2019 ST AAAA-NE Slower Than "B" / 19-93
North East ISD Aquatic Center - 10/20/2019                   
Final Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Avery C           8 AAAA-ST                40.85      36.37  
  2 Kay, Amalia S             10 AAAA-ST                39.10      38.04  
  3 Landa, Natalia C           9 AAAA-ST                43.63      39.58  
  4 Harris, Makayla D          9 AAAA-ST                41.56      40.07  
  5 Freires Katoski, Laia E    9 AAAA-ST                45.09      40.56  
  6 Fisher, Julie e           10 AAAA-ST                55.88      40.88  
  7 Gray, Molly M              8 AAAA-ST              1:00.99      40.95  
  8 King, Kathryn E           10 AAAA-ST                41.75      41.44  
  9 Kalmbach, Mackenzie B      8 Lifetime-ST            44.28      42.10  
 10 Womack, Lainey G           9 AAAA-ST                46.20      42.15  
 11 Loudermilk, Ariyeon S     10 AAAA-ST              1:44.88      42.42  
 12 Bonakchi, Eliana N         9 Lifetime-ST            41.52      42.93  
 13 Martinez, Abby N          10 AAAA-ST                47.91      44.19  
 14 Jones, Poppy P             9 AAAA-ST                52.68      44.53  
 15 Mandacina, Ashton F        7 AAAA-ST                46.20      45.35  
 16 Garcia, Sofia R           10 AAAA-ST              1:30.90      47.08  
 17 Beaudoin, Maddy N          9 AAAA-ST              1:08.90      47.22  
 18 Hilt, Zoe A                7 AAAA-ST                54.99      48.37  
 19 Trevino, Mariana          10 AAAA-ST                45.88      48.67  
 20 Porter, Sophia J           8 AAAA-ST              1:03.99      48.74  
 21 Suhail, Norah             10 Lifetime-ST            47.91      49.21  
 22 Johnson, Sofia E           9 AAAA-ST              1:36.90      49.50  
 23 Cantor, Camila I           9 AAAA-ST                59.08      50.68  
 24 Gilfillan, Sadie M         9 AAAA-ST              1:39.90      51.61  
 25 Bailey, Zoe A              8 Lifetime-ST            49.04      52.49  
 26 Cox, Kaki M                8 AAAA-ST              1:08.90      52.64  
 27 O'Halligan, Saoirse A      8 AAAA-ST              1:29.99      54.85  
 28 Davis, Audrey M            7 AAAA-ST              1:29.89    1:00.35  
 29 Solis, Aliyana C           9 Lifetime-ST            55.91    1:01.64  
 30 Muller, Kamryn L           7 AAAA-ST              1:50.99    1:04.14  
 31 Kim, Aileen M              8 AAAA-ST              1:35.90    1:08.04  
 32 Boydstun, Shyla M          9 AAAA-ST                59.00    1:09.13  
 33 Muller, Kaitlyn J          7 AAAA-ST              1:50.97    1:09.75  
 34 Shastry, Nidhi M           8 AAAA-ST              1:16.88    1:17.29  
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seaberg, Lauren L          8 AAAA-ST              3:53.21    3:14.83  
                  47.22     1:36.92 (49.70)     2:28.29 (51.37)     3:14.83 (46.54)
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robles, Andrea             9 AAAA-ST                48.76      40.51  
  2 Evans, Mimi M              9 AAAA-ST                47.00      44.28  
  3 Nichols, Avery C           8 AAAA-ST                49.53      44.94  
  4 Kay, Amalia S             10 AAAA-ST                47.10      46.28  
  5 Landa, Natalia C           9 AAAA-ST                52.99      46.53  
  6 Harris, Makayla D          9 AAAA-ST                47.10      48.25  
  7 Martinez, Abby N          10 AAAA-ST                52.04      48.38  
  8 Kalmbach, Mackenzie B      8 Lifetime-ST            49.12      48.55  
  9 Suhail, Norah             10 Lifetime-ST            56.91      50.28  
 10 Muller, Kaitlyn J          7 AAAA-ST              2:07.99      50.66  
 11 Freires Katoski, Laia E    9 AAAA-ST                56.11      51.27  
 12 Womack, Lainey G           9 AAAA-ST                53.39      51.30  
 13 Trevino, Mariana          10 AAAA-ST              1:06.88      51.34  
 14 Johnson, Sofia E           9 AAAA-ST              1:37.88      51.70  
 15 Hogue, Hallie L            9 AAAA-ST                55.82      52.40  
 16 King, Kathryn E           10 AAAA-ST                51.33      52.70  
 17 Jones, Poppy P             9 AAAA-ST                57.40      54.36  
 17 Beaudoin, Maddy N          9 AAAA-ST              1:18.89      54.36  
 19 Hilt, Zoe A                7 AAAA-ST              1:18.99      59.01  
 20 Bailey, Zoe A              8 Lifetime-ST            51.99    1:00.16  
 21 Cox, Kaki M                8 AAAA-ST              1:16.90    1:00.90  
 22 Donthula, Rishika R        8 AAAA-ST              1:19.99    1:02.52  
 23 Cruz, Reign R              8 Lifetime-ST          1:00.91    1:02.73  
 24 Solis, Aliyana C           9 Lifetime-ST            59.91    1:05.60  
 25 Porter, Sophia J           8 AAAA-ST              1:18.99    1:05.95  
 26 Davis, Audrey M            7 AAAA-ST              1:46.89    1:07.31  
 27 Loudermilk, Ariyeon S     10 AAAA-ST              2:04.88    1:08.30  
 28 Garcia, Sofia R           10 AAAA-ST              1:19.90    1:08.66  
 29 Muller, Kamryn L           7 AAAA-ST              2:00.90    1:08.84  
 30 Do, Riley A                6 AAAA-ST              1:38.90    1:09.04  
 31 Boydstun, Shyla M          9 AAAA-ST              1:13.90    1:11.45  
 32 Kim, Aileen M              8 AAAA-ST              1:47.90    1:13.27  
 -- O'Halligan, Saoirse A      8 AAAA-ST              1:37.88         DQ  
 -- Fisher, Julie e           10 AAAA-ST              1:05.88         DQ  
 -- Cantor, Camila I           9 AAAA-ST              1:00.33         DQ  
 -- Shastry, Nidhi M           8 AAAA-ST              1:29.88         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kay, Amalia S             10 AAAA-ST              1:45.19    1:40.11  
                1:40.11         1:40.11 ( )                                        
  2 Harris, Makayla D          9 AAAA-ST              1:45.64    1:48.82  
                  52.54     1:48.82 (56.28)                                        
  3 Ramirez Remond, Ana C      9 AAAA-ST              1:42.99    1:49.56  
                  50.26     1:49.56 (59.30)                                        
  4 Bailey, Zoe A              8 Lifetime-ST          1:43.91    2:05.87  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Kathryn E           10 AAAA-ST                53.60      47.96  
  2 Harris, Makayla D          9 AAAA-ST                54.50      48.14  
  3 Landa, Natalia C           9 AAAA-ST                58.32      49.87  
  4 Kay, Amalia S             10 AAAA-ST                54.65      51.94  
  5 Bonakchi, Eliana N         9 Lifetime-ST            54.91      53.19  
  6 Evans, Mimi M              9 AAAA-ST                53.77      54.68  
  7 Kalmbach, Mackenzie B      8 Lifetime-ST            54.17      55.54  
  8 Womack, Lainey G           9 AAAA-ST                56.62      56.61  
  9 Seaberg, Lauren L          8 AAAA-ST              1:04.34      56.71  
 10 King, Evelyn J             7 AAAA-ST                55.37      58.97  
 11 Ramirez Remond, Ana C      9 AAAA-ST                57.99      59.21  
 12 Gadsby, Grace K            6 AAAA-ST                59.50    1:01.00  
 13 Fisher, Julie e           10 AAAA-ST              1:25.89    1:01.66  
 14 Freires Katoski, Laia E    9 AAAA-ST              1:12.37    1:03.71  
 15 Jones, Poppy P             9 AAAA-ST              1:08.22    1:04.72  
 16 Rogers, Livy B             7 AAAA-ST              1:07.30    1:05.96  
 17 Parker, Savannah M        10 AAAA-ST                53.99    1:06.52  
 18 Hogue, Hallie L            9 AAAA-ST              1:03.92    1:06.78  
 19 Mandacina, Ashton F        7 AAAA-ST              1:11.35    1:07.65  
 20 Suhail, Norah             10 Lifetime-ST          1:05.91    1:11.48  
 21 Gray, Molly M              8 AAAA-ST              1:05.99    1:11.91  
 22 Cox, Kaki M                8 AAAA-ST              1:33.00    1:19.94  
 -- Solis, Aliyana C           9 Lifetime-ST          1:01.91         DQ  
 -- Cruz, Reign R              8 Lifetime-ST            58.91         DQ  
 -- Hilt, Zoe A                7 AAAA-ST              1:30.90         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Kathryn E           10 AAAA-ST              1:58.20    1:46.10  
                  52.13     1:46.10 (53.97)                                        
  2 Robles, Andrea             9 AAAA-ST              1:58.75    1:50.75  
                  50.46   1:50.75 (1:00.29)                                        
  3 Bonakchi, Eliana N         9 Lifetime-ST          2:00.91    1:54.55  
                  54.41   1:54.55 (1:00.14)                                        
  4 King, Evelyn J             7 AAAA-ST                   NT    2:11.38  
                  59.91   2:11.38 (1:11.47)                                        
  5 Gadsby, Grace K            6 AAAA-ST              2:31.90    2:15.16  
                1:04.72   2:15.16 (1:10.44)                                        
 -- Rogers, Livy B             7 AAAA-ST              2:25.70         DQ  
                1:05.14        DQ (1:14.97)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Avery C           8 AAAA-ST                52.78      43.47  
  2 Evans, Mimi M              9 AAAA-ST                52.48      45.92  
  3 Seaberg, Lauren L          8 AAAA-ST              1:08.64      48.03  
  4 Kalmbach, Mackenzie B      8 Lifetime-ST            48.91      49.39  
  5 Ramirez Remond, Ana C      9 AAAA-ST              1:04.99      50.43  
  6 Parker, Savannah M        10 AAAA-ST              1:01.99      53.29  
  7 Mandacina, Ashton F        7 AAAA-ST              1:16.38      54.42  
  8 Rogers, Livy B             7 AAAA-ST                58.38      55.16  
  9 Hogue, Hallie L            9 AAAA-ST              1:01.05      56.81  
 10 Bonakchi, Eliana N         9 Lifetime-ST            56.21      57.68  
 11 Cruz, Reign R              8 Lifetime-ST            59.91      57.86  
 12 Gadsby, Grace K            6 AAAA-ST                54.88      58.36  
 13 Jones, Poppy P             9 AAAA-ST              1:03.04    1:00.71  
 14 Womack, Lainey G           9 AAAA-ST              1:00.27    1:02.29  
 15 Bailey, Zoe A              8 Lifetime-ST            48.91    1:05.80  
 16 King, Evelyn J             7 AAAA-ST              1:05.41    1:07.19  
 -- Cantor, Camila I           9 AAAA-ST              1:26.74         DQ  
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Avery C           8 AAAA-ST              1:43.89    1:39.09  
                  46.12     1:39.09 (52.97)                                        
  2 Robles, Andrea             9 AAAA-ST              1:59.99    1:39.33  
                  43.56     1:39.33 (55.77)                                        
  3 Kalmbach, Mackenzie B      8 Lifetime-ST          1:44.91    1:44.53  
                  47.78     1:44.53 (56.75)                                        
  4 Landa, Natalia C           9 AAAA-ST              1:58.99    1:46.29  
  5 Bonakchi, Eliana N         9 Lifetime-ST          1:44.91    1:51.53  
                  56.59     1:51.53 (54.94)                                        
  6 Gray, Molly M              8 AAAA-ST              2:00.99    1:57.23  
                  51.13   1:57.23 (1:06.10)                                        
  7 Parker, Savannah M        10 AAAA-ST              1:46.99    1:57.87  
                  54.50   1:57.87 (1:03.37)                                        
  8 Gadsby, Grace K            6 AAAA-ST              1:53.37    1:58.27  
  9 Mandacina, Ashton F        7 AAAA-ST              2:00.99    1:59.00  
                  25.39   1:59.00 (1:33.61)                                        
 10 Jones, Poppy P             9 AAAA-ST              1:57.99    2:02.77  
                1:00.42   2:02.77 (1:02.35)                                        
 11 Suhail, Norah             10 Lifetime-ST          2:02.91    2:07.33  
                  54.95   2:07.33 (1:12.38)                                        
 12 Bailey, Zoe A              8 Lifetime-ST          1:44.91    2:13.91  
                  12.76   2:13.91 (2:01.15)                                        
 13 Cruz, Reign R              8 Lifetime-ST          2:30.91    2:16.44  
 -- Solis, Aliyana C           9 Lifetime-ST          2:12.91         DQ  
                1:09.31        DQ (1:13.32)                                        
 -- Martinez, Abby N          10 AAAA-ST              1:56.88         DQ  
 -- Womack, Lainey G           9 AAAA-ST              1:59.99         DQ  
                  56.09        DQ (1:02.32)                                        
 -- Trevino, Mariana          10 AAAA-ST              2:02.88         DQ  
                  56.45        DQ (1:08.84)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guillemard, Morgane E     11 AAAA-ST                35.44      30.62  
  2 Tallent, Olivia M         12 AAAA-ST                35.19      33.26  
  3 Cantor, Sofia R           12 AAAA-ST                36.06      34.19  
  4 Stow, Katie E             12 AAAA-ST                34.80      34.63  
  5 Biehl, Alyson H           12 AAAA-ST                38.35      34.75  
  6 Zuniga, Romina            12 AAAA-ST                37.58      35.01  
  7 Dufner, Penelope B        12 AAAA-ST                43.88      37.43  
  8 Schmitz, Kaylie M         11 AAAA-ST                58.99      38.02  
  9 Getter, Anara L           11 AAAA-ST                48.99      38.37  
 10 Ziemer, Mia J             11 AAAA-ST              1:13.88      43.17  
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Akana, Malia S            11 AAAA-ST              2:45.90    2:42.33  
                  36.44     1:18.22 (41.78)     2:00.74 (42.52)     2:42.33 (41.59)
  2 Miller, Katelyn R         12 AAAA-ST              2:54.29    2:50.69  
                                1:25.59 ( )     2:07.74 (42.15)     2:50.69 (42.95)
  3 Tallent, Olivia M         12 AAAA-ST              2:58.19    2:51.44  
                  39.23     1:22.38 (43.15)     2:08.13 (45.75)     2:51.44 (43.31)
  4 Guillemard, Morgane E     11 AAAA-ST              2:58.97    2:55.53  
                  39.74     1:24.49 (44.75)     2:11.71 (47.22)     2:55.53 (43.82)
  5 Li, Anika G               12 AAAA-ST              3:02.45    2:56.54  
                  39.91     1:25.88 (45.97)     2:13.05 (47.17)     2:56.54 (43.49)
  6 Cantor, Sofia R           12 AAAA-ST              3:01.35    2:56.60  
                  39.77     1:24.95 (45.18)     2:12.39 (47.44)     2:56.60 (44.21)
  7 LeBlanc, Sophie A         12 AAAA-ST              3:04.40    2:59.12  
                  40.45     1:26.30 (45.85)     2:13.59 (47.29)     2:59.12 (45.53)
  8 Zuniga, Romina            12 AAAA-ST              2:54.29    2:59.56  
  9 Kim, Siyoon               12 AAAA-ST              3:14.44    3:02.64  
                  40.40     1:25.95 (45.55)     2:14.46 (48.51)     3:02.64 (48.18)
 10 Calk, Sophia E            11 AAAA-ST              3:05.99    3:03.57  
                  39.25     1:25.79 (46.54)     2:15.89 (50.10)     3:03.57 (47.68)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lizcano, Brooklynn S      12 AAAA-ST                43.30      37.84  
  2 Minette, Izabelle M       11 AAAA-ST                43.82      41.64  
  3 Biehl, Alyson H           12 AAAA-ST                52.85      43.11  
  4 Getter, Anara L           11 AAAA-ST                50.99      50.11  
  5 Schmitz, Kaylie M         11 AAAA-ST              1:00.99      50.74  
  6 Ziemer, Mia J             11 AAAA-ST              1:23.88      58.08  
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Meagan L       12 AAAA-ST              1:26.19    1:18.30  
                  37.06     1:18.30 (41.24)                                        
  2 Escobar, Rhea H           12 AAAA-ST              1:31.19    1:19.85  
  3 Lizcano, Brooklynn S      12 AAAA-ST              1:33.28    1:21.48  
                  39.80     1:21.48 (41.68)                                        
  4 Kim, Katie                12 AAAA-ST              1:25.50    1:21.85  
  5 McNeill, Maddie R         12 PRGN-ST              1:41.53    1:25.35  
                  41.47     1:25.35 (43.88)                                        
  6 LeBlanc, Sophie A         12 AAAA-ST              1:28.25    1:27.06  
                  41.68     1:27.06 (45.38)                                        
  7 Zuniga, Romina            12 AAAA-ST              1:30.24    1:30.12  
  8 Cantor, Sofia R           12 AAAA-ST              1:37.82    1:31.16  
                  43.73     1:31.16 (47.43)                                        
  9 Navarro, Ebril N          12 AAAA-ST              1:42.69    1:35.72  
                  48.16     1:35.72 (47.56)                                        
 -- Guillemard, Morgane E     11 AAAA-ST              1:30.19         DQ  
                  48.20          DQ (51.01)                                        
 -- Dufner, Penelope B        12 AAAA-ST              1:50.90         DQ  
                  45.15          DQ (53.74)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Nati T            12 AAAA-ST                44.54      40.69  
  2 Gomez, Cassie J           12 AAAA-ST                47.60      42.80  
  3 Tallent, Olivia M         12 AAAA-ST                46.19      44.49  
  4 Akana, Malia S            11 AAAA-ST                45.89      46.27  
  5 Kim, Siyoon               12 AAAA-ST                48.01      48.63  
  6 Minette, Izabelle M       11 AAAA-ST              1:01.76      54.52  
 -- Schmitz, Kaylie M         11 AAAA-ST              1:00.99         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gomez, Cassie J           12 AAAA-ST              1:42.51    1:34.13  
                  45.14     1:34.13 (48.99)                                        
  2 McNeill, Maddie R         12 PRGN-ST              1:35.98    1:35.19  
                  46.34     1:35.19 (48.85)                                        
  3 Perez, Claudia H          12 AAAA-ST              1:43.82    1:39.63  
                  47.19     1:39.63 (52.44)                                        
  4 Guillemard, Morgane E     11 AAAA-ST              1:45.19    1:43.66  
                  48.26     1:43.66 (55.40)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Meagan L       12 AAAA-ST                36.70      32.21  
  2 Escobar, Rhea H           12 AAAA-ST                41.19      33.15  
  3 Gomez, Cassie J           12 AAAA-ST                40.91      35.90  
  4 Lizcano, Brooklynn S      12 AAAA-ST                43.00      36.16  
  5 Miller, Katelyn R         12 AAAA-ST                46.73      37.50  
  6 Perez, Claudia H          12 AAAA-ST                44.11      38.53  
  7 Kim, Katie                12 AAAA-ST                41.82      38.89  
  8 Akana, Malia S            11 AAAA-ST                39.07      38.90  
  9 Li, Anika G               12 AAAA-ST                44.24      41.15  
 10 Tallent, Olivia M         12 AAAA-ST                42.19      41.70  
 11 Calk, Sophia E            11 AAAA-ST                51.99      42.52  
 12 Guillemard, Morgane E     11 AAAA-ST                46.73      44.37  
 13 Getter, Anara L           11 AAAA-ST                50.99      46.77  
 14 Kim, Siyoon               12 AAAA-ST                51.32      48.07  
 15 Minette, Izabelle M       11 AAAA-ST                54.89      48.42  
 -- Schmitz, Kaylie M         11 AAAA-ST              1:00.99         DQ  
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Meagan L       12 AAAA-ST              1:26.19    1:15.21  
                  34.03     1:15.21 (41.18)                                        
  2 Escobar, Rhea H           12 AAAA-ST              1:35.19    1:17.56  
                  36.74     1:17.56 (40.82)                                        
  3 Nguyen, Nati T            12 AAAA-ST              1:34.29    1:29.93  
                  40.61     1:29.93 (49.32)                                        
  4 Akana, Malia S            11 AAAA-ST              1:36.54    1:30.81  
                  41.30     1:30.81 (49.51)                                        
  5 Kim, Katie                12 AAAA-ST              1:39.19    1:35.18  
                  43.57     1:35.18 (51.61)                                        
  6 Navarro, Ebril N          12 AAAA-ST              1:46.29    1:36.81  
                  45.45     1:36.81 (51.36)                                        
 -- McNeill, Maddie R         12 PRGN-ST              1:35.79         DQ  
                  41.74          DQ (59.27)                                        
 -- Gomez, Cassie J           12 AAAA-ST              1:30.19         DQ  
                  41.90          DQ (50.95)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Meagan L       12 AAAA-ST              1:29.19    1:16.54  
                  33.81     1:16.54 (42.73)                                        
  2 Escobar, Rhea H           12 AAAA-ST              1:28.19    1:17.07  
                  35.27     1:17.07 (41.80)                                        
  3 Lizcano, Brooklynn S      12 AAAA-ST              1:25.60    1:21.60  
                  38.12     1:21.60 (43.48)                                        
  4 Nguyen, Nati T            12 AAAA-ST              1:25.17    1:22.17  
                  38.42     1:22.17 (43.75)                                        
  5 Kim, Katie                12 AAAA-ST              1:25.99    1:24.64  
                  39.74     1:24.64 (44.90)                                        
  6 Akana, Malia S            11 AAAA-ST              1:27.26    1:25.95  
                  39.33     1:25.95 (46.62)                                        
  7 Tallent, Olivia M         12 AAAA-ST              1:32.19    1:29.70  
                  43.49     1:29.70 (46.21)                                        
  8 Stow, Katie E             12 AAAA-ST              1:42.75    1:29.82  
                  41.71     1:29.82 (48.11)                                        
  9 Li, Anika G               12 AAAA-ST              1:31.42    1:32.93  
                  41.07     1:32.93 (51.86)                                        
 10 LeBlanc, Sophie A         12 AAAA-ST              1:36.86    1:34.29  
                  42.30     1:34.29 (51.99)                                        
 11 Navarro, Ebril N          12 AAAA-ST              1:41.20    1:38.42  
                  45.37     1:38.42 (53.05)                                        
 12 Biehl, Alyson H           12 AAAA-ST              2:01.29    1:41.45  
                  45.28     1:41.45 (56.17)                                        
 13 Minette, Izabelle M       11 AAAA-ST              1:48.99    1:41.51  
                  49.70     1:41.51 (51.81)                                        
 14 Getter, Anara L           11 AAAA-ST              1:42.99    1:47.07  
                  47.79     1:47.07 (59.28)                                        
 -- Schmitz, Kaylie M         11 AAAA-ST              2:10.99         DQ  
                  54.92          DQ (58.30)                                        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pretli, Amelia E          13 AAAA-ST                33.19      27.86  
  2 Evans, Clara M            13 AAAA-ST                34.00      31.37  
  3 Colville, Emma T          13 AAAA-ST                34.19      32.11  
  4 Costa Arevalo, Anna T     14 AAAA-ST                35.29      32.72  
  5 Eubanks, Alex L           13 AAAA-ST                33.29      33.77  
  6 Ayes, Kaitlin N           14 AAAA-ST                35.10      33.95  
  7 Moore, Mckinsey M         13 AAAA-ST                34.37      34.21  
  8 DeCoulaz, Reagan L        13 AAAA-ST                35.35      34.29  
  9 Hernandez, Sophie M       13 AAAA-ST                39.29      35.43  
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nwaeze, KC C              13 AAAA-ST              2:56.17    2:26.32  
                  33.15     1:11.22 (38.07)     1:49.49 (38.27)     2:26.32 (36.83)
  2 Pretli, Amelia E          13 AAAA-ST              2:37.19    2:36.50  
                  36.42                             1:58.23 ( )     2:36.50 (38.27)
  3 DeCoulaz, Reagan L        13 AAAA-ST              2:57.35    2:53.35  
                  38.72     1:22.59 (43.87)     2:08.49 (45.90)     2:53.35 (44.86)
  4 Colville, Emma T          13 AAAA-ST              2:48.19    2:55.59  
                  37.32                             2:09.69 ( )     2:55.59 (45.90)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zorn, Leyna B             13 AAAA-ST              1:25.51    1:14.39  
                  35.32     1:14.39 (39.07)                                        
  2 Nwaeze, KC C              13 AAAA-ST              1:26.15    1:17.16  
                  37.81     1:17.16 (39.35)                                        
  3 Nichols, Kaelin R         14 AAAA-ST              1:19.66    1:20.30  
  4 Evans, Clara M            13 AAAA-ST              1:31.69    1:23.37  
                  39.54     1:23.37 (43.83)                                        
  5 Colville, Emma T          13 AAAA-ST              1:28.19    1:24.29  
                  40.28     1:24.29 (44.01)                                        
  6 Ayes, Kaitlin N           14 AAAA-ST              1:27.29    1:28.79  
  7 Eubanks, Alex L           13 AAAA-ST              1:46.29    1:29.37  
                  42.40     1:29.37 (46.97)                                        
  8 Moore, Mckinsey M         13 AAAA-ST              1:32.36    1:29.47  
                  43.24     1:29.47 (46.23)                                        
  9 DeCoulaz, Reagan L        13 AAAA-ST              1:41.15    1:34.24  
 -- Hernandez, Sophie M       13 AAAA-ST              1:48.29         DQ  
                1:40.36              DQ ( )                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fosbenner, Emily G        14 PRGN-ST              1:35.45    1:30.22  
                  43.36     1:30.22 (46.86)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pretli, Amelia E          13 AAAA-ST              1:18.19    1:15.81  
                  35.08     1:15.81 (40.73)                                        
  2 Nichols, Kaelin R         14 AAAA-ST              1:28.67    1:21.44  
                  37.20     1:21.44 (44.24)                                        
  3 Zorn, Leyna B             13 AAAA-ST              1:26.19    1:22.99  
                  36.55     1:22.99 (46.44)                                        
 -- Costa Arevalo, Anna T     14 AAAA-ST              1:38.29         DQ  
                  50.14        DQ (1:15.17)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nichols, Kaelin R         14 AAAA-ST              2:51.70    2:49.47  
                  36.27     1:19.34 (43.07)     2:10.93 (51.59)     2:49.47 (38.54)
  2 Nwaeze, KC C              13 AAAA-ST              3:08.71    2:49.81  
                  38.89     1:21.13 (42.24)     2:13.11 (51.98)     2:49.81 (36.70)
  3 Zorn, Leyna B             13 AAAA-ST              3:02.86    2:51.61  
                  36.70     1:20.37 (43.67)     2:13.57 (53.20)     2:51.61 (38.04)
  4 Pretli, Amelia E          13 AAAA-ST              3:02.19    2:52.87  
                  36.69     1:18.40 (41.71)     2:12.91 (54.51)     2:52.87 (39.96)
  5 Evans, Clara M            13 AAAA-ST              3:08.89    3:02.75  
                  42.53     1:30.52 (47.99)     2:19.09 (48.57)     3:02.75 (43.66)
  6 Colville, Emma T          13 AAAA-ST              3:13.19    3:07.63  
                  39.19     1:27.57 (48.38)     2:22.48 (54.91)     3:07.63 (45.15)
  7 Costa Arevalo, Anna T     14 AAAA-ST              4:01.29    3:14.49  
                  39.04     1:30.65 (51.61)     2:30.47 (59.82)     3:14.49 (44.02)
  8 Moore, Mckinsey M         13 AAAA-ST              2:57.29    3:14.64  
                  42.27     1:31.11 (48.84)     2:27.61 (56.50)     3:14.64 (47.03)
  9 Ayes, Kaitlin N           14 AAAA-ST              3:07.29    3:17.11  
                  42.22     1:33.13 (50.91)   2:35.08 (1:01.95)     3:17.11 (42.03)
 10 Eubanks, Alex L           13 AAAA-ST              3:58.29    3:23.00  
                  45.48     1:36.09 (50.61)   2:37.63 (1:01.54)     3:23.00 (45.37)
 11 Hernandez, Sophie M       13 AAAA-ST              4:02.29    3:32.89  
                  44.82     1:36.53 (51.71)   2:40.00 (1:03.47)     3:32.89 (52.89)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zigrang, Adrian G          9 AAAA-ST                41.86      35.15  
  2 Wei, Johnson              10 AAAA-ST                45.99      35.95  
  3 Gray, Cooper M            10 AAAA-ST                40.47      37.93  
  4 McNeill, Noah R           10 PRGN-ST                40.50      39.88  
  5 Reynolds, Edmond           9 AAAA-ST                47.69      40.14  
  6 Reynolds, Ian              7 AAAA-ST                56.50      42.05  
  7 Huffaker, Gregory          9 AAAA-ST                45.80      42.59  
  8 Sweeney, Aidan R          10 AAAA-ST                52.88      43.10  
  9 Lizarraga, Hugo A          8 AAAA-ST              1:08.90      44.04  
 10 Cantu, Jareth M           10 AAAA-ST                50.70      46.09  
 11 Allen, Thomas W           10 AAAA-ST                58.03      46.10  
 12 Garcia, Zander J           9 AAAA-ST              1:00.90      47.10  
 13 Blundell, Eddy G          10 AAAA-ST              1:33.50      47.25  
 14 Lee, Justin H              8 AAAA-ST                50.51      49.73  
 15 Kay, Jonah J               7 AAAA-ST              1:22.90      51.58  
 16 Blundell, Andy E          10 AAAA-ST              1:33.20      52.70  
 17 Allande, Emil             10 AAAA-ST              1:19.89      55.15  
 18 Arenas Bernal, Alberto B  10 AAAA-ST              1:04.42      55.77  
 19 Do, Marc-Anthony           8 AAAA-ST              1:20.90      57.40  
 20 Stark, Maddox M            7 AAAA-ST              1:24.88      58.80  
 21 Craft, Brock J             9 AAAA-ST              1:09.90    1:00.02  
 22 Sweeney, Connor R          8 AAAA-ST              1:19.88    1:00.15  
 23 Muller, Stephen A          7 AAAA-ST              1:47.90    1:00.72  
 24 Bulman, Kade A             9 AAAA-ST              1:20.90    1:01.47  
 25 O'Halligan, Gavin B       10 AAAA-ST              1:17.90    1:03.36  
 26 Diaz, Raj J                8 AAAA-ST              1:08.89    1:05.33  
 27 Trevino, Enzo              8 AAAA-ST              1:11.88    1:06.25  
 28 Kim, Joshua                9 AAAA-ST              1:14.15    1:08.27  
 29 Nichols, Lucas M           6 AAAA-ST              1:37.88    1:13.24  
 30 Ryan, Brayden J            6 AAAA-ST              1:39.99    1:18.85  
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seaberg, Cayden J         10 AAAA-ST              3:06.80    2:44.94  
                  37.39     1:20.51 (43.12)     2:05.63 (45.12)     2:44.94 (39.31)
  2 Cantu, Jareth M           10 AAAA-ST              3:20.99    3:34.90  
                  47.98     1:43.36 (55.38)     2:39.20 (55.84)     3:34.90 (55.70)
  3 Kirschbaum, Connor H      10 AAAA-ST              3:10.99    3:49.59  
                  50.35     1:48.90 (58.55)   3:49.59 (2:00.69)                    
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zigrang, Adrian G          9 AAAA-ST                53.02      47.13  
  2 McNeill, Noah R           10 PRGN-ST                56.91      49.95  
  3 Gray, Cooper M            10 AAAA-ST                48.78      51.04  
  4 Reynolds, Ian              7 AAAA-ST              1:07.73      53.77  
  5 Lizarraga, Hugo A          8 AAAA-ST              1:19.88      54.51  
  6 Allen, Thomas W           10 AAAA-ST              1:14.24      54.87  
  7 Garcia, Zander J           9 AAAA-ST              1:12.90      55.22  
  8 Reynolds, Edmond           9 AAAA-ST                53.68      56.24  
  9 Allande, Emil             10 AAAA-ST              1:27.89      56.69  
 10 Sweeney, Aidan R          10 AAAA-ST              1:07.88      56.71  
 11 Huffaker, Gregory          9 AAAA-ST                58.93      56.81  
 12 Bulman, Kade A             9 AAAA-ST              1:39.89      58.67  
 13 Muller, Stephen A          7 AAAA-ST              1:57.90    1:02.25  
 14 Sweeney, Connor R          8 AAAA-ST              1:33.88    1:02.42  
 15 O'Halligan, Gavin B       10 AAAA-ST              1:37.90    1:03.06  
 16 Craft, Brock J             9 AAAA-ST              1:27.90    1:04.11  
 17 Lee, Justin H              8 AAAA-ST              1:11.98    1:05.76  
 18 Arenas Bernal, Alberto B  10 AAAA-ST              1:20.23    1:06.86  
 19 Kay, Jonah J               7 AAAA-ST              1:56.90    1:07.65  
 20 Blundell, Andy E          10 AAAA-ST              1:43.70    1:09.06  
 21 Blundell, Eddy G          10 AAAA-ST              1:43.20    1:09.46  
 22 Diaz, Raj J                8 AAAA-ST              1:28.89    1:14.42  
 23 Nichols, Lucas M           6 AAAA-ST              1:58.99    1:19.71  
 24 Stark, Maddox M            7 AAAA-ST              1:17.88    1:21.21  
 -- Do, Marc-Anthony           8 AAAA-ST              1:50.89         DQ  
 -- Seaberg, Cayden J         10 AAAA-ST                47.75         DQ  
 -- Trevino, Enzo              8 AAAA-ST              1:42.88         DQ  
 -- Kim, Joshua                9 AAAA-ST              1:34.88         DQ  
 -- Ryan, Brayden J            6 AAAA-ST              1:49.99         DQ  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seaberg, Cayden J         10 AAAA-ST                52.19      43.66  
  2 Sweeney, Aidan R          10 AAAA-ST              1:13.88      50.12  
  3 Zigrang, Adrian G          9 AAAA-ST              1:00.99      55.92  
  4 Gray, Cooper M            10 AAAA-ST              1:02.61      57.28  
  5 Reynolds, Edmond           9 AAAA-ST              1:10.83      58.50  
  6 Huffaker, Gregory          9 AAAA-ST                54.13      58.85  
  7 Cantu, Jareth M           10 AAAA-ST              1:07.35      58.95  
  8 McNeill, Noah R           10 PRGN-ST              1:04.90    1:01.09  
  9 Reynolds, Ian              7 AAAA-ST              1:07.61    1:04.78  
 10 Kirschbaum, Connor H      10 AAAA-ST              1:04.99    1:07.52  
 11 Lee, Justin H              8 AAAA-ST              2:12.88    1:17.35  
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Bartolini, Grant V        10 AAAA-ST              2:00.99         DQ  
                2:07.05              DQ ( )                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seaberg, Cayden J         10 AAAA-ST                54.03      47.53  
  2 Bartolini, Grant V        10 AAAA-ST              1:00.99      48.35  
  3 Zigrang, Adrian G          9 AAAA-ST                54.47      49.83  
  4 McNeill, Noah R           10 PRGN-ST                50.99      51.35  
  5 Wei, Johnson              10 AAAA-ST                52.99      53.44  
  6 Reynolds, Ian              7 AAAA-ST              1:09.15      56.98  
  7 Reynolds, Edmond           9 AAAA-ST              1:13.55    1:06.40  
  8 Kirschbaum, Connor H      10 AAAA-ST              1:02.99    1:10.69  
  9 Huffaker, Gregory          9 AAAA-ST              1:09.48    1:11.45  
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gray, Cooper M            10 AAAA-ST              1:44.99    1:43.08  
                  47.39     1:43.08 (55.69)                                        
  2 Zigrang, Adrian G          9 AAAA-ST              1:48.25    1:47.30  
                  53.39     1:47.30 (53.91)                                        
  3 McNeill, Noah R           10 PRGN-ST              2:03.51    1:51.29  
                  54.25     1:51.29 (57.04)                                        
  4 Reynolds, Edmond           9 AAAA-ST              2:25.70    2:02.04  
                1:01.21   2:02.04 (1:00.83)                                        
  5 Cantu, Jareth M           10 AAAA-ST              1:58.20    2:05.31  
                1:04.67   2:05.31 (1:00.64)                                        
 -- Wei, Johnson              10 AAAA-ST              1:50.99         DQ  
                  50.49          DQ (49.87)                                        
 -- Huffaker, Gregory          9 AAAA-ST              2:00.99         DQ  
                1:01.85        DQ (1:06.62)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Tyler J          12 AAAA-ST                32.75      28.94  
  2 Arevalos, Nick R          12 AAAA-ST                32.60      29.69  
  3 Gaona, Darryl G           12 AAAA-ST                32.60      29.76  
  4 Pollack, Jake M           12 AAAA-ST                32.70      29.82  
  5 Zhang, leo W              12 AAAA-ST                39.34      31.02  
  6 Kruse, Malcolm A          12 AAAA-ST                34.19      31.26  
  7 Hernandez, Marco E        12 AAAA-ST                35.29      32.28  
  8 Scovel, James B           11 AAAA-ST                35.31      34.50  
  9 Womack, Nathan J          11 AAAA-ST                33.99      34.70  
 10 De Guzman, David F        12 AAAA-ST                38.16      35.48  
 11 Turpin, Erik W            11 AAAA-ST                40.48      35.62  
 12 Emme, Joshua D            12 AAAA-ST                37.54      35.66  
 13 Correia, Tiago F          11 Lifetime-ST            38.57      35.98  
 14 Lopez, Diego              12 AAAA-ST                43.29      36.50  
 15 Mendoza, Aaron            11 Lifetime-ST            37.01      38.19  
 16 Salazar, Aldo D           11 AAAA-ST                58.88      39.70  
 17 Beaudoin, Benjamin E      12 AAAA-ST                46.60      43.62  
 18 Bonakchi, Milad B         11 Lifetime-ST            55.37      43.86  
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gaona, Darryl G           12 AAAA-ST              2:36.10    2:25.07  
                  34.66     1:12.25 (37.59)     1:50.21 (37.96)     2:25.07 (34.86)
  2 Bordelon, Trevor J        12 AAAA-ST              2:47.19    2:36.24  
                  35.31     1:17.05 (41.74)     2:00.32 (43.27)     2:36.24 (35.92)
  3 Correia, Tiago F          11 Lifetime-ST          2:45.91    2:48.69  
                  38.43     1:21.09 (42.66)     2:05.25 (44.16)     2:48.69 (43.44)
  4 Kruse, Malcolm A          12 AAAA-ST              2:58.19    2:52.68  
                  36.92     1:20.51 (43.59)   2:52.68 (1:32.17)                    
  5 De Guzman, David F        12 AAAA-ST              3:08.32    2:57.38  
                  40.80     1:26.58 (45.78)     2:14.54 (47.96)     2:57.38 (42.84)
  6 Hogue, Cass V             11 AAAA-ST              3:23.23    3:07.64  
                  42.48     1:30.95 (48.47)   3:07.64 (1:36.69)                    
  7 Turpin, Erik W            11 AAAA-ST              3:43.87    3:15.79  
                  49.75     1:39.09 (49.34)     2:30.79 (51.70)     3:15.79 (45.00)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Tyler J          12 AAAA-ST                38.62      34.99  
  2 Bordelon, Trevor J        12 AAAA-ST                41.19      38.14  
  3 Gaona, Darryl G           12 AAAA-ST                44.24      39.86  
  4 Williams, Luke A          12 Lifetime-ST               NT      40.57  
  5 Womack, Nathan J          11 AAAA-ST                43.42      42.90  
  6 Scovel, James B           11 AAAA-ST                45.69      45.11  
  7 Turpin, Erik W            11 AAAA-ST                53.81      48.84  
  8 Mendoza, Aaron            11 Lifetime-ST            49.71      49.65  
  9 Salazar, Aldo D           11 AAAA-ST              1:06.99      54.23  
 10 Bonakchi, Milad B         11 Lifetime-ST            56.37      59.46  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arevalos, Nick R          12 AAAA-ST              1:32.19    1:17.74  
  2 Gaona, Darryl G           12 AAAA-ST              1:39.43    1:19.84  
                  39.35     1:19.84 (40.49)                                        
  3 Wagner, RC C              11 AAAA-ST              1:26.67    1:21.93  
                  40.18     1:21.93 (41.75)                                        
  4 Bordelon, Trevor J        12 AAAA-ST              1:35.19    1:23.29  
  5 Hernandez, Marco E        12 AAAA-ST              1:40.16    1:24.40  
                  41.66     1:24.40 (42.74)                                        
  6 Lee, Kenneth H            11 AAAA-ST              1:27.81    1:25.01  
  7 Kruse, Malcolm A          12 AAAA-ST              1:32.19    1:25.41  
                  41.92     1:25.41 (43.49)                                        
  8 Zhang, leo W              12 AAAA-ST              1:45.30    1:26.83  
                  42.30     1:26.83 (44.53)                                        
  9 Womack, Nathan J          11 AAAA-ST              1:27.34    1:29.99  
                  44.44     1:29.99 (45.55)                                        
 10 Shenouda, David R         12 AAAA-ST              1:34.99    1:38.44  
 11 Mendoza, Aaron            11 Lifetime-ST          1:55.91    1:45.84  
 12 Beaudoin, Benjamin E      12 AAAA-ST              2:01.29    1:58.61  
                  56.55   1:58.61 (1:02.06)                                        
 -- Shenouda, John R          12 AAAA-ST              1:32.19         DQ  
                  41.34          DQ (41.54)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moeller, Tyler J          12 AAAA-ST                44.23      40.69  
  2 Kruse, Malcolm A          12 AAAA-ST                44.19      43.35  
  3 Lee, Kenneth H            11 AAAA-ST                48.69      44.27  
  4 Pollack, Jake M           12 AAAA-ST                44.51      46.73  
  5 Lopez, Diego              12 AAAA-ST                51.29      47.21  
  6 Turpin, Erik W            11 AAAA-ST                55.52      49.27  
  7 Salazar, Aldo D           11 AAAA-ST              1:30.99      50.77  
  8 Scovel, James B           11 AAAA-ST                52.29      51.72  
  9 Hogue, Cass V             11 AAAA-ST                53.53      52.99  
 10 Poteet, Russell W         11 AAAA-ST                59.99      54.52  
 11 Bonakchi, Milad B         11 Lifetime-ST            45.91      54.90  
 -- Mendoza, Aaron            11 Lifetime-ST            55.36         DQ  
 -- Shenouda, David R         12 AAAA-ST                52.99         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arevalos, Nick R          12 AAAA-ST              1:34.12    1:22.00  
                  40.52     1:22.00 (41.48)                                        
  2 Gaona, Darryl G           12 AAAA-ST              1:33.74    1:23.93  
                  39.39     1:23.93 (44.54)                                        
  3 Shenouda, Michael R       12 AAAA-ST              1:41.19    1:29.27  
                  42.55     1:29.27 (46.72)                                        
  4 Zhang, leo W              12 AAAA-ST              1:36.40    1:30.08  
                  44.91     1:30.08 (45.17)                                        
  5 Hernandez, Marco E        12 AAAA-ST              1:35.15    1:33.56  
                  44.03     1:33.56 (49.53)                                        
  6 Bordelon, Trevor J        12 AAAA-ST              1:40.19    1:35.46  
                  44.47     1:35.46 (50.99)                                        
  7 Kruse, Malcolm A          12 AAAA-ST              1:41.19    1:37.06  
                  46.03     1:37.06 (51.03)                                        
  8 Lee, Kenneth H            11 AAAA-ST              1:42.80    1:37.37  
                  44.74     1:37.37 (52.63)                                        
  9 Pollack, Jake M           12 AAAA-ST              1:34.81    1:40.39  
                  46.92     1:40.39 (53.47)                                        
 10 De Guzman, David F        12 AAAA-ST              2:01.03    1:43.51  
                  50.18     1:43.51 (53.33)                                        
 11 Correia, Tiago F          11 Lifetime-ST          1:38.91    1:52.97  
                  56.06     1:52.97 (56.91)                                        
 12 Aktunc, Kerem             11 AAAA-ST              1:46.99    1:57.76  
                  54.93   1:57.76 (1:02.83)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, RC C              11 AAAA-ST                37.19      33.23  
  2 Arevalos, Nick R          12 AAAA-ST                41.19      34.74  
  3 Shenouda, Michael R       12 AAAA-ST                38.19      35.04  
  4 Bordelon, Trevor J        12 AAAA-ST                44.19      35.78  
  5 Lee, Kenneth H            11 AAAA-ST                39.08      36.32  
  6 Pollack, Jake M           12 AAAA-ST                37.19      37.18  
  7 Shenouda, John R          12 AAAA-ST                39.19      38.77  
  8 Williams, Luke A          12 Lifetime-ST            40.91      40.86  
  9 Hogue, Cass V             11 AAAA-ST                47.86      43.41  
 10 Correia, Tiago F          11 Lifetime-ST            46.98      43.79  
 11 Shenouda, David R         12 AAAA-ST                45.62      45.70  
 12 Aktunc, Kerem             11 AAAA-ST                54.14      48.42  
 13 Poteet, Russell W         11 AAAA-ST                54.99      52.65  
 14 Turpin, Erik W            11 AAAA-ST                58.53      52.85  
 -- Bonakchi, Milad B         11 Lifetime-ST            45.91         DQ  
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, RC C              11 AAAA-ST              1:30.20    1:25.17  
                  38.94     1:25.17 (46.23)                                        
  2 Shenouda, Michael R       12 AAAA-ST              1:28.19    1:28.53  
                  40.39     1:28.53 (48.14)                                        
  3 Shenouda, John R          12 AAAA-ST              1:32.19    1:30.66  
                  42.57     1:30.66 (48.09)                                        
  4 Lee, Kenneth H            11 AAAA-ST              1:29.55    1:44.84  
  5 Womack, Nathan J          11 AAAA-ST              1:30.19    1:52.90  
                  49.41   1:52.90 (1:03.49)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagner, RC C              11 AAAA-ST              1:22.76    1:19.00  
                  36.96     1:19.00 (42.04)                                        
  2 Shenouda, Michael R       12 AAAA-ST              1:32.19    1:20.37  
                  38.44     1:20.37 (41.93)                                        
  3 Pollack, Jake M           12 AAAA-ST              1:21.77    1:22.18  
                  39.14     1:22.18 (43.04)                                        
  4 Shenouda, John R          12 AAAA-ST              1:28.19    1:23.41  
                  40.37     1:23.41 (43.04)                                        
  5 Williams, Luke A          12 Lifetime-ST          1:45.91    1:29.95  
                  41.80     1:29.95 (48.15)                                        
  6 Lopez, Diego              12 AAAA-ST              2:04.29    1:31.61  
                  43.48     1:31.61 (48.13)                                        
  7 Womack, Nathan J          11 AAAA-ST              1:26.11    1:37.03  
                  46.71     1:37.03 (50.32)                                        
  8 Scovel, James B           11 AAAA-ST              1:41.06    1:39.82  
                  47.16     1:39.82 (52.66)                                        
  9 Hogue, Cass V             11 AAAA-ST              1:41.67    1:39.86  
                  44.59     1:39.86 (55.27)                                        
 10 Shenouda, David R         12 AAAA-ST              1:40.20    1:40.64  
                  47.06     1:40.64 (53.58)                                        
 11 Poteet, Russell W         11 AAAA-ST              1:45.99    1:44.94  
                  52.97     1:44.94 (51.97)                                        
 12 Mendoza, Aaron            11 Lifetime-ST          1:40.91    1:52.32  
                  55.31     1:52.32 (57.01)                                        
 13 Beaudoin, Benjamin E      12 AAAA-ST              2:04.29    2:07.59  
                  59.00   2:07.59 (1:08.59)                                        
 -- Bonakchi, Milad B         11 Lifetime-ST          1:24.91         DQ  
                  58.60          DQ (55.89)                                        
 -- Salazar, Aldo D           11 AAAA-ST              2:25.70         DQ  
                  50.15          DQ (54.14)                                        
 -- Emme, Joshua D            12 AAAA-ST              1:46.64         DQ  
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Luke E          13 AAAA-ST                32.95      28.70  
  2 Brewer, Milo A            13 AAAA-ST                33.29      29.08  
  3 Heath, Ethan A            14 AAAA-ST                32.29      29.17  
  4 Elliott, Grayson G        13 AAAA-ST                36.29      30.61  
  5 Bartolini, Carter R       13 AAAA-ST                33.36      30.90  
  6 Wilkiewicz, Aidan M       13 AAAA-ST                38.08      31.22  
  7 Barr, Caden K             13 AAAA-ST                35.81      31.26  
  8 Hover, Jaxson A           13 AAAA-ST                41.29      33.46  
  9 Canales, Diego            13 AAAA-ST                36.45      35.75  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fosbenner, Christian M    13 PRGN-ST              2:46.34    2:26.22  
                  32.27     1:09.43 (37.16)     1:48.42 (38.99)     2:26.22 (37.80)
  2 Brewer, Milo A            13 AAAA-ST              3:11.29    2:37.71  
                  12.53   1:13.71 (1:01.18)     1:56.31 (42.60)     2:37.71 (41.40)
  3 Gonzalez, Luke E          13 AAAA-ST              3:01.04    2:42.40  
                  38.32     1:20.85 (42.53)     2:05.68 (44.83)     2:42.40 (36.72)
  4 Walkingstick, Ethan W     13 AAAA-ST              3:19.29    2:48.88  
                  36.54     1:20.51 (43.97)     2:05.62 (45.11)     2:48.88 (43.26)
  5 Canales, Diego            13 AAAA-ST              3:22.52    2:55.40  
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fosbenner, Christian M    13 PRGN-ST              1:12.28    1:10.69  
                  34.25     1:10.69 (36.44)                                        
  2 Barr, Caden K             13 AAAA-ST              1:45.29    1:15.41  
                  36.15     1:15.41 (39.26)                                        
  3 Willis, Wesley C          13 AAAA-ST              1:24.80    1:16.51  
                  37.07     1:16.51 (39.44)                                        
  4 Gonzalez, Luke E          13 AAAA-ST              1:19.20    1:17.28  
                  37.55     1:17.28 (39.73)                                        
  5 Brewer, Milo A            13 AAAA-ST              1:53.29    1:20.40  
                  38.46     1:20.40 (41.94)                                        
  6 Bartolini, Carter R       13 AAAA-ST              1:22.16    1:21.29  
                  40.22     1:21.29 (41.07)                                        
  7 Elliott, Grayson G        13 AAAA-ST              1:38.29    1:22.69  
                  38.74     1:22.69 (43.95)                                        
  8 Walkingstick, Ethan W     13 AAAA-ST              1:30.47    1:22.99  
                  40.46     1:22.99 (42.53)                                        
  9 Heath, Ethan A            14 AAAA-ST              1:44.29    1:24.33  
                  40.61     1:24.33 (43.72)                                        
 10 Hover, Jaxson A           13 AAAA-ST              3:12.29    1:30.94  
                  44.00     1:30.94 (46.94)                                        
 11 Wilkiewicz, Aidan M       13 AAAA-ST              1:36.29    1:32.80  
                  44.58     1:32.80 (48.22)                                        
 12 Canales, Diego            13 AAAA-ST              1:35.88    1:37.58  
                  47.41     1:37.58 (50.17)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fosbenner, Christian M    13 PRGN-ST              1:23.27    1:21.97  
                  38.54     1:21.97 (43.43)                                        
  2 Heath, Ethan A            14 AAAA-ST              2:08.29    1:32.30  
                  43.68     1:32.30 (48.62)                                        
  3 Barr, Caden K             13 AAAA-ST              1:53.86    1:51.79  
                  50.88   1:51.79 (1:00.91)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willis, Wesley C          13 AAAA-ST              2:48.29    2:44.98  
                  36.42     1:18.79 (42.37)     2:08.87 (50.08)     2:44.98 (36.11)
  2 Bartolini, Carter R       13 AAAA-ST              2:54.16    2:49.74  
                  39.70     1:22.57 (42.87)     2:13.37 (50.80)     2:49.74 (36.37)
  3 Gonzalez, Luke E          13 AAAA-ST              3:12.19    2:57.07  
                  40.82     1:24.23 (43.41)     2:16.98 (52.75)     2:57.07 (40.09)
  4 Elliott, Grayson G        13 AAAA-ST              4:02.29    3:01.74  
                  38.37     1:26.81 (48.44)     2:20.28 (53.47)     3:01.74 (41.46)
  5 Wilkiewicz, Aidan M       13 AAAA-ST              3:18.70    3:07.13  
                  40.41     1:30.92 (50.51)     2:24.44 (53.52)     3:07.13 (42.69)
 -- Hover, Jaxson A           13 AAAA-ST              4:08.29         DQ  
                  45.52                             2:34.95 ( )          DQ (44.26)