ST              1:05.19    1:06.27  
                  31.44     1:06.27 (34.83)                                        
  7 Arevalos, Nick R          12 Alamo Area-ST        1:08.24    1:06.46  
                  31.89     1:06.46 (34.57)                                        
  8 Muenchow, Carson J        11 Alamo Area-ST        1:10.25    1:10.03  
                  33.71     1:10.03 (36.32)                                        
  9 Tobon, David              12 LIFE-ST              1:20.91    1:10.33  
                  32.65     1:10.33 (37.68)                                        
 10 Lee, Kenneth H            11 Alamo Area-ST        1:15.15    1:13.57  
 11 Smith, Christopher J      12 Alamo Area-ST        1:09.23    1:14.08  
                  35.47     1:14.08 (38.61)                                        
 12 Purtell, Kai M            11 Alamo Area-ST        1:13.44    1:15.62  
                  36.22     1:15.62 (39.40)                                        
 13 Hernandez, Marco E        12 Alamo Area-ST        1:15.76    1:15.92  
                  35.27     1:15.92 (40.65)                                        
 14 Lee, Jason J              11 LIFE-ST              1:19.09    1:16.84  
 15 Engel, Ian S              12 WAVE-ST              1:26.87    1:17.91  
                  37.80     1:17.91 (40.11)                                        
 16 Correia, Tiago F          11 LIFE-ST              1:27.09    1:22.14  
                  39.17     1:22.14 (42.97)                                        
 17 Villarreal, Victor H      11 Alamo Area-ST        1:28.67    1:23.05  
                  39.55     1:23.05 (43.50)                                        
 18 Poteet, Russell W         11 Alamo Area-ST        1:20.99    1:23.21  
                  39.60     1:23.21 (43.61)                                        
 19 De Guzman, David F        12 Alamo Area-ST        1:17.83    1:23.26  
                  40.57     1:23.26 (42.69)                                        
 20 Emme, Joshua D            12 Alamo Area-ST        1:25.10    1:23.92  
 21 Hogue, Cass V             11 Alamo Area-ST        1:31.49    1:24.80  
                  40.04     1:24.80 (44.76)                                        
 22 Bonakchi, Milad B         11 LIFE-ST              1:49.91    1:32.65  
                  44.66     1:32.65 (47.99)                                        
 23 Liu, Caleb S              11 LIFE-ST              1:34.17    1:35.41  
                  49.23     1:35.41 (46.18)                                        
 24 Saucedo, Eduardo E        11 WAVE-ST              1:50.55    1:36.38  
 25 Green, Sidney D           11 WAVE-ST              1:25.12    3:02.98  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tedrow, Landon R          12 Alamo Area-ST        2:11.76    2:10.45  
                  29.79     1:02.95 (33.16)     1:37.90 (34.95)     2:10.45 (32.55)
  2 Cardon, Thane R           12 Alamo Area-ST        2:14.81    2:11.67  
                  31.06     1:04.84 (33.78)     1:39.14 (34.30)     2:11.67 (32.53)
  3 Buckner, Tysen D          11 WAVE-ST              2:20.88    2:29.22  
                  34.78     1:13.69 (38.91)     1:52.14 (38.45)     2:29.22 (37.08)
  4 Culli, Cayden D           11 Alamo Area-ST        2:27.40    2:30.48  
                                                    1:53.62 ( )     2:30.48 (36.86)
  5 Grindrod, Owen M          12 Alamo Area-ST        2:36.06    2:36.49  
                  36.33     1:16.66 (40.33)     1:57.20 (40.54)     2:36.49 (39.29)
  6 Purtell, Kai M            11 Alamo Area-ST        2:37.77    2:40.52  
                  37.37     1:19.34 (41.97)     2:01.33 (41.99)     2:40.52 (39.19)
  7 Lee, Jason J              11 LIFE-ST              3:15.99    2:41.08  
                  37.77     1:18.80 (41.03)     2:00.83 (42.03)     2:41.08 (40.25)
  8 Harris, Brady             11 WAVE-ST              3:25.37    2:42.18  
  9 Smith, Christopher J      12 Alamo Area-ST        2:30.04    2:42.69  
                  36.16     1:18.10 (41.94)     2:01.33 (43.23)     2:42.69 (41.36)
 10 Bakri, Ilias M            12 LIFE-ST              2:59.75    2:42.81  
                  35.66     1:17.91 (42.25)     2:04.56 (46.65)     2:42.81 (38.25)
 11 Stover, Jake R            12 WWAC-ST              2:40.99    2:43.30  
                  37.00     1:19.36 (42.36)   2:43.30 (1:23.94)                    
 12 Crace, Owen A             12 Alamo Area-ST        3:05.44    2:48.17  
                  35.86   2:48.17 (2:12.31)                                        
 13 Engel, Ian S              12 WAVE-ST              3:05.23    2:53.33  
                  39.14     1:24.21 (45.07)     2:10.65 (46.44)     2:53.33 (42.68)
 14 Skrobarcek, Zach R        12 WWAC-ST              3:04.36    2:53.41  
                  37.67     1:23.97 (46.30)     2:10.29 (46.32)     2:53.41 (43.12)
 15 De Guzman, David F        12 Alamo Area-ST        2:57.38    2:58.40  
                  43.34     1:28.69 (45.35)   2:58.40 (1:29.71)                    
 16 Hogue, Cass V             11 Alamo Area-ST        3:07.64    3:02.58  
                  41.56                             2:16.18 ( )     3:02.58 (46.40)
 17 Poteet, Russell W         11 Alamo Area-ST        3:06.98    3:02.69  
                  40.79     1:28.56 (47.77)   3:02.69 (1:34.13)                    
 18 Shenouda, David R         12 Alamo Area-ST        2:59.31    3:03.55  
                  44.71   3:03.55 (2:18.84)                                        
 19 Diaz Ceballos, Carlos A   12 Alamo Area-ST        3:02.29    3:08.23  
                                1:27.12 ( )   3:08.23 (1:41.11)                    
 20 Emme, Joshua D            12 Alamo Area-ST        3:02.89    3:12.76  
 21 Brockmeier, Sam W         11 WAVE-ST              3:45.55    3:30.24  
                  46.75   3:30.24 (2:43.49)                                        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maldonado, Patrick J      12 Alamo Area-ST        5:24.49    5:22.07  
                                                    1:33.37 ( )     2:06.16 (32.79)
        2:39.51 (33.35)     3:12.29 (32.78)     3:44.94 (32.65)     4:17.63 (32.69)
        4:49.58 (31.95)     5:22.07 (32.49)                                        
  2 Lilly, Grant J            11 Alamo Area-ST        6:31.47    6:01.46  
                  34.09     1:11.96 (37.87)     1:49.40 (37.44)     2:26.80 (37.40)
        3:04.13 (37.33)     3:39.10 (34.97)     4:16.27 (37.17)     4:52.77 (36.50)
        5:28.69 (35.92)     6:01.46 (32.77)                                        
  3 King, Daniel J            12 Alamo Area-ST        6:20.99    6:19.83  
                  32.27                                                            
            3:04.24 ( )                                                            
            5:40.68 ( )     6:19.83 (39.15)                                        
  4 Duggan, Blake D           12 WAVE-ST              6:21.08    6:24.46  
                  32.96     1:10.51 (37.55)     1:48.92 (38.41)     2:28.39 (39.47)
        3:08.29 (39.90)     3:48.15 (39.86)     4:27.86 (39.71)     5:08.85 (40.99)
        5:46.69 (37.84)     6:24.46 (37.77)                                        
  5 Smith, Christopher J      12 Alamo Area-ST        6:28.70    6:37.32  
                  34.49     1:13.78 (39.29)     1:54.19 (40.41)     2:34.28 (40.09)
        3:15.08 (40.80)     3:56.09 (41.01)     4:37.82 (41.73)     5:18.46 (40.64)
        5:58.24 (39.78)     6:37.32 (39.08)                                        
  6 Culli, Cayden D           11 Alamo Area-ST        6:40.49    6:45.19  
                  34.16                             1:53.70 ( )     2:35.23 (41.53)
        3:16.87 (41.64)     3:59.04 (42.17)     4:41.92 (42.88)                    
            6:05.55 ( )     6:45.19 (39.64)                                        
  7 Correia, Tiago F          11 LIFE-ST              7:55.91    8:25.03  
                  45.83     1:37.57 (51.74)     2:28.93 (51.36)     3:21.53 (52.60)
        4:14.59 (53.06)     5:06.41 (51.82)     5:57.54 (51.13)     6:47.85 (50.31)
        7:37.12 (49.27)     8:25.03 (47.91)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maldonado, Patrick J      12 Alamo Area-ST          30.71      30.34  
  2 Lowenborg, Casey O        12 Alamo Area-ST          32.40      32.79  
  3 Duggan, Blake D           12 WAVE-ST                33.36      33.12  
  4 Lilly, Grant J            11 Alamo Area-ST          33.19      34.07  
  5 Purtell, Kai M            11 Alamo Area-ST          38.14      39.20  
  6 Bakri, Ilias M            12 LIFE-ST                41.16      39.32  
  7 Smith, Christopher J      12 Alamo Area-ST          37.85      41.82  
  8 Tobon, David              12 LIFE-ST              1:01.56      42.55  
  9 Hyder, Kevin R            11 WWAC-ST                46.99      43.44  
 10 Poteet, Russell W         11 Alamo Area-ST          43.40      44.11  
 11 De Guzman, David F        12 Alamo Area-ST          43.16      44.86  
 12 Shenouda, David R         12 Alamo Area-ST          47.06      48.70  
 13 Hogue, Cass V             11 Alamo Area-ST          44.78      49.05  
 14 Lopez, Andres S           11 WAVE-ST                   NT      52.37  
 15 Saucedo, Eduardo E        11 WAVE-ST              1:01.28      54.16  
 16 Brockmeier, Sam W         11 WAVE-ST                56.30      57.04  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duggan, Blake D           12 WAVE-ST              1:11.49    1:11.16  
                  34.55     1:11.16 (36.61)                                        
  2 Lilly, Grant J            11 Alamo Area-ST        1:15.98    1:13.73  
                  35.97     1:13.73 (37.76)                                        
  3 Culli, Cayden D           11 Alamo Area-ST        1:15.10    1:15.44  
                  36.40     1:15.44 (39.04)                                        
  4 Buckner, Tysen D          11 WAVE-ST              1:19.58    1:19.03  
                  39.23     1:19.03 (39.80)                                        
  5 Lee, Jason J              11 LIFE-ST              1:55.26    1:24.41  
                  39.62     1:24.41 (44.79)                                        
  6 Smith, Christopher J      12 Alamo Area-ST        1:19.70    1:26.40  
                  42.37     1:26.40 (44.03)                                        
  7 Engel, Ian S              12 WAVE-ST              1:52.02    1:28.67  
                  41.56     1:28.67 (47.11)                                        
  8 Hernandez, Marco E        12 Alamo Area-ST        1:24.40    1:30.32  
  9 Hogue, Cass V             11 Alamo Area-ST        1:38.87    1:33.38  
 10 De Guzman, David F        12 Alamo Area-ST        1:34.24    1:34.97  
                  47.55     1:34.97 (47.42)                                        
 11 Tobon, David              12 LIFE-ST              1:48.91    1:35.64  
 12 Poteet, Russell W         11 Alamo Area-ST        1:30.99    1:37.00  
                  46.45     1:37.00 (50.55)                                        
 13 Correia, Tiago F          11 LIFE-ST              2:00.91    1:39.76  
                  48.95     1:39.76 (50.81)                                        
 14 Liu, Caleb S              11 LIFE-ST              2:00.99    1:42.19  
                  50.29     1:42.19 (51.90)                                        
 15 Emme, Joshua D            12 Alamo Area-ST        1:52.61    1:48.06  
 16 Diaz Ceballos, Carlos A   12 Alamo Area-ST        1:53.29    1:48.68  
 17 Green, Sidney D           11 WAVE-ST              1:25.12    2:45.46  
                1:13.12   2:45.46 (1:32.34)                                        
 -- Bonakchi, Milad B         11 LIFE-ST              2:10.91         DQ  
                  56.27        DQ (1:02.36)                                        
 -- Saucedo, Eduardo E        11 WAVE-ST              1:58.55         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cardon, Thane R           12 Alamo Area-ST        2:29.72    2:26.43  
                  35.87     1:13.39 (37.52)     1:50.49 (37.10)     2:26.43 (35.94)
  2 Duggan, Blake D           12 WAVE-ST              2:33.17    2:31.00  
                  35.25     1:13.97 (38.72)     1:53.14 (39.17)     2:31.00 (37.86)
  3 King, Daniel J            12 Alamo Area-ST        2:34.99    2:33.45  
                  37.27   2:33.45 (1:56.18)                                        
  4 Garcia, Sabastian D       12 Alamo Area-ST        2:32.99    2:34.93  
                  36.51     1:16.32 (39.81)     1:56.74 (40.42)     2:34.93 (38.19)
  5 Lilly, Grant J            11 Alamo Area-ST        2:52.21    2:37.58  
                  39.52     1:20.66 (41.14)     2:00.25 (39.59)     2:37.58 (37.33)
  6 Culli, Cayden D           11 Alamo Area-ST        2:52.21    2:45.76  
                  39.19   2:45.76 (2:06.57)                                        
  7 Grindrod, Owen M          12 Alamo Area-ST        2:55.01    2:56.43  
                  43.07     1:27.68 (44.61)     2:14.02 (46.34)     2:56.43 (42.41)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Daniel J            12 Alamo Area-ST          32.07      31.49  
  2 Maldonado, Patrick J      12 Alamo Area-ST          36.33      35.32  
  3 Tedrow, Landon R          12 Alamo Area-ST          37.66      36.41  
  4 Arevalos, Nick R          12 Alamo Area-ST          38.11      36.57  
  5 Gaona, Darryl G           12 Alamo Area-ST          40.62      38.65  
  6 Lewis, Hudson C           12 Alamo Area-ST          41.36      40.31  
  7 Engel, Ian S              12 WAVE-ST                48.26      40.81  
  8 Lee, Kenneth H            11 Alamo Area-ST          44.27      42.26  
  9 Hernandez, Marco E        12 Alamo Area-ST          43.97      43.23  
 10 Muenchow, Carson J        11 Alamo Area-ST          45.85      45.53  
 11 Purtell, Kai M            11 Alamo Area-ST          46.48      46.88  
 12 De Guzman, David F        12 Alamo Area-ST          46.54      48.11  
 13 Diaz Ceballos, Carlos A   12 Alamo Area-ST          50.51      49.73  
 14 Bonakchi, Milad B         11 LIFE-ST                54.90      49.95  
 15 Correia, Tiago F          11 LIFE-ST                51.99      51.78  
 16 Hogue, Cass V             11 Alamo Area-ST          52.99      53.50  
 17 Townsend, Texas C         11 Alamo Area-ST          55.73      56.34  
 18 Saucedo, Eduardo E        11 WAVE-ST                58.55    1:02.90  
 -- Emme, Joshua D            12 Alamo Area-ST        1:12.29         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Daniel J            12 Alamo Area-ST        1:09.48    1:09.19  
  2 Tedrow, Landon R          12 Alamo Area-ST        1:17.73    1:18.45  
  3 Tobon, David              12 LIFE-ST              1:30.63    1:23.71  
                  40.94     1:23.71 (42.77)                                        
  4 Lowenborg, Casey O        12 Alamo Area-ST        1:22.62    1:23.88  
  5 Lilly, Grant J            11 Alamo Area-ST        1:26.84    1:27.53  
  6 Engel, Ian S              12 WAVE-ST              1:44.31    1:28.70  
                  41.74     1:28.70 (46.96)                                        
  7 Culli, Cayden D           11 Alamo Area-ST        1:29.65    1:30.41  
                  42.82     1:30.41 (47.59)                                        
  8 Bakri, Ilias M            12 LIFE-ST              1:45.91    1:30.52  
                  41.15     1:30.52 (49.37)                                        
  9 Crace, Owen A             12 Alamo Area-ST        1:35.66    1:31.42  
 10 Skrobarcek, Zach R        12 WWAC-ST              1:57.83    1:34.81  
                  42.35     1:34.81 (52.46)                                        
 11 Hernandez, Marco E        12 Alamo Area-ST        1:33.56    1:35.08  
                  44.81     1:35.08 (50.27)                                        
 12 Grindrod, Owen M          12 Alamo Area-ST        1:39.89    1:38.99  
                  47.23     1:38.99 (51.76)                                        
 13 Muenchow, Carson J        11 Alamo Area-ST        1:51.19    1:40.16  
                  47.82     1:40.16 (52.34)                                        
 14 Purtell, Kai M            11 Alamo Area-ST        1:40.01    1:41.25  
                  48.71     1:41.25 (52.54)                                        
 15 Stover, Jake R            12 WWAC-ST              1:40.90    1:42.33  
                  47.54     1:42.33 (54.79)                                        
 16 Harris, Brady             11 WAVE-ST              1:50.62    1:51.89  
                  51.86   1:51.89 (1:00.03)                                        
 17 Saucedo, Eduardo E        11 WAVE-ST              1:56.55    2:10.68  
                1:02.34   2:10.68 (1:08.34)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Daniel J            12 Alamo Area-ST        2:29.37    2:31.39  
                  35.26     1:15.44 (40.18)     1:53.65 (38.21)     2:31.39 (37.74)
  2 Tobon, David              12 LIFE-ST              3:06.26    3:00.31  
                  40.75     1:25.43 (44.68)     2:12.12 (46.69)     3:00.31 (48.19)
  3 Bonakchi, Milad B         11 LIFE-ST              4:12.91    3:45.22  
                  52.80     1:50.55 (57.75)     2:48.46 (57.91)     3:45.22 (56.76)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maldonado, Patrick J      12 Alamo Area-ST          28.20      28.48  
  2 Lowenborg, Casey O        12 Alamo Area-ST          31.64      30.49  
  3 Lilly, Grant J            11 Alamo Area-ST          29.77      31.82  
  4 Duggan, Blake D           12 WAVE-ST                33.50      33.60  
  5 Tobon, David              12 LIFE-ST                50.91      35.00  
  6 Muenchow, Carson J        11 Alamo Area-ST          36.44      35.92  
  7 Buckner, Tysen D          11 WAVE-ST                36.27      37.07  
  8 Purtell, Kai M            11 Alamo Area-ST          37.93      38.85  
  9 Townsend, Texas C         11 Alamo Area-ST          57.27      39.12  
 10 Engel, Ian S              12 WAVE-ST                55.88      39.92  
 11 Poteet, Russell W         11 Alamo Area-ST          52.65      41.54  
 12 Hogue, Cass V             11 Alamo Area-ST          43.41      43.43  
 13 Correia, Tiago F          11 LIFE-ST                43.79      43.52  
 14 Villarreal, Victor H      11 Alamo Area-ST          43.68      46.42  
 15 Diaz Ceballos, Carlos A   12 Alamo Area-ST          49.09      47.11  
 16 Bonakchi, Milad B         11 LIFE-ST              1:04.91      54.09  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowenborg, Casey O        12 Alamo Area-ST        1:10.67    1:10.11  
                  32.38     1:10.11 (37.73)                                        
  2 Garcia, Sabastian D       12 Alamo Area-ST        1:08.66    1:10.46  
                  31.73     1:10.46 (38.73)                                        
  3 Duggan, Blake D           12 WAVE-ST              1:30.76    1:19.22  
                  35.40     1:19.22 (43.82)                                        
  4 Smith, Christopher J      12 Alamo Area-ST        1:20.20    1:24.86  
                  38.47     1:24.86 (46.39)                                        
  5 Lee, Jason J              11 LIFE-ST              2:00.99    1:25.97  
                  38.71     1:25.97 (47.26)                                        
 -- Muenchow, Carson J        11 Alamo Area-ST        1:20.16         DQ  
                  38.47          DQ (46.33)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maldonado, Patrick J      12 Alamo Area-ST        2:13.04    2:15.05  
                  30.14     1:04.04 (33.90)     1:39.23 (35.19)     2:15.05 (35.82)
  2 Lowenborg, Casey O        12 Alamo Area-ST        2:40.69    2:33.10  
                  33.42     1:12.84 (39.42)     1:53.69 (40.85)     2:33.10 (39.41)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maldonado, Patrick J      12 Alamo Area-ST        1:03.51    1:04.07  
                  29.51     1:04.07 (34.56)                                        
  2 King, Daniel J            12 Alamo Area-ST        1:09.30    1:09.91  
                  33.47     1:09.91 (36.44)                                        
  3 Cardon, Thane R           12 Alamo Area-ST        1:10.51    1:10.00  
                  33.31     1:10.00 (36.69)                                        
  4 Tedrow, Landon R          12 Alamo Area-ST        1:10.36    1:10.72  
                  33.01     1:10.72 (37.71)                                        
  5 Lowenborg, Casey O        12 Alamo Area-ST        1:11.50    1:12.34  
                  32.93     1:12.34 (39.41)                                        
  6 Lilly, Grant J            11 Alamo Area-ST        1:13.12    1:12.70  
                  33.63     1:12.70 (39.07)                                        
  7 Tobon, David              12 LIFE-ST              1:40.91    1:17.10  
                  37.46     1:17.10 (39.64)                                        
  8 Buckner, Tysen D          11 WAVE-ST              1:18.04    1:17.94  
                  37.53     1:17.94 (40.41)                                        
  9 Lewis, Hudson C           12 Alamo Area-ST        1:21.72    1:20.27  
                  38.38     1:20.27 (41.89)                                        
 10 Bakri, Ilias M            12 LIFE-ST              1:51.91    1:20.66  
                  39.48     1:20.66 (41.18)                                        
 11 Muenchow, Carson J        11 Alamo Area-ST        1:19.57    1:22.84  
                  37.28     1:22.84 (45.56)                                        
 12 Engel, Ian S              12 WAVE-ST              1:33.83    1:24.25  
 13 Purtell, Kai M            11 Alamo Area-ST        1:21.15    1:26.50  
                  40.04     1:26.50 (46.46)                                        
 14 Skrobarcek, Zach R        12 WWAC-ST              1:28.60    1:26.94  
                  41.73     1:26.94 (45.21)                                        
 15 Lee, Jason J              11 LIFE-ST              1:32.94    1:27.73  
                  40.41     1:27.73 (47.32)                                        
 16 Hernandez, Marco E        12 Alamo Area-ST        1:31.09    1:29.02  
                  43.19     1:29.02 (45.83)                                        
 17 Harris, Brady             11 WAVE-ST              1:28.79    1:29.10  
                  39.53     1:29.10 (49.57)                                        
 18 De Guzman, David F        12 Alamo Area-ST        1:29.02    1:32.41  
                  46.43     1:32.41 (45.98)                                        
 19 Townsend, Texas C         11 Alamo Area-ST        1:29.08    1:34.22  
                  40.73     1:34.22 (53.49)                                        
 20 Turpin, Erik W            11 Alamo Area-ST        1:50.99    1:35.72  
                  46.10     1:35.72 (49.62)                                        
 21 Diaz Ceballos, Carlos A   12 Alamo Area-ST        1:37.98    1:37.35  
                  47.00     1:37.35 (50.35)                                        
 22 Poteet, Russell W         11 Alamo Area-ST        1:44.94    1:37.58  
                  46.99     1:37.58 (50.59)                                        
 23 Shenouda, David R         12 Alamo Area-ST        1:38.49    1:41.65  
                  46.61     1:41.65 (55.04)                                        
 24 Hogue, Cass V             11 Alamo Area-ST        1:39.86    1:43.65  
                  46.76     1:43.65 (56.89)                                        
 25 Saucedo, Eduardo E        11 WAVE-ST              1:55.55    1:56.51  
                  58.66     1:56.51 (57.85)                                        
 26 Brockmeier, Sam W         11 WAVE-ST              1:56.44    2:03.40  
 -- Emme, Joshua D            12 Alamo Area-ST        1:46.64         DQ  
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Daniel J            12 Alamo Area-ST        2:29.66    2:29.29  
                  34.23     1:12.97 (38.74)     1:53.23 (40.26)     2:29.29 (36.06)
  2 Tedrow, Landon R          12 Alamo Area-ST        2:31.34    2:29.69  
                  32.90     1:12.11 (39.21)     1:56.19 (44.08)     2:29.69 (33.50)
  3 Arevalos, Nick R          12 Alamo Area-ST        3:12.19    2:41.60  
                                1:18.57 ( )     2:02.87 (44.30)     2:41.60 (38.73)
  4 Gaona, Darryl G           12 Alamo Area-ST        3:24.82    2:43.90  
                  37.94     1:19.03 (41.09)     2:09.63 (50.60)     2:43.90 (34.27)
  5 Culli, Cayden D           11 Alamo Area-ST        2:55.88    2:51.02  
                  38.10     1:21.11 (43.01)     2:12.19 (51.08)     2:51.02 (38.83)
  6 Lewis, Hudson C           12 Alamo Area-ST        2:57.71    2:51.95  
                  37.97     1:22.79 (44.82)     2:14.36 (51.57)     2:51.95 (37.59)
  7 Purtell, Kai M            11 Alamo Area-ST        2:55.27    2:53.15  
                  40.41     1:23.25 (42.84)     2:13.97 (50.72)     2:53.15 (39.18)
  8 Muenchow, Carson J        11 Alamo Area-ST        2:55.19    2:53.92  
                  38.77     1:21.02 (42.25)     2:17.45 (56.43)     2:53.92 (36.47)
  9 Lee, Kenneth H            11 Alamo Area-ST        3:17.09    3:04.18  
                  40.50     1:27.39 (46.89)     2:21.29 (53.90)     3:04.18 (42.89)
 10 Lee, Jason J              11 LIFE-ST              3:30.99    3:05.16  
                  39.85     1:27.03 (47.18)     2:25.30 (58.27)     3:05.16 (39.86)
 11 Liu, Caleb S              11 LIFE-ST              4:00.99    3:40.38  
                  48.54     1:46.80 (58.26)   2:50.33 (1:03.53)     3:40.38 (50.05)
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maldonado, Patrick J      12 Alamo Area-ST        4:42.18    4:43.96  
                  31.77     1:05.69 (33.92)                             2:18.68 ( )
        3:00.26 (41.58)     3:42.96 (42.70)   4:43.96 (1:01.00)                    
  2 Cardon, Thane R           12 Alamo Area-ST        5:11.96    5:10.53  
                  33.59     1:12.14 (38.55)     1:50.50 (38.36)     2:29.31 (38.81)
        3:13.89 (44.58)     3:59.24 (45.35)     4:35.78 (36.54)     5:10.53 (34.75)
  3 Duggan, Blake D           12 WAVE-ST              6:45.99    5:37.68  
                  36.99     1:24.31 (47.32)     2:04.26 (39.95)     2:44.44 (40.18)
        3:33.68 (49.24)     4:22.21 (48.53)     5:01.02 (38.81)     5:37.68 (36.66)
 
Men 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Jaron J           30 Alamo Area-ST             NT      23.42  
  2 Cooley, Matthew T         16 Alamo Area-ST          24.33      24.24  
  3 Turner, William T         14 LIFE-ST                24.30      24.25  
  4 McGrath, Nathan C         14 WWAC-ST                24.21      24.85  
  5 Peter, Kyle R             15 WAVE-ST                24.65      24.97  
  6 Almaraz, Ayden M          13 WAVE-ST                25.12      25.15  
  7 Viramontes Perez, Santia  15 WAVE-ST                27.07      25.22  
  8 Wean, Jesse M             13 WWAC-ST                26.75      25.94  
  9 Christiansen, Harold V    14 WAVE-ST                26.39      26.44  
 10 Moore, Ethan S            13 UN-ST                  26.90      26.53  
 11 Polk, Isaiah B            13 Alamo Area-ST          27.27      26.74  
 12 Olson, Dane W             14 Alamo Area-ST          26.23      26.96  
 13 Scholes, Jonny R          16 Alamo Area-ST          28.42      27.58  
 14 Clarno, Kager J           14 Alamo Area-ST          29.27      27.93  
 15 Schneider, Konner L       13 WWAC-ST                28.24      27.95  
 16 Lacy, Dalton K            14 Alamo Area-ST          28.90      27.96  
 17 Torres, Diego J           14 WAVE-ST                29.26      27.97  
 18 Rojas, Diego A            14 LIFE-ST                30.99      28.21  
 19 Willis, Wesley C          13 Alamo Area-ST          28.59      28.52  
 20 Moore, Austin L           13 UN-ST                  28.73      28.97  
 21 Shenouda, Antony R        14 Alamo Area-ST          29.65      29.26  
 22 Domsalla, Ryan R          13 Alamo Area-ST          31.53      29.53  
 23 Sorrell, Bryan B          13 LIFE-ST                29.68      30.08  
 24 Curbow, Kayden M          14 WAVE-ST                29.90      30.25  
 25 Barr, Caden K             13 Alamo Area-ST          31.26      30.26  
 26 Coury, Caden J            15 WAVE-ST                31.92      30.42  
 27 Fargo, Brett A            14 WAVE-ST                34.05      30.51  
 28 Blundell, Erwin V         13 Alamo Area-ST          33.16      30.55  
 29 Fox, Aidan A              13 Alamo Area-ST          31.14      30.68  
 30 Pollack, Jake M           13 Alamo Area-ST          29.82      31.61  
 31 Jinna, Sathvik R          13 Alamo Area-ST          32.80      31.90  
 32 Bartolini, Carter R       13 Alamo Area-ST          30.90      32.22  
 33 Ferguson Zukerman, Calum  13 WAVE-ST                33.62      32.64  
 34 Oliveros, Johnny A        13 WAVE-ST                34.45      34.12  
 35 Hodson, Aiden J           13 WWAC-ST                40.33      35.59  
 -- Canales, Diego            13 Alamo Area-ST          35.75         DQ  
 
Men 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Conley J          17 Alamo Area-ST          50.61      50.07  
                  24.83       50.07 (25.24)                                        
  2 Turner, William T         14 LIFE-ST                54.01      51.88  
                  25.58       51.88 (26.30)                                        
  3 McGrath, Nathan C         14 WWAC-ST                52.43      52.93  
                  25.78       52.93 (27.15)                                        
  4 Erwin, Tommy F            14 WAVE-ST                54.06      53.40  
                  25.82       53.40 (27.58)                                        
  5 Cooley, Matthew T         16 Alamo Area-ST          55.02      54.13  
                  25.29       54.13 (28.84)                                        
  6 Almaraz, Ayden M          13 WAVE-ST                55.12      55.26  
                  26.49       55.26 (28.77)                                        
  7 Christiansen, Harold V    14 WAVE-ST                56.52      56.14  
                  27.17       56.14 (28.97)                                        
  8 Francis, James T          14 WAVE-ST              1:00.19      57.51  
  9 Moore, Ethan S            13 UN-ST                1:00.01      57.62  
                  27.86       57.62 (29.76)                                        
 10 Blair, Carson J           15 WAVE-ST              1:02.99      57.66  
                  27.41       57.66 (30.25)                                        
 11 Viramontes Perez, Santia  15 WAVE-ST                58.81      57.77  
                  27.88       57.77 (29.89)                                        
 12 Morton, Micah A           14 WAVE-ST              1:07.69      58.43  
 13 Villarreal, Diego A       14 Alamo Area-ST          57.38      58.72  
                  27.61       58.72 (31.11)                                        
 14 Olson, Dane W             14 Alamo Area-ST          59.72      59.07  
                  28.04       59.07 (31.03)                                        
 15 Lee, Kevin H              13 Alamo Area-ST        1:03.80    1:00.56  
                  29.33     1:00.56 (31.23)                                        
 16 Opoku-Mensah, Ashton A    16 Alamo Area-ST          58.98    1:03.12  
                  29.34     1:03.12 (33.78)                                        
 17 Mu, Philip M              13 WAVE-ST              1:05.39    1:04.60  
                  31.15     1:04.60 (33.45)                                        
 18 Pollack, Jake M           13 Alamo Area-ST        1:04.54    1:04.92  
                  30.99     1:04.92 (33.93)                                        
 19 Moore, Austin L           13 UN-ST                1:09.77    1:05.86  
                  31.73     1:05.86 (34.13)                                        
 20 LoCurto, Sam J            13 Alamo Area-ST        1:09.10    1:06.10  
                  31.10     1:06.10 (35.00)                                        
 21 Curbow, Kayden M          14 WAVE-ST              1:09.11    1:06.49  
                  31.68     1:06.49 (34.81)                                        
 22 Campa, Jacob E            13 WAVE-ST              1:09.86    1:07.14  
                  31.15     1:07.14 (35.99)                                        
 23 Jabbour, Kaisar J         13 Alamo Area-ST        1:17.43    1:09.30  
                  31.75     1:09.30 (37.55)                                        
 24 Bartolini, Carter R       13 Alamo Area-ST        1:11.75    1:09.44  
                  33.67     1:09.44 (35.77)                                        
 25 Puri, Krish               13 WAVE-ST              1:12.47    1:10.04  
                  32.97     1:10.04 (37.07)                                        
 26 Jinna, Sathvik R          13 Alamo Area-ST        1:15.55    1:11.47  
                  33.76     1:11.47 (37.71)                                        
 27 Blundell, Erwin V         13 Alamo Area-ST        1:22.27    1:12.43  
                  34.62     1:12.43 (37.81)                                        
 28 Simmons, Jacob T          13 Alamo Area-ST        1:12.99    1:12.95  
                  34.83     1:12.95 (38.12)                                        
 29 Ferguson Zukerman, Calum  13 WAVE-ST              1:11.64    1:16.07  
                  36.68     1:16.07 (39.39)                                        
 
Men 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGrath, Nathan C         14 WWAC-ST              1:52.88    1:52.40  
                  25.90       54.33 (28.43)     1:23.76 (29.43)     1:52.40 (28.64)
  2 Poteet, Erick A           15 Alamo Area-ST        2:10.01    2:00.45  
                  27.79       57.96 (30.17)     1:29.53 (31.57)     2:00.45 (30.92)
  3 Peter, Kyle R             15 WAVE-ST              1:58.66    2:02.43  
                  28.11       59.07 (30.96)     1:30.69 (31.62)     2:02.43 (31.74)
  4 Garcia, Jaron J           30 Alamo Area-ST             NT    2:03.25  
                  27.54       57.58 (30.04)     1:29.64 (32.06)     2:03.25 (33.61)
  5 Wean, Jesse M             13 WWAC-ST              2:23.56    2:06.18  
  6 Rogers, Caleb N           17 Alamo Area-ST        2:04.75    2:06.81  
                  27.82                             1:32.84 ( )     2:06.81 (33.97)
  7 Molina, Greg H            16 Alamo Area-ST        2:07.57    2:08.60  
                  28.82     1:01.15 (32.33)     1:35.45 (34.30)     2:08.60 (33.15)
  8 Blair, Carson J           15 WAVE-ST              2:12.03    2:09.42  
                  28.49     1:01.47 (32.98)     1:36.65 (35.18)     2:09.42 (32.77)
  9 Clarno, Kager J           14 Alamo Area-ST        2:19.62    2:11.12  
                  30.44                             1:40.02 ( )     2:11.12 (31.10)
 10 Olson, Dane W             14 Alamo Area-ST        2:09.30    2:12.03  
                  29.23     1:02.75 (33.52)     1:38.25 (35.50)     2:12.03 (33.78)
 11 Torres, Diego J           14 WAVE-ST              2:40.82    2:12.69  
                  29.10     1:02.03 (32.93)     1:37.19 (35.16)     2:12.69 (35.50)
 12 Lacy, Dalton K            14 Alamo Area-ST        2:15.00    2:16.95  
                  31.01     1:05.79 (34.78)     1:41.63 (35.84)     2:16.95 (35.32)
 13 Raike, Ellis D            13 WAVE-ST              2:25.73    2:18.17  
                  31.63     1:06.66 (35.03)     1:43.26 (36.60)     2:18.17 (34.91)
 14 Moore, Austin L           13 UN-ST                2:20.34    2:24.03  
                  31.75     1:08.68 (36.93)   2:24.03 (1:15.35)                    
 15 Sorrell, Bryan B          13 LIFE-ST              2:50.51    2:26.18  
                  34.58     1:12.83 (38.25)     1:50.78 (37.95)     2:26.18 (35.40)
 16 Rojas, Diego A            14 LIFE-ST              2:45.99    2:27.53  
                                1:10.27 ( )     1:49.39 (39.12)     2:27.53 (38.14)
 17 Willis, Wesley C          13 Alamo Area-ST        2:31.58    2:29.40  
                  34.09     1:12.57 (38.48)     1:52.42 (39.85)     2:29.40 (36.98)
 18 Shenouda, Antony R        14 Alamo Area-ST        2:28.86    2:30.60  
                  33.78     1:12.23 (38.45)     1:53.97 (41.74)     2:30.60 (36.63)
 19 Jinna, Sathvik R          13 Alamo Area-ST        2:55.54    2:35.64  
                  34.51     1:14.32 (39.81)     1:55.33 (41.01)     2:35.64 (40.31)
 20 Barr, Caden K             13 Alamo Area-ST        2:55.67    2:36.11  
                  35.90     1:16.27 (40.37)     1:58.54 (42.27)     2:36.11 (37.57)
 21 Fargo, Brett A            14 WAVE-ST              2:30.99    2:36.31  
                  35.56                             1:56.87 ( )     2:36.31 (39.44)
 22 Fox, Aidan A              13 Alamo Area-ST        2:51.33    2:36.79  
                  34.84     1:15.35 (40.51)     1:56.43 (41.08)     2:36.79 (40.36)
 23 Bartolini, Carter R       13 Alamo Area-ST        2:34.77    2:38.60  
                  36.40     1:16.78 (40.38)     1:58.17 (41.39)     2:38.60 (40.43)
 24 LoCurto, Sam J            13 Alamo Area-ST        2:40.15    2:38.71  
                  33.65     1:15.41 (41.76)   2:38.71 (1:23.30)                    
 25 Ferguson Zukerman, Calum  13 WAVE-ST              2:32.12    2:40.95  
                                1:17.66 ( )     2:01.08 (43.42)     2:40.95 (39.87)
 26 Blundell, Erwin V         13 Alamo Area-ST        3:07.27    2:48.23  
                                1:20.00 ( )     2:04.30 (44.30)     2:48.23 (43.93)
 27 Oliveros, Johnny A        13 WAVE-ST              2:49.12    2:49.41  
                                1:19.97 ( )     2:06.70 (46.73)     2:49.41 (42.71)
 28 Canales, Diego            13 Alamo Area-ST        2:55.40    2:51.61  
                                1:21.95 ( )     2:07.73 (45.78)     2:51.61 (43.88)
 29 Hodson, Aiden J           13 WWAC-ST              2:55.99    3:00.77  
                  38.74     1:26.21 (47.47)     2:15.24 (49.03)     3:00.77 (45.53)
 
Men 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dziergowski, Steven S     19 Alamo Area-ST        4:43.16    5:02.62  
                  27.76       57.71 (29.95)     1:28.24 (30.53)     1:58.67 (30.43)
        2:29.25 (30.58)     2:59.74 (30.49)     3:30.30 (30.56)     4:01.10 (30.80)
        4:32.25 (31.15)     5:02.62 (30.37)                                        
  2 McGrath, Nathan C         14 WWAC-ST              5:05.11    5:16.30  
                  27.46       58.67 (31.21)     1:30.53 (31.86)     2:01.68 (31.15)
        2:33.30 (31.62)     3:05.52 (32.22)     3:38.51 (32.99)     4:11.10 (32.59)
        4:43.98 (32.88)     5:16.30 (32.32)                                        
  3 Hollon, Colton L          16 Alamo Area-ST        5:29.42    5:18.21  
                  26.28                             1:26.25 ( )     1:58.62 (32.37)
        2:31.57 (32.95)     3:05.16 (33.59)     3:38.97 (33.81)     4:12.79 (33.82)
      5:18.62 (1:05.83)         5:18.21 ( )                                        
  4 Almaraz, Ayden M          13 WAVE-ST              5:45.59    5:28.46  
                  28.52     1:00.14 (31.62)     1:32.72 (32.58)     2:05.93 (33.21)
        2:39.32 (33.39)     3:13.28 (33.96)     3:47.22 (33.94)     4:22.06 (34.84)
        4:55.93 (33.87)     5:28.46 (32.53)                                        
  5 Viramontes Perez, Santia  15 WAVE-ST              5:34.29    5:33.22  
                  28.05     1:01.61 (33.56)     1:35.87 (34.26)     2:11.07 (35.20)
        2:45.40 (34.33)     3:19.30 (33.90)     3:54.52 (35.22)     4:29.70 (35.18)
        5:02.63 (32.93)     5:33.22 (30.59)                                        
  6 Reising, Cole D           16 Alamo Area-ST        5:35.72    5:34.80  
                  30.23     1:03.19 (32.96)     1:36.79 (33.60)     2:10.62 (33.83)
        2:43.97 (33.35)     3:17.90 (33.93)     3:52.07 (34.17)     4:27.32 (35.25)
        5:01.86 (34.54)     5:34.80 (32.94)                                        
  7 Molina, Greg H            16 Alamo Area-ST        5:45.20    5:46.93  
                  30.55     1:04.71 (34.16)     1:39.36 (34.65)     2:14.37 (35.01)
        2:49.65 (35.28)     3:26.01 (36.36)     4:01.97 (35.96)     4:37.47 (35.50)
        5:13.20 (35.73)     5:46.93 (33.73)                                        
  8 Hardeman, Zach N          13 Alamo Area-ST        6:01.42    5:47.54  
                  30.74     1:05.29 (34.55)     1:40.51 (35.22)     2:15.88 (35.37)
        2:51.07 (35.19)     3:26.83 (35.76)     4:02.76 (35.93)     4:38.48 (35.72)
        5:13.91 (35.43)     5:47.54 (33.63)                                        
  9 Wean, Jesse M             13 WWAC-ST              6:00.99    5:52.03  
                1:03.61   5:52.03 (4:48.42)                                        
 10 Francis, James T          14 WAVE-ST              6:17.48    5:54.38  
                  31.48     1:07.34 (35.86)     1:43.76 (36.42)     2:20.71 (36.95)
                                3:34.59 ( )     4:10.62 (36.03)     4:47.58 (36.96)
      5:54.38 (1:06.80)                                                            
 11 Fears, John John S        19 Alamo Area-ST        5:26.40    5:58.07  
                  29.67     1:03.66 (33.99)     1:39.54 (35.88)     2:16.25 (36.71)
        2:52.83 (36.58)     3:30.20 (37.37)     4:07.41 (37.21)     4:45.23 (37.82)
        5:22.68 (37.45)     5:58.07 (35.39)                                        
 12 Schneider, Konner L       13 WWAC-ST              6:09.80    6:04.90  
                  33.45     1:10.68 (37.23)     1:48.53 (37.85)     2:26.26 (37.73)
        3:03.84 (37.58)     3:41.73 (37.89)     4:18.70 (36.97)     4:55.31 (36.61)
        5:31.36 (36.05)     6:04.90 (33.54)                                        
 13 Olson, Dane W             14 Alamo Area-ST        5:59.47    6:04.91  
                  30.17     1:05.33 (35.16)     1:42.69 (37.36)     2:20.11 (37.42)
        2:58.10 (37.99)     3:36.66 (38.56)     4:14.21 (37.55)     4:51.74 (37.53)
        5:30.12 (38.38)     6:04.91 (34.79)                                        
 14 Walkingstick, Ethan W     13 Alamo Area-ST        6:51.29    7:24.87  
                  36.28     1:18.54 (42.26)     2:02.77 (44.23)     2:48.07 (45.30)
        3:34.51 (46.44)     4:19.73 (45.22)     5:07.59 (47.86)     5:53.03 (45.44)
        6:40.15 (47.12)     7:24.87 (44.72)                                        
 
Men 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Poteet, Erick A           15 Alamo Area-ST          34.59      31.87  
  2 Coury, Caden J            15 WAVE-ST                46.21      44.55  
 
Men 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Conley J          17 Alamo Area-ST          55.93      55.10  
                  27.27       55.10 (27.83)                                        
  2 McGrath, Nathan C         14 WWAC-ST                58.77    1:00.30  
  3 Turner, William T         14 LIFE-ST              1:06.38    1:00.79  
                  29.82     1:00.79 (30.97)                                        
  4 Cooley, Matthew T         16 Alamo Area-ST        1:00.67    1:01.61  
                  29.62     1:01.61 (31.99)                                        
  5 Almaraz, Ayden M          13 WAVE-ST              1:00.26    1:01.93  
                  30.10     1:01.93 (31.83)                                        
  6 Viramontes Perez, Santia  15 WAVE-ST              1:05.64    1:04.00  
                  30.82     1:04.00 (33.18)                                        
  7 Hardeman, Zach N          13 Alamo Area-ST        1:06.40    1:04.31  
                  31.73     1:04.31 (32.58)                                        
  8 Wean, Jesse M             13 WWAC-ST              1:07.25    1:06.73  
  9 Polk, Isaiah B            13 Alamo Area-ST        1:07.32    1:07.31  
                  33.39     1:07.31 (33.92)                                        
 10 Blair, Carson J           15 WAVE-ST              1:16.98    1:08.87  
                  32.98     1:08.87 (35.89)                                        
 11 Moore, Austin L           13 UN-ST                1:11.47    1:11.66  
                  34.83     1:11.66 (36.83)                                        
 12 Morton, Micah A           14 WAVE-ST              1:21.62    1:11.69  
 13 Lee, Kevin H              13 Alamo Area-ST        1:12.64    1:12.68  
                  36.35     1:12.68 (36.33)                                        
 14 Francis, James T          14 WAVE-ST              1:16.80    1:13.22  
                  35.30     1:13.22 (37.92)                                        
 15 LoCurto, Sam J            13 Alamo Area-ST        1:17.41    1:16.41  
 16 Domsalla, Ryan R          13 Alamo Area-ST        1:12.01    1:17.88  
 17 Bartolini, Carter R       13 Alamo Area-ST        1:21.29    1:20.29  
 18 Puri, Krish               13 WAVE-ST              1:26.91    1:20.70  
                  39.11     1:20.70 (41.59)                                        
 19 Jabbour, Kaisar J         13 Alamo Area-ST        1:23.84    1:20.83  
 20 Pollack, Jake M           13 Alamo Area-ST        1:25.83    1:22.85  
                  39.99     1:22.85 (42.86)                                        
 21 Walkingstick, Ethan W     13 Alamo Area-ST        1:22.99    1:23.46  
                  40.86     1:23.46 (42.60)                                        
 22 Simmons, Jacob T          13 Alamo Area-ST        1:21.19    1:23.82  
                  40.04     1:23.82 (43.78)                                        
 23 Maldonado, Laz            15 Alamo Area-ST        1:19.78    1:25.05  
 24 Jinna, Sathvik R          13 Alamo Area-ST        1:34.43    1:25.30  
                  39.66     1:25.30 (45.64)                                        
 25 Campa, Jacob E            13 WAVE-ST              1:25.58    1:25.71  
                  40.86     1:25.71 (44.85)                                        
 26 Blundell, Erwin V         13 Alamo Area-ST        1:44.27    1:32.10  
                  44.85     1:32.10 (47.25)                                        
 
Men 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Conley J          17 Alamo Area-ST        1:55.63    1:57.48  
                  27.92       57.51 (29.59)     1:27.89 (30.38)     1:57.48 (29.59)
  2 Erwin, Tommy F            14 WAVE-ST              2:06.34    2:02.76  
                  28.85       59.83 (30.98)     1:32.08 (32.25)     2:02.76 (30.68)
  3 McGrath, Nathan C         14 WWAC-ST              2:08.00    2:10.09  
                  29.66                             1:36.18 ( )     2:10.09 (33.91)
  4 Almaraz, Ayden M          13 WAVE-ST              2:15.00    2:16.39  
                  31.02     1:04.92 (33.90)     1:40.54 (35.62)     2:16.39 (35.85)
  5 Christiansen, Harold V    14 WAVE-ST              2:29.41    2:20.88  
                  33.53     1:09.28 (35.75)     1:45.19 (35.91)     2:20.88 (35.69)
  6 Poteet, Erick A           15 Alamo Area-ST        2:39.21    2:26.11  
                  34.19     1:10.84 (36.65)     1:49.08 (38.24)     2:26.11 (37.03)
  7 Blair, Carson J           15 WAVE-ST              2:43.76    2:26.77  
                  34.49     1:12.16 (37.67)     1:50.97 (38.81)     2:26.77 (35.80)
  8 Polk, Isaiah B            13 Alamo Area-ST        2:41.64    2:26.96  
                  34.91     1:12.80 (37.89)     1:50.28 (37.48)     2:26.96 (36.68)
  9 Peter, Kyle R             15 WAVE-ST              2:28.99    2:27.16  
                  34.46     1:11.62 (37.16)     1:50.15 (38.53)     2:27.16 (37.01)
 10 Moore, Ethan S            13 UN-ST                2:39.13    2:27.56  
                  35.80   1:51.12 (1:15.32)     2:27.56 (36.44)                    
 11 Moore, Austin L           13 UN-ST                2:45.47    2:37.02  
                  37.03     1:16.88 (39.85)     1:58.34 (41.46)     2:37.02 (38.68)
 12 Raike, Ellis D            13 WAVE-ST              2:32.11    2:38.25  
                  37.09     1:18.59 (41.50)     1:59.13 (40.54)     2:38.25 (39.12)
 13 Lacy, Dalton K            14 Alamo Area-ST        2:40.01    2:41.50  
                  36.97     1:18.20 (41.23)     2:00.05 (41.85)     2:41.50 (41.45)
 14 Mu, Philip M              13 WAVE-ST              2:41.40    2:42.67  
                  38.96     1:20.58 (41.62)     2:02.01 (41.43)     2:42.67 (40.66)
 15 Shenouda, Antony R        14 Alamo Area-ST        2:42.73    2:45.14  
                  38.52                             2:03.18 ( )     2:45.14 (41.96)
 16 Barr, Caden K             13 Alamo Area-ST        2:51.29    2:47.97  
                  39.53     1:26.42 (46.89)     2:09.53 (43.11)     2:47.97 (38.44)
 17 Fargo, Brett A            14 WAVE-ST              3:00.99    2:49.21  
                                                    2:06.88 ( )     2:49.21 (42.33)
 18 LoCurto, Sam J            13 Alamo Area-ST        2:55.00    2:51.14  
 19 Pollack, Jake M           13 Alamo Area-ST        3:03.19    3:00.59  
                  41.67     1:28.13 (46.46)     2:15.73 (47.60)     3:00.59 (44.86)
 -- Sorrell, Bryan B          13 LIFE-ST              3:00.99         DQ  
 -- Fox, Aidan A              13 Alamo Area-ST        3:14.19         DQ  
 
Men 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hollon, Colton L          16 Alamo Area-ST          33.73      32.28  
  2 Reising, Cole D           16 Alamo Area-ST          35.02      34.17  
  3 Molina, Greg H            16 Alamo Area-ST          33.56      37.65  
  4 Maldonado, Laz            15 Alamo Area-ST          42.35      37.79  
  5 Curbow, Kayden M          14 WAVE-ST                43.16      40.23  
  6 Campa, Jacob E            13 WAVE-ST                40.86      40.58  
  7 Simmons, Jacob T          13 Alamo Area-ST        1:30.01      47.37  
 
Men 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savage, Conley J          17 Alamo Area-ST        1:03.52    1:04.53  
  2 Solorzano, Caleb J        15 Alamo Area-ST        1:03.92    1:08.19  
  3 Viramontes Perez, Santia  15 WAVE-ST              1:13.63    1:14.47  
  4 Opoku-Mensah, Ashton A    16 Alamo Area-ST        1:10.97    1:14.81  
  5 Christiansen, Harold V    14 WAVE-ST              1:14.32    1:16.45  
  6 Moore, Ethan S            13 UN-ST                1:19.49    1:18.44  
  7 Clarno, Kager J           14 Alamo Area-ST        1:21.36    1:19.17  
  8 Schneider, Konner L       13 WWAC-ST              1:19.36    1:20.51  
  9 Torres, Diego J           14 WAVE-ST              1:43.47    1:24.25  
                  39.64     1:24.25 (44.61)                                        
 10 Sorrell, Bryan B          13 LIFE-ST              1:27.06    1:24.39  
 10 Rojas, Diego A            14 LIFE-ST              1:47.81    1:24.39  
                  39.02     1:24.39 (45.37)                                        
 12 Curbow, Kayden M          14 WAVE-ST              1:40.99    1:25.32  
                  40.34     1:25.32 (44.98)                                        
 13 Fox, Aidan A              13 Alamo Area-ST        1:32.63    1:26.09  
                  39.82     1:26.09 (46.27)                                        
 14 Coury, Caden J            15 WAVE-ST              1:27.67    1:27.17  
 15 Bartolini, Carter R       13 Alamo Area-ST        1:31.06    1:28.28  
                  43.07     1:28.28 (45.21)                                        
 16 Fargo, Brett A            14 WAVE-ST              2:00.99    1:28.62  
                  41.84     1:28.62 (46.78)                                        
 17 LoCurto, Sam J            13 Alamo Area-ST        1:35.75    1:29.58  
                  42.30     1:29.58 (47.28)                                        
 18 Shenouda, Antony R        14 Alamo Area-ST        1:29.97    1:30.46  
                  43.13     1:30.46 (47.33)                                        
 19 Raike, Ellis D            13 WAVE-ST              1:36.57    1:32.54  
                  44.01     1:32.54 (48.53)                                        
 20 Ferguson Zukerman, Calum  13 WAVE-ST              1:34.12    1:34.84  
                  44.68     1:34.84 (50.16)                                        
 21 Blundell, Erwin V         13 Alamo Area-ST        1:52.27    1:36.54  
                  44.64     1:36.54 (51.90)                                        
 22 Lacy, Dalton K            14 Alamo Area-ST        1:27.01    1:38.25  
 23 Jinna, Sathvik R          13 Alamo Area-ST        1:50.90    1:38.57  
                  46.73     1:38.57 (51.84)                                        
 24 Barr, Caden K             13 Alamo Area-ST        1:51.79    1:41.36  
                  47.76     1:41.36 (53.60)                                        
 25 Canales, Diego            13 Alamo Area-ST        1:50.37    1:43.50  
                  48.51     1:43.50 (54.99)                                        
 26 Oliveros, Johnny A        13 WAVE-ST              1:51.15    1:45.41  
                  49.86     1:45.41 (55.55)                                        
 
Men 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solorzano, Caleb J        15 Alamo Area-ST        2:23.40    2:31.01  
                  34.58     1:14.03 (39.45)     1:52.89 (38.86)     2:31.01 (38.12)
  2 Polk, Isaiah B            13 Alamo Area-ST        2:42.41    2:34.61  
                  35.64     1:15.12 (39.48)     1:55.93 (40.81)     2:34.61 (38.68)
  3 Williams, Aiden M         17 WAVE-ST              3:08.99    2:49.08  
                  37.26     1:20.99 (43.73)     2:06.11 (45.12)     2:49.08 (42.97)
  4 Erwin, Tommy F            14 WAVE-ST              2:53.03    2:49.49  
                  38.17     1:21.67 (43.50)     2:05.42 (43.75)     2:49.49 (44.07)
  5 Morton, Micah A           14 WAVE-ST              3:00.88    2:50.21  
                  37.85     1:21.78 (43.93)     2:06.52 (44.74)     2:50.21 (43.69)
  6 Francis, James T          14 WAVE-ST              2:52.01    2:50.35  
                  39.62     1:23.91 (44.29)     2:09.35 (45.44)     2:50.35 (41.00)
  7 Moore, Ethan S            13 UN-ST                2:55.99    2:56.04  
                  40.61     1:26.12 (45.51)     2:11.84 (45.72)     2:56.04 (44.20)
  8 Campa, Jacob E            13 WAVE-ST              3:28.75    3:17.72  
                  45.32     1:34.39 (49.07)     2:26.15 (51.76)     3:17.72 (51.57)
  9 LoCurto, Sam J            13 Alamo Area-ST        3:20.00    3:27.35  
                  44.84     1:37.36 (52.52)     2:33.07 (55.71)     3:27.35 (54.28)
 
Men 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hollon, Colton L          16 Alamo Area-ST          27.31      27.08  
  2 Reising, Cole D           16 Alamo Area-ST          27.31      27.62  
  3 Rogers, Caleb N           17 Alamo Area-ST          27.98      28.06  
  4 Christiansen, Harold V    14 WAVE-ST                28.72      28.81  
  5 Maldonado, Laz            15 Alamo Area-ST          32.98      31.01  
  6 Villarreal, Diego A       14 Alamo Area-ST          30.37      31.15  
  7 Domsalla, Ryan R          13 Alamo Area-ST          34.28      34.14  
  8 Campa, Jacob E            13 WAVE-ST                42.23      36.60  
  9 Walkingstick, Ethan W     13 Alamo Area-ST          42.29      36.99  
 
Men 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, William T         14 LIFE-ST                59.70      59.16  
                  28.85       59.16 (30.31)                                        
  2 Viramontes Perez, Santia  15 WAVE-ST              1:04.54      59.28  
                  27.40       59.28 (31.88)                                        
  3 Erwin, Tommy F            14 WAVE-ST              1:09.57      59.87  
                  27.75       59.87 (32.12)                                        
  4 Cooley, Matthew T         16 Alamo Area-ST        1:00.18    1:00.20  
                  26.80     1:00.20 (33.40)                                        
  5 Poteet, Erick A           15 Alamo Area-ST        1:02.93    1:01.50  
                  28.29     1:01.50 (33.21)                                        
  6 Rogers, Caleb N           17 Alamo Area-ST        1:00.96    1:02.09  
                  27.89     1:02.09 (34.20)                                        
  7 Almaraz, Ayden M          13 WAVE-ST                59.72    1:02.11  
                  28.28     1:02.11 (33.83)                                        
  8 Christiansen, Harold V    14 WAVE-ST              1:03.08    1:03.50  
                  30.29     1:03.50 (33.21)                                        
  9 Peter, Kyle R             15 WAVE-ST              1:10.15    1:06.42  
                  30.64     1:06.42 (35.78)                                        
 10 Olson, Dane W             14 Alamo Area-ST        1:12.39    1:07.42  
                  30.67     1:07.42 (36.75)                                        
 11 Fears, John John S        19 Alamo Area-ST        1:07.93    1:09.65  
                  31.06     1:09.65 (38.59)                                        
 12 Blair, Carson J           15 WAVE-ST              1:32.99    1:09.92  
                  30.75     1:09.92 (39.17)                                        
 13 Opoku-Mensah, Spencer A   16 Alamo Area-ST        1:07.43    1:10.59  
                  32.24     1:10.59 (38.35)                                        
 14 Willis, Wesley C          13 Alamo Area-ST        1:15.33    1:13.10  
                  34.73     1:13.10 (38.37)                                        
 15 Torres, Diego J           14 WAVE-ST              1:24.08    1:14.11  
                  33.72     1:14.11 (40.39)                                        
 16 Mu, Philip M              13 WAVE-ST              1:31.77    1:15.87  
                  34.38     1:15.87 (41.49)                                        
 17 Oliveros, Johnny A        13 WAVE-ST              1:35.12    1:25.20  
                  39.33     1:25.20 (45.87)                                        
 18 Pollack, Jake M           13 Alamo Area-ST        1:23.74    1:28.31  
                  38.93     1:28.31 (49.38)                                        
 -- Moore, Austin L           13 UN-ST                1:15.01         DQ  
                  33.70          DQ (41.68)                                        
 
Men 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Christiansen, Harold V    14 WAVE-ST              2:16.47    2:14.32  
                  30.71     1:04.75 (34.04)     1:39.88 (35.13)     2:14.32 (34.44)
  2 Erwin, Tommy F            14 WAVE-ST              2:26.53    2:15.67  
                  31.15     1:06.29 (35.14)     1:40.59 (34.30)     2:15.67 (35.08)
  3 Polk, Isaiah B            13 Alamo Area-ST        2:45.57    2:21.35  
                  31.47     1:07.12 (35.65)     1:43.60 (36.48)     2:21.35 (37.75)
  4 Almaraz, Ayden M          13 WAVE-ST              2:27.49    2:23.67  
                  31.19     1:07.18 (35.99)     1:45.19 (38.01)     2:23.67 (38.48)
  5 Williams, Aiden M         17 WAVE-ST              2:40.99    2:27.40  
                  29.61     1:03.43 (33.82)     1:43.08 (39.65)     2:27.40 (44.32)
  6 Moore, Ethan S            13 UN-ST                2:29.99    2:29.73  
                  32.24     1:09.75 (37.51)     1:49.19 (39.44)     2:29.73 (40.54)
  7 Hardeman, Zach N          13 Alamo Area-ST        2:38.56    2:30.94  
                  33.27     1:11.74 (38.47)     1:51.54 (39.80)     2:30.94 (39.40)
  8 Rogers, Caleb N           17 Alamo Area-ST        2:36.14    2:31.37  
                  32.47     1:09.46 (36.99)     1:48.41 (38.95)     2:31.37 (42.96)
  9 Lee, Kevin H              13 Alamo Area-ST        2:29.99    2:52.74  
                  33.81     1:14.07 (40.26)     1:58.61 (44.54)     2:52.74 (54.13)
 10 Mu, Philip M              13 WAVE-ST              3:12.11    2:59.62  
                  39.00     1:24.62 (45.62)     2:12.48 (47.86)     2:59.62 (47.14)
 
Men 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solorzano, Caleb J        15 Alamo Area-ST          59.51    1:01.89  
                  29.02     1:01.89 (32.87)                                        
  2 Hardeman, Zach N          13 Alamo Area-ST             NT    1:04.36  
                  30.56     1:04.36 (33.80)                                        
  3 Scholes, Jonny R          16 Alamo Area-ST        1:10.53    1:10.15  
                  31.36     1:10.15 (38.79)                                        
  4 Molina, Greg H            16 Alamo Area-ST        1:10.54    1:12.51  
                  35.29     1:12.51 (37.22)                                        
  5 Curbow, Kayden M          14 WAVE-ST              1:30.99    1:15.22  
                  34.95     1:15.22 (40.27)                                        
  6 Domsalla, Ryan R          13 Alamo Area-ST        1:20.26    1:17.97  
                  35.64     1:17.97 (42.33)                                        
  7 Coury, Caden J            15 WAVE-ST              1:37.89    1:29.10  
  8 Hodson, Aiden J           13 WWAC-ST              1:30.99    1:29.35  
                  40.00     1:29.35 (49.35)                                        
 
Men 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dziergowski, Steven S     19 Alamo Area-ST        2:01.72    2:05.75  
                  28.05       59.51 (31.46)     1:36.84 (37.33)     2:05.75 (28.91)
  2 Solorzano, Caleb J        15 Alamo Area-ST        2:13.12    2:11.30  
                  28.35     1:01.40 (33.05)     1:40.09 (38.69)     2:11.30 (31.21)
  3 Turner, William T         14 LIFE-ST              2:15.62    2:11.40  
                  27.92     1:01.06 (33.14)     1:42.56 (41.50)     2:11.40 (28.84)
  4 Erwin, Tommy F            14 WAVE-ST              2:11.37    2:11.89  
                  28.41     1:00.70 (32.29)     1:42.81 (42.11)     2:11.89 (29.08)
  5 Christiansen, Harold V    14 WAVE-ST              2:17.18    2:18.14  
                  29.74     1:05.51 (35.77)     1:47.21 (41.70)     2:18.14 (30.93)
  6 Viramontes Perez, Santia  15 WAVE-ST              2:13.04    2:18.80  
                  29.02     1:06.88 (37.86)     1:47.81 (40.93)     2:18.80 (30.99)
  7 Williams, Aiden M         17 WAVE-ST              2:20.99    2:21.32  
                  29.45     1:04.45 (35.00)     1:50.05 (45.60)     2:21.32 (31.27)
  8 Moore, Ethan S            13 UN-ST                2:25.86    2:25.13  
                  29.92     1:06.83 (36.91)     1:51.06 (44.23)     2:25.13 (34.07)
  9 Francis, James T          14 WAVE-ST              2:33.10    2:28.21  
                  32.39     1:12.81 (40.42)     1:57.10 (44.29)     2:28.21 (31.11)
 10 Morton, Micah A           14 WAVE-ST              2:45.99    2:30.35  
                  32.58     1:11.62 (39.04)     1:56.22 (44.60)     2:30.35 (34.13)
 11 Schneider, Konner L       13 WWAC-ST              2:27.93    2:31.61  
                  34.53     1:12.04 (37.51)     1:57.94 (45.90)     2:31.61 (33.67)
 12 Lee, Kevin H              13 Alamo Area-ST        2:33.66    2:34.42  
                  32.20     1:09.80 (37.60)     1:57.79 (47.99)     2:34.42 (36.63)
 13 Moore, Austin L           13 UN-ST                2:59.74    2:38.91  
                  34.10     1:13.31 (39.21)     2:01.37 (48.06)     2:38.91 (37.54)
 14 Opoku-Mensah, Ashton A    16 Alamo Area-ST        2:33.89    2:43.32  
                  34.56     1:16.62 (42.06)     2:02.13 (45.51)     2:43.32 (41.19)
 15 Curbow, Kayden M          14 WAVE-ST              4:00.99    2:50.73  
                  34.26     1:20.40 (46.14)     2:11.77 (51.37)     2:50.73 (38.96)
 16 Jabbour, Kaisar J         13 Alamo Area-ST        3:15.51    2:54.54  
                  39.90     1:24.69 (44.79)     2:15.11 (50.42)     2:54.54 (39.43)
 17 Puri, Krish               13 WAVE-ST              3:20.99    2:55.75  
                  39.38     1:24.69 (45.31)     2:17.39 (52.70)     2:55.75 (38.36)
 18 Jinna, Sathvik R          13 Alamo Area-ST        2:58.64    2:56.16  
                  38.35     1:23.35 (45.00)     2:18.56 (55.21)     2:56.16 (37.60)
 19 Ferguson Zukerman, Calum  13 WAVE-ST              2:52.12    2:59.65  
                  40.42     1:26.99 (46.57)     2:19.25 (52.26)     2:59.65 (40.40)
 -- Opoku-Mensah, Spencer A   16 Alamo Area-ST        2:31.22         DQ  
                  33.08     1:15.03 (41.95)     2:09.25 (54.22)          DQ (41.54)
 -- Blundell, Erwin V         13 Alamo Area-ST        3:37.29         DQ  
                                1:34.24 ( )     2:30.77 (56.53)          DQ (42.53)
 
Men 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erwin, Tommy F            14 WAVE-ST              4:42.79    4:30.12  
                  28.91     1:02.46 (33.55)     1:35.88 (33.42)     2:07.87 (31.99)
        2:48.70 (40.83)     3:29.55 (40.85)     3:59.90 (30.35)     4:30.12 (30.22)
  2 Dziergowski, Steven S     19 Alamo Area-ST        4:11.77    4:32.16  
                  29.06     1:02.07 (33.01)     1:36.83 (34.76)     2:10.81 (33.98)
        2:50.09 (39.28)     3:30.36 (40.27)     4:02.33 (31.97)     4:32.16 (29.83)
  3 Solorzano, Caleb J        15 Alamo Area-ST        4:47.87    4:44.47  
                  29.66                                                 2:18.60 ( )
        3:00.23 (41.63)     3:41.84 (41.61)   4:44.47 (1:02.63)                    
  4 Christiansen, Harold V    14 WAVE-ST              4:46.04    4:44.55  
                  30.66     1:05.33 (34.67)     1:42.60 (37.27)     2:19.46 (36.86)
        3:01.00 (41.54)     3:43.01 (42.01)     4:14.58 (31.57)     4:44.55 (29.97)
  5 Viramontes Perez, Santia  15 WAVE-ST              4:47.04    4:46.11  
                  28.26     1:03.04 (34.78)                             2:18.20 ( )
        2:58.78 (40.58)     3:40.16 (41.38)     4:13.83 (33.67)     4:46.11 (32.28)
  6 Ott, Noah W               13 Alamo Area-ST        4:56.74    4:51.53  
                  30.76     1:04.70 (33.94)     1:43.63 (38.93)     2:21.55 (37.92)
        3:03.02 (41.47)     3:45.31 (42.29)     4:18.87 (33.56)     4:51.53 (32.66)
  7 Almaraz, Ayden M          13 WAVE-ST              5:03.29    4:53.38  
                  29.41     1:03.19 (33.78)     1:39.89 (36.70)     2:15.63 (35.74)
        3:00.81 (45.18)     3:47.07 (46.26)     4:20.36 (33.29)     4:53.38 (33.02)
  8 Moore, Ethan S            13 UN-ST                5:15.99    5:14.88  
                  31.37     1:07.30 (35.93)                             2:26.48 ( )
        3:13.56 (47.08)     4:01.21 (47.65)   5:14.88 (1:13.67)                    
  9 Schneider, Konner L       13 WWAC-ST              5:40.99    5:31.51  
                  38.23     1:23.79 (45.56)     2:05.63 (41.84)     2:45.80 (40.17)
        3:32.99 (47.19)     4:19.93 (46.94)     4:57.55 (37.62)     5:31.51 (33.96)
 10 Mu, Philip M              13 WAVE-ST              5:58.52    5:38.33  
                  37.39     1:21.78 (44.39)     2:04.90 (43.12)     2:45.53 (40.63)
        3:35.88 (50.35)     4:23.49 (47.61)     5:02.91 (39.42)     5:38.33 (35.42)
 11 Pollack, Jake M           13 Alamo Area-ST        5:54.13    6:18.18  
                  40.83     1:31.83 (51.00)     2:21.60 (49.77)     3:08.48 (46.88)
        4:02.11 (53.63)     4:56.51 (54.40)   6:18.18 (1:21.67)                    
 
Mixed 100 Yard Freestyle split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eldredge, Beth V          12 Alamo Area-ST             NT    1:07.06  
 
Mixed 200 Yard Freestyle Split
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hollon, Colton L          16 Alamo Area-ST             NT    1:58.62