2019 ST AAAA NS September Intrasquad Splash / 19-82cm
Northside ISD Swim Center - 9/28/2019            
Final Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahr, Sydney J            10 AAAA-ST                35.18      33.29  
  2 Brigman, Julianna C       10 AAAA-ST                39.62      34.10  
  3 Palomares, Victoria E     10 AAAA-ST                37.51      34.23  
  4 Hempton, Breanna L        10 Unaaa-ST               36.33      35.21  
  5 Sandoval, Celeste I       10 AAAA-ST                52.00      35.75  
  6 Sweeney, Kate M           10 AAAA-ST                44.10      41.28  
  7 Amann, Danielle N          9 AAAA-ST                46.30      41.49  
  8 Wasmus, Lauren R           9 AAAA-ST                44.92      44.45  
  9 Martin, Hannah E          10 AAAA-ST                59.37      55.55  
 10 Shaver, Calyssa C          8 AAAA-ST              1:05.00    1:04.52  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandoval, Celeste I       10 AAAA-ST              2:22.00    1:20.15  
                  35.84     1:20.15 (44.31)                                        
  2 Brigman, Julianna C       10 AAAA-ST              1:35.71    1:20.52  
                  37.18     1:20.52 (43.34)                                        
  3 Hempton, Breanna L        10 Unaaa-ST             1:24.87    1:21.86  
                  38.58     1:21.86 (43.28)                                        
  4 Cooper, Marlowe V          9 AAAA-ST              1:32.17    1:22.56  
                  40.70     1:22.56 (41.86)                                        
  5 Sweeney, Kate M           10 AAAA-ST              1:36.64    1:32.62  
                  43.89     1:32.62 (48.73)                                        
  6 Amann, Danielle N          9 AAAA-ST              1:38.60    1:34.95  
                  44.96     1:34.95 (49.99)                                        
  7 Svatek, Reese R            9 AAAA-ST              1:47.99    1:41.15  
                  48.10     1:41.15 (53.05)                                        
  8 Martin, Hannah E          10 AAAA-ST              2:15.91    1:59.76  
                  57.70   1:59.76 (1:02.06)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahr, Sydney J            10 AAAA-ST              2:39.98    2:41.02  
                  34.66     1:16.56 (41.90)     1:59.22 (42.66)     2:41.02 (41.80)
  2 Solis, Sam C              10 AAAA-ST              3:25.21    3:01.97  
                                                    2:15.53 ( )     3:01.97 (46.44)
  3 Cruz, Gemma C              9 AAAA-ST              3:25.21    3:02.81  
                                1:29.63 ( )     2:16.32 (46.69)     3:02.81 (46.49)
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cooper, Marlowe V          9 AAAA-ST                47.00      41.16  
  2 Hempton, Breanna L        10 Unaaa-ST               43.87      42.15  
  3 Brigman, Julianna C       10 AAAA-ST                55.88      42.89  
  4 Palomares, Victoria E     10 AAAA-ST                49.69      42.90  
  5 Sandoval, Celeste I       10 AAAA-ST                58.00      47.66  
  6 Amann, Danielle N          9 AAAA-ST                51.17      48.18  
  7 Sweeney, Kate M           10 AAAA-ST                56.35      50.05  
  8 Svatek, Reese R            9 AAAA-ST                48.84      52.30  
  9 Martin, Hannah E          10 AAAA-ST              1:12.16    1:06.36  
 10 Shaver, Calyssa C          8 AAAA-ST              1:05.00    1:11.02  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Palomares, Victoria E     10 AAAA-ST              1:43.84    1:28.47  
                  45.00     1:28.47 (43.47)                                        
  2 Cooper, Marlowe V          9 AAAA-ST              1:35.67    1:29.65  
                  44.38     1:29.65 (45.27)                                        
  3 Cruz, Gemma C              9 AAAA-ST              1:52.40    1:32.98  
                  44.82     1:32.98 (48.16)                                        
  4 Solis, Sam C              10 AAAA-ST              1:52.79    1:36.75  
                  47.61     1:36.75 (49.14)                                        
  5 Wasmus, Lauren R           9 AAAA-ST              1:56.99    1:42.11  
                  48.55     1:42.11 (53.56)                                        
  6 Sweeney, Kate M           10 AAAA-ST              1:50.40    1:47.52  
  7 Sandoval, Celeste I       10 AAAA-ST              2:42.00    1:47.77  
                  50.37     1:47.77 (57.40)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahr, Sydney J            10 AAAA-ST                49.23      43.28  
  2 Cooper, Marlowe V          9 AAAA-ST                58.66      46.93  
  3 Palomares, Victoria E     10 AAAA-ST                51.25      51.58  
  4 Svatek, Reese R            9 AAAA-ST                57.68      59.82  
  5 Wasmus, Lauren R           9 AAAA-ST              1:14.06    1:08.86  
  6 Martin, Hannah E          10 AAAA-ST              1:29.71    1:18.27  
  7 Shaver, Calyssa C          8 AAAA-ST              1:10.00    1:26.79  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brigman, Julianna C       10 AAAA-ST              2:01.32    1:42.78  
                  47.73     1:42.78 (55.05)                                        
  2 Cruz, Gemma C              9 AAAA-ST              1:57.21    1:43.17  
                  49.10     1:43.17 (54.07)                                        
  3 Hempton, Breanna L        10 Unaaa-ST             2:24.98    1:46.31  
                  49.99     1:46.31 (56.32)                                        
  4 Svatek, Reese R            9 AAAA-ST              2:05.74    2:04.20  
                1:01.29   2:04.20 (1:02.91)                                        
  5 Wasmus, Lauren R           9 AAAA-ST              2:35.70    2:28.31  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solis, Sam C              10 AAAA-ST              1:03.95      48.77  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahr, Sydney J            10 AAAA-ST              1:34.52    1:25.97  
                  40.93     1:25.97 (45.04)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Gemma C              9 AAAA-ST              1:45.21    1:35.88  
  2 Solis, Sam C              10 AAAA-ST              1:54.48    1:38.07  
                  47.47     1:38.07 (50.60)                                        
  3 Amann, Danielle N          9 AAAA-ST              2:01.35    1:48.11  
                  50.55     1:48.11 (57.56)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Sophie M           12 AAAA-ST                30.64      29.32  
  2 Glasgow, Lily D           11 AAAA-ST                29.61      29.59  
  3 Black, Kate E             12 AAAA-ST                32.48      31.49  
  4 Owens, Charlie M          11 AAAA-ST                35.33      32.84  
  5 Gesell, Valentina I       12 AAAA-ST                34.69      32.90  
  6 Kidder, Montana J         11 AAAA-ST                51.59      33.34  
  7 Gillispie, Kierstyn R     12 AAAA-ST                34.69      34.32  
  8 Townley, Daphney R        11 AAAA-ST                33.90      34.75  
  9 Dinh, Jade T              12 AAAA-ST                39.70      35.30  
 10 Callihan, Cassidy P       12 AAAA-ST                34.86      35.32  
 11 Glaser, Olivia N          12 AAAA-ST                39.81      35.65  
 12 Flores, Fernanda F        11 AAAA-ST                35.81      36.19  
 13 Roberson Gibbs, Ava S     12 AAAA-ST                45.00      36.44  
 14 Marcum, Alley R           11 AAAA-ST                48.00      38.34  
 15 Delgado, Annastazia O     12 AAAA-ST              1:12.00      39.35  
 16 Roy, Ryane R              11 AAAA-ST                51.00      39.93  
 17 Prasad, Ishani            12 AAAA-ST                38.39      40.89  
 18 Montgomery, Alexandra K   11 AAAA-ST              1:12.00      43.22  
 19 Burch, Parker E           11 AAAA-ST              1:11.00      44.20  
 20 Gonzales, Alexa S         12 AAAA-ST              1:01.00      44.59  
 21 Benitez, Isabella A       12 AAAA-ST                45.00      44.70  
 22 Martin, Hailey A          11 AAAA-ST                47.24      46.36  
 23 Ceballos, Marleny         11 AAAA-ST                45.49      47.35  
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellogg, Cameron K        12 AAAA-ST              1:03.78    1:05.12  
                  30.96     1:05.12 (34.16)                                        
  2 Ochoa, Sophie M           12 AAAA-ST              1:07.56    1:05.55  
                  31.72     1:05.55 (33.83)                                        
  3 Black, Kate E             12 AAAA-ST              1:08.98    1:09.55  
                  33.00     1:09.55 (36.55)                                        
  4 Hutchinson, Alexa L       11 AAAA-ST              1:07.95    1:10.31  
                  34.60     1:10.31 (35.71)                                        
  5 Washburn, Sarah N         12 AAAA-ST              1:19.97    1:12.14  
                  35.20     1:12.14 (36.94)                                        
  6 Gesell, Valentina I       12 AAAA-ST              1:25.67    1:12.76  
                  34.30     1:12.76 (38.46)                                        
  7 Townley, Daphney R        11 AAAA-ST              1:17.60    1:13.17  
                  34.90     1:13.17 (38.27)                                        
  8 Callihan, Cassidy P       12 AAAA-ST              1:17.12    1:15.17  
                  35.53     1:15.17 (39.64)                                        
  9 Gillispie, Kierstyn R     12 AAAA-ST              1:18.27    1:16.68  
                  36.33     1:16.68 (40.35)                                        
 10 Dinh, Jade T              12 AAAA-ST              1:38.12    1:16.70  
                  36.72     1:16.70 (39.98)                                        
 11 Svatek, Jordan P          12 AAAA-ST              1:12.46    1:17.35  
                  36.55     1:17.35 (40.80)                                        
 12 Owens, Charlie M          11 AAAA-ST              1:20.84    1:17.89  
                  36.89     1:17.89 (41.00)                                        
 13 Glaser, Olivia N          12 AAAA-ST              1:34.89    1:20.69  
                  38.37     1:20.69 (42.32)                                        
 14 Marcum, Alley R           11 AAAA-ST              2:00.00    1:22.20  
                  38.07     1:22.20 (44.13)                                        
 15 Flores, Fernanda F        11 AAAA-ST              1:35.83    1:22.82  
                  39.87     1:22.82 (42.95)                                        
 16 Prasad, Ishani            12 AAAA-ST              1:32.54    1:23.84  
                  39.77     1:23.84 (44.07)                                        
 17 Roberson Gibbs, Ava S     12 AAAA-ST              2:00.00    1:29.71  
 18 Cadena, Allison M         11 AAAA-ST              1:41.63    1:31.33  
                  42.57     1:31.33 (48.76)                                        
 19 Burch, Parker E           11 AAAA-ST              2:26.00    1:35.34  
                  43.56     1:35.34 (51.78)                                        
 20 Gonzales, Alexa S         12 AAAA-ST              2:25.00    1:36.43  
                  46.60     1:36.43 (49.83)                                        
 21 Roy, Ryane R              11 AAAA-ST              2:21.00    1:38.36  
                  45.12     1:38.36 (53.24)                                        
 22 Ceballos, Marleny         11 AAAA-ST              1:52.66    1:40.88  
 23 Benitez, Isabella A       12 AAAA-ST              1:50.00    1:41.08  
                  45.13     1:41.08 (55.95)                                        
 24 Martin, Hailey A          11 AAAA-ST              1:53.77    1:42.61  
                  48.12     1:42.61 (54.49)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mao, Jolie                12 AAAA-ST              2:39.00    2:33.39  
                  34.26     1:13.91 (39.65)     1:54.43 (40.52)     2:33.39 (38.96)
  2 Svatek, Jordan P          12 AAAA-ST              2:38.13    2:38.15  
                  36.24     1:16.57 (40.33)     1:58.28 (41.71)     2:38.15 (39.87)
  3 Solis, Kiara M            11 AAAA-ST              3:26.38    2:43.33  
                                                    2:02.27 ( )     2:43.33 (41.06)
  4 Barickman, Sofia R        12 AAAA-ST              2:40.25    2:47.85  
                  38.26     1:20.49 (42.23)     2:04.86 (44.37)     2:47.85 (42.99)
  5 Mucker, Audrey M          12 AAAA-ST              2:55.13    2:58.42  
                                1:21.98 ( )   2:58.42 (1:36.44)                    
  6 Hidalgo, Cami V           11 AAAA-ST              3:15.21    3:02.10  
                                1:25.60 ( )     2:15.54 (49.94)     3:02.10 (46.56)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellogg, Cameron K        12 AAAA-ST                35.32      34.15  
  2 Hutchinson, Alexa L       11 AAAA-ST                35.88      35.94  
  3 Callihan, Cassidy P       12 AAAA-ST                40.81      38.34  
  4 Washburn, Sarah N         12 AAAA-ST                44.24      38.40  
  5 Dinh, Jade T              12 AAAA-ST                50.12      40.84  
  6 Gillispie, Kierstyn R     12 AAAA-ST                41.62      41.39  
  7 Gesell, Valentina I       12 AAAA-ST                47.01      41.85  
  8 Glaser, Olivia N          12 AAAA-ST                45.00      42.56  
  9 Prasad, Ishani            12 AAAA-ST                50.53      44.47  
 10 Roberson Gibbs, Ava S     12 AAAA-ST                48.00      49.15  
 11 Gonzales, Alexa S         12 AAAA-ST              1:11.00      51.04  
 12 Montgomery, Alexandra K   11 AAAA-ST              1:15.00      51.07  
 13 Flores, Fernanda F        11 AAAA-ST                46.42      51.16  
 14 Roy, Ryane R              11 AAAA-ST                59.00      51.90  
 15 Ceballos, Marleny         11 AAAA-ST                59.59      52.19  
 16 Martin, Hailey A          11 AAAA-ST                52.08      57.42  
 -- Marcum, Alley R           11 AAAA-ST                52.00         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ochoa, Sophie M           12 AAAA-ST              1:15.03    1:11.45  
                  35.10     1:11.45 (36.35)                                        
  2 Glasgow, Lily D           11 AAAA-ST              1:16.83    1:14.34  
                  36.88     1:14.34 (37.46)                                        
  3 Black, Kate E             12 AAAA-ST              1:17.03    1:15.74  
                  37.16     1:15.74 (38.58)                                        
  4 Mao, Jolie                12 AAAA-ST              1:18.47    1:19.92  
                  39.07     1:19.92 (40.85)                                        
  5 Washburn, Sarah N         12 AAAA-ST              1:26.56    1:21.85  
                  40.49     1:21.85 (41.36)                                        
  6 Solis, Kiara M            11 AAAA-ST              1:28.98    1:26.92  
                  41.74     1:26.92 (45.18)                                        
  7 Townley, Daphney R        11 AAAA-ST              1:29.13    1:27.69  
                  43.61     1:27.69 (44.08)                                        
  8 Barickman, Sofia R        12 AAAA-ST              1:25.58    1:30.16  
  9 Kidder, Montana J         11 AAAA-ST              2:15.00    1:33.16  
                  44.82     1:33.16 (48.34)                                        
 10 Prasad, Ishani            12 AAAA-ST              1:51.14    1:40.27  
                  49.79     1:40.27 (50.48)                                        
 11 Benitez, Isabella A       12 AAAA-ST              2:17.00    1:53.27  
                  51.58   1:53.27 (1:01.69)                                        
 12 Gonzales, Alexa S         12 AAAA-ST              2:40.00    1:57.37  
                  56.95   1:57.37 (1:00.42)                                        
 -- Burch, Parker E           11 AAAA-ST              2:40.00         DQ  
                  50.52          DQ (55.30)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellogg, Cameron K        12 AAAA-ST              2:43.36    2:31.85  
                  35.26     1:13.11 (37.85)     1:52.71 (39.60)     2:31.85 (39.14)
  2 Hutchinson, Alexa L       11 AAAA-ST              2:52.45    2:43.09  
                  38.81     1:20.33 (41.52)     2:02.36 (42.03)     2:43.09 (40.73)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callihan, Cassidy P       12 AAAA-ST                45.89      43.98  
  2 Glaser, Olivia N          12 AAAA-ST                57.37      45.59  
  3 Gesell, Valentina I       12 AAAA-ST                57.65      45.61  
  4 Roberson Gibbs, Ava S     12 AAAA-ST                50.00      46.41  
  5 Kidder, Montana J         11 AAAA-ST              1:05.68      47.66  
  6 Owens, Charlie M          11 AAAA-ST                52.80      48.12  
  7 Burch, Parker E           11 AAAA-ST              1:17.00      48.19  
  8 Gillispie, Kierstyn R     12 AAAA-ST                50.53      49.56  
  9 Marcum, Alley R           11 AAAA-ST                55.00      51.01  
 10 Delgado, Annastazia O     12 AAAA-ST              1:20.00      59.33  
 11 Martin, Hailey A          11 AAAA-ST              1:07.12    1:00.03  
 -- Montgomery, Alexandra K   11 AAAA-ST              1:20.00         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellogg, Cameron K        12 AAAA-ST              1:24.16    1:20.12  
                  37.89     1:20.12 (42.23)                                        
  2 Ochoa, Sophie M           12 AAAA-ST              1:30.64    1:24.59  
                  39.76     1:24.59 (44.83)                                        
  3 Black, Kate E             12 AAAA-ST              1:29.08    1:26.62  
                  41.10     1:26.62 (45.52)                                        
  4 Washburn, Sarah N         12 AAAA-ST              1:42.97    1:30.75  
                  43.10     1:30.75 (47.65)                                        
  5 Barickman, Sofia R        12 AAAA-ST              1:32.28    1:37.28  
                  45.96     1:37.28 (51.32)                                        
  6 Svatek, Jordan P          12 AAAA-ST              1:38.70    1:38.78  
                  47.25     1:38.78 (51.53)                                        
  7 Solis, Kiara M            11 AAAA-ST              1:39.12    1:41.24  
                  49.51     1:41.24 (51.73)                                        
  8 Roy, Ryane R              11 AAAA-ST                   NT    1:42.48  
                  48.06     1:42.48 (54.42)                                        
  9 Benitez, Isabella A       12 AAAA-ST              2:53.00    1:45.15  
                  49.60     1:45.15 (55.55)                                        
 10 Kidder, Montana J         11 AAAA-ST              1:50.00    1:49.21  
                  52.01     1:49.21 (57.20)                                        
 11 Cadena, Allison M         11 AAAA-ST              2:10.21    1:52.78  
                  53.64     1:52.78 (59.14)                                        
 12 Mucker, Audrey M          12 AAAA-ST              1:55.21    1:58.57  
                  56.20   1:58.57 (1:02.37)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glasgow, Lily D           11 AAAA-ST              3:12.02    2:53.57  
                  39.63     1:24.09 (44.46)     2:09.31 (45.22)     2:53.57 (44.26)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Glasgow, Lily D           11 AAAA-ST                32.99      32.41  
  2 Mao, Jolie                12 AAAA-ST                36.46      34.76  
  3 Townley, Daphney R        11 AAAA-ST                43.89      38.20  
  4 Hidalgo, Cami V           11 AAAA-ST                48.21      49.55  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hutchinson, Alexa L       11 AAAA-ST              1:24.25    1:25.86  
                  40.60     1:25.86 (45.26)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mao, Jolie                12 AAAA-ST              1:36.81    1:23.20  
                  38.80     1:23.20 (44.40)                                        
  2 Solis, Kiara M            11 AAAA-ST              1:27.80    1:23.32  
                  39.45     1:23.32 (43.87)                                        
  3 Svatek, Jordan P          12 AAAA-ST              1:26.73    1:25.20  
                  41.65     1:25.20 (43.55)                                        
  4 Barickman, Sofia R        12 AAAA-ST              1:22.87    1:25.79  
                  42.21     1:25.79 (43.58)                                        
  5 Flores, Fernanda F        11 AAAA-ST              1:49.88    1:37.73  
                  45.63     1:37.73 (52.10)                                        
  6 Mucker, Audrey M          12 AAAA-ST              1:39.94    1:40.03  
                  48.12     1:40.03 (51.91)                                        
  7 Cadena, Allison M         11 AAAA-ST              2:05.19    1:41.20  
                  48.35     1:41.20 (52.85)                                        
  8 Hidalgo, Cami V           11 AAAA-ST              1:50.21    1:42.88  
                  49.52     1:42.88 (53.36)                                        
  9 Ceballos, Marleny         11 AAAA-ST              2:10.27    1:50.31  
                  52.55     1:50.31 (57.76)                                        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Abby L             14 AAAA-ST                30.00      27.43  
  2 Kreipe, Kamryn G          14 AAAA-ST                30.40      29.15  
  3 Walters, Anna V           13 AAAA-ST                32.16      29.78  
  4 Whatley, Abi F            13 Unaaa-ST               28.68      31.22  
  5 Castaneda, Emma R         14 AAAA-ST                35.00      31.27  
  6 Wright, Maryn M           14 AAAA-ST                32.57      32.71  
  7 du Preez, Dominique E     13 Unaaa-ST               38.00      32.77  
  8 Bello, Olivia M           13 AAAA-ST                32.12      32.98  
  9 Warren, Cassie P          14 AAAA-ST                40.00      33.44  
 10 Reynolds, Ayla J          13 AAAA-ST                42.58      36.82  
 11 Martinez, Meva M          13 AAAA-ST                36.16      36.96  
 12 Zurawski, Beth R          13 AAAA-ST              1:00.00      38.54  
 13 Stone, Morgan P           13 AAAA-ST              1:00.00      39.30  
 14 Ponce Gutierrez, Aitana   14 AAAA-ST                45.00      45.99  
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Abby L             14 AAAA-ST              1:03.11    1:00.03  
                  28.48     1:00.03 (31.55)                                        
  2 O'Brien, Pauline A        14 AAAA-ST              1:00.41    1:03.29  
                  30.03     1:03.29 (33.26)                                        
  3 Kreipe, Kamryn G          14 AAAA-ST              1:07.38    1:03.52  
                  30.75     1:03.52 (32.77)                                        
  4 Whatley, Abi F            13 Unaaa-ST             1:04.51    1:05.37  
                  31.34     1:05.37 (34.03)                                        
  5 Walters, Anna V           13 AAAA-ST              1:08.33    1:05.75  
                  31.18     1:05.75 (34.57)                                        
  6 Arizmendi, Tatyana G      13 AAAA-ST              1:16.39    1:09.16  
                  32.60     1:09.16 (36.56)                                        
  7 Castaneda, Emma R         14 AAAA-ST              1:20.00    1:10.26  
                  33.15     1:10.26 (37.11)                                        
  8 Wright, Maryn M           14 AAAA-ST              1:15.00    1:10.86  
                  34.38     1:10.86 (36.48)                                        
  9 Arizmendi, Mikayla R      13 AAAA-ST              1:10.28    1:11.92  
                  34.04     1:11.92 (37.88)                                        
 10 du Preez, Dominique E     13 Unaaa-ST             1:30.00    1:14.69  
                  34.47     1:14.69 (40.22)                                        
 11 Bello, Olivia M           13 AAAA-ST              1:22.18    1:15.96  
 12 Warren, Cassie P          14 AAAA-ST              1:50.00    1:16.71  
                  34.55     1:16.71 (42.16)                                        
 13 Martinez, Meva M          13 AAAA-ST              1:23.86    1:21.72  
                  37.64     1:21.72 (44.08)                                        
 14 Reynolds, Ayla J          13 AAAA-ST              1:32.86    1:25.46  
                  40.07     1:25.46 (45.39)                                        
 15 Zurawski, Beth R          13 AAAA-ST              1:50.00    1:26.05  
 16 Ponce Gutierrez, Aitana   14 AAAA-ST              1:30.00    1:41.77  
                  44.37     1:41.77 (57.40)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Abby L             14 AAAA-ST              2:16.98    2:11.42  
  2 O'Brien, Pauline A        14 AAAA-ST              2:07.74    2:13.69  
                  29.94     1:03.92 (33.98)     1:39.08 (35.16)     2:13.69 (34.61)
  3 Kreipe, Kamryn G          14 AAAA-ST              2:38.86    2:20.41  
                  32.32     1:08.96 (36.64)     1:46.30 (37.34)     2:20.41 (34.11)
  4 Arizmendi, Mikayla R      13 AAAA-ST              2:35.64    2:36.43  
                  34.44     1:13.28 (38.84)     1:54.88 (41.60)     2:36.43 (41.55)
  5 Stone, Morgan P           13 AAAA-ST              3:00.00    3:14.04  
                                   4.84 ( )   3:14.04 (3:09.20)                    
 
Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ponce Gutierrez, Aitana   14 AAAA-ST                50.00         DQ  
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Anna V           13 AAAA-ST              1:22.12    1:16.16  
                  37.10     1:16.16 (39.06)                                        
  2 Arizmendi, Tatyana G      13 AAAA-ST              1:20.15    1:19.15  
                  38.73     1:19.15 (40.42)                                        
  3 Whatley, Abi F            13 Unaaa-ST             1:10.24    1:19.82  
                  38.29     1:19.82 (41.53)                                        
  4 du Preez, Dominique E     13 Unaaa-ST             1:40.00    1:22.59  
  5 Castaneda, Emma R         14 AAAA-ST              1:30.00    1:24.24  
                  41.44     1:24.24 (42.80)                                        
  6 Wright, Maryn M           14 AAAA-ST              1:26.12    1:25.20  
                  41.47     1:25.20 (43.73)                                        
  7 Bello, Olivia M           13 AAAA-ST              1:30.30    1:29.07  
  8 Reynolds, Ayla J          13 AAAA-ST              1:48.11    1:33.04  
                  44.81     1:33.04 (48.23)                                        
  9 Warren, Cassie P          14 AAAA-ST              2:00.00    1:35.62  
                  42.80     1:35.62 (52.82)                                        
 10 Martinez, Meva M          13 AAAA-ST              1:38.55    1:41.48  
                  48.13     1:41.48 (53.35)                                        
 11 Ponce Gutierrez, Aitana   14 AAAA-ST              1:40.00    1:53.61  
                  45.24   1:53.61 (1:08.37)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Pauline A        14 AAAA-ST              2:27.04    2:30.50  
                  35.61     1:13.54 (37.93)     1:52.52 (38.98)     2:30.50 (37.98)
  2 Whatley, Abi F            13 Unaaa-ST             2:38.60    2:45.20  
                  36.88     1:17.53 (40.65)     2:01.03 (43.50)     2:45.20 (44.17)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kreipe, Kamryn G          14 AAAA-ST              1:29.46    1:24.24  
                  40.00     1:24.24 (44.24)                                        
  2 Walters, Anna V           13 AAAA-ST              1:38.56    1:26.93  
                  41.58     1:26.93 (45.35)                                        
  3 Arizmendi, Mikayla R      13 AAAA-ST              1:31.96    1:31.89  
                  43.41     1:31.89 (48.48)                                        
  4 Wright, Maryn M           14 AAAA-ST              1:36.04    1:32.60  
                  44.54     1:32.60 (48.06)                                        
  5 du Preez, Dominique E     13 Unaaa-ST             1:50.00    1:35.11  
                  44.51     1:35.11 (50.60)                                        
  6 Warren, Cassie P          14 AAAA-ST              2:10.00    1:40.88  
                  48.35     1:40.88 (52.53)                                        
  7 Bello, Olivia M           13 AAAA-ST              1:49.89    1:40.92  
                  49.84     1:40.92 (51.08)                                        
  8 Zurawski, Beth R          13 AAAA-ST              1:55.00    1:42.11  
                  48.21     1:42.11 (53.90)                                        
  9 Castaneda, Emma R         14 AAAA-ST              1:40.00    1:48.53  
                  49.68     1:48.53 (58.85)                                        
 10 Martinez, Meva M          13 AAAA-ST              1:55.00    1:51.78  
                  52.19     1:51.78 (59.59)                                        
 11 Reynolds, Ayla J          13 AAAA-ST              2:01.73    1:54.16  
                  53.40   1:54.16 (1:00.76)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arizmendi, Tatyana G      13 AAAA-ST              1:22.75    1:23.00  
                  37.22     1:23.00 (45.78)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Pauline A        14 AAAA-ST              2:25.47    2:29.55  
                  34.82     1:14.08 (39.26)     1:56.98 (42.90)     2:29.55 (32.57)
  2 Arizmendi, Mikayla R      13 AAAA-ST              2:58.44    2:55.59  
                  37.76     1:24.37 (46.61)     2:14.13 (49.76)     2:55.59 (41.46)
  3 Arizmendi, Tatyana G      13 AAAA-ST              3:04.14    2:56.32  
                  41.02     1:26.07 (45.05)     2:18.51 (52.44)     2:56.32 (37.81)
 
Women 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahr, Kaylee M            15 AAAA-ST                26.92      27.84  
  2 Verma, Karisma            15 AAAA-ST                30.63      30.14  
  3 Garcia, Victoria V        16 AAAA-ST                29.07      30.70  
  4 Vander Sys, Josie R       16 AAAA-ST                31.00      31.36  
  5 Beck, Gabby C             15 AAAA-ST                29.38      32.48  
 
Women 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ringen, Elise E           18 AAAA-ST                55.73      59.09  
                  28.32       59.09 (30.77)                                        
  2 Bahr, Kaylee M            15 AAAA-ST                57.96    1:00.17  
                  28.78     1:00.17 (31.39)                                        
  3 Makilan, Francesca P      15 AAAA-ST                58.97    1:01.16  
                  29.28     1:01.16 (31.88)                                        
  4 Garcia, Victoria V        16 AAAA-ST              1:02.99    1:04.75  
                  30.95     1:04.75 (33.80)                                        
  5 Verma, Karisma            15 AAAA-ST              1:09.93    1:06.86  
                  31.98     1:06.86 (34.88)                                        
  6 Vander Sys, Josie R       16 AAAA-ST              1:15.00    1:09.29  
                  33.05     1:09.29 (36.24)                                        
  7 Vazquez, Bella I          15 AAAA-ST              1:13.49    1:10.48  
                  33.64     1:10.48 (36.84)                                        
 
Women 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahr, Kaylee M            15 AAAA-ST              2:05.81    2:12.90  
                  30.04     1:03.20 (33.16)     1:38.36 (35.16)     2:12.90 (34.54)
  2 Makilan, Francesca P      15 AAAA-ST              2:10.84    2:18.42  
  3 Dopp, Nichole F           15 AAAA-ST              2:29.53    2:28.89  
  4 Vander Sys, Josie R       16 AAAA-ST              2:50.00    2:36.14  
                  32.82     1:10.54 (37.72)     1:52.56 (42.02)     2:36.14 (43.58)
  5 Vazquez, Bella I          15 AAAA-ST              2:41.40    2:39.11  
                  35.32     1:15.10 (39.78)   2:39.11 (1:24.01)                    
 
Women 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Makilan, Francesca P      15 AAAA-ST              1:04.08    1:08.48  
                  32.92     1:08.48 (35.56)                                        
  2 Bahr, Kaylee M            15 AAAA-ST              1:04.24    1:08.72  
                  33.53     1:08.72 (35.19)                                        
  3 Ringen, Elise E           18 AAAA-ST              1:02.05    1:09.04  
                  33.54     1:09.04 (35.50)                                        
  4 Garcia, Victoria V        16 AAAA-ST              1:11.00    1:12.51  
                  35.13     1:12.51 (37.38)                                        
  5 Vander Sys, Josie R       16 AAAA-ST              1:20.00    1:20.16  
  6 Vazquez, Bella I          15 AAAA-ST              1:25.79    1:24.73  
                  41.09     1:24.73 (43.64)                                        
  7 Verma, Karisma            15 AAAA-ST              1:23.51    1:25.34  
                  42.26     1:25.34 (43.08)                                        
  8 Beck, Gabby C             15 AAAA-ST              1:21.05    1:25.46  
                  41.59     1:25.46 (43.87)                                        
 
Women 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dopp, Nichole F           15 AAAA-ST              2:52.39    2:53.83  
                  38.18     1:22.37 (44.19)     2:08.56 (46.19)     2:53.83 (45.27)
 
Women 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ringen, Elise E           18 AAAA-ST              1:12.89    1:17.87  
                  37.01     1:17.87 (40.86)                                        
  2 Verma, Karisma            15 AAAA-ST              1:34.21    1:34.34  
                  45.95     1:34.34 (48.39)                                        
 
Women 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beck, Gabby C             15 AAAA-ST              2:58.92    3:09.31  
                  42.85     1:31.02 (48.17)     2:20.44 (49.42)     3:09.31 (48.87)
 
Women 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Makilan, Francesca P      15 AAAA-ST              1:11.74    1:09.36  
                  32.90     1:09.36 (36.46)                                        
 
Women 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dopp, Nichole F           15 AAAA-ST              2:59.00    3:05.56  
                  36.26     1:25.87 (49.61)     2:16.25 (50.38)     3:05.56 (49.31)
 
Women 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ringen, Elise E           18 AAAA-ST              2:12.22    2:25.60  
                  30.24     1:07.44 (37.20)     1:51.86 (44.42)     2:25.60 (33.74)
  2 Garcia, Victoria V        16 AAAA-ST              2:36.11    2:40.17  
                  34.41     1:14.22 (39.81)     2:02.22 (48.00)     2:40.17 (37.95)
  3 Dopp, Nichole F           15 AAAA-ST              3:00.91    2:51.57  
                  37.18     1:20.59 (43.41)     2:12.92 (52.33)     2:51.57 (38.65)
  4 Beck, Gabby C             15 AAAA-ST              2:50.35    3:02.01  
                  41.51     1:28.69 (47.18)     2:21.16 (52.47)     3:02.01 (40.85)
  5 Vazquez, Bella I          15 AAAA-ST              3:10.68    3:02.06  
                  39.65     1:25.78 (46.13)     2:20.21 (54.43)     3:02.06 (41.85)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walters, William H        10 AAAA-ST                37.86      34.03  
  2 Corona, Santiago P         8 AAAA-ST                39.64      37.80  
  3 Jiang, Liam S             10 AAAA-ST                49.61      39.31  
  4 Barcelon, Joshua D        10 AAAA-ST                47.24      40.00  
  5 Duncan, Boden W            8 AAAA-ST                45.54      41.37  
  6 Caldera, David A          10 AAAA-ST              1:08.00      41.49  
  7 Hempton, Braden J          8 Unaaa-ST               43.12      43.80  
  8 Xu, Bryan Z                9 AAAA-ST                54.00      45.31  
  9 Lopez, Jayce C             9 AAAA-ST              1:14.00      45.39  
 10 Kim, Matthew S             9 AAAA-ST                52.88      45.62  
 11 Duncan, Braxton W         10 AAAA-ST                55.00      46.23  
 12 Boone, Chandler W         10 AAAA-ST                55.00      47.46  
 13 Sanchez, Ricky E           9 AAAA-ST                44.88      49.23  
 14 Lopez, Jordan R            8 AAAA-ST              1:03.00      55.69  
 15 Bahr, Wesley D             7 AAAA-ST                57.48      56.65  
 16 Uppiliyappan, Sarvesh      9 AAAA-ST              1:05.00    1:00.53  
 17 Davis, Jadon S            10 AAAA-ST                57.00    1:07.90  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walters, William H        10 AAAA-ST              1:24.73    1:20.24  
                  38.14     1:20.24 (42.10)                                        
  2 Caldera, David A          10 AAAA-ST              2:45.00    1:29.55  
                  42.79     1:29.55 (46.76)                                        
  3 Svatek, Miles R            8 AAAA-ST              1:38.80    1:36.17  
                  45.06     1:36.17 (51.11)                                        
  4 Boone, Chandler W         10 AAAA-ST              1:42.00    1:43.32  
                  51.10     1:43.32 (52.22)                                        
  5 Xu, Bryan Z                9 AAAA-ST              2:00.00    2:10.20  
  6 Uppiliyappan, Sarvesh      9 AAAA-ST              2:00.00    2:13.40  
  7 Davis, Jadon S            10 AAAA-ST              2:05.00    2:20.42  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hempton, Braden J          8 Unaaa-ST               46.05      44.10  
  2 Walters, William H        10 AAAA-ST                49.83      45.11  
  3 Jiang, Liam S             10 AAAA-ST              1:15.00      46.13  
  4 Barcelon, Joshua D        10 AAAA-ST              1:00.07      47.89  
  5 Duncan, Boden W            8 AAAA-ST              1:01.00      48.23  
  6 Corona, Santiago P         8 AAAA-ST                54.22      48.49  
  7 Svatek, Miles R            8 AAAA-ST                48.98      48.95  
  8 Lopez, Jayce C             9 AAAA-ST              1:20.00      49.87  
  9 Kim, Matthew S             9 AAAA-ST                55.76      50.19  
 10 Caldera, David A          10 AAAA-ST              1:17.00      51.93  
 11 Sanchez, Ricky E           9 AAAA-ST                57.88      55.54  
 12 Xu, Bryan Z                9 AAAA-ST                52.00      57.02  
 13 Bahr, Wesley D             7 AAAA-ST              1:00.94      58.66  
 14 Lopez, Jordan R            8 AAAA-ST              1:15.00    1:01.18  
 15 Duncan, Braxton W         10 AAAA-ST              1:08.07    1:01.33  
 -- Davis, Jadon S            10 AAAA-ST              1:05.00         DQ  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  2 Hempton, Braden J          8 Unaaa-ST             1:45.00    1:35.65  
                  47.82     1:35.65 (47.83)                                        
  3 Lopez, Jayce C             9 AAAA-ST              2:39.00    1:45.60  
                  51.18     1:45.60 (54.42)                                        
  4 Jiang, Liam S             10 AAAA-ST              2:36.00    1:50.42  
                  51.76     1:50.42 (58.66)                                        
  5 Duncan, Boden W            8 AAAA-ST              2:22.00    1:54.95  
                  54.72   1:54.95 (1:00.23)                                        
  6 Kim, Matthew S             9 AAAA-ST              2:15.00    1:57.11  
  7 Xu, Bryan Z                9 AAAA-ST              2:26.00    1:59.64  
                  57.83   1:59.64 (1:01.81)                                        
  8 Sanchez, Ricky E           9 AAAA-ST              1:59.93    2:05.18  
                  58.49   2:05.18 (1:06.69)                                        
  9 Lopez, Jordan R            8 AAAA-ST              2:25.00    2:10.41  
 10 Duncan, Braxton W         10 AAAA-ST              2:14.22    2:18.36  
                1:04.50   2:18.36 (1:13.86)                                        
 11 Davis, Jadon S            10 AAAA-ST              2:16.00    2:38.28  
 -- Boone, Chandler W         10 AAAA-ST              2:13.00         DQ  
                  58.77        DQ (1:01.35)                                        
 -- Caldera, David A          10 AAAA-ST              3:00.00         DQ  
                  56.18          DQ (57.98)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Liam S             10 AAAA-ST              1:25.00      47.63  
  2 Duncan, Boden W            8 AAAA-ST              1:09.14    1:01.23  
  3 Svatek, Miles R            8 AAAA-ST              1:03.31    1:01.79  
  4 Kim, Matthew S             9 AAAA-ST              1:08.00    1:04.72  
  5 Sanchez, Ricky E           9 AAAA-ST              1:15.75    1:05.83  
  6 Duncan, Braxton W         10 AAAA-ST              1:10.75    1:07.57  
  7 Lopez, Jayce C             9 AAAA-ST              1:27.00    1:08.00  
  8 Bahr, Wesley D             7 AAAA-ST              1:26.94    1:14.50  
  9 Lopez, Jordan R            8 AAAA-ST              1:20.00    1:32.14  
 -- Boone, Chandler W         10 AAAA-ST              1:12.00         DQ  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barcelon, Joshua D        10 AAAA-ST              2:10.43    1:49.55  
                  53.53     1:49.55 (56.02)                                        
  2 Corona, Santiago P         8 AAAA-ST              2:13.46    1:50.66  
                  51.29     1:50.66 (59.37)                                        
  3 Walters, William H        10 AAAA-ST              2:06.91    1:53.26  
                  55.65     1:53.26 (57.61)                                        
  4 Hempton, Braden J          8 Unaaa-ST             2:30.00    1:56.49  
                  56.63     1:56.49 (59.86)                                        
  5 Svatek, Miles R            8 AAAA-ST              2:23.85    2:08.63  
                1:01.45   2:08.63 (1:07.18)                                        
  6 Uppiliyappan, Sarvesh      9 AAAA-ST              2:30.00    2:27.36  
  7 Bahr, Wesley D             7 AAAA-ST              3:20.00    2:28.73  
                1:10.85   2:28.73 (1:17.88)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corona, Santiago P         8 AAAA-ST              1:43.58    1:36.75  
  2 Barcelon, Joshua D        10 AAAA-ST              2:00.35    1:41.88  
                   4.44   1:41.88 (1:37.44)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramos Fraticelli, Jan G   12 AAAA-ST                32.56      28.89  
  2 Jardenil, Kenneth L       12 AAAA-ST                30.94      30.70  
  3 Robles, Andre M           11 AAAA-ST                31.10      31.10  
  4 Lin, Kevin Y              11 AAAA-ST                37.00      31.41  
  5 Fritz, Nicholas A         12 AAAA-ST                34.19      32.25  
  6 Zorrilla, Joaquin         12 AAAA-ST                32.69      32.43  
  7 Hernandez, Joshua M       11 AAAA-ST                36.71      35.44  
  8 Bradford, Zach M          12 AAAA-ST                43.00      35.80  
  9 Moncada, Ricardo U        11 AAAA-ST                40.16      35.83  
 10 Peterson, Sarp G          12 AAAA-ST                43.85      37.33  
 11 Montgomery, Ben J         12 AAAA-ST              1:10.00      37.49  
 12 Keiser, Daniel C          11 AAAA-ST              1:06.00      42.32  
 13 Basurto, Jude N           11 AAAA-ST              3:00.00      48.53  
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurst, Hagen F            11 AAAA-ST              1:06.44    1:06.13  
                  32.11     1:06.13 (34.02)                                        
  2 Ramos Fraticelli, Jan G   12 AAAA-ST              1:13.19    1:06.71  
                  32.33     1:06.71 (34.38)                                        
  3 Robles, Andre M           11 AAAA-ST              1:06.76    1:07.06  
                  32.36     1:07.06 (34.70)                                        
  4 Jardenil, Kenneth L       12 AAAA-ST              1:09.76    1:08.54  
                  32.65     1:08.54 (35.89)                                        
  5 Lin, Kevin Y              11 AAAA-ST              1:15.92    1:11.48  
                  33.43     1:11.48 (38.05)                                        
  6 Zorrilla, Joaquin         12 AAAA-ST              1:14.78    1:11.86  
                  34.16     1:11.86 (37.70)                                        
  7 Fritz, Nicholas A         12 AAAA-ST              1:13.55    1:13.36  
                  34.85     1:13.36 (38.51)                                        
  8 Hernandez, Joshua M       11 AAAA-ST              1:29.02    1:17.70  
                  35.28     1:17.70 (42.42)                                        
  9 Bradford, Zach M          12 AAAA-ST              2:10.00    1:24.75  
                  39.37     1:24.75 (45.38)                                        
 10 Keiser, Daniel C          11 AAAA-ST              2:43.00    1:41.60  
                  47.48     1:41.60 (54.12)                                        
 11 Basurto, Jude N           11 AAAA-ST              1:10.00    1:41.81  
                  44.43     1:41.81 (57.38)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amann, Patrick M          12 AAAA-ST              2:41.36    2:32.69  
                  33.82     1:12.82 (39.00)     1:53.29 (40.47)     2:32.69 (39.40)
  2 Mendiondo, Ryan M         12 AAAA-ST              2:49.29    2:38.52  
                                                    1:56.83 ( )     2:38.52 (41.69)
  3 Bonner, Joseph C          11 AAAA-ST              2:52.87    2:43.93  
                  35.43     1:18.96 (43.53)     2:04.05 (45.09)     2:43.93 (39.88)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurst, Hagen F            11 AAAA-ST                33.53      34.85  
  2 Jardenil, Kenneth L       12 AAAA-ST                36.98      35.74  
  3 Lin, Kevin Y              11 AAAA-ST                40.00      37.15  
  4 Ramos Fraticelli, Jan G   12 AAAA-ST                45.16      37.32  
  5 Hernandez, Joshua M       11 AAAA-ST                47.17      39.65  
  6 Zorrilla, Joaquin         12 AAAA-ST                43.09      39.83  
  7 Moncada, Ricardo U        11 AAAA-ST                47.97      42.27  
  8 Makilan, Jadon P          11 AAAA-ST                44.31      42.34  
  9 Montgomery, Ben J         12 AAAA-ST              1:15.00      46.09  
 10 Keiser, Daniel C          11 AAAA-ST              1:22.00      50.76  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amann, Patrick M          12 AAAA-ST              1:27.47    1:22.55  
  2 Fritz, Nicholas A         12 AAAA-ST              1:31.16    1:23.25  
                  41.28     1:23.25 (41.97)                                        
  3 Bahr, Lucas B             12 AAAA-ST              1:30.01    1:28.01  
                  43.90     1:28.01 (44.11)                                        
  4 Bonner, Joseph C          11 AAAA-ST              1:34.52    1:29.82  
  5 Makilan, Jadon P          11 AAAA-ST              1:29.02    1:33.60  
                  45.10     1:33.60 (48.50)                                        
  6 Peterson, Sarp G          12 AAAA-ST              1:52.88    1:34.59  
                  45.15     1:34.59 (49.44)                                        
  7 Keiser, Daniel C          11 AAAA-ST              2:43.00    1:48.53  
                  52.92     1:48.53 (55.61)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramos Fraticelli, Jan G   12 AAAA-ST                43.00      38.79  
  2 Hurst, Hagen F            11 AAAA-ST                39.20      40.83  
  3 Zorrilla, Joaquin         12 AAAA-ST                44.69      42.65  
  4 Makilan, Jadon P          11 AAAA-ST                50.15      45.31  
  5 Bahr, Lucas B             12 AAAA-ST                50.29      47.76  
  6 Montgomery, Ben J         12 AAAA-ST              1:18.00      48.16  
  7 Peterson, Sarp G          12 AAAA-ST              1:01.44      48.53  
  8 Hernandez, Joshua M       11 AAAA-ST              1:00.00      49.48  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jardenil, Kenneth L       12 AAAA-ST              1:44.50    1:29.18  
                  42.85     1:29.18 (46.33)                                        
  2 Lin, Kevin Y              11 AAAA-ST              1:43.00    1:30.59  
                  43.59     1:30.59 (47.00)                                        
  3 Fritz, Nicholas A         12 AAAA-ST              1:39.27    1:31.24  
                  43.19     1:31.24 (48.05)                                        
  4 Amann, Patrick M          12 AAAA-ST              1:47.92    1:37.23  
                  46.78     1:37.23 (50.45)                                        
  5 Bonner, Joseph C          11 AAAA-ST              1:43.99    1:39.10  
                  48.23     1:39.10 (50.87)                                        
  6 Mendiondo, Ryan M         12 AAAA-ST              1:50.47    1:41.16  
                  49.30     1:41.16 (51.86)                                        
  7 Makilan, Jadon P          11 AAAA-ST              1:40.07    1:41.49  
                  47.88     1:41.49 (53.61)                                        
  8 Bahr, Lucas B             12 AAAA-ST              2:01.50    1:43.14  
                  47.12     1:43.14 (56.02)                                        
  9 Moncada, Ricardo U        11 AAAA-ST              1:56.07    1:46.91  
                  49.67     1:46.91 (57.24)                                        
 10 Peterson, Sarp G          12 AAAA-ST              2:09.13    1:47.03  
                  50.37     1:47.03 (56.66)                                        
 11 Bradford, Zach M          12 AAAA-ST              2:42.00    1:58.28  
                  56.86   1:58.28 (1:01.42)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robles, Andre M           11 AAAA-ST              3:06.77    2:57.52  
                  41.00     1:26.82 (45.82)     2:12.43 (45.61)     2:57.52 (45.09)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurst, Hagen F            11 AAAA-ST                34.92      36.12  
  2 Robles, Andre M           11 AAAA-ST                38.03      36.32  
  3 Bahr, Lucas B             12 AAAA-ST                49.64      43.75  
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amann, Patrick M          12 AAAA-ST              1:26.73    1:20.62  
                  37.53     1:20.62 (43.09)                                        
  2 Mendiondo, Ryan M         12 AAAA-ST              1:28.22    1:22.41  
                  37.49     1:22.41 (44.92)                                        
  3 Bonner, Joseph C          11 AAAA-ST              1:26.29    1:25.21  
                  40.77     1:25.21 (44.44)                                        
  4 Moncada, Ricardo U        11 AAAA-ST              1:52.84    1:31.06  
                  42.90     1:31.06 (48.16)                                        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            13 AAAA-ST                25.92      25.77  
  2 Ning, Zack Z              13 AAAA-ST                26.89      26.65  
  3 Wasmus, Andrew G          14 AAAA-ST                30.66      28.32  
  4 Pham, Huy H               13 AAAA-ST                38.00      28.76  
  5 Newcomer, David J         14 AAAA-ST                29.63      29.67  
  6 Saporsky, Ethan R         13 AAAA-ST                31.13      30.01  
  7 Villanueva-Delaney, Fint  13 AAAA-ST                28.82      30.35  
  8 Keany, Noah C             13 AAAA-ST                38.00      30.67  
  9 Focil, Alejandro A        13 AAAA-ST                40.68      30.94  
 10 Montes Martinez, Lorenzo  13 AAAA-ST                36.19      32.37  
 11 Wellman, Calvin H         13 AAAA-ST                37.36      34.24  
 11 De La Cerda, Gianni D     13 AAAA-ST                36.31      34.24  
 13 Guevara, Deven M          13 AAAA-ST              1:05.00      34.56  
 14 Kist, Andrew M            13 AAAA-ST                49.00      39.90  
 15 Huang, Orry D             13 AAAA-ST                41.82      41.99  
 16 Castillo, Cameron P       13 AAAA-ST                43.00      42.18  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            13 AAAA-ST                56.01      56.34  
                  27.38       56.34 (28.96)                                        
  2 Ning, Zack Z              13 AAAA-ST                58.88      56.72  
                  27.36       56.72 (29.36)                                        
  3 Velez, Kekoa A            14 AAAA-ST              1:02.67      57.74  
                  27.47       57.74 (30.27)                                        
  4 Nelms, Josh F             14 AAAA-ST              1:04.72    1:00.85  
                  29.24     1:00.85 (31.61)                                        
  5 Amann, Nicholas M         14 AAAA-ST              1:09.36    1:01.50  
                  28.85     1:01.50 (32.65)                                        
  6 Olmo, Dario J             14 AAAA-ST              1:04.15    1:02.71  
                  30.73     1:02.71 (31.98)                                        
  7 Wasmus, Andrew G          14 AAAA-ST              1:12.37    1:04.26  
                  30.47     1:04.26 (33.79)                                        
  8 Villanueva-Delaney, Fint  13 AAAA-ST              1:02.36    1:04.86  
                  31.21     1:04.86 (33.65)                                        
  9 Pham, Huy H               13 AAAA-ST              1:30.00    1:05.08  
 10 Saporsky, Ethan R         13 AAAA-ST              1:08.56    1:06.45  
                  31.34     1:06.45 (35.11)                                        
 11 Keany, Noah C             13 AAAA-ST              1:45.00    1:08.05  
                  31.84     1:08.05 (36.21)                                        
 12 Montes Martinez, Lorenzo  13 AAAA-ST              1:16.88    1:12.54  
                  35.50     1:12.54 (37.04)                                        
 13 Focil, Alejandro A        13 AAAA-ST              1:32.37    1:12.80  
                  33.87     1:12.80 (38.93)                                        
 14 Newcomer, David J         14 AAAA-ST              1:15.41    1:14.90  
                  36.96     1:14.90 (37.94)                                        
 15 Wellman, Calvin H         13 AAAA-ST              1:30.74    1:15.99  
                  37.40     1:15.99 (38.59)                                        
 16 De La Cerda, Gianni D     13 AAAA-ST              1:15.94    1:17.76  
                  36.90     1:17.76 (40.86)                                        
 17 Guevara, Deven M          13 AAAA-ST              2:10.00    1:20.50  
                  36.88     1:20.50 (43.62)                                        
 18 Kist, Andrew M            13 AAAA-ST              1:55.00    1:26.36  
                  40.99     1:26.36 (45.37)                                        
 19 Huang, Orry D             13 AAAA-ST              1:40.03    1:32.76  
                  41.78     1:32.76 (50.98)                                        
 20 Castillo, Cameron P       13 AAAA-ST              1:50.00    1:43.74  
                  46.11     1:43.74 (57.63)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ning, Zack Z              13 AAAA-ST              2:13.69    2:10.28  
  2 Velez, Kekoa A            14 AAAA-ST              2:19.06    2:11.01  
  3 Nelms, Josh F             14 AAAA-ST              2:18.92    2:15.05  
  4 Amann, Nicholas M         14 AAAA-ST              2:32.55    2:15.37  
                  29.69     1:04.58 (34.89)     1:40.55 (35.97)     2:15.37 (34.82)
  5 Olmo, Dario J             14 AAAA-ST              2:20.53    2:16.65  
  6 Wasmus, Andrew G          14 AAAA-ST              2:50.80    2:24.64  
                                1:09.71 ( )     1:46.50 (36.79)     2:24.64 (38.14)
 
Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keany, Noah C             13 AAAA-ST                45.00      38.65  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ning, Zack Z              13 AAAA-ST              1:06.90    1:07.86  
  1 Montes Martinez, Lorenzo  13 AAAA-ST              1:28.54    1:27.13  
                  42.29     1:27.13 (44.84)                                        
  2 Velez, Kekoa A            14 AAAA-ST              1:13.06    1:10.50  
                  34.64     1:10.50 (35.86)                                        
  3 Pham, Huy H               13 AAAA-ST              1:45.00    1:17.27  
                  38.53     1:17.27 (38.74)                                        
  4 Villanueva-Delaney, Fint  13 AAAA-ST              1:13.26    1:18.35  
                  38.76     1:18.35 (39.59)                                        
  5 Newcomer, David J         14 AAAA-ST              1:29.30    1:26.61  
                  43.24     1:26.61 (43.37)                                        
  6 Keany, Noah C             13 AAAA-ST              2:10.00    1:30.30  
                  40.90     1:30.30 (49.40)                                        
  7 De La Cerda, Gianni D     13 AAAA-ST              1:39.95    1:32.06  
                  45.74     1:32.06 (46.32)                                        
  8 Wellman, Calvin H         13 AAAA-ST              1:51.86    1:36.29  
                  45.47     1:36.29 (50.82)                                        
  9 Huang, Orry D             13 AAAA-ST              1:42.25    1:42.26  
                  47.47     1:42.26 (54.79)                                        
 10 Kist, Andrew M            13 AAAA-ST              2:26.00    1:48.10  
                  52.04     1:48.10 (56.06)                                        
 11 Castillo, Cameron P       13 AAAA-ST              2:30.00    2:04.69  
                1:01.67   2:04.69 (1:03.02)                                        
 -- Focil, Alejandro A        13 AAAA-ST              1:50.00         DQ  
                  45.44          DQ (45.68)                                        
 -- Saporsky, Ethan R         13 AAAA-ST              1:20.77         DQ  
                  40.37          DQ (41.31)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            13 AAAA-ST              2:14.87    2:15.93  
                  32.78     1:06.77 (33.99)     1:41.93 (35.16)     2:15.93 (34.00)
 
Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guevara, Deven M          13 AAAA-ST              1:05.00      42.62  
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Jason R            13 AAAA-ST              1:11.44    1:09.79  
                  33.30     1:09.79 (36.49)                                        
  2 Pham, Huy H               13 AAAA-ST              1:50.00    1:20.56  
                  38.26     1:20.56 (42.30)                                        
  3 Amann, Nicholas M         14 AAAA-ST              1:34.59    1:21.34  
                  39.23     1:21.34 (42.11)                                        
  4 Newcomer, David J         14 AAAA-ST              1:26.18    1:28.18  
                  42.78     1:28.18 (45.40)                                        
  5 Montes Martinez, Lorenzo  13 AAAA-ST              1:40.39    1:29.76  
                  42.35     1:29.76 (47.41)                                        
  6 Saporsky, Ethan R         13 AAAA-ST              1:39.86    1:30.86  
                  42.11     1:30.86 (48.75)                                        
  7 Villanueva-Delaney, Fint  13 AAAA-ST              1:34.82    1:31.89  
                  42.85     1:31.89 (49.04)                                        
  8 Wellman, Calvin H         13 AAAA-ST              1:52.66    1:33.67  
                  44.77     1:33.67 (48.90)                                        
  9 De La Cerda, Gianni D     13 AAAA-ST              1:49.27    1:42.48  
                  48.32     1:42.48 (54.16)                                        
 10 Castillo, Cameron P       13 AAAA-ST              2:40.00    1:44.21  
                  49.25     1:44.21 (54.96)                                        
 11 Huang, Orry D             13 AAAA-ST              1:50.02    1:46.63  
                  51.27     1:46.63 (55.36)                                        
 -- Focil, Alejandro A        13 AAAA-ST              2:00.00         DQ  
                  46.85          DQ (53.62)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nelms, Josh F             14 AAAA-ST              1:25.59    1:11.61  
                  33.61     1:11.61 (38.00)                                        
  2 Olmo, Dario J             14 AAAA-ST              1:19.24    1:11.62  
                  33.08     1:11.62 (38.54)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wasmus, Andrew G          14 AAAA-ST              1:26.00    1:13.81  
                  33.31     1:13.81 (40.50)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velez, Kekoa A            14 AAAA-ST              2:33.09    2:24.26  
                                1:10.08 ( )     1:51.55 (41.47)     2:24.26 (32.71)
  2 Nelms, Josh F             14 AAAA-ST              2:41.68    2:31.77  
                  32.95     1:12.17 (39.22)     1:57.02 (44.85)     2:31.77 (34.75)
 -- Olmo, Dario J             14 AAAA-ST              2:45.70         DQ  
                  35.03     1:18.09 (43.06)     2:04.52 (46.43)          DQ (36.50)
 
Men 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elms, Keith T             17 AAAA-ST                22.21      22.63  
  2 Garcia, Evan M            18 AAAA-ST                24.27      25.80  
  3 Colacino, Max C           16 AAAA-ST                29.31      28.97  
  4 Ortega Lopez, Jose Luis   15 AAAA-ST                35.00      32.32  
  5 Preece, Ethan M           15 AAAA-ST                36.18      32.65  
  6 Mendoza, Benjamin E       15 AAAA-ST                34.99      33.19  
 
Men 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Trevor H           16 AAAA-ST                47.24      49.06  
                  23.81       49.06 (25.25)                                        
  2 Manzo, Joseph J           15 AAAA-ST                48.20      49.91  
                  24.07       49.91 (25.84)                                        
  3 Jardenil, Kyle L          16 AAAA-ST                48.12      50.27  
                  24.57       50.27 (25.70)                                        
  4 Elms, Keith T             17 AAAA-ST                49.32      50.43  
                  24.46       50.43 (25.97)                                        
  5 Yetter, Monty S           15 AAAA-ST                52.08      54.09  
                  26.02       54.09 (28.07)                                        
  6 Calderon, Benjamin D      15 AAAA-ST                55.90      54.43  
                  26.07       54.43 (28.36)                                        
  7 Alcala, Seby R            17 AAAA-ST                53.68      55.61  
                  27.48       55.61 (28.13)                                        
  8 Garcia, Evan M            18 AAAA-ST                52.80      56.31  
                  26.76       56.31 (29.55)                                        
  9 Alcala, Noah M            15 AAAA-ST                54.47      56.96  
                  26.85       56.96 (30.11)                                        
 10 Colacino, Max C           16 AAAA-ST              1:03.54    1:02.09  
                  30.85     1:02.09 (31.24)                                        
 11 Hupp, Aidan C             16 AAAA-ST              1:03.37    1:04.93  
                  30.90     1:04.93 (34.03)                                        
 12 Ortega Lopez, Jose Luis   15 AAAA-ST              1:20.00    1:12.01  
                  33.23     1:12.01 (38.78)                                        
 13 Preece, Ethan M           15 AAAA-ST              1:39.72    1:12.74  
                  35.60     1:12.74 (37.14)                                        
 14 Mendoza, Benjamin E       15 AAAA-ST              1:24.72    1:15.21  
                  34.18     1:15.21 (41.03)                                        
 
Men 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Trevor H           16 AAAA-ST              1:46.41    1:49.50  
                  25.33       53.04 (27.71)     1:21.97 (28.93)     1:49.50 (27.53)
  2 Walters, Christian        17 AAAA-ST              1:45.50    1:50.95  
                  25.78       54.13 (28.35)     1:22.53 (28.40)     1:50.95 (28.42)
  3 Jardenil, Kyle L          16 AAAA-ST              1:50.10    1:53.45  
                  26.58       55.33 (28.75)     1:24.53 (29.20)     1:53.45 (28.92)
  4 Manzo, Joseph J           15 AAAA-ST              1:46.41    1:55.83  
                  26.77       55.49 (28.72)     1:25.16 (29.67)     1:55.83 (30.67)
  5 Presses, Nikolas G        15 AAAA-ST              2:03.03    2:00.55  
                  27.92       58.70 (30.78)     1:29.93 (31.23)     2:00.55 (30.62)
  6 Alcala, Noah M            15 AAAA-ST              2:10.53    2:02.44  
  6 Calderon, Benjamin D      15 AAAA-ST              2:09.38    2:02.44  
  8 Alcala, Seby R            17 AAAA-ST              1:51.14    2:03.38  
                  26.82       58.34 (31.52)     1:31.51 (33.17)     2:03.38 (31.87)
  9 Garcia, Evan M            18 AAAA-ST              1:57.17    2:06.22  
                  27.22       58.29 (31.07)     1:31.83 (33.54)     2:06.22 (34.39)
 10 Colacino, Max C           16 AAAA-ST              2:21.55    2:15.12  
 11 Ortega Lopez, Jose Luis   15 AAAA-ST              2:40.00    2:39.69  
                  32.39     1:10.71 (38.32)   2:39.69 (1:28.98)                    
 
Men 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alcala, Seby R            17 AAAA-ST                27.67      33.86  
 -- Preece, Ethan M           15 AAAA-ST                39.45         DQ  
 
Men 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Manzo, Joseph J           15 AAAA-ST                53.43      57.27  
                  27.35       57.27 (29.92)                                        
  2 Elms, Keith T             17 AAAA-ST                58.44      58.49  
                  28.16       58.49 (30.33)                                        
  3 Zorrilla, Diego A         15 AAAA-ST              1:01.51    1:05.13  
                  32.11     1:05.13 (33.02)                                        
  4 Colacino, Max C           16 AAAA-ST              1:13.74    1:13.14  
                  35.47     1:13.14 (37.67)                                        
  5 Mendoza, Benjamin E       15 AAAA-ST              1:36.72    1:28.38  
                  41.71     1:28.38 (46.67)                                        
 
Men 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yetter, Monty S           15 AAAA-ST                   NT    2:03.31  
                  29.66     1:00.78 (31.12)     1:32.15 (31.37)     2:03.31 (31.16)
 
Men 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yetter, Monty S           15 AAAA-ST              1:01.33    1:03.13  
                  29.97     1:03.13 (33.16)                                        
  2 Nino, James V             18 AAAA-ST                   NT    1:10.98  
                1:11.16         1:10.98 ( )                                        
  3 Jardenil, Kyle L          16 AAAA-ST              1:10.41    1:12.23  
                  34.59     1:12.23 (37.64)                                        
  3 Zorrilla, Diego A         15 AAAA-ST              1:09.73    1:12.23  
                  34.87     1:12.23 (37.36)                                        
  5 Hupp, Aidan C             16 AAAA-ST              1:36.93    1:32.96  
                  42.55     1:32.96 (50.41)                                        
 
Men 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alcala, Noah M            15 AAAA-ST                29.05      27.38  
 
Men 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Trevor H           16 AAAA-ST                53.16      53.20  
                  25.20       53.20 (28.00)                                        
  2 Walters, Christian        17 AAAA-ST                52.23      57.04  
                  27.29       57.04 (29.75)                                        
  3 Alcala, Seby R            17 AAAA-ST                54.75      57.42  
                  27.25       57.42 (30.17)                                        
  4 Nino, James V             18 AAAA-ST                   NT      58.96  
                  28.44       58.96 (30.52)                                        
  5 Jardenil, Kyle L          16 AAAA-ST                56.28      59.19  
                  27.98       59.19 (31.21)                                        
  6 Calderon, Benjamin D      15 AAAA-ST              1:02.60    1:00.97  
                  28.29     1:00.97 (32.68)                                        
  7 Garcia, Evan M            18 AAAA-ST              1:01.32    1:03.54  
                  28.96     1:03.54 (34.58)                                        
  8 Zorrilla, Diego A         15 AAAA-ST              1:04.23    1:04.38  
                  31.28     1:04.38 (33.10)                                        
  9 Hupp, Aidan C             16 AAAA-ST              1:12.59    1:10.45  
                  32.17     1:10.45 (38.28)                                        
 10 Ortega Lopez, Jose Luis   15 AAAA-ST              1:30.00    1:24.02  
                  36.71     1:24.02 (47.31)                                        
 
Men 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walters, Christian        17 AAAA-ST              1:56.21    2:05.97  
                  28.28     1:00.71 (32.43)     1:33.24 (32.53)     2:05.97 (32.73)
 
Men 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Mendoza, Benjamin E       15 AAAA-ST              1:48.36         DQ  
                  37.47          DQ (47.02)                                        
 
Men 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yetter, Monty S           15 AAAA-ST              2:01.60    2:04.84  
                  28.89     1:01.45 (32.56)     1:35.94 (34.49)     2:04.84 (28.90)
  2 Walters, Christian        17 AAAA-ST              2:01.46    2:08.87  
                  27.32     1:00.22 (32.90)     1:39.71 (39.49)     2:08.87 (29.16)
  3 Manzo, Joseph J           15 AAAA-ST              2:00.70    2:09.22  
                  27.60     1:00.67 (33.07)     1:41.23 (40.56)     2:09.22 (27.99)
  4 Elms, Keith T             17 AAAA-ST              2:09.07    2:17.16  
                  28.00     1:04.50 (36.50)     1:47.34 (42.84)     2:17.16 (29.82)
  5 Nino, James V             18 AAAA-ST                   NT    2:17.32  
                  28.21     1:04.73 (36.52)     1:46.48 (41.75)     2:17.32 (30.84)
  6 Zorrilla, Diego A         15 AAAA-ST              2:14.25    2:19.03  
                  30.64     1:08.32 (37.68)     1:49.42 (41.10)     2:19.03 (29.61)
  7 Calderon, Benjamin D      15 AAAA-ST              2:21.75    2:20.56  
                  28.48     1:05.95 (37.47)     1:48.52 (42.57)     2:20.56 (32.04)
  8 Alcala, Noah M            15 AAAA-ST              2:33.18    2:22.06  
                  28.62     1:07.59 (38.97)     1:52.35 (44.76)     2:22.06 (29.71)
  9 Hupp, Aidan C             16 AAAA-ST              2:55.57    2:59.00  
                  34.27     1:25.98 (51.71)     2:19.54 (53.56)     2:59.00 (39.46)