2019 AAHSSL Dual Plus / NS-06
Northside ISD Aquatic Center - 10/25/2019                     
Final Results / Not Scored!                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee High School  'A'                              2:06.59    2:05.49  
     1) Palmisano, Mary G 09            2) Jimenez, Isabella 11           
     3) Clarke, Sydney M 11             4) Zadel, Lizzie M 09             
                  33.14     1:09.21 (36.07)     1:39.68 (30.47)     2:05.49 (25.81)
  2 San Antonio Brennan  'A'                          2:09.78    2:08.24  
     1) O'Brien, Pauline A 09           2) Shirley, Brylee D 11           
     3) Munoz, Andrea C 10              4) Guerrero, Harley S 11          
                  32.53     1:09.12 (36.59)     1:37.17 (28.05)     2:08.24 (31.07)
  3 San Antonio Taft  'A'                             2:16.04    2:08.91  
     1) Guinan, Emma L 09               2) Frandsen, Isabel L 09          
     3) Clements, Maddie M 12           4) Williamson, Madi G 10          
                  32.25     1:10.54 (38.29)     1:41.72 (31.18)     2:08.91 (27.19)
  4 Lee High School  'B'                              2:15.00    2:15.50  
     1) Bravo, Alyssa R 11              2) Stevenson, Maddy O 12          
     3) Landry, Erin M 12               4) Steele, Chloe 12               
                  32.21     1:09.17 (36.96)     1:46.09 (36.92)     2:15.50 (29.41)
  5 San Antonio Brennan  'B'                          2:36.00    2:35.40  
     1) Frerich, Abigail J 11           2) Pittman, Phaunsavanh L 11      
     3) Araujo, Bianca A 10             4) Vargas, Genesis S 09           
                  40.42     1:23.34 (42.92)     2:02.50 (39.16)     2:35.40 (32.90)
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee High School  'A'                              1:59.77    1:55.65  
     1) Garza, Cristian 11              2) Tubbesing, Ryan C 12           
     3) Peck, Matt 12                   4) Smith, Tyler D 10              
                  31.82     1:02.47 (30.65)     1:30.22 (27.75)     1:55.65 (25.43)
  2 San Antonio Brennan  'A'                          1:59.28    2:01.68  
     1) Osborne, Scott H 11             2) Holman, Nolan J 11             
     3) Gomaa, Youssef S 11             4) Gee, Parker D 11               
                  29.96     1:03.83 (33.87)     1:32.78 (28.95)     2:01.68 (28.90)
  3 San Antonio Brennan  'B'                          2:18.74    2:19.04  
     1) Musquez, Maximus A 11           2) Munoz, Christopher A 09        
     3) Clark, Isaac D 12               4) Garza, Ayden R 11              
                  36.70     1:18.96 (42.26)     1:51.18 (32.22)     2:19.04 (27.86)
 -- Lee High School  'B'                              2:08.00         DQ  
     1) Larson, Elijah 11               2) Chavez, Moses W 10             
     3) Aguirre, Joshua H 12            4) Fowler-Valdez, James M 11      
                  36.05     1:12.12 (36.07)     1:41.10 (28.98)          DQ (27.45)
 
Event 3  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Pauline A        09 Brennan              2:07.74    2:06.56  
                  29.88     1:01.93 (32.05)     1:34.82 (32.89)     2:06.56 (31.74)
  2 Guinan, Emma L            09 Taft                 2:09.23    2:10.02  
                  30.03     1:02.65 (32.62)     1:36.53 (33.88)     2:10.02 (33.49)
  3 Jimenez, Isabella         11 Volunteers           2:07.58    2:10.24  
                  30.14     1:03.13 (32.99)     1:37.44 (34.31)     2:10.24 (32.80)
  4 Toms, Amy V               10 Volunteers           2:39.57    2:20.99  
                  31.28     1:06.76 (35.48)     1:44.22 (37.46)     2:20.99 (36.77)
  5 Frandsen, McKenna M       09 Taft                 2:29.84    2:24.72  
                  31.83     1:07.62 (35.79)   2:24.72 (1:17.10)                    
  6 Harris, Lauren E          11 Brennan              2:20.23    2:33.40  
                  33.08     1:12.18 (39.10)     1:53.71 (41.53)     2:33.40 (39.69)
  7 Morales, Lauren I         10 Taft                 2:31.57    2:36.47  
                  34.78     1:14.99 (40.21)     1:55.91 (40.92)     2:36.47 (40.56)
  8 Wilson, Rosemary K        11 Volunteers           2:43.88    2:36.65  
                  34.97     1:15.40 (40.43)     1:58.01 (42.61)     2:36.65 (38.64)
  9 Pittman, Phaunsavanh L    11 Brennan              3:28.56    2:56.09  
                  38.02     1:23.36 (45.34)     2:11.57 (48.21)     2:56.09 (44.52)
 10 Joshi, Maya j             10 Brennan              3:05.19    3:05.48  
                  41.91                             2:18.36 ( )     3:05.48 (47.12)
 
Event 4  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salcedo, Victor M         09 Taft                 2:00.00    1:54.16  
                  25.23       54.13 (28.90)     1:23.90 (29.77)     1:54.16 (30.26)
  2 Perales Jr, Mark A        11 Taft                 2:03.61    2:04.71  
                  28.22       59.59 (31.37)     1:32.11 (32.52)     2:04.71 (32.60)
  3 Garza, Jacob E            12 Volunteers           2:06.52    2:06.06  
                  28.31     1:00.44 (32.13)     1:33.25 (32.81)     2:06.06 (32.81)
  4 Chavez, Moses W           10 Volunteers           2:25.00    2:17.80  
                  30.61     1:04.75 (34.14)     1:41.69 (36.94)     2:17.80 (36.11)
  5 White, Jacob G            09 Taft                 2:32.99    2:21.52  
                  32.40     1:08.28 (35.88)     1:45.70 (37.42)     2:21.52 (35.82)
  6 Fowler-Valdez, James M    11 Volunteers           2:30.00    2:27.38  
                  32.51     1:09.39 (36.88)     1:48.77 (39.38)     2:27.38 (38.61)
  7 Stephenson, AJ J          10 Volunteers           2:45.00    2:34.12  
                  34.49     1:12.54 (38.05)     1:54.05 (41.51)     2:34.12 (40.07)
  8 Garza, Ayden R            11 Brennan              2:46.82    2:38.20  
                  32.89     1:11.86 (38.97)     1:54.23 (42.37)     2:38.20 (43.97)
  9 Kittoe, Nathanial J       09 Brennan              2:58.50    2:48.80  
                  32.95     1:14.79 (41.84)     2:00.01 (45.22)     2:48.80 (48.79)
 10 Weintraub, Nathan P       09 Brennan              2:59.19    2:53.87  
                  38.48     1:21.52 (43.04)     2:07.36 (45.84)     2:53.87 (46.51)
 11 Lopez, Aaron M            09 Brennan              2:59.19    3:16.12  
                  40.97     1:29.76 (48.79)     2:24.68 (54.92)     3:16.12 (51.44)
 
Event 5  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Munoz, Andrea C           10 Brennan              2:16.29    2:20.55  
                  29.04     1:06.46 (37.42)     1:48.30 (41.84)     2:20.55 (32.25)
  2 Palmisano, Mary G         09 Volunteers           2:35.16    2:36.75  
                  32.95     1:11.58 (38.63)     2:00.32 (48.74)     2:36.75 (36.43)
  3 Clements, Maddie M        12 Taft                 2:47.34    2:44.93  
                  33.67     1:15.96 (42.29)     2:08.20 (52.24)     2:44.93 (36.73)
  4 Steele, Chloe             12 Volunteers           2:59.58    3:00.34  
                  37.24     1:22.37 (45.13)     2:20.16 (57.79)     3:00.34 (40.18)
  5 Edwards, Elizabeth L      11 Volunteers           3:03.98    3:01.46  
                  41.96     1:26.30 (44.34)   3:01.46 (1:35.16)                    
  6 Frerich, Abigail J        11 Brennan              3:08.07    3:09.60  
                  44.82     1:33.01 (48.19)     2:28.31 (55.30)     3:09.60 (41.29)
  7 Guerrero, Harley S        11 Brennan              3:25.20    3:09.97  
                  41.23     1:30.75 (49.52)   3:09.97 (1:39.22)                    
  8 Pinheiro, Sofie S         12 Volunteers           3:20.68    3:19.16  
                  45.36     1:38.87 (53.51)     2:33.10 (54.23)     3:19.16 (46.06)
 
Event 6  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peck, Matt                12 Volunteers           2:28.18    2:21.59  
                  29.35     1:06.90 (37.55)     1:49.46 (42.56)     2:21.59 (32.13)
  2 Larson, Elijah            11 Volunteers           2:39.40    2:36.94  
                  33.27     1:14.10 (40.83)   2:36.94 (1:22.84)                    
  3 Aguirre, Joshua H         12 Volunteers           2:35.75    2:37.82  
                  30.78     1:13.27 (42.49)     2:02.78 (49.51)     2:37.82 (35.04)
  4 Gurr, Joseph P            09 Brennan              3:20.19    2:40.43  
                  31.28     1:13.66 (42.38)     2:01.07 (47.41)     2:40.43 (39.36)
  5 Osborne, Scott H          11 Brennan              2:45.42    2:40.79  
                  31.06     1:07.15 (36.09)     1:59.03 (51.88)     2:40.79 (41.76)
  6 Gomaa, Youssef S          11 Brennan              3:04.47    2:42.21  
                  29.46     1:08.57 (39.11)     2:01.79 (53.22)     2:42.21 (40.42)
  7 Morgan, Vernon T          09 Taft                 2:40.00    2:46.54  
                  32.44     1:14.65 (42.21)     2:07.70 (53.05)     2:46.54 (38.84)
  8 Munoz, Christopher A      09 Brennan              3:43.91    2:57.60  
                  35.60     1:19.76 (44.16)     2:15.94 (56.18)     2:57.60 (41.66)
 
Event 7  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zadel, Lizzie M           09 Volunteers             26.40      26.09  
  2 Williamson, Madi G        10 Taft                   26.23      27.91  
  3 Clarke, Sydney M          11 Volunteers             27.51      27.96  
  4 Chavez, Mia               11 Volunteers             27.82      28.69  
  5 Nielsen, Anja             10 Taft                   33.00      30.14  
  6 Frandsen, Isabel L        09 Taft                   32.39      31.39  
  7 Tubbs, Delaney C          12 Volunteers             31.49      32.70  
  8 Vargas, Genesis S         09 Brennan                35.52      33.27  
  9 Inman, Natalie A          10 Taft                   37.28      34.55  
 10 Clark, Avery E            09 Brennan                38.71      35.35  
 11 Adams, Isabelle M            Brennan                36.19      35.56  
 12 Araujo, Bianca A          10 Brennan                35.30      36.10  
 
Event 8  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tubbesing, Ryan C         12 Volunteers             24.90      24.69  
  2 Garcia, Aeneas J          10 Taft                   27.24      26.16  
  3 Smith, Tyler D            10 Volunteers             26.26      26.29  
  4 Garza, Cristian           11 Volunteers             27.17      26.82  
  5 Clark, Isaac D            12 Brennan                27.42      27.28  
  6 Musquez, Maximus A        11 Brennan                29.26      28.05  
  7 Black, Ethan L            12 Taft                   28.42      28.54  
  8 Apaez, Jacob M            09 Brennan                29.02      28.63  
 
Event 11  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clements, Maddie M        12 Taft                 1:08.69    1:13.78  
                  35.62     1:13.78 (38.16)                                        
  2 Bravo, Alyssa R           11 Volunteers           1:18.45    1:16.15  
                  34.10     1:16.15 (42.05)                                        
  3 Landry, Erin M            12 Volunteers           1:18.39    1:23.56  
                  38.63     1:23.56 (44.93)                                        
  4 Rochelle, Vivi G          12 Volunteers           1:24.98    1:30.96  
                  38.26     1:30.96 (52.70)                                        
  5 Araujo, Bianca A          10 Brennan              1:46.12    1:43.52  
                  45.37     1:43.52 (58.15)                                        
 
Event 12  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Salcedo, Victor M         09 Taft                 1:00.00      56.69  
                  26.98       56.69 (29.71)                                        
  2 Peck, Matt                12 Volunteers           1:07.97    1:05.13  
                  29.72     1:05.13 (35.41)                                        
  3 Cantwell, Aidan Z         11 Taft                 1:02.58    1:05.40  
                  30.22     1:05.40 (35.18)                                        
  4 Clark, Isaac D            12 Brennan              1:36.19    1:20.01  
                  33.72     1:20.01 (46.29)                                        
 
Event 13  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jimenez, Isabella         11 Volunteers             58.41    1:02.00  
                  30.13     1:02.00 (31.87)                                        
  2 Clarke, Sydney M          11 Volunteers           1:02.54    1:03.19  
                  30.72     1:03.19 (32.47)                                        
  3 Williamson, Madi G        10 Taft                   59.86    1:05.18  
                  30.64     1:05.18 (34.54)                                        
  4 Shirley, Brylee D         11 Brennan              1:10.02    1:08.77  
                  32.37     1:08.77 (36.40)                                        
  5 Edwards, Elizabeth L      11 Volunteers           1:09.45    1:10.30  
                  34.70     1:10.30 (35.60)                                        
  6 Steele, Chloe             12 Volunteers           1:09.21    1:10.42  
                  33.53     1:10.42 (36.89)                                        
  7 Guerrero, Harley S        11 Brennan              1:11.03    1:12.22  
                  33.17     1:12.22 (39.05)                                        
  8 Winninghoff, Elizabeth p  10 Brennan              1:16.11    1:14.00  
  9 Mendoza, Yvette M         12 Taft                 1:20.23    1:18.79  
 10 Joshi, Maya j             10 Brennan              1:24.42    1:21.08  
 11 Inman, Natalie A          10 Taft                 1:28.71    1:21.16  
                  38.18     1:21.16 (42.98)                                        
 
Event 14  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holman, Nolan J           11 Brennan              1:05.41      58.79  
                  28.06       58.79 (30.73)                                        
  2 Aguirre, Joshua H         12 Volunteers             59.48      59.32  
                  29.21       59.32 (30.11)                                        
  3 Fowler-Valdez, James M    11 Volunteers           1:01.53    1:03.20  
                  30.86     1:03.20 (32.34)                                        
  4 Gee, Parker D             11 Brennan              1:06.65    1:05.08  
                  30.74     1:05.08 (34.34)                                        
  5 Orebaugh, Jack P          09 Volunteers           1:11.44    1:08.67  
                  32.68     1:08.67 (35.99)                                        
  6 Fitch, William S          10 Volunteers           1:09.29    1:09.58  
                  32.86     1:09.58 (36.72)                                        
 
Event 15  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Munoz, Andrea C           10 Brennan              5:21.75    5:28.18  
                  28.85     1:00.76 (31.91)     1:33.38 (32.62)     2:06.55 (33.17)
        2:39.95 (33.40)     3:13.81 (33.86)     3:47.91 (34.10)     4:22.27 (34.36)
        4:56.23 (33.96)     5:28.18 (31.95)                                        
  2 O'Brien, Pauline A        09 Brennan              5:33.20    5:34.42  
                  29.90     1:02.08 (32.18)     1:35.68 (33.60)     2:09.95 (34.27)
        2:44.60 (34.65)     3:18.62 (34.02)     3:52.76 (34.14)     4:27.22 (34.46)
        5:01.49 (34.27)     5:34.42 (32.93)                                        
  3 Guinan, Emma L            09 Taft                 5:35.85    5:43.41  
                  30.50     1:03.71 (33.21)     1:38.45 (34.74)     2:13.19 (34.74)
        2:48.81 (35.62)     3:24.75 (35.94)     3:58.94 (34.19)     4:34.62 (35.68)
        5:09.65 (35.03)     5:43.41 (33.76)                                        
  4 Toms, Amy V               10 Volunteers           6:54.16    6:29.30  
                  31.90     1:08.62 (36.72)     1:47.61 (38.99)     2:27.52 (39.91)
        3:07.11 (39.59)     3:46.89 (39.78)     4:27.72 (40.83)     5:09.88 (42.16)
        5:51.55 (41.67)     6:29.30 (37.75)                                        
  5 Wilson, Rosemary K        11 Volunteers           7:29.62    7:23.49  
                  37.26     1:18.82 (41.56)     2:03.18 (44.36)     2:48.85 (45.67)
        3:34.77 (45.92)     4:20.10 (45.33)     5:06.89 (46.79)     5:54.05 (47.16)
        6:39.53 (45.48)     7:23.49 (43.96)                                        
 
Event 16  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mcalanis, Joshua A        10 Volunteers           5:58.44    6:01.14  
                  31.37     1:06.67 (35.30)     1:42.79 (36.12)     2:19.86 (37.07)
        2:57.28 (37.42)     3:34.92 (37.64)     4:12.80 (37.88)     4:50.00 (37.20)
        5:26.53 (36.53)     6:01.14 (34.61)                                        
  2 Cantwell, Aidan Z         11 Taft                 5:35.34    6:03.58  
                  31.84     1:05.94 (34.10)     1:41.26 (35.32)     2:17.73 (36.47)
        2:55.06 (37.33)     3:33.11 (38.05)     4:10.84 (37.73)     4:49.12 (38.28)
        5:27.44 (38.32)     6:03.58 (36.14)                                        
  3 Garza, Cristian           11 Volunteers           6:28.69    6:22.49  
                  31.83     1:07.46 (35.63)     1:45.34 (37.88)     2:24.15 (38.81)
        3:03.04 (38.89)     3:43.36 (40.32)     4:23.40 (40.04)     5:04.65 (41.25)
        5:44.29 (39.64)     6:22.49 (38.20)                                        
 
Event 17  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee High School  'A'                              1:50.25    1:49.56  
     1) Jimenez, Isabella 11            2) Palmisano, Mary G 09           
     3) Clarke, Sydney M 11             4) Zadel, Lizzie M 09             
                  28.28       56.01 (27.73)     1:24.20 (28.19)     1:49.56 (25.36)
  2 San Antonio Taft  'A'                             1:55.37    1:53.86  
     1) Williamson, Madi G 10           2) Guinan, Emma L 09              
     3) Clements, Maddie M 12           4) Frandsen, McKenna M 09         
                  28.41       55.65 (27.24)     1:25.22 (29.57)     1:53.86 (28.64)
  3 San Antonio Brennan  'A'                          1:55.73    1:57.54  
     1) O'Brien, Pauline A 09           2) Shirley, Brylee D 11           
     3) Guerrero, Harley S 11           4) Munoz, Andrea C 10             
                  29.16       58.53 (29.37)     1:30.97 (32.44)     1:57.54 (26.57)
  4 Lee High School  'B'                              1:55.63    2:01.71  
     1) Steele, Chloe 12                2) Chavez, Mia 11                 
     3) Edwards, Elizabeth L 11         4) Toms, Amy V 10                 
                  31.46     1:00.63 (29.17)     1:32.80 (32.17)     2:01.71 (28.91)
  5 San Antonio Brennan  'B'                          2:13.76    2:10.84  
     1) Harris, Lauren E 11             2) Frerich, Abigail J 11          
     3) Joshi, Maya j 10                4) Westendorff, Ally              
                  32.89     1:06.13 (33.24)     1:41.00 (34.87)     2:10.84 (29.84)
  6 San Antonio Taft  'B'                             2:15.00    2:12.63  
     1) Morales, Lauren I 10            2) Nielsen, Anja 10               
     3) Mendoza, Yvette M 12            4) Inman, Natalie A 10            
                  32.79     1:09.65 (36.86)     1:37.74 (28.09)     2:12.63 (34.89)
  7 San Antonio Brennan  'C'                          2:23.62   x2:19.95  
     1) Clark, Avery E 09               2) Frerich, Allison K 09          
     3) Vargas, Genesis S 09            4) Winninghoff, Elizabeth p 10    
                  36.37     1:11.10 (34.73)     1:46.75 (35.65)     2:19.95 (33.20)
 
Event 18  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Taft  'A'                             1:41.67    1:41.55  
     1) Salcedo, Victor M 09            2) Perales Jr, Mark A 11          
     3) Cantwell, Aidan Z 11            4) Garcia, Aeneas J 10            
                  22.03       50.36 (28.33)     1:15.57 (25.21)     1:41.55 (25.98)
  2 Lee High School  'A'                              1:42.92    1:43.36  
     1) Peck, Matt 12                   2) Aguirre, Joshua H 12           
     3) Smith, Tyler D 10               4) Tubbesing, Ryan C 12           
                  25.50       53.25 (27.75)     1:19.58 (26.33)     1:43.36 (23.78)
  3 Lee High School  'B'                              1:48.28    1:48.19  
     1) Larson, Elijah 11               2) Garza, Cristian 11             
     3) Garza, Jacob E 12               4) Chavez, Moses W 10             
                  29.07       56.90 (27.83)     1:23.09 (26.19)     1:48.19 (25.10)
  4 San Antonio Brennan  'A'                          1:44.72    1:48.62  
     1) Osborne, Scott H 11             2) Holman, Nolan J 11             
     3) Clark, Isaac D 12               4) Gomaa, Youssef S 11            
                  27.18       53.86 (26.68)     1:20.73 (26.87)     1:48.62 (27.89)
  5 San Antonio Brennan  'B'                          1:53.75    1:53.90  
     1) Musquez, Maximus A 11           2) Apaez, Jacob M 09              
     3) Gee, Parker D 11                4) Gurr, Joseph P 09              
                  28.37       56.70 (28.33)     1:26.81 (30.11)     1:53.90 (27.09)
  6 San Antonio Brennan  'C'                          2:14.83   x2:18.46  
     1) Strother, Nathan A 09           2) Kittoe, Nathanial J 09         
     3) Weintraub, Nathan P 09          4) Lopez, Aaron M 09              
                  37.13     1:07.41 (30.28)   2:18.46 (1:11.05)                    
 
Event 19  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zadel, Lizzie M           09 Volunteers           1:10.59    1:08.29  
                  32.65     1:08.29 (35.64)                                        
  2 Bravo, Alyssa R           11 Volunteers           1:12.76    1:10.59  
                  33.84     1:10.59 (36.75)                                        
  3 Tubbs, Delaney C          12 Volunteers           1:13.83    1:17.54  
                  36.87     1:17.54 (40.67)                                        
  4 Nielsen, Anja             10 Taft                 1:41.17    1:18.32  
                  36.97     1:18.32 (41.35)                                        
  5 Frandsen, McKenna M       09 Taft                 1:22.00    1:19.51  
                  37.84     1:19.51 (41.67)                                        
  6 Morales, Lauren I         10 Taft                 1:21.13    1:20.31  
                  39.02     1:20.31 (41.29)                                        
  7 Harris, Lauren E          11 Brennan              1:16.60    1:20.87  
                  39.11     1:20.87 (41.76)                                        
  8 Vargas, Genesis S         09 Brennan              1:45.19    1:28.53  
                  42.92     1:28.53 (45.61)                                        
  9 Winninghoff, Elizabeth p  10 Brennan              1:33.80    1:35.22  
 10 Mendoza, Yvette M         12 Taft                 1:38.01    1:42.73  
                  47.09     1:42.73 (55.64)                                        
 
Event 20  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Perales Jr, Mark A        11 Taft                 1:02.67    1:05.79  
                  32.30     1:05.79 (33.49)                                        
  2 Osborne, Scott H          11 Brennan              1:03.56    1:07.48  
                  32.48     1:07.48 (35.00)                                        
  3 Garza, Jacob E            12 Volunteers           1:12.00    1:09.30  
                  34.28     1:09.30 (35.02)                                        
  4 Garcia, Aeneas J          10 Taft                 1:14.32    1:11.36  
  5 Larson, Elijah            11 Volunteers           1:14.96    1:18.20  
                  38.76     1:18.20 (39.44)                                        
  6 Chavez, Moses W           10 Volunteers           1:16.00    1:20.09  
                  39.00     1:20.09 (41.09)                                        
  7 Munoz, Christopher A      09 Brennan              1:24.86    1:22.68  
                  39.44     1:22.68 (43.24)                                        
  8 Gee, Parker D             11 Brennan              1:24.19    1:25.22  
                  40.64     1:25.22 (44.58)                                        
  9 Stephenson, AJ J          10 Volunteers           1:20.00    1:25.52  
                  38.87     1:25.52 (46.65)                                        
 10 Apaez, Jacob M            09 Brennan              1:24.19    1:26.34  
                  39.05     1:26.34 (47.29)                                        
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shirley, Brylee D         11 Brennan              1:23.14    1:23.24  
                  39.08     1:23.24 (44.16)                                        
  2 Palmisano, Mary G         09 Volunteers           1:27.30    1:23.61  
                  39.22     1:23.61 (44.39)                                        
  3 Frandsen, Isabel L        09 Taft                 1:40.00    1:27.75  
                  42.15     1:27.75 (45.60)                                        
  4 Pinheiro, Sofie S         12 Volunteers           1:31.60    1:34.03  
                  44.22     1:34.03 (49.81)                                        
  5 Landry, Erin M            12 Volunteers           1:35.18    1:34.47  
                  45.12     1:34.47 (49.35)                                        
  6 Chavez, Mia               11 Volunteers           1:35.00    1:35.47  
                  44.36     1:35.47 (51.11)                                        
  7 Pittman, Phaunsavanh L    11 Brennan              1:37.22    1:36.57  
                  45.80     1:36.57 (50.77)                                        
  8 Frerich, Allison K        09 Brennan              1:48.42    1:42.51  
                  45.86     1:42.51 (56.65)                                        
  9 Droddy, Aubrie E          09 Brennan                   NT    2:21.35  
                1:03.59   2:21.35 (1:17.76)                                        
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tubbesing, Ryan C         12 Volunteers           1:03.58    1:08.86  
                  31.70     1:08.86 (37.16)                                        
  2 Holman, Nolan J           11 Brennan              1:15.09    1:15.06  
                  35.58     1:15.06 (39.48)                                        
  3 Gurr, Joseph P            09 Brennan              1:25.19    1:15.28  
                  34.94     1:15.28 (40.34)                                        
  4 White, Jacob G            09 Taft                 1:29.60    1:20.26  
                  38.89     1:20.26 (41.37)                                        
  5 Smith, Tyler D            10 Volunteers           1:21.02    1:21.16  
                  37.21     1:21.16 (43.95)                                        
  6 Black, Ethan L            12 Taft                 1:24.43    1:21.50  
                  37.66     1:21.50 (43.84)                                        
  7 Morgan, Vernon T          09 Taft                 1:54.45    1:27.07  
                  41.01     1:27.07 (46.06)                                        
  7 Kittoe, Nathanial J       09 Brennan              1:31.23    1:27.07  
                  41.47     1:27.07 (45.60)                                        
  9 Fitch, William S          10 Volunteers           1:30.12    1:27.47  
                  42.49     1:27.47 (44.98)                                        
 10 Strother, Nathan A        09 Brennan              1:33.19    1:43.54  
                  43.99     1:43.54 (59.55)                                        
 -- Orebaugh, Jack P          09 Volunteers           1:34.12         DQ  
                  43.57          DQ (50.65)                                        
 
Event 23  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lee High School  'A'                              4:35.09    4:31.50  
     1) Landry, Erin M 12               2) Toms, Amy V 10                 
     3) Wilson, Rosemary K 11           4) Bravo, Alyssa R 11             
                  33.51   1:09.85 (1:09.85)     1:40.47 (30.62)   2:14.53 (1:04.68)
        2:48.68 (34.15)   3:26.83 (1:12.30)     3:57.55 (30.72)   4:31.50 (1:04.67)
  2 San Antonio Taft  'A'                             4:51.90    4:33.13  
     1) Frandsen, McKenna M 09          2) Frandsen, Isabel L 09          
     3) Morales, Lauren I 10            4) Nielsen, Anja 10               
                  31.42   1:06.68 (1:06.68)     1:39.51 (32.83)   2:23.01 (1:16.33)
        2:48.56 (25.55)   3:25.21 (1:02.20)     3:57.01 (31.80)   4:33.13 (1:07.92)
  3 Lee High School  'B'                              4:52.68    5:05.72  
     1) Edwards, Elizabeth L 11         2) Pinheiro, Sofie S 12           
     3) Rochelle, Vivi G 12             4) Tubbs, Delaney C 12            
                  34.34   1:13.37 (1:13.37)     1:52.14 (38.77)   2:35.08 (1:21.71)
        3:07.55 (32.47)   3:49.49 (1:14.41)     4:24.71 (35.22)   5:05.72 (1:16.23)
  4 San Antonio Brennan  'A'                          5:36.41    5:12.70  
     1) Harris, Lauren E 11             2) Winninghoff, Elizabeth p 10    
     3) Joshi, Maya j 10                4) Araujo, Bianca A 10            
                  34.15   1:11.74 (1:11.74)     1:48.44 (36.70)   2:27.92 (1:16.18)
        3:09.37 (41.45)   3:50.36 (1:22.44)     4:27.71 (37.35)   5:12.70 (1:22.34)
  5 San Antonio Brennan  'B'                          5:55.88    5:15.92  
     1) Pittman, Phaunsavanh L 11       2) Clark, Avery E 09              
     3) Westendorff, Ally               4) Frerich, Allison K 09          
                  36.79   1:18.46 (1:18.46)     1:56.02 (37.56)   2:37.88 (1:19.42)
        3:11.44 (33.56)   3:48.26 (1:10.38)   5:15.92 (1:27.66)                    
 -- San Antonio Brennan  'C'                               NT        DNF  
     1) Adams, Isabelle M               2) Fournier-Colon, Osondra J 11   
     3) Salazar, Alyssa N 09            4) Droddy, Aubrie E 09            
 
Event 24  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Taft  'A'                             3:43.60    3:50.35  
     1) Perales Jr, Mark A 11           2) Garcia, Aeneas J 10            
     3) Cantwell, Aidan Z 11            4) Salcedo, Victor M 09           
                  28.13       57.98 (57.98)     1:25.56 (27.58)   1:58.34 (1:00.36)
        2:27.15 (28.81)   2:58.59 (1:00.25)     3:22.46 (23.87)     3:50.35 (51.76)
  2 Lee High School  'A'                              4:09.63    4:13.06  
     1) Fowler-Valdez, James M 11       2) Stephenson, AJ J 10            
     3) Mcalanis, Joshua A 10           4) Garza, Jacob E 12              
                  30.16   1:05.14 (1:05.14)     1:36.20 (31.06)   2:12.23 (1:07.09)
        2:42.34 (30.11)   3:14.08 (1:01.85)     3:41.99 (27.91)     4:13.06 (58.98)
  3 San Antonio Brennan  'A'                          4:35.16    4:30.64  
     1) Gurr, Joseph P 09               2) Apaez, Jacob M 09              
     3) Garza, Ayden R 11               4) Munoz, Christopher A 09        
                  30.12   1:03.59 (1:03.59)     1:35.67 (32.08)   2:13.70 (1:10.11)
        2:44.54 (30.84)   3:21.69 (1:07.99)     3:54.73 (33.04)   4:30.64 (1:08.95)
  4 San Antonio Brennan  'B'                          4:49.47    5:39.26  
     1) Weintraub, Nathan P 09          2) Kittoe, Nathanial J 09         
     3) Lopez, Aaron M 09               4) Strother, Nathan A 09          
                  38.14   1:20.87 (1:20.87)     1:54.82 (33.95)   2:38.08 (1:17.21)
        3:15.67 (37.59)   4:02.05 (1:23.97)     4:45.57 (43.52)   5:39.26 (1:37.21)
 
Event 107  Girls 50 Yard Freestyle Sub Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brardinelli, Elena        11 Brennan                30.39      30.18  
  2 Bethlehem, Leontine          Brennan                36.86      37.95  
  3 Gonzalez, Tyler N         09 Volunteers             40.46      40.23  
  4 Atanasio, Sarah J            Volunteers             40.55      41.16  
  5 Gonzalez Rodriguez, Ana      Volunteers                NT      41.63  
  6 Hernandez, Allyanah D      9 Brennan                47.86      41.92  
  7 Cunhal, Maria             11 Brennan                42.77      43.14  
 
Event 108  Boys 50 Yard Freestyle Sub Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salinas, Andrew           11 Volunteers             34.99      36.02  
  2 Strother, Nathan A        09 Brennan                39.15      36.30  
  3 Ricondo, CJ               10 Volunteers             34.73      36.96  
  4 Weintraub, Nathan P       09 Brennan                35.15      37.22  
 
Event 113  Girls 100 Yard Freestyle Sub Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brardinelli, Elena        11 Brennan              1:08.81    1:07.23  
                  32.25     1:07.23 (34.98)                                        
  2 Bethlehem, Leontine          Brennan              1:26.70    1:26.99  
                  41.53     1:26.99 (45.46)                                        
  3 Gonzalez, Tyler N         09 Volunteers           1:31.52    1:32.78  
  4 Adams, Isabelle M            Brennan              1:32.19    1:33.08  
                  45.49     1:33.08 (47.59)                                        
  5 Salazar, Alyssa N         09 Brennan              1:33.63    1:33.71  
                  44.18     1:33.71 (49.53)                                        
  6 Atanasio, Sarah J            Volunteers           1:32.15    1:36.28  
 
Event 114  Boys 100 Yard Freestyle Sub Varsity
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Musquez, Maximus A        11 Brennan              1:09.59    1:07.11  
                  31.75     1:07.11 (35.36)                                        
  2 Lopez, Aaron M            09 Brennan              1:20.19    1:19.72  
                  38.59     1:19.72 (41.13)                                        
  3 Salinas, Andrew           11 Volunteers           1:18.32    1:19.86  
  4 Ricondo, CJ               10 Volunteers           1:32.12    1:24.44  
                  37.41     1:24.44 (47.03)