2019 AAHSSL Dual Plus / SC-01
Schertz YMCA - 9/25/2019                         
Final Results and Scores                                    
 
Event 1  Women 14 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samuel Clemens High School  'A'                   2:01.38    2:01.71  
     1) Bauer, Emily G 11               2) Dziergowski, Jessi L 11        
     3) Jones, Karagann L 10            4) Moreno, Samira 11              
                  32.12     1:04.63 (32.51)     1:34.62 (29.99)     2:01.71 (27.09)
  2 San Antonio Clark  'A'                            2:09.12    2:06.50  
     1) Correa, Libby R 09              2) McGraw, Morgan e 12            
     3) Engel, Jessica E 11             4) Correa, Catie T 09             
                  35.26     1:10.63 (35.37)     1:39.50 (28.87)     2:06.50 (27.00)
  3 Great Hearts Monte Vista  'A'                     2:12.62    2:07.48  
     1) Maldonado, Riki Lyn 10          2) Fuhrman, Hannah E 10           
     3) Mealey, Maddie 09               4) Poupart, Hannah M 11           
                  32.13     1:08.34 (36.21)     1:38.41 (30.07)     2:07.48 (29.07)
  4 Byron P. Steele HS  'A'                           2:11.41    2:10.15  
     1) Bruner, Evelyn 12               2) Lujan-Jaeger, Belicia I 11     
     3) Cuellar, Bea 11                 4) Brehm, Taylor E 10             
                  30.29     1:08.74 (38.45)     1:39.83 (31.09)     2:10.15 (30.32)
  5 Byron P. Steele HS  'B'                           2:18.10    2:11.12  
     1) Oates, Gracie L 9               2) De Leon, Myranda C 12          
     3) Lania, Keona Grace Z 10         4) Johnson, Leila A 10            
                  31.94     1:09.86 (37.92)     1:43.11 (33.25)     2:11.12 (28.01)
  6 Samuel Clemens High School  'B'                   2:23.51    2:17.93  
     1) Cicherski, Victoria E 11        2) Bennett, Malia G 11            
     3) Allin, Rachel E 11              4) Moore, Lindsay A 10            
                  35.92     1:14.88 (38.96)     1:47.82 (32.94)     2:17.93 (30.11)
  7 Great Hearts Monte Vista  'B'                     2:26.42    2:19.23  
     1) Canady, Marlow V 12             2) Jones, Chloe 09                
     3) Sheridan, Kayla 12              4) Arguello, Mia 09               
                  37.82     1:15.88 (38.06)     1:50.34 (34.46)     2:19.23 (28.89)
  8 San Antonio Clark  'B'                                 NT    2:23.00  
     1) Garza, Camryn E 10              2) Sommer, Lizzie A 09            
     3) Taylor, Lauren R 10             4) Collard, Carina R 11           
                  35.91     1:15.16 (39.25)     1:52.47 (37.31)     2:23.00 (30.53)
  9 San Antonio Clark  'C'                                 NT    2:23.02  
     1) Morataya, Maddy K 09            2) McNary, Sofia G 11             
     3) Schultz, Mia 09                 4) Marks, Savannah J 09           
                  35.75     1:16.28 (40.53)     1:59.18 (42.90)     2:23.02 (23.84)
 10 Byron P. Steele HS  'C'                           2:32.18    2:25.85  
     1) Taylor, Bryn M 10               2) Hall, Jazz A 10                
     3) Daniels, M'Kenzie 11            4) Waugh, Jessica M 9             
                  36.25     1:17.07 (40.82)     1:55.29 (38.22)     2:25.85 (30.56)
 -- Byron P. Steele HS  'D'                           3:07.43         DQ  
     1) Echols, Kayley A 9              2) Wagner, Kimberly A 9           
     3) Sprowl, Lymaria B 10            4) Kurth, Emily 9                 
                  43.63     1:36.57 (52.94)     2:22.65 (46.08)          DQ (30.14)
 
Event 2  Men 14 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byron P. Steele HS  'A'                           1:46.75    1:42.47  
     1) Davis, Dylan J 11               2) Hernandez, Sam J 12            
     3) Wingate, Chance J 12            4) Donicht, Davis A 10            
                  27.68       54.72 (27.04)     1:19.35 (24.63)     1:42.47 (23.12)
  2 Samuel Clemens High School  'A'                   1:45.69    1:44.30  
     1) Eberhard, Christian L 11        2) Brehm, Jacob N 12              
     3) Savage, Conley J 12             4) Mai, Blake L 10                
                  26.39       55.76 (29.37)     1:19.84 (24.08)     1:44.30 (24.46)
  3 San Antonio Clark  'A'                            1:45.47    1:44.52  
     1) Stallworth, Jackson B 11        2) Stallworth, Lane M SO          
     3) Correa, Carlitos L 11           4) Croley, Ethan L 09             
                  25.24       55.88 (30.64)     1:22.25 (26.37)     1:44.52 (22.27)
  4 San Antonio Clark  'B'                            2:03.78    1:57.26  
     1) Calderon, Benjamin D 10         2) Black, Kevin R 11              
     3) Soto, Miguel A 12               4) Salazar, Mateo 09              
                  31.11     1:04.81 (33.70)     1:31.71 (26.90)     1:57.26 (25.55)
  5 Byron P. Steele HS  'B'                           2:03.79    1:57.43  
     1) Aimone, Kyle 12                 2) Rakers, Aiden D 10             
     3) Favela, Matt J 11               4) Rawls, Kayden M 11             
                  26.88     1:01.86 (34.98)     1:30.73 (28.87)     1:57.43 (26.70)
  6 Samuel Clemens High School  'B'                   2:06.78    1:57.67  
     1) Lacy, Dalton K 09               2) Dominguez, Alec Z 09           
     3) Reising, Coletin D 10           4) Sloan, Tate A 11               
                  33.33     1:15.08 (41.75)     1:35.43 (20.35)     1:57.67 (22.24)
  7 Great Hearts Monte Vista  'A'                     2:14.85    2:02.20  
     1) Poupart, Zachary 09             2) Jones, Jaxon T 12              
     3) Diaz, Christian 09              4) Rendell, Caleb 12              
                  32.55     1:06.04 (33.49)     1:35.15 (29.11)     2:02.20 (27.05)
  8 Byron P. Steele HS  'C'                           2:33.81    2:22.44  
     1) Slater, Dean P 9                2) Donnell, James M 9             
     3) Gianan, Gio V 9                 4) Switaj, Zack H 10              
                  42.30     1:16.29 (33.99)     1:48.89 (32.60)     2:22.44 (33.55)
  9 San Antonio Clark  'C'                                 NT    2:23.12  
     1) Patino, Gianfranco R 09         2) Totten, Dylan M 11             
     3) Mochel, William E 09            4) Nouneh, John F 10              
                  40.42     1:13.38 (32.96)     1:53.88 (40.50)     2:23.12 (29.24)
 10 Great Hearts Monte Vista  'C'                     3:02.23    2:51.88  
     1) Ellison, Martin 12              2) Kirby, Max 12                  
     3) McClain, Gideon 09              4) Rushing, Price 12              
                  47.01     1:36.99 (49.98)     2:20.98 (43.99)     2:51.88 (30.90)
 -- Great Hearts Monte Vista  'B'                     2:22.16   X2:22.70  
     1) Hartnett, Carter 09             2) Jahn, Killian 09               
     3) Barrera, Tristan 12             4) Charles, Diego 10              
                  36.44     1:11.26 (34.82)     1:48.53 (37.27)     2:22.70 (34.17)
 
Event 3  Women 14 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Engel, Jessica E          11 Clark                  28.04      30.06  
  2 Correa, Catie T           09 Clark                  35.38      30.97  
  3 Oates, Gracie L            9 Byron P. Steele        33.00      31.70  
  4 Maldonado, Riki Lyn       10 Ghmv                   32.95      32.66  
  5 Lania, Keona Grace Z      10 Byron P. Steele        35.00      33.86  
  6 Wilson, Sophia a          10 Clark                  32.27      34.72  
  7 Poupart, Hannah M         11 Ghmv                   35.71      36.49  
  8 Osborne, Jaida L          10 Byron P. Steele        40.00      38.68  
  9 Young, Kaitlyn E          11 Clemens                45.50      39.94  
 10 Marks, Savannah J         09 Clark                     NT      40.69  
 
Event 4  Men 14 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stallworth, Jackson B     11 Clark                  25.18      25.45  
  2 Elms, Keith T             11 Clark                  28.22      26.50  
  3 Donicht, Davis A          10 Byron P. Steele        29.00      27.77  
  4 Wingate, Chance J         12 Byron P. Steele        29.36      28.43  
  5 Salazar, Mateo            09 Clark                     NT      32.94  
  6 Sanchez, Brian J          09 Clemens                38.50      34.55  
  7 Dillon, Zach               9 Byron P. Steele        40.52      35.68  
  8 Santa, Brayden J          09 Clemens                45.50      36.72  
  9 Nouneh, John F            10 Clark                     NT      37.88  
 10 Pohle, Lance C            09 Clemens                42.50      39.06  
 11 Rushing, Price            12 Ghmv                      NT      40.56  
 12 Franklin, Gavin F         11 Clemens                40.50      40.73  
 13 Grimes, Ayden             09 Ghmv                      NT      44.12  
 14 McClain, Gideon           09 Ghmv                      NT      44.95  
 15 Charles, Diego            10 Ghmv                   45.86      46.50  
 -- Haney, Alden J             9 Byron P. Steele      1:08.15         DQ  
 
Event 5  Women 14 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dziergowski, Jessi L      11 Clemens                32.45      32.49  
  2 Bruner, Evelyn            12 Byron P. Steele        33.74      33.01  
  3 McGraw, Morgan e          12 Clark                  37.37      35.71  
  4 Fuhrman, Hannah E         10 Ghmv                   37.51      36.88  
  5 De Leon, Myranda C        12 Byron P. Steele        39.24      38.45  
  6 Lujan-Jaeger, Belicia I   11 Byron P. Steele        38.38      38.99  
  7 Bennett, Malia G          11 Clemens                42.63      39.92  
  8 Moore, Lindsay A          10 Clemens                43.21      40.20  
  9 Hammen, Kylie N           09 Clemens                47.64      40.29  
 10 McNary, Sofia G           11 Clark                  42.27      40.72  
 11 McLaren, Rachel S         11 Clark                  40.94      41.47  
 12 Hall, Jazz A              10 Byron P. Steele        42.00      41.49  
 13 Cicherski, Victoria E     11 Clemens                41.33      42.13  
 14 George-Diaz, Angely M     10 Clemens                40.50      42.93  
 15 Taylor, Lauren R          10 Clark                  45.27      45.58  
 16 Wimberley, Tara K         09 Clemens                48.50      46.34  
 
Event 6  Men 14 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brehm, Jacob N            12 Clemens                28.76      30.64  
  2 Aimone, Kyle              12 Byron P. Steele        34.14      31.45  
  3 Stallworth, Lane M        SO Clark                  32.27      31.66  
  4 Jones, Jaxon T            12 Ghmv                   32.63      33.33  
  5 Black, Kevin R            11 Clark                  34.54      33.83  
  6 Jahn, Killian             09 Ghmv                   35.16      34.56  
  7 Rakers, Aiden D           10 Byron P. Steele        38.00      35.19  
  8 Poupart, Zachary          09 Ghmv                   35.42      35.25  
  9 Totten, Dylan M           11 Clark                     NT      37.44  
 10 Lacy, Dalton K            09 Clemens                45.50      42.49  
 11 McClain, Gideon           09 Ghmv                   52.42      44.39  
 
Event 7  Women 14 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mealey, Maddie            09 Ghmv                   33.42      29.49  
  2 Jones, Karagann L         10 Clemens                30.64      29.74  
  3 Faux, Avery M             10 Clark                  32.23      31.75  
  4 Cuellar, Bea              11 Byron P. Steele        35.39      32.01  
  5 Maldonado, Riki Lyn       10 Ghmv                   32.02      32.18  
  6 Allin, Rachel E           11 Clemens                33.77      32.20  
  7 Brehm, Taylor E           10 Byron P. Steele        33.00      32.87  
  8 Garza, Camryn E           10 Clark                  36.27      33.22  
  9 Sheridan, Kayla           12 Ghmv                   34.25      34.26  
 10 Jones, Chloe              09 Ghmv                   38.42      34.75  
 11 Daniels, M'Kenzie         11 Byron P. Steele        37.46      37.16  
 12 McLaren, Rachel S         11 Clark                  36.13      37.24  
 13 Ebrahimi, Jino            09 Clark                  42.27      39.99  
 -- Shew, Kaelynn B           10 Clemens                45.50         DQ  
 -- Oates, Gracie L            9 Byron P. Steele        32.00         DQ  
 
Event 8  Men 14 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Savage, Conley J          12 Clemens                25.50      24.53  
  2 Hernandez, Sam J          12 Byron P. Steele        27.00      26.46  
  3 Correa, Carlitos L        11 Clark                  28.17      26.59  
  4 Mai, Blake L              10 Clemens                28.24      26.81  
  5 Reising, Coletin D        10 Clemens                27.31      27.35  
  6 Calderon, Benjamin D      10 Clark                  34.94      27.63  
  7 Rendell, Caleb            12 Ghmv                   34.25      29.31  
  8 Favela, Matt J            11 Byron P. Steele        30.93      29.54  
  9 Hatfield, William D       09 Clemens                39.06      32.74  
 10 Ortega Lopez, Jose L      SO Clark                     NT      33.24  
 11 Moore, Chanze             10 Byron P. Steele        39.59      33.69  
 12 Hodo, Paul B               9 Byron P. Steele        38.91      35.05  
 13 Barrera, Tristan          12 Ghmv                   44.16      38.06  
 -- Hartnett, Carter          09 Ghmv                   42.16         DQ  
 -- Jahn, Killian             09 Ghmv                   39.16         DQ  
 
Event 9  Women 14 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moreno, Samira            11 Clemens                25.76      26.79  
  2 McGraw, Morgan e          12 Clark                  28.03      27.37  
  3 Mealey, Maddie            09 Ghmv                   27.42      27.57  
  4 Engel, Jessica E          11 Clark                  25.84      27.71  
  5 Arguello, Mia             09 Ghmv                   32.16      29.45  
  6 Sanchez, Gilian A         09 Clark                  30.23      30.21  
  7 Sommer, Lizzie A          09 Clark                  33.27      30.34  
  8 Morataya, Maddy K         09 Clark                  32.33      30.69  
  9 Waugh, Jessica M           9 Byron P. Steele        32.90      30.83  
 10 Collard, Carina R         11 Clark                  31.79      31.02  
 11 Nantawubwa, Elise e        9 Byron P. Steele        35.00      31.97  
 12 Canady, Marlow V          12 Ghmv                   33.99      33.34  
 13 Schultz, Mia              09 Clark                  33.27      33.40  
 14 Ebrahimi, Jino            09 Clark                  36.27      33.70  
 15 Osborne, Jaida L          10 Byron P. Steele        35.84      33.79  
 16 Kurth, Emily               9 Byron P. Steele        38.08      34.78  
 17 Torres, Xiomara R         09 Clemens                45.50      35.56  
 18 Roberts, Aenari M         12 Clemens                42.50      37.01  
 19 Wimberley, Tara K         09 Clemens                37.50      37.45  
 20 Shew, Kaelynn B           10 Clemens                42.50      37.72  
 21 Echols, Kayley A           9 Byron P. Steele        47.54      41.25  
 22 Busskohl, Sarah E          9 Byron P. Steele        51.44      45.43  
 23 Wilkerson, Hope S          9 Byron P. Steele      1:06.07      58.92  
 
Event 10  Men 14 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stallworth, Jackson B     11 Clark                  22.53      23.48  
  2 Calderon, Benjamin D      10 Clark                  26.28      25.63  
  3 Schneider, Andrew E       SO Clark                     NT      28.27  
  4 Clevland, Joshua P        11 Clark                  28.33      28.76  
  5 Conard, Jacob D           09 Clemens                36.50      29.04  
  6 Patino, Gianfranco R      09 Clark                     NT      29.47  
  7 Wallace, Kyle R           09 Clemens                34.50      29.57  
  8 Thurman, Bexar B          09 Clark                     NT      30.10  
  8 Hollis, Paul R            09 Clemens                40.50      30.10  
 10 Dillon, Zach               9 Byron P. Steele        32.20      30.23  
 11 Donnell, James M           9 Byron P. Steele        32.81      30.36  
 12 Moore, Chanze             10 Byron P. Steele        36.56      30.60  
 13 Rushing, Price            12 Ghmv                      NT      30.72  
 14 Ortega Lopez, Jose L      SO Clark                     NT      31.22  
 15 Pohle, Lance C            09 Clemens                38.50      31.60  
 16 Kirby, Max                12 Ghmv                   33.58      31.67  
 17 Slater, Dean P             9 Byron P. Steele        36.02      31.81  
 18 Santa, Brayden J          09 Clemens                40.50      31.95  
 19 Mochel, William E         09 Clark                     NT      32.06  
 20 Franklin, Gavin F         11 Clemens                34.01      32.56  
 21 Grimes, Ayden             09 Ghmv                      NT      32.87  
 22 Ellison, Martin           12 Ghmv                   32.16      34.14  
 23 Garcia, Gio M              9 Byron P. Steele        38.72      34.46  
 24 West, Ocean               10 Ghmv                      NT      36.28  
 25 Woods, Shawn N             9 Byron P. Steele        43.52      39.39  
 26 Ryan, Jeremiah            12 Ghmv                      NT      43.17  
 27 Haney, Alden J             9 Byron P. Steele        50.27      50.76  
 
Event 11  Women 14 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dziergowski, Jessi L      11 Clemens              1:01.39    1:01.62  
                  28.83     1:01.62 (32.79)                                        
  2 Bauer, Emily G            11 Clemens              1:07.50    1:09.55  
                  32.28     1:09.55 (37.27)                                        
  3 Correa, Libby R           09 Clark                1:12.02    1:11.11  
                   3.32   1:11.11 (1:07.79)                                        
  4 Fuhrman, Hannah E         10 Ghmv                 1:13.46    1:11.34  
                  34.03     1:11.34 (37.31)                                        
  5 Lujan-Jaeger, Belicia I   11 Byron P. Steele      1:13.62    1:11.56  
                  32.68     1:11.56 (38.88)                                        
  6 Lania, Keona Grace Z      10 Byron P. Steele      1:15.00    1:12.26  
                  33.53     1:12.26 (38.73)                                        
  7 Pearce, Julia L           12 Clemens              1:10.50    1:13.18  
                  32.38     1:13.18 (40.80)                                        
  8 Arguello, Mia             09 Ghmv                 1:22.49    1:13.52  
                  33.66     1:13.52 (39.86)                                        
  9 Johnson, Leila A          10 Byron P. Steele      1:18.82    1:16.27  
                   4.23   1:16.27 (1:12.04)                                        
 10 Taylor, Bryn M            10 Byron P. Steele      1:17.40    1:17.42  
                   4.65   1:17.42 (1:12.77)                                        
 11 Morataya, Maddy K         09 Clark                1:26.85    1:21.82  
                  36.88     1:21.82 (44.94)                                        
 12 Young, Kaitlyn E          11 Clemens              1:40.55    1:35.18  
                  41.25     1:35.18 (53.93)                                        
 13 Sanchez, Gilian A         09 Clark                1:29.10    1:41.41  
                  38.14   1:41.41 (1:03.27)                                        
 -- Collard, Carina R         11 Clark                     NT         DQ  
                  35.46          DQ (45.22)                                        
 
Event 12  Men 14 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Savage, Conley J          12 Clemens                57.05      55.77  
                   5.26       55.77 (50.51)                                        
  2 Sloan, Tate A             11 Clemens              1:01.50      57.50  
                  25.72       57.50 (31.78)                                        
  3 Elms, Keith T             11 Clark                1:09.38      57.66  
                  26.01       57.66 (31.65)                                        
  4 Wingate, Chance J         12 Byron P. Steele      1:00.08      58.35  
                  27.35       58.35 (31.00)                                        
  5 Eberhard, Christian L     11 Clemens                58.41      58.82  
                   4.50       58.82 (54.32)                                        
  6 Hernandez, Sam J          12 Byron P. Steele        59.66      58.97  
                  29.00       58.97 (29.97)                                        
  7 Davis, Dylan J            11 Byron P. Steele      1:00.35    1:00.37  
                   5.82     1:00.37 (54.55)                                        
  8 Donicht, Davis A          10 Byron P. Steele      1:01.46    1:01.17  
                  28.56     1:01.17 (32.61)                                        
  9 Correa, Carlitos L        11 Clark                1:16.79    1:01.61  
                  27.48     1:01.61 (34.13)                                        
 10 Mai, Blake L              10 Clemens              1:02.50    1:01.77  
                  28.85     1:01.77 (32.92)                                        
 11 Brehm, Jacob N            12 Clemens                58.50    1:02.62  
                   4.25     1:02.62 (58.37)                                        
 12 Reising, Coletin D        10 Clemens              1:10.50    1:05.79  
                  29.72     1:05.79 (36.07)                                        
 13 Poupart, Zachary          09 Ghmv                 1:22.42    1:10.85  
                   3.49   1:10.85 (1:07.36)                                        
 14 Conard, Jacob D           09 Clemens              1:45.50    1:11.06  
                   4.43   1:11.06 (1:06.63)                                        
 15 Rendell, Caleb            12 Ghmv                 1:17.29    1:11.11  
                  34.13     1:11.11 (36.98)                                        
 16 Schneider, Andrew E       SO Clark                     NT    1:18.07  
                   3.13   1:18.07 (1:14.94)                                        
 
Event 13  Women 14 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Great Hearts Monte Vista  'A'                     1:52.71    1:51.94  
     1) Maldonado, Riki Lyn 10          2) Poupart, Hannah M 11           
     3) Fuhrman, Hannah E 10            4) Mealey, Maddie 09              
                  27.99       56.71 (28.72)     1:24.90 (28.19)     1:51.94 (27.04)
  2 Byron P. Steele HS  'A'                           1:50.04    1:53.67  
     1) Cuellar, Bea 11                 2) Bruner, Evelyn 12              
     3) Lujan-Jaeger, Belicia I 11      4) Brehm, Taylor E 10             
                  30.12       55.65 (25.53)     1:24.16 (28.51)     1:53.67 (29.51)
  3 San Antonio Clark  'A'                            2:00.21    1:56.76  
     1) McGraw, Morgan e 12             2) Sanchez, Gilian A 09           
     3) Faux, Avery M 10                4) Collard, Carina R 11           
                  27.63       57.81 (30.18)     1:25.34 (27.53)     1:56.76 (31.42)
  4 Great Hearts Monte Vista  'B'                     1:58.42    2:00.34  
     1) VanderWeele, Natalie 09         2) Arguello, Mia 09               
     3) Jones, Chloe 09                 4) Sheridan, Kayla 12             
                  28.85       58.89 (30.04)     1:29.73 (30.84)     2:00.34 (30.61)
  5 San Antonio Clark  'B'                                 NT    2:04.04  
     1) Wilson, Sophia a 10             2) Taylor, Lauren R 10            
     3) McLaren, Rachel S 11            4) Morataya, Maddy K 09           
                  32.23     1:05.35 (33.12)     1:33.88 (28.53)     2:04.04 (30.16)
  6 Byron P. Steele HS  'B'                           2:12.02    2:06.89  
     1) Osborne, Jaida L 10             2) De Leon, Myranda C 12          
     3) Taylor, Bryn M 10               4) Waugh, Jessica M 9             
                  33.33     1:03.81 (30.48)     1:36.26 (32.45)     2:06.89 (30.63)
  7 Byron P. Steele HS  'C'                           2:25.12    2:17.09  
     1) Kurth, Emily 9                  2) Wagner, Kimberly A 9           
     3) Nantawubwa, Elise e 9           4) Pavlovsky, Kylie 9             
                  35.78     1:13.16 (37.38)     1:45.76 (32.60)     2:17.09 (31.33)
  8 Samuel Clemens High School  'B'                   2:32.50    2:41.55  
     1) Young, Kaitlyn E 11             2) Shew, Kaelynn B 10             
     3) Wimberley, Tara K 09            4) George-Diaz, Angely M 10       
                  37.94     1:17.05 (39.11)   2:23.73 (1:06.68)     2:41.55 (17.82)
  9 San Antonio Clark  'C'                                 NT    2:48.89  
     1) Ebrahimi, Jino 09               2) Kantam, Shreya M SO            
     3) Marks, Savannah J 09            4) McNary, Sofia G 11             
                  33.03     1:06.58 (33.55)   2:09.76 (1:03.18)     2:48.89 (39.13)
 -- Byron P. Steele HS  'D'                           3:04.85         DQ  
     1) Sprowl, Lymaria B 10            2) Busskohl, Sarah E 9            
     3) Babcock, Kloe R 9               4) Echols, Kayley A 9             
                  38.71     1:26.47 (47.76)   2:34.90 (1:08.43)          DQ (28.49)
 -- Samuel Clemens High School  'A'                   2:02.44         DQ  
     1) Jones, Karagann L 10            2) Allin, Rachel E 11             
     3) Bennett, Malia G 11             4) Cicherski, Victoria E 11       
                  28.77     1:00.82 (32.05)     1:33.62 (32.80)          DQ (29.21)
 
Event 14  Men 14 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 San Antonio Clark  'A'                            1:30.79    1:35.06  
     1) Croley, Ethan L 09              2) Elms, Keith T 11               
     3) Stallworth, Jackson B 11        4) Calderon, Benjamin D 10        
                  23.00       39.63 (16.63)     1:09.30 (29.67)     1:35.06 (25.76)
  2 Samuel Clemens High School  'A'                   1:47.41    1:45.90  
     1) Sloan, Tate A 11                2) Dominguez, Alec Z 09           
     3) Reising, Coletin D 10           4) Lacy, Dalton K 09              
                  23.23       50.54 (27.31)     1:17.21 (26.67)     1:45.90 (28.69)
  3 Byron P. Steele HS  'A'                           1:52.04    1:48.69  
     1) Aimone, Kyle 12                 2) Favela, Matt J 11              
     3) Rawls, Kayden M 11              4) Hodo, Paul B 9                 
                  24.68       51.50 (26.82)     1:18.35 (26.85)     1:48.69 (30.34)
  4 Great Hearts Monte Vista  'A'                     1:50.12    1:49.34  
     1) Poupart, Zachary 09             2) Rendell, Caleb 12              
     3) Diaz, Christian 09              4) Jones, Jaxon T 12              
                  28.30       55.83 (27.53)     1:22.52 (26.69)     1:49.34 (26.82)
  5 San Antonio Clark  'B'                            1:48.11    1:49.87  
     1) Schneider, Andrew E SO          2) Wilder, Hank l 12              
     3) Clevland, Joshua P 11           4) Black, Kevin R 11              
                  27.89       55.49 (27.60)     1:23.24 (27.75)     1:49.87 (26.63)
  6 Byron P. Steele HS  'B'                           2:12.93    2:02.56  
     1) Gianan, Gio V 9                 2) Switaj, Zack H 10              
     3) Donnell, James M 9              4) Dillon, Zach 9                 
                  28.14     1:01.20 (33.06)     1:32.08 (30.88)     2:02.56 (30.48)
  7 Great Hearts Monte Vista  'B'                     1:59.16    2:07.07  
     1) Jahn, Killian 09                2) Barrera, Tristan 12            
     3) Charles, Diego 10               4) Hartnett, Carter 09            
                  30.52     1:04.11 (33.59)     1:38.18 (34.07)     2:07.07 (28.89)
  8 Samuel Clemens High School  'B'                   2:15.00    2:07.84  
     1) Franklin, Gavin F 11            2) Santa, Brayden J 09            
     3) Pohle, Lance C 09               4) Wallace, Kyle R 09             
                  32.54     1:07.43 (34.89)     1:38.00 (30.57)     2:07.84 (29.84)
  9 Byron P. Steele HS  'C'                           2:27.24    2:09.71  
     1) Seal, Trey A 10                 2) Slater, Dean P 9               
     3) Moore, Chanze 10                4) Garcia, Gio M 9                
                  33.75     1:05.13 (31.38)     1:36.49 (31.36)     2:09.71 (33.22)
 
Event 15  Women 14 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Faux, Avery M             10 Clark                  59.46    1:01.02  
                  29.29     1:01.02 (31.73)                                        
  2 Pearce, Julia L           12 Clemens              1:01.48    1:03.91  
                  30.57     1:03.91 (33.34)                                        
  3 VanderWeele, Natalie      09 Ghmv                 1:05.99    1:04.31  
                  30.27     1:04.31 (34.04)                                        
  4 Johnson, Leila A          10 Byron P. Steele      1:06.65    1:04.71  
                  30.27     1:04.71 (34.44)                                        
  5 Jones, Karagann L         10 Clemens              1:02.50    1:04.84  
                  30.73     1:04.84 (34.11)                                        
  6 Garza, Camryn E           10 Clark                1:08.27    1:06.08  
                  30.90     1:06.08 (35.18)                                        
  7 Poupart, Hannah M         11 Ghmv                 1:04.34    1:06.55  
                  31.84     1:06.55 (34.71)                                        
  8 Cicherski, Victoria E     11 Clemens              1:03.50    1:07.27  
                  32.27     1:07.27 (35.00)                                        
  9 Hall, Jazz A              10 Byron P. Steele      1:08.24    1:07.66  
                  31.96     1:07.66 (35.70)                                        
 10 De Leon, Myranda C        12 Byron P. Steele      1:08.88    1:07.94  
                  31.56     1:07.94 (36.38)                                        
 11 Sommer, Lizzie A          09 Clark                1:23.27    1:09.75  
                  31.67     1:09.75 (38.08)                                        
 12 Sheridan, Kayla           12 Ghmv                 1:05.89    1:10.13  
                  33.22     1:10.13 (36.91)                                        
 13 Pavlovsky, Kylie           9 Byron P. Steele      1:13.15    1:12.10  
                  33.57     1:12.10 (38.53)                                        
 14 Daniels, M'Kenzie         11 Byron P. Steele      1:14.77    1:12.83  
                  35.46     1:12.83 (37.37)                                        
 15 Schultz, Mia              09 Clark                1:21.27    1:17.23  
                  35.94     1:17.23 (41.29)                                        
 16 George-Diaz, Angely M     10 Clemens              1:25.50    1:19.26  
                  36.59     1:19.26 (42.67)                                        
 17 Kurth, Emily               9 Byron P. Steele      1:15.00    1:21.12  
                  38.28     1:21.12 (42.84)                                        
 18 Wagner, Kimberly A         9 Byron P. Steele      1:15.00    1:26.75  
                  39.21     1:26.75 (47.54)                                        
 -- Nantawubwa, Elise e        9 Byron P. Steele      1:20.45         DQ  
                  35.71          DQ (38.51)                                        
 
Event 16  Men 14 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sloan, Tate A             11 Clemens                49.77      50.30  
                  24.18       50.30 (26.12)                                        
  2 Croley, Ethan L           09 Clark                  48.53      52.21  
                  25.70       52.21 (26.51)                                        
  3 Eberhard, Christian L     11 Clemens                49.39      52.61  
                  25.68       52.61 (26.93)                                        
  4 Stallworth, Lane M        SO Clark                  53.85      57.01  
                  26.98       57.01 (30.03)                                        
  5 Jones, Jaxon T            12 Ghmv                   58.58      58.96  
                  28.45       58.96 (30.51)                                        
  6 Favela, Matt J            11 Byron P. Steele      1:00.05      59.17  
                  28.56       59.17 (30.61)                                        
  7 Diaz, Christian           09 Ghmv                 1:12.16    1:00.46  
                  28.83     1:00.46 (31.63)                                        
  8 Wilder, Hank l            12 Clark                1:05.19    1:00.99  
                  29.05     1:00.99 (31.94)                                        
  9 Totten, Dylan M           11 Clark                     NT    1:05.97  
                  31.78     1:05.97 (34.19)                                        
 10 Rawls, Kayden M           11 Byron P. Steele      1:06.00    1:06.30  
                  32.03     1:06.30 (34.27)                                        
 11 Wallace, Kyle R           09 Clemens              1:16.50    1:06.38  
                  31.54     1:06.38 (34.84)                                        
 12 Hollis, Paul R            09 Clemens              1:30.50    1:06.70  
                  31.12     1:06.70 (35.58)                                        
 13 Clevland, Joshua P        11 Clark                1:04.88    1:06.77  
                  31.73     1:06.77 (35.04)                                        
 14 Hartnett, Carter          09 Ghmv                 1:16.23    1:06.93  
                  31.17     1:06.93 (35.76)                                        
 15 Hodo, Paul B               9 Byron P. Steele      1:10.00    1:09.33  
                  33.52     1:09.33 (35.81)                                        
 16 Thurman, Bexar B          09 Clark                     NT    1:09.60  
                  31.81     1:09.60 (37.79)                                        
 17 Patino, Gianfranco R      09 Clark                     NT    1:10.07  
                  33.56     1:10.07 (36.51)                                        
 18 Kirby, Max                12 Ghmv                 1:24.69    1:13.56  
                  33.92     1:13.56 (39.64)                                        
 19 Mochel, William E         09 Clark                     NT    1:16.38  
                  35.58     1:16.38 (40.80)                                        
 20 Charles, Diego            10 Ghmv                 1:24.56    1:19.35  
                  36.25     1:19.35 (43.10)                                        
 21 Switaj, Zack H            10 Byron P. Steele      1:20.77    1:19.52  
                  38.13     1:19.52 (41.39)                                        
 22 Garcia, Gio M              9 Byron P. Steele      1:25.00    1:20.20  
                  38.79     1:20.20 (41.41)                                        
 23 Ellison, Martin           12 Ghmv                 1:15.02    1:20.31  
                  36.69     1:20.31 (43.62)                                        
 24 Seal, Trey A              10 Byron P. Steele      1:28.21    1:23.33  
                  39.68     1:23.33 (43.65)                                        
 
Event 17  Women 14 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Correa, Catie T           09 Clark                1:05.87    1:05.43  
                  32.08     1:05.43 (33.35)                                        
  2 Bauer, Emily G            11 Clemens              1:05.64    1:08.63  
                  32.96     1:08.63 (35.67)                                        
  3 Cuellar, Bea              11 Byron P. Steele      1:14.46    1:13.44  
                  35.58     1:13.44 (37.86)                                        
  4 Brehm, Taylor E           10 Byron P. Steele      1:12.17    1:13.62  
                  36.51     1:13.62 (37.11)                                        
  5 Wilson, Sophia a          10 Clark                1:18.27    1:15.72  
                  36.67     1:15.72 (39.05)                                        
  6 Canady, Marlow V          12 Ghmv                 1:19.75    1:20.81  
                  38.78     1:20.81 (42.03)                                        
  7 Moore, Lindsay A          10 Clemens              1:30.50    1:22.12  
  8 McNary, Sofia G           11 Clark                1:18.27    1:24.93  
                  41.67     1:24.93 (43.26)                                        
  9 Waugh, Jessica M           9 Byron P. Steele      1:30.00    1:30.38  
                  42.16     1:30.38 (48.22)                                        
 10 Kantam, Shreya M          SO Clark                     NT    1:36.16  
                  44.49     1:36.16 (51.67)                                        
 11 Sprowl, Lymaria B         10 Byron P. Steele      1:45.52    1:46.36  
                  50.00     1:46.36 (56.36)                                        
 
Event 18  Men 14 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Dylan J            11 Byron P. Steele        56.76      58.87  
                  28.94       58.87 (29.93)                                        
  2 Salazar, Mateo            09 Clark                     NT    1:08.80  
                  33.10     1:08.80 (35.70)                                        
  3 Soto, Miguel A            12 Clark                1:06.71    1:09.30  
                  32.23     1:09.30 (37.07)                                        
  4 Lacy, Dalton K            09 Clemens              1:19.50    1:13.83  
                  36.12     1:13.83 (37.71)                                        
  5 Hatfield, William D       09 Clemens              1:31.05    1:15.85  
                  36.99     1:15.85 (38.86)                                        
  6 Slater, Dean P             9 Byron P. Steele      1:25.51    1:19.89  
                  38.59     1:19.89 (41.30)                                        
  7 Gianan, Gio V              9 Byron P. Steele      1:26.76    1:20.43  
                  37.86     1:20.43 (42.57)                                        
  8 Nouneh, John F            10 Clark                     NT    1:27.86  
                  43.19     1:27.86 (44.67)                                        
  9 Woods, Shawn N             9 Byron P. Steele      2:10.00    2:08.10  
                1:00.00   2:08.10 (1:08.10)                                        
 -- Dominguez, Alec Z         09 Clemens              1:18.50         DQ  
                  33.32          DQ (36.93)                                        
 
Event 19  Women 14 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruner, Evelyn            12 Byron P. Steele      1:13.47    1:12.17  
                  34.90     1:12.17 (37.27)                                        
  2 Moreno, Samira            11 Clemens              1:20.07    1:16.29  
                  36.02     1:16.29 (40.27)                                        
  3 Correa, Libby R           09 Clark                1:27.31    1:21.92  
                  38.70     1:21.92 (43.22)                                        
  4 Taylor, Bryn M            10 Byron P. Steele      1:25.07    1:24.54  
                  41.22     1:24.54 (43.32)                                        
  5 Jones, Chloe              09 Ghmv                 1:39.16    1:25.70  
                  40.11     1:25.70 (45.59)                                        
  6 Bennett, Malia G          11 Clemens              1:31.35    1:28.87  
                  41.54     1:28.87 (47.33)                                        
  7 Pavlovsky, Kylie           9 Byron P. Steele      1:31.87    1:30.83  
                  41.42     1:30.83 (49.41)                                        
  8 Allin, Rachel E           11 Clemens              1:37.30    1:31.13  
                  42.65     1:31.13 (48.48)                                        
  9 Kantam, Shreya M          SO Clark                     NT    1:37.61  
                  45.60     1:37.61 (52.01)                                        
 10 Marks, Savannah J         09 Clark                     NT    1:38.47  
 11 Taylor, Lauren R          10 Clark                1:35.27    1:41.05  
 
Event 20  Men 14 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Croley, Ethan L           09 Clark                1:03.61    1:05.91  
                  32.09     1:05.91 (33.82)                                        
  2 Aimone, Kyle              12 Byron P. Steele      1:06.70    1:06.89  
                  31.59     1:06.89 (35.30)                                        
  3 Black, Kevin R            11 Clark                1:13.60    1:17.67  
                  35.74     1:17.67 (41.93)                                        
  4 Soto, Miguel A            12 Clark                1:12.86    1:18.73  
                  35.98     1:18.73 (42.75)                                        
  5 Rakers, Aiden D           10 Byron P. Steele      1:24.96    1:20.98  
                  36.10     1:20.98 (44.88)                                        
  6 Dominguez, Alec Z         09 Clemens              1:40.96    1:22.57  
                  39.57     1:22.57 (43.00)                                        
  7 Wilder, Hank l            12 Clark                1:27.87    1:22.67  
                  38.06     1:22.67 (44.61)                                        
  8 Sanchez, Brian J          09 Clemens              1:20.50    1:28.40  
                  41.05     1:28.40 (47.35)                                        
  9 Switaj, Zack H            10 Byron P. Steele      1:34.65    1:30.91  
                  43.26     1:30.91 (47.65)                                        
 -- Seal, Trey A              10 Byron P. Steele      1:42.78         DQ  
                  44.01        DQ (1:05.75)                                        
 
Event 21  Women 14 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samuel Clemens High School  'A'                   3:56.30    3:59.34  
     1) Dziergowski, Jessi L 11         2) Bauer, Emily G 11              
     3) Pearce, Julia L 12              4) Moreno, Samira 11              
                  27.18       56.30 (56.30)     1:24.54 (28.24)     1:55.63 (59.33)
        2:26.46 (30.83)   2:59.84 (1:04.21)     3:27.81 (27.97)     3:59.34 (59.50)
  2 San Antonio Clark  'A'                            3:58.16    4:01.47  
     1) Engel, Jessica E 11             2) Faux, Avery M 10               
     3) Correa, Libby R 09              4) Correa, Catie T 09             
                  28.79   1:00.02 (1:00.02)     1:29.39 (29.37)   2:02.10 (1:02.08)
        2:31.89 (29.79)   3:02.96 (1:00.86)     3:31.11 (28.15)     4:01.47 (58.51)
  3 Byron P. Steele HS  'A'                           4:23.35    4:20.29  
     1) Oates, Gracie L 9               2) Johnson, Leila A 10            
     3) Lania, Keona Grace Z 10         4) Hall, Jazz A 10                
                  29.00   1:00.25 (1:00.25)     1:31.89 (31.64)   2:06.93 (1:06.68)
        2:37.97 (31.04)   3:12.07 (1:05.14)     3:45.01 (32.94)   4:20.29 (1:08.22)
  4 San Antonio Clark  'B'                                 NT    4:40.58  
     1) McLaren, Rachel S 11            2) Sanchez, Gilian A 09           
     3) Wilson, Sophia a 10             4) Sommer, Lizzie A 09            
                  30.64   1:09.53 (1:09.53)   1:42.79 (1:42.79)                    
                                2:54.24 ( )         3:32.47 ( )         4:04.32 ( )
        4:40.58 (36.26)                                                            
  5 Byron P. Steele HS  'B'                           5:03.40    4:56.83  
     1) Osborne, Jaida L 10             2) Pavlovsky, Kylie 9             
     3) Daniels, M'Kenzie 11            4) Nantawubwa, Elise e 9          
                  34.16   1:12.97 (1:12.97)     1:49.61 (36.64)   2:30.08 (1:17.11)
        3:04.21 (34.13)   3:43.05 (1:12.97)     4:17.75 (34.70)   4:56.83 (1:13.78)
 
Event 22  Men 14 & Over 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samuel Clemens High School  'A'                   3:29.30    3:29.21  
     1) Eberhard, Christian L 11        2) Mai, Blake L 10                
     3) Savage, Conley J 12             4) Brehm, Jacob N 12              
                  24.34       50.54 (50.54)     1:15.84 (25.30)     1:44.05 (53.51)
        2:08.72 (24.67)     2:35.28 (51.23)     3:02.28 (27.00)     3:29.21 (53.93)
  2 Byron P. Steele HS  'A'                           3:36.49    3:30.24  
     1) Wingate, Chance J 12            2) Donicht, Davis A 10            
     3) Hernandez, Sam J 12             4) Davis, Dylan J 11              
                  24.56       51.76 (51.76)     1:16.98 (25.22)     1:44.25 (52.49)
        2:09.73 (25.48)     2:37.35 (53.10)     3:02.86 (25.51)     3:30.24 (52.89)
  3 San Antonio Clark  'A'                            3:30.64    3:37.61  
     1) Correa, Carlitos L 11           2) Soto, Miguel A 12              
     3) Stallworth, Lane M SO           4) Elms, Keith T 11               
                  25.59       54.02 (54.02)     1:20.89 (26.87)     1:52.56 (58.54)
        2:18.25 (25.69)     2:48.03 (55.47)     3:10.99 (22.96)     3:37.61 (49.58)
  4 San Antonio Clark  'B'                                 NT    4:18.41  
     1) Totten, Dylan M 11              2) Salazar, Mateo 09              
     3) Patino, Gianfranco R 09         4) Schneider, Andrew E SO         
                  30.90   1:04.92 (1:04.92)     1:34.35 (29.43)   2:05.90 (1:00.98)
        2:38.67 (32.77)   3:14.97 (1:09.07)     3:45.47 (30.50)   4:18.41 (1:03.44)
  5 Samuel Clemens High School  'B'                   4:00.50    4:22.15  
     1) Wallace, Kyle R 09              2) Hollis, Paul R 09              
     3) Conard, Jacob D 09              4) Hatfield, William D 09         
                  31.77   1:06.35 (1:06.35)     1:39.19 (32.84)   2:16.22 (1:09.87)
        2:46.75 (30.53)   3:18.40 (1:02.18)     3:48.57 (30.17)   4:22.15 (1:03.75)
  6 Byron P. Steele HS  'B'                           4:35.90    4:30.97  
     1) Rawls, Kayden M 11              2) Rakers, Aiden D 10             
     3) Hodo, Paul B 9                  4) Dillon, Zach 9                 
                  29.77   1:04.46 (1:04.46)     1:36.23 (31.77)   2:12.41 (1:07.95)
        2:46.29 (33.88)   3:22.52 (1:10.11)     3:54.51 (31.99)   4:30.97 (1:08.45)
  7 San Antonio Clark  'C'                                 NT    4:44.39  
     1) Thurman, Bexar B 09             2) Wilder, Hank l 12              
     3) Nouneh, John F 10               4) Ortega Lopez, Jose L SO        
                  32.90   1:12.64 (1:12.64)   1:42.47 (1:42.47)   2:18.01 (2:18.01)
      3:31.53 (1:13.52)                                           4:03.38 (1:45.37)
        4:44.39 (41.01)